Jump to content

Samsung C6112 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το c3752 πήρα εγώ φίλε. Το έχω 2 ημέρες. Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο κακό ότι η Samsung Hellas δεν το φέρνει Ελλάδα κ το πήρα από άλλο κατάστημα εδώ Ελλάδα. Κοίταξέ το :cool::cool:

θα το κοιτάξω. το είχα δει που το έγραψες και πιο πάνω. ευχαριστώ

(τόσο καιρό περίμενα μπας κ ξαναδουλέψει αλλά δε....)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για το 6112, ξερει κανεις εαν ισχυει οτι η sim2 ειναι μονο dual band; Εδω αυτο λεει: http://www.gsmarena.com/samsung_c6112-3018.php

 

στις ρυθμισεις του κινητου εχει επιλογη quadband ή 2band, αλλά οχι ξεχωριστα για σιμ1 ή σιμ2, αρα μαλλον ειναι συνολικά. Παρ'ολα αυτα, οταν βαζω στη θεση 2 το νουμερο q που εχω, οταν το βγαζω απο την τσεπη, πολλες φορες ειναι για λιγα δευτερολεπτα ''χωρις καλυψη'' και μετά επανερχεται. Οταν το εχω στο σιμ1, δεν εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξέρετε αν υπάρχει κάπου διαθέσιμο αυτό το τηλέφωνο;

Στο skroutz δε το βρίσκω, στο ebay φαίνεται ακριβό :O

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα.εχω αυτο το κινητο 1,5 χρονο.πριν καποιες μερες εκανα επαανφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και χαθηκε η δονηση.δεν εχω πλεον δονηση και δεν υπαρχει πουθενα στο μενου!πως γινεται αυτο?εχει τυχει σε κανεναν σας ποτε?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
δεν ξερω.το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχχει καθολου στο μενου η επιλογη της δονησης εξαφανιστηκε.

 

 

Λίγο κουφό ακούγεται αυτό. Δεν του κάνεις άλλο ένα reset μπας και έρθει στα καλά του;

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

του εχω κανει 10 reset δεν διορθωνεται.θα το πεταξω στα σκουπιδια μου φαινεται.

 

Mε ποιό τρόπο έκαανες reset?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

μεσω του μενου του.υπαρχει και αλλος τροπος για reset?

 

Ναι ,Βγάζεις τις κάρτες σιμ και την κάρτα μνήμης ,ανοιγεις την συσκευή και πληκτρολογεις *2767*3855# αφου γίνει η διαδικασία το αφήνεις δυο με τρια λεπτά κλειστό και μετα ανοίγεις την συσκευή(αφου τοποθετήσεις τις κάρτες σιμ και μνήμης)

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Καλησπέρα.

Πρόσφατα αγορασμένο C6112 παρουσιάζει πολλές ξαφνικές επανεκκινήσεις.

Στην sim1 έχει vodafone και στην sim2 έχει cosmote (whatsup).

Εκεί που μιλάω ξαφνικά κάνει επανεκκίνηση :wacko:

Παρατηρώ ότι εκείνη την ώρα εξαφανίζεται το σήμα και μετά κάνει την επανεκκίνηση....

Λέω θα θέλει καμμιά αναβάθμιση αλλά είναι αδύνατο να την κάνω με το kies ή με nps.

 

Τι μου προτείνετε να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πρόσφατα αγορασμένο C6112 παρουσιάζει πολλές ξαφνικές επανεκκινήσεις.

Στην sim1 έχει vodafone και στην sim2 έχει cosmote (whatsup).

Εκεί που μιλάω ξαφνικά κάνει επανεκκίνηση :wacko:

Παρατηρώ ότι εκείνη την ώρα εξαφανίζεται το σήμα και μετά κάνει την επανεκκίνηση....

Λέω θα θέλει καμμιά αναβάθμιση αλλά είναι αδύνατο να την κάνω με το kies ή με nps.

 

Τι μου προτείνετε να κάνω?

 

Βγάλε τις κάρτες σιμ και την κάρτα μνήμης ,άνοιξε το κινητό και πληκτρολόγησε *2767*3855# περίμενε δυο τρια λεπτά και μετά άνοιξε το κινητό αφού προηγουμένως εχει τοποθετήσει τις καρτες σιμ και μνήμης.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Το έκανα -αν και μια στιγμή πάγωσα γιατί δεν ξεκινούσε μετά από αυτό- μιλάω για τη φάση που ξαναβάζεις μέσα τις sim και το ανοίγεις. Αλλά τις ξαναέβγαλα και άνοιξε κανονικά. Το έκλεισα, ξαναμανά έβαλα μέσα τις κάρτες και άνοιξε.

Θα δείξει τώρα αν έγινε καλά ή όχι.

 

Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς. Το ξανακάνει.:(

 

Στο μεταξύ δε μπορεί να το δει ούτε το kies (ψάχνεται με τις ώρες) ούτε το νέο pc studio. Με το μόνο που μπορεί να συνδεθεί είναι το NPS αλλά δυστυχώς εκεί αναφέρει ότι δεν υποστηρίζεται η αναβάθμιση λογισμικού για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

 

Καμμιά ιδέα? Με ποιό πρόγραμμα θα μπορέσω να κάνω αναβάθμιση στο κινητό? Θέλω να τσεκάρω αν λύνεται το πρόβλημα πριν το πάω για επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

ΕΝΩ ΒΑΖΩ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΣΤΟ 6112 ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΜΕ ΑΝΟΙΓΜΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΚΑΜΕΡΑΣ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους

Ο.Π.Χ.

Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Το τηλεφωνο εχει χαλασει και λεω να προσπαθησω να το φτιαξω......

Οταν το αναβω η οθονη αναβει και ειναι ΚΑΤΑΣΠΡΗ.........

τι φταει .............το LCD SCREEN?

Και αν ναι εχει κανεις βαλει ποτε LCD SCREEN οχι οριτζιναλ?

εχω βρει με 5 ευρω στο ebay. Τις εχει δοκιμασει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλωδιοταινία είναι κατά πάσα πιθανότητα φίλε μου. Εγω πέρσι είχα το ίδιο πρόβλημα, προσοχή όμως όταν την αλλάξεις στην καλωδιοταινία του ακουστικού. Υπάρχει και βιντεο στο youtube πως ακριβώς ανοίγει. το κόστος είναι στο 10αρικο
Link to comment
Share on other sites

Καλωδιοταινία είναι κατά πάσα πιθανότητα φίλε μου. Εγω πέρσι είχα το ίδιο πρόβλημα, προσοχή όμως όταν την αλλάξεις στην καλωδιοταινία του ακουστικού. Υπάρχει και βιντεο στο youtube πως ακριβώς ανοίγει. το κόστος είναι στο 10αρικο

Ξερεις δ/νση στο διαδίκτυο για να δω το βιντεάκι?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung C6112 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...