Jump to content

Sony Ericsson Hazel


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ιδιο κ χειροτερο ειναι στο Hazel..αχνοφαινεται το ρολοι σε σημειο να μην μπορεις να διακρινεις την ωρα...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 312
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια το gps που εχει, το χρησιμοποιεις δωρεαν ή θελει καμια συνδεση στο ιντερνετ και τα σχετικα?
www.skepes-psariotis.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα,

Εχει βγαλει κανενα προβληαμ το κινητακι (ειτε software ειτε hardware).

Θελω ν το παρω σημερα για δωρο γι'αυτο ρωταω. Ειναι σταθερο?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν παρουσιαζει καποιο θεμα.Μαλιστα εχει φαει και μια γερη και δε καταλαβε τιποτα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το ιδιο κ χειροτερο ειναι στο Hazel..αχνοφαινεται το ρολοι σε σημειο να μην μπορεις να διακρινεις την ωρα...

Μια χαρα φαινεται η ωρα

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα φαινεται η ωρα

 

Επιβαιβεωνω και εγω μιας και απο χθες κατοχος του!:)

Να πω επισης πως σε 1 μικρη ατυπη συγκριση με το 995 που ειχα εως χθες συμπαιρενω τα εξεις..

Οθονη..καλυτερη του χειζελ με κυριως πιο εντονα χρωματα!

Ακουστικο..πανω κατω τα ιδια με λιγο πιο πριμα ενω του 995 ειναι πιο ισσοροπημενο!

Ηχειο..βλακεια που το εχει πισω και δεν ακουγετε ολες τις φορες δυνατα!

ποιοτητα..995 στα υλικα και στη φινετσα αν και στο δεσιμο ειναι παρομοια!

Καμερα..καλυτερο το 995 και οχι λογο mpixels!

Πληκτρολογειο..Hazel και ξερο ψωμι,ενας απ τους λογους που αλλαξα το 995 οπως επισης και το space στη πληκτρολογηση το εχει στο 0 πιο πρακτικο,και γενικα ειναι πιο φρεσκο κινητο σε λεπτομερειες!

 

Μου τη δινει..

Οτι στη πανω κινηση του πολυπληκτρου(αλλα και στο αριστερο,δεξι softkey)δε μπορεις να αντιστοιχησης δικες σου συντομευσεις και ειδικα αυτα τα widgetακια εχουν ηλιθια υλοποιηση,πρακτικος αχρηστα για μενα!

 

Ερωτηση

Τηνεπιλογη για μεγαλο ρολοι δε τη βρισκω πουθενα..την αφαιρεσαν τα σαινια!!!:lol::p:D

 

Συμπερασμα

Ωραιο κινητακι best value με το απαιχτο μενου και ευχρηστια της SE για καθημερινη χρηση!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Μανο ! :)

Επειδη το ειχα, το ακουστικο του δεν ειναι ψιλοχαλια.. - εκνευριστικα μη ''καθαρο''.. ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Μανο ! :)

Επειδη το ειχα, το ακουστικο του δεν ειναι ψιλοχαλια.. - εκνευριστικα μη ''καθαρο''.. ?

 

Φιλε Αντωνη και εγω ετσι νομιζα μετα το 995 που ειχα αλλα τελικα δεν ειναι ετσι χαλια απλα εχει 2 εξτρα ρυμισεις noise shield k clear voice που αναλογα πως τις εχεις επειρεαζετε αρκετα η ποιοτητα!!

Παντως το κινητακι περα απ τη ποιοτητα που στο 995 ειναι καλυτερη(στα υλικα οχι στο δεσιμο) μου αρεσει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ σχεδον σε ολα!!:):D

Ειμαι ευχαριστημενος του εβαλα κ μια 8αρα sandisc class4 μεσα και παει σφαιρα ενο το 995 οταν τραβουσα βιντεο μπλοκαρε πολλες φορες και επρεπε να το αποθηκευω στη κανονικη μνημη και μετα να το περναω στη storage card!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

''....εχει 2 εξτρα ρυμισεις noise shield k clear voice...''

 

Αυτο Μανο, δεν το ειχα δει...!! :)

που ακριβως βρισκεται στο μενου?

Link to comment
Share on other sites

''....εχει 2 εξτρα ρυμισεις noise shield k clear voice...''

 

Αυτο Μανο, δεν το ειχα δει...!! :)

που ακριβως βρισκεται στο μενου?

 

Στο μενού κλήσεις στις ρυθμίσεις.

patc
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας .

Ξέρει κάνεις αν μπορώ να φορτώσω εφαρμογή java ``rss reader``.

το συγκεκριμένο κινητο έχει αλλά για να βάλεις την δ/νση πρέπει να σου βγάλει την ψύχη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.αγορασα και εγω αυτο το κινητο και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος για τα λεφτα που εδωσα...μερικες ερωτησεις να κανω:

1)αυτα εδω τα ακουστικα κανουν στο κινητο? http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003116

 

2) που μπορω να βρω κανα θεμα γιατι εχω ψαξει παντου και δεν βρισκω

 

3)φιλε federer πως ακριβως να βαλω τις ριθμησεις γιατι μου φαινονται οτι τα ακουστικα που εχει ειναι πολυ μαπα...

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

 

Κατά 99% τα ακουστικά κάνουν.

 

ευχαριστω πολυ φιλε :) και για θεματα οκ το βρηκα!!! τωρα οσο αναφορα τη τελευταια ερωτηση αν μπορει καποιος ας απαντησει :happy:

 

ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παθει πλακα με τη μπαταρια στo Hazelaki.Τη συγκρινω αμεσα με το w995 που ειχα και δε πιστευα τηλεφωνο με αυτη την οθονη(2.6") και τις δυνατοτητες να εχει τετοια αυτονομια.

Στη 1η φορτιση εβγαλε..5.5 μερες και τωρα στη 2η φορτιση εκλεισε..4 μερες και ειναι στο..39% ακομα...απιστευτο!!

Και μετα σου λενε για hi end smartphones και τατς και και και..να τα βρασω καθως 1 τηλεφωνο πρεπει να εχει αυτονομια πανω απ ολα και να ειναι 1α απ ολα τηλεφωνο!!Μπραβο στη SE:):D

 

Ενημερωτικα το 995 στις αντοιστιχες συνθηκες δηλαδη με περιπου 3 ωρες ομιλιες 10 sms και ραδιο οχι σε ακουστικα αλλα στα ειδικα εξωτερικα ηχεια της SΕ πανω απο 2 ωρες αλλα με 3G off και λιγο WiFi μου κρατουσε περιπου 3.5 με 4 μερες maximum!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παθει πλακα με τη μπαταρια στo Hazelaki.Τη συγκρινω αμεσα με το w995 που ειχα και δε πιστευα τηλεφωνο με αυτη την οθονη(2.6") και τις δυνατοτητες να εχει τετοια αυτονομια.

Στη 1η φορτιση εβγαλε..5.5 μερες και τωρα στη 2η φορτιση εκλεισε..4 μερες και ειναι στο..39% ακομα...απιστευτο!!

Και μετα σου λενε για hi end smartphones και τατς και και και..να τα βρασω καθως 1 τηλεφωνο πρεπει να εχει αυτονομια πανω απ ολα και να ειναι 1α απ ολα τηλεφωνο!!Μπραβο στη SE:):D

 

Ενημερωτικα το 995 στις αντοιστιχες συνθηκες δηλαδη με περιπου 3 ωρες ομιλιες 10 sms και ραδιο οχι σε ακουστικα αλλα στα ειδικα εξωτερικα ηχεια της SΕ πανω απο 2 ωρες αλλα με 3G off και λιγο WiFi μου κρατουσε περιπου 3.5 με 4 μερες maximum!

 

ετσι ακριβως ειναι Μανο!! Απιστευτο τηλεφωνο..

Το πηρα δευτερη φορα κι εγω. Λοιπον, στο δευτερο δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα με το ακουστικο!! Πεντακαθαρο και δυνατο! ( στο πρωτο που ειχα, εντελως χαμηλο και ''θολο''.. δεν ξερω αν εχει σχεση το γεγονος οτι το πρωτο ηταν της cosmote, ενω το δευτερο ειναι ελευθερο..)

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως ειναι Μανο!! Απιστευτο τηλεφωνο..

Το πηρα δευτερη φορα κι εγω. Λοιπον, στο δευτερο δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα με το ακουστικο!! Πεντακαθαρο και δυνατο! ( στο πρωτο που ειχα, εντελως χαμηλο και ''θολο''.. δεν ξερω αν εχει σχεση το γεγονος οτι το πρωτο ηταν της cosmote, ενω το δευτερο ειναι ελευθερο..)

 

Μπραβο Αντωνη,καλοριζικο φιλε μου:):D

 

Εγω συνεχιζοντας να με τρελενει με τη μπαταρια του(και οχι μονο)τωρα ειμαι στην..6η μερα συγκεκριμενα το φορτισα στις 30.1 και ωρα 3 τα ξημερωματα(ειμαι νυχτοπουλι:p) και τωρα σε 3 ωρες κλεινει ακριβως..6 μερες με κανονικη χρηση περιπου οπως περιεγραψα παραπανω και εχει ακομη..8%:D

Βεβαιως θα το βαλω στη φορτιση αποψε μιας και δε θελω να μεινει τελειως απο μπαταρια και να βαραει ωυχτιατικα!

 

Παντως καποια στιγμη θα πω 2-3 πραγματακια ποσο πρακτικο και δεξι χερι μπορει να ειναι 1 κινητακι με τετοια αυτονομια αλλα και δυνατοτητες μιας και το συγκρινω αμεσα με κορυφαια τατς κινητα που εχω και με εχει εκπληξει.

Επισης να ξαναπω οτι η οθονη του ειναι υπεροχη κλασικη SE αλλα με 16 εκατομ. χρωμματα που φαινοντε ωραια το βραδυ!:)

Μονο να υπηρχε δυνατοτητα να αλλαζα τη πανω συντομευση να μην εβγαιναν αυτα τα widget η τουλαχιστον να ειχα επιλογη οπως και για τα 2 soft keys!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα ήθελα να ρωτήσω το εξής Το bluetooth συνδέεται με το αυτοκίνητο? Πήρα το χ10 mini και δεν μπορούσα να το συνδέσω οπότε και θα αλλάξω αύριο με το hazel όπου και ακούω καλά λόγια από εσάς.
Link to comment
Share on other sites

paotheos ποσο το πηρες και απο που αν επιτρεπεται?

 

http://www.electroniki.gr/electroniki/el_gr/sony-ericsson-hazel-j20i.php

να πω και εγω 2 λογακια για το κινητο αυτο.Το εχω κατι παραπανω απο μια βδομαδα και μεχρι στιγμης λειτουργει ρολοι χωρις κανενα προβλημα.μαλιστα εφαγε και 3-4 καλες δεν καταλαβε τιποτα.ειναι ενα ισαξιο κινητο του w995 που υστερει σε ηχειο και σε καμερα αλλα ειναι και 100 ευρω φθηνοτερο :P Ο ηχος στις κλησεις ειναι πεντακαθαρος πραγματικα οπως εχει προαναφερθει και η μπαταρια πολυ δυνατη.το αφισα 3 μερες αφορτιστο με πολυ μεγαλη χρηση(wifi,camera,μουσικη κλπ και μαλιστα το ενα βραδυ το αφισα ανοιχτο με ραδιοφωνο) και η μπαταρια του ηταν στο 20%!!Τελος για ενα παιδι που ειπε σε προεγουμενο ποστ οτι δεν τον βολευει που δεν εχει κουμπακι να αλλαζει απευθειας το τραγουδι μπορει απλα να παταει παρατεταμενα το κουμπι που δυναμωνει ή χαμηλωνει την ενταση ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξης πρόβλημα

Όταν πάω να κάνω Update Service , κλείνω το τηλέφωνο βγάζω την μπαταρία όπως λένε οι οδηγίες, έπειτα πατάω το "c" βάζω το καλώδιο, μου βγάζει στον Η/Υ "Sems Flash Device" Και κολλάει το PC εντελώς, (κλείνει μόνο με reset).

Win XP PRO

Δοκίμασα το καλώδιο USB κατευθείαν στη μονάδα και όχι σε hub αλλά τα ίδια

 

Μήπως έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει γίνει και έχει πειραχτεί ή δεν έχει περάσει καθόλου ο driver που είναι υπέυθυνος για την επικοινωνία της συσκευής με το pc κατα την διάρκεια της αναβάθμισης. Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις και να ξαναγκαταστήσεις το SEUS ή δοκίμασε σε άλλο pc
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ "AnDas" , το έκανα σε έναν υπολογιστή φίλου και δούλεψε μια χαρά

 

Μια ερώτηση ακόμη: το Hazel έχει την ιδιότητα όταν αρχίζουμε να πληκτρολογούμε έναν αριθμό να βγάζει από κάτω ποιές επαφές ξεκινάνε με τα συγκεκριμένα νούμερα;

Αυτό δεν ξέρω πως λέγεται , το Ericcson C702 πάντως το έχει

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Hazel

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...