Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν βολεβόμασταν και με ένα skype , θα είμασταν μιά χαρά.

Κι εγώ τελικά για το Wave θα πάω...

το βρίσκω best valiue for money, και επίσης φοβάμαι τελικά το iphone να στάξω τα διπλάσια χρήματα , και να μην έχω Bluetooth , αναφορά στα SMS, αλλά και ράδιο...

Αν κόστιζαν το ίδιο μπορεί να έπαιρνα και το iphone, αλλά με αυτά που κοστίζει το iphone .... δύσκολα. Στο μόνο που βρίσκω προτέρημα στο iPhone είναι στο λειτουργικό του και στην πληθώρα εφαρμογών

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άρα θα χρειαστώ τα PFS γιατί χωρις αυτά δεν γίνεται master rom...Να χρησιμοποιήσω αυτά "사μ�΄μ¦ˆ0 PFS_S8500_Test.pfs"? Λέει στο samsung-firmwares όμως ότι είναι πιο ριψοκίνδυνη αυτή η μέθοδος...ισχύει?

 

 

εγώ δεν τα έβαλα ... μπορείς να επιλέξεις και differences only και στην χειρότερη να ξαναπεράσεις την xxjf1 αλλά εγώ pfs δεν πέρασα καθόλου

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!εχει ξανασυζητηθει το θεμα αλλα δεν το βρισκω τωρα!

προσπαθησα να κανω την αναβαθμιση λογισμικου μου εβγαλε οτι απετυχε κ αφου εκανα μετα το τριπλο πατημα κουμπι καμερας-πληκτρο τερματισμου-κουμπι μειωσης εντασης μου εβγαλε ενδειξη οτι ειναι σε download mode!!τι κανω τωρα??

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!εχει ξανασυζητηθει το θεμα αλλα δεν το βρισκω τωρα!

προσπαθησα να κανω την αναβαθμιση λογισμικου μου εβγαλε οτι απετυχε κ αφου εκανα μετα το τριπλο πατημα κουμπι καμερας-πληκτρο τερματισμου-κουμπι μειωσης εντασης μου εβγαλε ενδειξη οτι ειναι σε download mode!!τι κανω τωρα??

 

Βγάλε την μπαταρία, νομίζω οτι έπρεπε να πατήσεις το κουμπί κλεδώματος/ξεκλειδώματος και όχι της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα SuDo!!Ειχες δικιο ηθελε το κουμπι κλειδ/ξεκλειδ.!!ολα καλα αλλα αναβαθμιση δν βλεπω να κανω!

 

απο θεμα μπαταριας δν με εχει ικανοποιησει το τηλ καθολου,τους υπολοιπους??

κατα τα αλλα ολα τελεια!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!εχει ξανασυζητηθει το θεμα αλλα δεν το βρισκω τωρα!

προσπαθησα να κανω την αναβαθμιση λογισμικου μου εβγαλε οτι απετυχε κ αφου εκανα μετα το τριπλο πατημα κουμπι καμερας-πληκτρο τερματισμου-κουμπι μειωσης εντασης μου εβγαλε ενδειξη οτι ειναι σε download mode!!τι κανω τωρα??

 

Συνδέεις το καλώδιο με το computer και ξαναπερνάς την έκδοση.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!εχει ξανασυζητηθει το θεμα αλλα δεν το βρισκω τωρα!

προσπαθησα να κανω την αναβαθμιση λογισμικου μου εβγαλε οτι απετυχε κ αφου εκανα μετα το τριπλο πατημα κουμπι καμερας-πληκτρο τερματισμου-κουμπι μειωσης εντασης μου εβγαλε ενδειξη οτι ειναι σε download mode!!τι κανω τωρα??

 

Φίλε έχω το ίδιο πρόβλημα, δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να επαναφέρω το κινητό αν τα καταφέρεις πες το και σε μένα.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω το ίδιο πρόβλημα, δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να επαναφέρω το κινητό αν τα καταφέρεις πες το και σε μένα.

 

εβγαλα την μπαταρια απλα κ οταν το ανοιξα ολα κανονικα κ παλι!!μηπως εχει προβλημα το κινητο σου?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν τα έβαλα ... μπορείς να επιλέξεις και differences only και στην χειρότερη να ξαναπεράσεις την xxjf1 αλλά εγώ pfs δεν πέρασα καθόλου

 

Προσπάθησα και βάζοντας το pfs αλλά και χωρίς.Στην 1η περίπτωση μου λέει ότι δεν μπορεί να ανοίξει το PFS και στη 2η ότι δεν μπορεί να ανοίξει το CSC...Τι να κάνω?

 

Όταν το πήρα έτσι κι αλλίώς είχε την πιο κάτω έκδοση με την οποία πάλι μου έλεγε ότι δεν μπορεί να αναβαθμιστεί η συγκεκριμένη έκδοση:

http://img843.imageshack.us/img843/4673/firmupd.jpg

 

Δεν ξέρω τι αλλο να κάνω :(

Ίσως να μην το πρόσεξες γι'αυτό το ξαναπαραθέτω..

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην το πρόσεξες γι'αυτό το ξαναπαραθέτω..

 

αν κρατούσες την jee και εβαζες csc το xcjec θα έπαιζε.

 

θέλει ο συνδυασμός Firm και csc Να είναι Official

 

τώρα δεν ξέρω γιατί δεν σου περνά την XJEE ... περίεργο είναι

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

αν κρατούσες την jee και εβαζες csc το xcjec θα έπαιζε.

 

θέλει ο συνδυασμός Firm και csc Να είναι Official

 

τώρα δεν ξέρω γιατί δεν σου περνά την XJEE ... περίεργο είναι

 

Μου λέει ότι δεν μπορεί να ανοίξει το CSC και το PFS..(και χωρίς το PFS μου λέει δεν μπορεί να ανοίξει το CSC)

Μπορώ να κάνω flash την JEE αλλά για CSC να βάλω αυτό της JF1(που είναι το OXAJEG)?

Edited by Le_los
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα για να αναβαθμίσουμε το κινητό εκτός από το Kies;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση και εγώ...σύγκρινα την εμβέλεια του wifi του wave με ένα λάπτοπ και είδα πως πιάνει πολύ πιο λίγα δίκτυα απότι το λάπτοπ. Είναι φυσιολογικό(γιατί υποτίθεται έχει καινούργιο είδος κεραίας) ή έχει πρόβλημα το δικό μου;;(λίγο απίθανο νομίζω)
Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση και εγώ...σύγκρινα την εμβέλεια του wifi του wave με ένα λάπτοπ και είδα πως πιάνει πολύ πιο λίγα δίκτυα απότι το λάπτοπ. Είναι φυσιολογικό(γιατί υποτίθεται έχει καινούργιο είδος κεραίας) ή έχει πρόβλημα το δικό μου;;(λίγο απίθανο νομίζω)

 

ειναι πολυπλοκο να δωσεις απαντηση σε κατι τετοιο σιγουρα.

 

αλλα αυτο που ξερω απο εμπειρια κι απο λιγη γνωση που εχω, οσα δικτυα και να βλεπει το κινητο, σε οσα δεν μπορει να εκπεμψει ωστε να το "ακουσουν" και τα δικτυα, δε στα δειχνει!

 

ελπιζω να καταλαβες τι εννοω. τωρα οι λογοι του ποσο δυνατα μπορει να εκπεμπει...ας τα αναλυσει καποιος πιο ειδικευμενος!

 

ΥΓ: επισης στο δικο μου το ιδιο γινεται αλλα με 1-2 δικτυα λιγοτερα καθε φορα. εχει υπαρξει και φορα που βλεπει δικτυα που δε βλεπει το λαπτοπ μου διπλα διπλα. αυτα τα ολιγα τα εμπειρικα.

Edited by nabagos
ξεχασα ΥΓ. :)
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυπλοκο να δωσεις απαντηση σε κατι τετοιο σιγουρα.

 

αλλα αυτο που ξερω απο εμπειρια κι απο λιγη γνωση που εχω, οσα δικτυα και να βλεπει το κινητο, σε οσα δεν μπορει να εκπεμψει ωστε να το "ακουσουν" και τα δικτυα, δε στα δειχνει!

 

ελπιζω να καταλαβες τι εννοω. τωρα οι λογοι του ποσο δυνατα μπορει να εκπεμπει...ας τα αναλυσει καποιος πιο ειδικευμενος!

 

ΥΓ: επισης στο δικο μου το ιδιο γινεται αλλα με 1-2 δικτυα λιγοτερα καθε φορα. εχει υπαρξει και φορα που βλεπει δικτυα που δε βλεπει το λαπτοπ μου διπλα διπλα. αυτα τα ολιγα τα εμπειρικα.

 

οκ ευχαριστώ φίλε μου. πάντως σε μένα απο το σπίτι μου το λάπτοπ της αδερφής μου βλέπει 7-8 δίκτυα και την ίδια στιγμή το κινητό να λέει δε βρέθηκε εφαρμογή wifi..(δίπλα δίπλα εννοείται). Να με ανησυχεί αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Mε το route 66 έχετε φωνητική πλοήγηση και γενικώς μπορείτε να επιλέξετε μια διαδρομή και να σας καθοδηγήσει ή σας ζητάει πληρωμή?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

αν κρατούσες την jee και εβαζες csc το xcjec θα έπαιζε.

 

θέλει ο συνδυασμός Firm και csc Να είναι Official

 

τώρα δεν ξέρω γιατί δεν σου περνά την XJEE ... περίεργο είναι

Μου λέει ότι δεν μπορεί να ανοίξει το CSC και το PFS..(και χωρίς το PFS μου λέει δεν μπορεί να ανοίξει το CSC)

Μπορώ να κάνω flash την JEE αλλά για CSC να βάλω αυτό της JF1(που είναι το OXAJEG)?

 

Έκανα flash την JEE με CSC αυτό της JF1..Master Rom έκανα βασικά..αλλά δεν κάνει αυτόματα restart το τηλέφωνο.έβγαλα την μπαταρία και το άνοιξα αλλά μένει sto Samsung Wave και δεν προχωρά...!

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.Αύριο θα είμαι και εγώ κάτοχος ενός wave!Ήθελα να απαντήσω για το wi fi που ρωτάει ο φίλος πιο πάνω.Το ότι έχει wi fi /n το κυριότερο είναι η μεγαλύτερη ροή δεδομένων (περίπου 300mb/sec σε σχέση με τα 50mb/sec το wi fi /g)το ότι δεν βλέπει τα δίκτυα έχει να κάνει με την κεραία του,η οποία είναι πολύ μικρότερη από του laptop.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Gdrdasky,

 

ευχαριστο γεια της απαντησεις σου.

 

Οσο γεια να ακους ραδιο απο ιντερνετ, υπαρχει ενα widget pou legete >> yourmuz.fm <<

opoios to thelei mporei na to kateuasei apo edo http://www.file-upload.net/download-2677993/Yourmuze.FM.S8500.zip.html

 

μετα πατε στην σελιδα τους, κανεισ register, δημιοθργεισ δηλαδι λογαριασμο, κε μετα κλικ στο mystation. οστε να διαλεξεις πιους σταθμουσ θελεις να ακους.!!

 

αφτο ειτανε, μετα ανειξε το widget yourmuz.fm στο κινιτο σου, κε εισαι ετειμος να απολαυσεις τουσ σταθμους που διαλεξες.:D:)

 

φιλικα μακης

 

κάνω την εγκατάσταση, το register και όλα. μπαίνω μέσα, πατάω mystations και τίποτα... το όλο ζήτημα είναι μάλλον με τον flash player. πως τον εγκαθιστούμε αυτόν?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.Αύριο θα είμαι και εγώ κάτοχος ενός wave!Ήθελα να απαντήσω για το wi fi που ρωτάει ο φίλος πιο πάνω.Το ότι έχει wi fi /n το κυριότερο είναι η μεγαλύτερη ροή δεδομένων (περίπου 300mb/sec σε σχέση με τα 50mb/sec το wi fi /g)το ότι δεν βλέπει τα δίκτυα έχει να κάνει με την κεραία του,η οποία είναι πολύ μικρότερη από του laptop.

αχα! έγινε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε λύση(τα ευχαριστώ στον tna) για όσους δεν έχουν ελληνικά στο τηλέφωνο!

ΔΕΝ βρέθηκε λύση ακόμα για όσους(μαζί κι εγώ) δεν μπρούν να αναβαθμήσουν το κινητο μέσω Kies!

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Telika file,

 

Le_los ,, ??? ti enoeis ?????

 

atoma opos ego , pou to exo apo germaneia agorasmeno, ,

 

yparxei pithanotita na exo ellinika , ?? xoris na piraxti to FW;????

 

Βασικά υπάρχει μια ισπανική έκδοση λογισμικού που περιέχει μέσα και τα ελληνικά. Αλλά μόνο αν κάνεις flash μέσω του MultiLoader...

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...