Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα έχει το Route66..και τι κάνουμε τώρα δηλαδή?Δεν μπορούμε να έχουμε αναβαθμίσεις?Εγώ Κύπρο μένω και σε λίγο Ελλάδα για σπουδές δεν θα είμαι Αγγλία για να το πάρω σε κάποιο κατάστημα της Vodafone..(αν είναι απο εκεί αγορασμένο)

 

Στην θεση σου , θα πηγενα στην Vodafone, κυπρο η ελλαδα, γεια περισοτερες πληροφοριες και τι μπορη να γινει, εξηγοντας τους παραλληλα απο ποθ το πηρες.

 

Ολλο και κατι παραπανο θα ξερουνε.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην θεση σου , θα πηγενα στην Vodafone, κυπρο η ελλαδα, γεια περισοτερες πληροφοριες και τι μπορη να γινει, εξηγοντας τους παραλληλα απο ποθ το πηρες.

 

Ολλο και κατι παραπανο θα ξερουνε.;)

Δεν έχουμε Vodafone στην Κύπρο..ελλάδα όταν έρθω αλλά δεν ξέρω σίγουρα αν το πήρε απο Vodafone αυτός που το πουλούσε στο ebay

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε παιδια!!μπορει καποιος να μ πει αν ξερει πως προσθετουμε κεντρικες οθονες?

η αν μενει με τις 3 οπως δλδ το πηρα!!ευχαριστω!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε παιδια!!μπορει καποιος να μ πει αν ξερει πως προσθετουμε κεντρικες οθονες?

η αν μενει με τις 3 οπως δλδ το πηρα!!ευχαριστω!!

 

οκ το βρηκα!!

 

κ πωσ τισ βγαζω παλι αμα δεν τις θελω??

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

οκ το βρηκα!!

 

κ πωσ τισ βγαζω παλι αμα δεν τις θελω??

 

Μυνήματα #789 και #791. ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μυνήματα #789 και #791. ;)

 

ευχαριστω παρα πολυ!!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους, θα ήθελα κι εγώ μερικές πληροφορίες για το κινητό, από εσάς τους κατόχους..!

Πήγα σήμερα και το είδα στο Media markt, αναμένοντας την επιδότησή μου από την Cosmote σε κανένα μήνα, και έχοντας σχεδόν καταλήξει στο Milestone.

Έπαθα κι εγώ πλάκα με την οθόνη, η SuperAMOLED είναι καταπληκτική..! Και η τιμή του είναι πολύ καλή, τόσο που σε βάζει σε σκέψεις..

 

Έχω όμως μερικές απορίες:

-Πώς είναι το feeling του Browsing γιατί δεν είχαν WiFi στο κατάστημα και δεν μπόρεσα να σερφάρω. Είναι σαν του iPhone σε smoothness?

- Φωτογραφίες είδα μερικές στις πρώτες 25 σελίδες του Θέματος που έχω διαβάσει μέχρι τώρα. Μήπως έχετε εύκαιρες να ανεβάσετε 2-3 από τις καλύτερές σας?

-Η ταχύτητα του κινητού μου φάνηκε εκπληκτική, αλλά κολλάω λίγο στο θέμα "Bada" και όχι Android. Δεν μπορούσαν κι αυτοί οι Κορεάτες να το βγάλουν με Android?? Φοβάμαι λίγο για την ποσότητα και την ποιότητα των εφαρμογών που θα κυκλοφορήσουν στο SmasungStore.. Ούτε AppStore θα γίνει πιστεύω, ούτε Android Market, και θέω να κρατήσω το κινητό για 1-2 χρόνια..

 

- Γενικά από το κινητό που θα πάρω θέλω:

Καλό σήμα (τηλέφωνο παίρνουμε..), να γράφω εύκολα μηνύματα, να σερφάρω με WiFi, να μπαίνω MSN από τον καναπέ χωρίς να πρέπει να πάω στο laptop, να βγάζω αρκετές φωτογραφίες, όσο ποιοτικότερες γίνεται, και ει το δυνατόν να το χρησιμοποιώ για πλοήγηση, αν και έχω 2-3 Navigon PNA.. Θα με καλύψει στα παραπάνω?

 

Eυχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. :)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

να ωαλω μσν

 

Για να βάλεις msn, θα πρέπει να βάλεις τη πιο τελευταία έκδοση του palringo και να γραφτείς στο palringo. Εδώ γράφω πως να τη βάλεις(κάνε τα 1,2 και 3 και μετά κάνε register στο palringo και πρόσθεσε το msn με τα στοιχεία σου).

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3245743#post3245743

 

-Πώς είναι το feeling του Browsing γιατί δεν είχαν WiFi στο κατάστημα και δεν μπόρεσα να σερφάρω. Είναι σαν του iPhone σε smoothness?

 

Τέλειο είναι το zoom in, out, κλπ πιο γρήγορο από το iphone 3gs, ισάξιο του iphone 4g. Σε μερικές ελάχιστες σελίδες το rendering είναι λιγάκι λάθος αλλά γενικά είναι καλός ο browser και άπειρα γρήγορος.

 

-Η ταχύτητα του κινητού μου φάνηκε εκπληκτική, αλλά κολλάω λίγο στο θέμα "Bada" και όχι Android. Δεν μπορούσαν κι αυτοί οι Κορεάτες να το βγάλουν με Android?

 

Βγάλανε και το λένε galaxy s και κάνει 200€ παραπάνω, έχει χειρότερη ποιότητα κατασκευής(πλαστικά αντί για αλουμίνιο) και δεν έχει φλας φωτογραφικής :Ρ. Ο λόγος είναι διότι η samsung θέλει να προωθήσει το Bada, για αυτό το wave είναι τόσο φτηνό και τόσο καλό.

 

Φοβάμαι λίγο για την ποσότητα και την ποιότητα των εφαρμογών που θα κυκλοφορήσουν στο SmasungStore.. Ούτε AppStore θα γίνει πιστεύω, ούτε Android Market, και θέω να κρατήσω το κινητό για 1-2 χρόνια

 

Δεν μπορείς να το ξέρεις αυτό. Καταρχήν λόγω ομοιότητας του bada με το android, έχουν ήδη γίνει αρκετές εφαρμογές ported στο bada. Η samsung είναι κολοσσός και σε αντίθεση με άλλες εταιρίες, φτιάχνει η ίδια σχεδόν τα πάντα. Και είναι κορυφή σε πολλούς τομείς(επεξεργαστές, μνήμες, οθόνες, κλπ). Τσπ, θα δείξει, προς το παρόν το app shop είναι άπειρα φτωχό, έχει συνολικά 500 εφαρμογές αλλά από αυτές μόνο καμιά 40άρα αξίζουν. Επίσης δεν μπορείς να αγοράσεις apps λόγω Ελλάδας αλλά ελπίζω αυτό να αλλάξει στο μέλλον.

 

Καλό σήμα (τηλέφωνο παίρνουμε..), να γράφω εύκολα μηνύματα, να σερφάρω με WiFi, να μπαίνω MSN από τον καναπέ χωρίς να πρέπει να πάω στο laptop, να βγάζω αρκετές φωτογραφίες, όσο ποιοτικότερες γίνεται, και ει το δυνατόν να το χρησιμοποιώ για πλοήγηση, αν και έχω 2-3 Navigon PNA.. Θα με καλύψει στα παραπάνω?

 

Ναι, θα σε καλύψει μια χαρά σε αυτά. Μηνύματα γράφεις πολύ γρήγορα με landscape πληκτρολόγιο και predictive, σερφάρεις με wifi χωρίς πρόβλημα, γρήγορα και εύκολα, msn έχει εάν βάλεις το beta palringo που λινκάρω πιο πάνω και φωτογραφίες βγάζει πολύ καλές(και με δυνατό φλας, παρόλο που είναι led), ορίστε μία που έβγαλα. Από πλοήγηση έχει το route66 και το googlemaps(όχι app αλλά μέσω του site).

Edited by NIB
Link to comment
Share on other sites

εδο , ενα ακομα

multilink, στην φοτο που παραθετο ινε τα δικα μου λινκ,

 

εσεις το μονο ποθ εχεται τα κανετε ειναι να .....

 

το ανειξετε το αρχειο με το winrar, kai ston fakelo > js << na alaksete ta link sto arxeio >> common.js <<

 

episeis na alaksete tis onomasies , me tin idia sira ,>> sto intex.html <<

 

http://rapidshare.com/files/408691553/MulitLink5.wgt

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΒ καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την διεξοδική και αναλυτικότατη απάντηση. :)

Έχω μερικές απορίες ακόμη αν είναι εύκολο, ξέχασα να τις γραψω χθες:

- Δοκιμάζοντας να γράψω κάποιο SMS παρατήρησα ότι για να βάλω κενό έπρεπε από τα γράμματα (α,β,γ..) να γυρνάω το πληκτρολόγιο στους ειδικούς χαρακτήρες (+,&,$, κλπ) και τότε το είχε εκεί που θα έπρεπε, στην κάτω σειρά στο κέντρο της οθόνης (Landscape). Μήπως δεν ήταν σωστά ρυθμισμένο κάτι, ή έτσι πρέπει να κάνεις κάθε φορά που θες να βάλεις κενό ανάμεσα στις λέξεις? Γιατί αυτό είναι εκενευριστικά κουραστικό..

 

-Ναι, το Galaxy S το έχω δει, αλλά έχει 200 ευρώ παραπάνω και δεν του έβαλαν Flash.. Που για μένα που θέλω να βγάζω και φωτογραφίες με το κινητό είναι πολύ σημαντικό. Κάνει μπαμ ότι η Samsung θέλει να προωθήσει το Bada..

 

-Από την Samsung έχω μείνει υπέρ το δέον ικανοποιημένος, έχω ένα D830 (Το Ultra Slim Clamshell) που λειτουργεί άψογα 4 χρόνια μετά την αγορά του και μετά από πολλές τούμπες, γι αυτό και με ψήνει ιδιαίτερα ένα Samsung. Απλά είχα καταλήξει να αγοράσω κάποιο Smartphone με Android.. Αλλά αυτό το Wave είναι καταπληκτικό και με τιμή που φωνάζει "πάρε με τώρα"..

 

- Το Route66 είναι χάλια πρόγραμμα κατά την γνώμη μου, ειδικά όταν έχεις συνηθίσει σε Navigon & iGO. Τoυλάχιστον διαβάζω ότι θα κυκλοφορήσουν το NDrive και το Sygic σύντομα.

 

- Γνωρίζουμε μήπως κυκλοφορήσει σύντομα κάποιο κινητό αντίστοιχο με το Wave, με Qwerty πληκτρολόγιο (όπως το Milestone)?

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

- Δοκιμάζοντας να γράψω κάποιο SMS παρατήρησα ότι για να βάλω κενό έπρεπε από τα γράμματα (α,β,γ..) να γυρνάω το πληκτρολόγιο στους ειδικούς χαρακτήρες (+,&,$, κλπ) και τότε το είχε εκεί που θα έπρεπε, στην κάτω σειρά στο κέντρο της οθόνης (Landscape). Μήπως δεν ήταν σωστά ρυθμισμένο κάτι, ή έτσι πρέπει να κάνεις κάθε φορά που θες να βάλεις κενό ανάμεσα στις λέξεις? Γιατί αυτό είναι εκενευριστικά κουραστικό..

.

 

για να βαλεις κενο, ελπιζω να το βρηκες, δεν χρειαζεται να γυρνας απο γραμματα σε συμβολα και τουμπαλιν. απλα να πας κατω και να πατας space. εαν αυτο εννοεις. ειναι ενα συμβολο με μια μπαρα με γραμμουλες... :)

 

αλλο ειναι το θεμα. οταν γραφεις με Τ9 δεν μπορεις να βαλεις ερωτηματικο στο τελος μιας λεξης αν δεν το γυρισεις σε συμβολα..ή αν δε βγαλεις το Τ9.

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

ΝΙΒ καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την διεξοδική και αναλυτικότατη απάντηση. :)

Έχω μερικές απορίες ακόμη αν είναι εύκολο, ξέχασα να τις γραψω χθες:

- Δοκιμάζοντας να γράψω κάποιο SMS παρατήρησα ότι για να βάλω κενό έπρεπε από τα γράμματα (α,β,γ..) να γυρνάω το πληκτρολόγιο στους ειδικούς χαρακτήρες (+,&,$, κλπ) και τότε το είχε εκεί που θα έπρεπε, στην κάτω σειρά στο κέντρο της οθόνης (Landscape). Μήπως δεν ήταν σωστά ρυθμισμένο κάτι, ή έτσι πρέπει να κάνεις κάθε φορά που θες να βάλεις κενό ανάμεσα στις λέξεις? Γιατί αυτό είναι εκενευριστικά κουραστικό..

 

-Ναι, το Galaxy S το έχω δει, αλλά έχει 200 ευρώ παραπάνω και δεν του έβαλαν Flash.. Που για μένα που θέλω να βγάζω και φωτογραφίες με το κινητό είναι πολύ σημαντικό. Κάνει μπαμ ότι η Samsung θέλει να προωθήσει το Bada..

 

-Από την Samsung έχω μείνει υπέρ το δέον ικανοποιημένος, έχω ένα D830 (Το Ultra Slim Clamshell) που λειτουργεί άψογα 4 χρόνια μετά την αγορά του και μετά από πολλές τούμπες, γι αυτό και με ψήνει ιδιαίτερα ένα Samsung. Απλά είχα καταλήξει να αγοράσω κάποιο Smartphone με Android.. Αλλά αυτό το Wave είναι καταπληκτικό και με τιμή που φωνάζει "πάρε με τώρα"..

 

- Το Route66 είναι χάλια πρόγραμμα κατά την γνώμη μου, ειδικά όταν έχεις συνηθίσει σε Navigon & iGO. Τoυλάχιστον διαβάζω ότι θα κυκλοφορήσουν το NDrive και το Sygic σύντομα.

 

- Γνωρίζουμε μήπως κυκλοφορήσει σύντομα κάποιο κινητό αντίστοιχο με το Wave, με Qwerty πληκτρολόγιο (όπως το Milestone)?

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

για τα μηνυματα κατι δεν ειναι καλα ρυθμισμενο σιγουρα, καμοια σχεσει με το D830 ετσι. Μην λες για τουμπες ουτε γεια αστειο το Route ειναι χαλια σε σχεσει παντα με τα αλλα που γραφεις.Καλυτερα να περιμενης για κατι αλλο με Qwerty δεν ειναι ενα τηλ δυσκολο η περισοτεροι περιμενουν τα παντα αλλα θελει υπομονη δεν θελω να σε απογοητευσω να το παρεις αλλα οχι γκρινια μετα για οτι θα ηθελες να ειχε θελει τον χρονο του πιστευω δεν ειναι για ανθρωπους που θελουν πολλες εφαρμογες,αν και γεμιζει σιγα σιγα το Sansung apps.Tο Wave ειναι καταπληκτικο ταχυτητο χωρις κολληματα εσυ αποφασιζεις ;)

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΒ καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την διεξοδική και αναλυτικότατη απάντηση. :)

Έχω μερικές απορίες ακόμη αν είναι εύκολο, ξέχασα να τις γραψω χθες:

- Δοκιμάζοντας να γράψω κάποιο SMS παρατήρησα ότι για να βάλω κενό έπρεπε από τα γράμματα (α,β,γ..) να γυρνάω το πληκτρολόγιο στους ειδικούς χαρακτήρες (+,&,$, κλπ) και τότε το είχε εκεί που θα έπρεπε, στην κάτω σειρά στο κέντρο της οθόνης (Landscape). Μήπως δεν ήταν σωστά ρυθμισμένο κάτι, ή έτσι πρέπει να κάνεις κάθε φορά που θες να βάλεις κενό ανάμεσα στις λέξεις? Γιατί αυτό είναι εκενευριστικά κουραστικό..

 

-Ναι, το Galaxy S το έχω δει, αλλά έχει 200 ευρώ παραπάνω και δεν του έβαλαν Flash.. Που για μένα που θέλω να βγάζω και φωτογραφίες με το κινητό είναι πολύ σημαντικό. Κάνει μπαμ ότι η Samsung θέλει να προωθήσει το Bada..

 

-Από την Samsung έχω μείνει υπέρ το δέον ικανοποιημένος, έχω ένα D830 (Το Ultra Slim Clamshell) που λειτουργεί άψογα 4 χρόνια μετά την αγορά του και μετά από πολλές τούμπες, γι αυτό και με ψήνει ιδιαίτερα ένα Samsung. Απλά είχα καταλήξει να αγοράσω κάποιο Smartphone με Android.. Αλλά αυτό το Wave είναι καταπληκτικό και με τιμή που φωνάζει "πάρε με τώρα"..

 

- Το Route66 είναι χάλια πρόγραμμα κατά την γνώμη μου, ειδικά όταν έχεις συνηθίσει σε Navigon & iGO. Τoυλάχιστον διαβάζω ότι θα κυκλοφορήσουν το NDrive και το Sygic σύντομα.

 

- Γνωρίζουμε μήπως κυκλοφορήσει σύντομα κάποιο κινητό αντίστοιχο με το Wave, με Qwerty πληκτρολόγιο (όπως το Milestone)?

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Καλημερα,

- Ειτε γραφεις κανονικα ειτε σε landscape στο κατω μερος εχει κανονικα space, μονο οταν προσθετεις παραληπτη δεν εχει οποτε μπορει να μπερδευτηκες.

 

- Αν και δεν ειμαι φαν, εβγαλα κατι βραδυνες φοτο και video και εμεινα. Το φλας ειναι παρα πολυ δυνατο.

 

- Ετσι νομιζα και εγω για το Route, αλλα οταν το χρησιμηποιησα αλλαξα γνωμη. Δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο αντιστοιχα προγραμματα μονο βεβαια το οτι δεν ειναι δωρεαν :lol:

 

- Θα βγαλει το wave pro με qwerty αλλα με μειωμενα χαρακτηριστικα σε σχεση με το wave. Δεν θα εχει super amoled, καμερα 3 mp.

 

Γενικα θα το ξαναπω ειναι εκπληκτικο τηλεφωνο, ειδικα στα λεφτα αυτα το θεωρω τεραστια ευκαιρια.

Οτι αλλο θες, εδω ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

για να βαλεις κενο, ελπιζω να το βρηκες, δεν χρειαζεται να γυρνας απο γραμματα σε συμβολα και τουμπαλιν. απλα να πας κατω και να πατας space. εαν αυτο εννοεις. ειναι ενα συμβολο με μια μπαρα με γραμμουλες... :)

 

αλλο ειναι το θεμα. οταν γραφεις με Τ9 δεν μπορεις να βαλεις ερωτηματικο στο τελος μιας λεξης αν δεν το γυρισεις σε συμβολα..ή αν δε βγαλεις το Τ9.

 

Ευχαριστώ πολύ, θα πάω από Δευτέρα να το ξαναδώ. Μάλλον δεν ήμουν πολύ προσεκτικός.. :O

 

για τα μηνυματα κατι δεν ειναι καλα ρυθμισμενο σιγουρα, καμοια σχεσει με το D830 ετσι. Μην λες για τουμπες ουτε γεια αστειο το Route ειναι χαλια σε σχεσει παντα με τα αλλα που γραφεις.Καλυτερα να περιμενης για κατι αλλο με Qwerty δεν ειναι ενα τηλ δυσκολο η περισοτεροι περιμενουν τα παντα αλλα θελει υπομονη δεν θελω να σε απογοητευσω να το παρεις αλλα οχι γκρινια μετα για οτι θα ηθελες να ειχε θελει τον χρονο του πιστευω δεν ειναι για ανθρωπους που θελουν πολλες εφαρμογες,αν και γεμιζει σιγα σιγα το Sansung apps.Tο Wave ειναι καταπληκτικο ταχυτητο χωρις κολληματα εσυ αποφασιζεις ;)

 

Thnx για την απάντηση, με το Viewty είμαι εδώ και 2.5 χρόνια, το D830 το έχω δώσει στον πατέρα μου.

Μα για αυτό ψάχνω αρκετά πριν πάρω το πρώτο μου smartphone, για να μην "γκρινιάζω" εκ των υστέρων..! :)

Το Qwerty με ψήνει πάρα πολύ, γι αυτό και είχα καταλήξει στο Milestone..

 

- Αν και δεν ειμαι φαν, εβγαλα κατι βραδυνες φοτο και video και εμεινα. Το φλας ειναι παρα πολυ δυνατο.

 

- Ετσι νομιζα και εγω για το Route, αλλα οταν το χρησιμηποιησα αλλαξα γνωμη. Δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο αντιστοιχα προγραμματα μονο βεβαια το οτι δεν ειναι δωρεαν :lol:

 

- Θα βγαλει το wave pro με qwerty αλλα με μειωμενα χαρακτηριστικα σε σχεση με το wave. Δεν θα εχει super amoled, καμερα 3 mp.

 

Γενικα θα το ξαναπω ειναι εκπληκτικο τηλεφωνο, ειδικα στα λεφτα αυτα το θεωρω τεραστια ευκαιρια.

Οτι αλλο θες, εδω ειμαστε!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, μήπως θα μπορούσες να ανεβάσεις κάποια βραδινή φωτογραφία με Flash?

Το Wave Pro με Qwerty θα ήταν ιδανικό, αλλά αν είχε τα ίδια χαρακτηριστικά. Χωρίς SuperAMOLED και με 3MP καίγεται σε σχέση με το απλό Wave..

To Rοute66 το δοκίμασα 1-2 μέρες στο PNA μου και το έσβησα άμεσα. Δεν έχει κανέναν λόγο ύπαρξης σε συσκευή που έχει Navigon-iGO. Τo Sygic και το NDrive είναι πολύ καλύτερά του, μακάρι να κυκλοφορήσουν στην Ελλάδα σύντομα.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Opera Mini 5 υποστηριζει?

Ναι, κανονικά και χωρίς πρόβλημα. Πάντως ο dolphin browser είναι ανώτερος, ο opera mini όμως βολεύει αν θέλει κανείς να κάνει "οικονομία" στα mb! :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το wifi του με έχει εντυπωσιάσει...είναι απίστευτο,το χρησιμοποιώ το κινητό σα m-fi αυτή τη στιγμή και λειτουργεί άψογα...Έχω αφήσει το κινητό σε ένα σημείο που έχει full 3g σήμα και μοιράζω την σύνδεση σε 2 laptops...Έχω εντυπωσιαστεί από την ταχύτητα και την εμβέλια και την ισχύ του wifi....

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είμαι κάτοχος του omnia 2 αλλά ψήνομαι να πάρω το wave. Το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν υπάρχει offline GPS. Μήπως γνωρίζετε αν θα υπάρξει περίπτωση να κυκλοφορήσει κάποιο σχετικά καλό GPS που να υποστηρίζει το εν λόγω λειτουργικό;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικά και χωρίς πρόβλημα. Πάντως ο dolphin browser είναι ανώτερος, ο opera mini όμως βολεύει αν θέλει κανείς να κάνει "οικονομία" στα mb! :)

 

Συμφονο απολυτα , φιλε.

 

το δελφινι ινε πολυ καλυτερο και γρηγοροτερο.!

 

Αλλα τι ενοεισ με το οικονομεια στα μβ , μπορεις να γινεις λιγο πιο συνγκεκριμενος , . στο τι ενοεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν ήταν σωστά ρυθμισμένο κάτι, ή έτσι πρέπει να κάνεις κάθε φορά που θες να βάλεις κενό ανάμεσα στις λέξεις? Γιατί αυτό είναι εκενευριστικά κουραστικό

 

Δεν ξέρω τι εννοείς αλλά κανονικά στο abc πληκτρολόγιο, κάτω κάτω τελευταία γραμμή έχει ένα space bar κουμπί για να αφήνεις κενό, όπως στο πληκτρολόγιο του υπολογιστή, δεν χρειάζεται να πηγαίνεις στους αριθμούς. Επίσης πατώντας και κρατώντας πατημένο το el/en κουμπί για 1-2δευτερόλεπτα, σου βγάζει τις επιλογές για το πληκτρολόγιο, ώστε να ενεργοποιήσεις το predictive text ή ακόμα να το γυρίσεις σε αναγνώριση γραφής.

 

για τα μηνυματα κατι δεν ειναι καλα ρυθμισμενο σιγουρα

 

Ε; Τι δεν είναι σωστά ρυθμισμένο; Μια χαρά γράφεις, ειδικά εάν αρχίζεις να συνηθίζεις, γράφεις αρκετά γρήγορα, παρόλο το μειωμένο μέγεθος της οθόνης(σε σχέση με άλλα touch κινητά). Ακόμα και σε portrait γράφεις μια χαρά με πλήρες qwerty.

 

Το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν υπάρχει offline GPS

 

Έχει offline gps, το route66, απλώς βεβαιώσου να συνδεθείς πρώτα με το wifi και να πας στις περιοχές που θέλεις(με αρκετό zoom in ώστε να φορτώσει τα poi και τους μικρούς δρόμους), ώστε να κατεβάσει τους χάρτες αυτούς/poi. Και μετά μια χαρά offline gps είναι. Επίσης ίσως να μπορείς να τους κατεβάσεις τους χάρτες κανονικά στον υπολογιστή σου και μετά να τους περάσεις στο κινητό αλλά νομίζω ότι θα πρέπει να το αγοράσεις για να το κάνεις αυτό.

 

Αλλα τι ενοεισ με το οικονομεια στα μβ , μπορεις να γινεις λιγο πιο συνγκεκριμενος , . στο τι ενοεις ?????

 

Ο opera mini στέλνει πρώτα όλες τις σελίδες που βλέπεις στους κεντρικούς server της opera, τις συμπιέζει και μετά στις στέλνει στο κινητό, ώστε να εξοικονομείς mB traffic.

Link to comment
Share on other sites

οταν ο τυπος πληκτρολογιου ειναι στο πληρ-οθονη-χειρογραφα και οχι στο πληκτρολογιο Qwerty δεν εμφανιζετε το διαστημα και τα γραμματα αυτο μαλον ειδε ο φιλος babis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...