Jump to content

Sony Ericsson Hazel


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ "AnDas" , το έκανα σε έναν υπολογιστή φίλου και δούλεψε μια χαρά

 

Μια ερώτηση ακόμη: το Hazel έχει την ιδιότητα όταν αρχίζουμε να πληκτρολογούμε έναν αριθμό να βγάζει από κάτω ποιές επαφές ξεκινάνε με τα συγκεκριμένα νούμερα;

Αυτό δεν ξέρω πως λέγεται , το Ericcson C702 πάντως το έχει

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Φυσικα και το εχει και λεγετε εξυπνη αναζητηση!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 312
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω, μπορεί να εμφανίζει στο call log δίπλα σε κάθε αριθμό ταυτόχρονα και ημερομηνία και ώρα κλήσης;

 

Το είδα live και μου φάνηκε έτσι λειψό το call log...

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Μια τελευταία ερώτηση από μένα

Μπορώ να βάλω firefox browser (fennec) στο hazel; (και αν ναι ποιά έκδοση)

Δυσκολεύομαι με αυτόν που έχει επάνω το τηλέφωνο

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Μια τελευταία ερώτηση από μένα

Μπορώ να βάλω firefox browser (fennec) στο hazel; (και αν ναι ποιά έκδοση)

Δυσκολεύομαι με αυτόν που έχει επάνω το τηλέφωνο

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Ευχαριστώ πολύ

 

Δεν νομίζω να υπάρχει firefox αλλά υπάρχει το opera που κάνει μια χαρά την δουλειά του. m.opera.com

patc
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε Pansel[/member], ο Firefox Mobile μέχρι στιγμής υπάρχει μόνο για συσκευές με λειτουργικό Android και Maemo.

Οπότε θα πρέπει να περιοριστείς στις λύσεις που υπάρχουν για την πλατφόρμα Java ME.

Και από αυτές οι πιο διαδεδομένες είναι:

Από αυτούς σου συνιστώ τον Opera Mini όπως προανέφερε και ο φίλος federer[/member].

Edited by multiPetros

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Κ850. Επειδή κυκλοφορώ πολύ ώρα με αυτοκίνητο και μηχανάκι τόχω σε τσαντάκι κι εν κινήσει μου ακούγεται super! Έχει το hazel τέτοια ανάλογη απόδοση στο ηχείο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια!πηρα κ εγω το hazel αλλα εχω ενα προβληματακι!εχει ληξει το antivirus Κ μου εμφανιζεται μονιμα το σημα του με ενα θαυμαστικο στην οθονη κ μου εχει σπασει τα νευρα...:angry:!τι μπορω να κανω γι αυτο?να πληρωσω συνδρομη ή να το εχω ετσι μονιμα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!πηρα κ εγω το hazel αλλα εχω ενα προβληματακι!εχει ληξει το antivirus Κ μου εμφανιζεται μονιμα το σημα του με ενα θαυμαστικο στην οθονη κ μου εχει σπασει τα νευρα...:angry:!τι μπορω να κανω γι αυτο?να πληρωσω συνδρομη ή να το εχω ετσι μονιμα?

 

Πρέπει να έχεις πιστωτική για να το αγοράσεις. Αν και δε νομίζω ότι είναι χρήσιμο, μπορείς να το απενεργοποιήσεις.

patc
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια....

 

θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση σχετικα με το φωτισμο του κινιτου...Μιπως μπορειτε να μου πειτε αμα την νυχτα η σε σκοτεινο μερος φωτιζουν τα κουμπια με τους αριθμους??????:worry:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις πιστωτική για να το αγοράσεις. Αν και δε νομίζω ότι είναι χρήσιμο, μπορείς να το απενεργοποιήσεις.

αυτο ειναι το προβλημα οτι δεν απενεργοποιειται...και εχεις μονιμα στην οθονη μπροστα το εικονιδιο του antivirus με θαυμαστικο...:!:

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το προβλημα οτι δεν απενεργοποιειται...και εχεις μονιμα στην οθονη μπροστα το εικονιδιο του antivirus με θαυμαστικο...:!:

 

Πας στις ρυθμίσεις Γενικές, Ασφάλεια, Antivirus και στο Σάρωση για ιούς επιλέγεις Μη ενεργό.

patc
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

διαβασα σχεδον ολα τα post

μια ερωτηση πολυ σοβαρη για μενα

 

ειναι Αληθεια οτι

ο ηχος του τηλεφωνου οταν με καλουν ειναι χαμηλος ?

η φωνη του καλουντος δεν ακουγεται δυνατα στην συνομιλια ?

 

αν μου πειτε οτι αυτα ειναι Oχι το πηρα αυριο 150 euro

 

 

ευχαριστω .

 

.

Edited by JLL
Link to comment
Share on other sites

διαβασα σχεδον ολα τα post

μια ερωτηση πολυ σοβαρη για μενα

 

ειναι Αληθεια οτι

ο ηχος του τηλεφωνου οταν με καλουν ειναι χαμηλος ?

η φωνη του καλουντος δεν ακουγεται δυνατα στην συνομιλια ?

 

αν μου πειτε οτι αυτα ειναι Oχι το πηρα αυριο 150 euro

 

 

ευχαριστω .

 

.

 

Εξαρτάται που θα πέσεις!

και το λέω έχοντας αλλάξει αισίως 4 hazel μιας κ μόλις τα δινα μου έλειπε τόσο που σχεδόν αμέσως το ξανααγόραζα!:)

Λοιπόν στα 2 απ τα 4 όλα ήταν υπέροχα!

ήχος δυνατός καθαρό μικρόφωνο ακουστικό ακόμα και η ανοιχτή ακρόαση δυνατή και καθαρή όχι σα μερικά αλλά μοντέλα!

απλώς τα 2 απ τα 4 ήταν ο ήχος λίγο πρίμα,σα τενεκεδενιος και με αρκετά παράσιτα!

Σε αυτό που εχω τώρα όμως όπως και σε ένα άλλο ήταν και είναι jet δυνατός,πεντακάθαρος!

Είναι και λίγο τι θα που τύχει όπως βλέπεις, μιλάω πάντα για ελληνικα αγορασμένα από πλαίσιο η Γερμανό!

Πάντως έστω και με αυτό το ρίσκο στο συστηνω ανεπιφυλακτα καθώς είναι άψογο για πραγματικό τηλέφωνο σε εξωτερικές συνθήκες και όχι για χρήση κυρίως σε γραφείο η καναπέ στο σπίτι(μιλάω για τα surer duper touch συσκευές)!

 

Μάλιστα με την ευκαιρία θα γράψω όταν εχω χρόνο τι μπορείς να κάνεις με αυτό το τηλέφωνο μια μερικοί θα εκπλαγούν.

Εγώ το χρησιμοποιώ σα 1ο μου με το HD2 η το android για το ίντερνετ κ το..καναπέ πιο πολύ!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται που θα πέσεις!

και το λέω έχοντας αλλάξει αισίως 4 hazel μιας κ μόλις τα δινα μου έλειπε τόσο που σχεδόν αμέσως το ξανααγόραζα!:)

Λοιπόν στα 2 απ τα 4 όλα ήταν υπέροχα!

ήχος δυνατός καθαρό μικρόφωνο ακουστικό ακόμα και η ανοιχτή ακρόαση δυνατή και καθαρή όχι σα μερικά αλλά μοντέλα!

απλώς τα 2 απ τα 4 ήταν ο ήχος λίγο πρίμα,σα τενεκεδενιος και με αρκετά παράσιτα!

Σε αυτό που εχω τώρα όμως όπως και σε ένα άλλο ήταν και είναι jet δυνατός,πεντακάθαρος!

Είναι και λίγο τι θα που τύχει όπως βλέπεις, μιλάω πάντα για ελληνικα αγορασμένα από πλαίσιο η Γερμανό!

Πάντως έστω και με αυτό το ρίσκο στο συστηνω ανεπιφυλακτα καθώς είναι άψογο για πραγματικό τηλέφωνο σε εξωτερικές συνθήκες και όχι για χρήση κυρίως σε γραφείο η καναπέ στο σπίτι(μιλάω για τα surer duper touch συσκευές)!

 

Μάλιστα με την ευκαιρία θα γράψω όταν εχω χρόνο τι μπορείς να κάνεις με αυτό το τηλέφωνο μια μερικοί θα εκπλαγούν.

Εγώ το χρησιμοποιώ σα 1ο μου με το HD2 η το android για το ίντερνετ κ το..καναπέ πιο πολύ!:)

 

 

 

εδω μ αφηνεις με ερωτιματικα

δηλαδη δεν ειναι ολα τα ιδια ?

πρεπει να εχω αγωνια που θα πεσω ?

 

.

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

εδω μ αφηνεις με ερωτιματικα

δηλαδη δεν ειναι ολα τα ιδια ?

πρεπει να εχω αγωνια που θα πεσω ?

 

.

 

 

.

 

Ε οσο να ναι ενα μικρο ρισκο το χεις!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

μηπως καποιος αλλος κατοχος μπορει να μας πει

τι λεει το τηλεφωνο σε εξωτερικους χωρους

 

σε review αλλοι γραφουν οτι εχει προβλημα ηχου

αλλοι οτι ειναι το ιδανικο για εξωτρικους χωρους

γιατι αυτο ειναι που μ ενδιαφερει περισσοτερο .....

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου το βρισκω πολυ καλο το ακουστικο, σιγουρα πολυ καλυτερο απο τα δυο W810 που εχω ακομα. Μιλαω συνεχεια σε εξωτερικους χωρους με πολυ φασαρια, και ειναι αψογο. Εχει και κατι ρυθμισεις για να απομονωνει τους θορυβους και κατι αλλο, δεν θυμαμαι καλα, δεν τα εχω χρησιμοποιησει, δεν χρειαστηκε. Δεν εχω μετρο συγκρισης απο αλλες εταιρειες η απο ακριβα τηλεφωνα, αλλα λιγο με ενδιαφερει, αυτη η συσκευη με ευχαριστει παρα πολυ. Και η μπαταρια κραταει παρα πολυ σε τηλεφωνικη νορμαλ χρηση (5-7 ημερες με οθονη 70% και απενεργοποιημενο 3G). Ειμαι πολυ ενθουσιασμενος με το κοκκινακι μου.
Link to comment
Share on other sites

το πηρα τελικα..

ολα καλα το τηλεφωνο εχει οτι ζητησα

πολυ καλος ηχος συνομιλιας αυτονομια κ.λ.π

το μονο μειον ειναι το σημα δεν εχει καλο σημα

λετε να φταιει η οικολογια ?

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα τελικα..

ολα καλα το τηλεφωνο εχει οτι ζητησα

πολυ καλος ηχος συνομιλιας αυτονομια κ.λ.π

το μονο μειον ειναι το σημα δεν εχει καλο σημα

λετε να φταιει η οικολογια ?

 

 

.

 

Αν το εχεις στο 3G και δε το χρειαζεσαι αλλαξε το και θα δεις μεγαλη βελτιωση!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έχω μερικές απορίες με αυτό το τηλέφωνο (το Hazel).

Καταρχάς τι ρυθμίσεις πρέπει να βάλεις για σύνδεση με το Wi-FI(εκτός από κωδικό, εαν δεν είναι από Hot spot)

Κατά 2ον, για να κάνεις χρήση των χαρτών της Google πρέπει να είσαι συνδεδεμένος στο Ιντερνετ?

Το ίδιο υσχυεί και για το GPS ή το ίδιο λειτουργεί όπως ένα PNA?

(To ανοίγεις, βρίσκει σήμα και λειτουργεί όπως αυτό.)

Υπογραφή .. Εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πρόσφατα απέκτησα αυτή την συσκευή και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Έχω ένα πρόβλημα με την αναφορά παράδοσης. Ενώ είναι ενεργοποιημένη δεν έρχετε ποτέ. Το παλιό μου κινητό (w595i) έβγαζε ένα πράσινο τικ σε όσα sms είχαν παραδοθεί και σου ερχόταν και η αναφορά. Δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται. Έχω το τελευταίο update και vodafone κάρτα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Hazel

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...