Jump to content

Ερώτηση για αγορές από Βουλγαρία


asmodeus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 375
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ασχετο αλλα και σχετικο. Οσοι πατε με VODAFONE, με ποιο δικτυο κανετε περιαγωγη? Ποιο ειναι πιο συμφερον? Τα μηνυματα μηπως βγαινουν λιγο φθηνοτερα απο οτι στην Ελλαδα? τα φωτα σας!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος swiffer (28 Φεβ. 2004 , 01:20)

 

Ασχετο αλλα και σχετικο. Οσοι πατε με VODAFONE, με ποιο δικτυο κανετε περιαγωγη? Ποιο ειναι πιο συμφερον? Τα μηνυματα μηπως βγαινουν λιγο φθηνοτερα απο οτι στην Ελλαδα? τα φωτα σας!

 

οι τιμες ειναι λιγο τσιμπημενες.το sms κοστιζει 0,34ευρω και συγκεκριμενα αν δεχτεις κληση σε cu κοστιζει 0,86ευρω/λεπτο.τωρα οσον αφορα τα δικτυα σε 2 κανει περιαγωγη η βοντα αλλα δεν θυμαμαι σε ποια... :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DrGus (28 Φεβ. 2004 , 00:15)

 

αν ναι... ξεχασα να αναφερω!οι τιμες στις Βουλγαρες ειναι super duper! :) οσο λιγο πληρωνεις για να αγορασεις τα αθλητικα και τα ρουχα αλλα τοσο λιγο πληρωνεις για να... εχμμμμ (γκουχ γκουχ) καταλαβαινετε ;) :p ειναι καλα κ πιστευω οταν θα παω (παμε ισως) να βγαλω πολυ χαβαλε... και γουστα! :D

 

μαζι θα παμε φιλε μου ολοι μαλλον!!θα γελασουμε.... :D και εγω απο το ΚΕΠ περιμενω το διαβατηριο.σε 5 εργασιμες μου ειπαν και ειχα παει την τεταρτη... :D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE (28 Φεβ. 2004 , 01:50)

 

globul kai m tel mhpos?

 

κατι μου λες..... :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE (28 Φεβ. 2004 , 01:50)

 

globul kai m tel mhpos?

 

Eαν η m tel ειναι η MOBILTEL AD , τοτε ναι! Με αυτες τις δυο εχει περιαγωγη! Η αλλη ειναι η GLOBUL!Αυριο παω και εγω Βουλγαρια!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος swiffer (28 Φεβ. 2004 , 13:56)

 

Eαν η m tel ειναι η MOBILTEL AD , τοτε ναι! Με αυτες τις δυο εχει περιαγωγη! Η αλλη ειναι η GLOBUL!Αυριο παω και εγω Βουλγαρια!

 

ωραια για να εχουμε κ μια τελευταια εικονα για τις τιμες.αληθευει οτι εχει κ φτηνα δερματινα?γιατι θελω να παρω κ ενα τυπου ματριξ :o .αν περασουμε τα συνορα με αμαξι τι πληρωνουμε?
Link to comment
Share on other sites

re asmodeus maresei pou me rotas kai meso9 pm kai postareis kiolas..tespa...dermatinakia exeo..prosfata ego agorasa ena:P

gia to aytokinhto apo oti ksero prepei na exeis prasinh karta...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE (28 Φεβ. 2004 , 20:42)

 

re asmodeus maresei pou me rotas kai meso9 pm kai postareis kiolas..tespa...dermatinakia exeo..prosfata ego agorasa ena:P

gia to aytokinhto apo oti ksero prepei na exeis prasinh karta...

 

αλλα σε ρωταω με pm αλλα γραφω εδω βρε.anyway, τωρα εχω ολες τις απαραιτητες πληροφοριες για να ανεβω.οσοι θελουν να ανεβουμε μαζι την αλλη βδομαδα ας μου το πει :D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος swiffer (28 Φεβ. 2004 , 13:56)

 

Eαν η m tel ειναι η MOBILTEL AD , τοτε ναι! Με αυτες τις δυο εχει περιαγωγη! Η αλλη ειναι η GLOBUL!Αυριο παω και εγω Βουλγαρια!

 

 

Μιας και δεν υπάρχει άλλη εταιρεία GSM στη Βουλγαρία, μόνο με αυτές τις 2 θα έχετε περιαγωγή. Βέβαια αν πάτε στο Sandaski, δεν θα χρειαστείτε roamming, καθώς η απόσταση από τα σύνορα είναι μικρή και αν δεν μπείτε σε κανένα "καταγώγιο" ή βαθειά λακούβα θα μπορείτε σχετικά άνετα να χρησιμοποιήσετε Cosmote, Telestet και κάπως πιο ζόρικα Vodafone.

 

:!:

Όσο για το αυτοκίνητο, μην κάνετε το λάθος να περάσετε τα σύνορα. Παρκάρετε μέσα στην Ελλάδα, περάστε τα σύναρα με τα πόδια και πάρτε taxi από τη βουλγαρική πλευρά. Έτσι θα είστε περισσότερο σίγουροι ότι θα επιστρέψετε με το αυτοκίνητό σας στην Ελλάδα.

Αν φοβάστε τους άγνωστους taxi-drivers, ίσως δεν έχετε άδικο... να θυμάστε ότι η άγνοια κινδύνου δεν συγχωρείται. Υπάρχουν τόσο πολλά taxi, που φυσικά υπάρχουν και μερικοί απατεώνες.

Σε κάθε περίπτωση, να έχετε υπόψην σας ότι μπορεί η Βουλγαρία να είναι τριτοκοσμική χώρα, αλλά οι περιοχές που θέλετε να επισκεφτείτε, έχουν περισσότερους τουρίστες αυτήν την εποχή από την πλατεία Συντάγματος και τον Λευκό Πύργο μαζί. Ως εκ τούτου, οι Βούλγαροι εκεί δεν είναι ακριβώς οι ιθαγενείς που θα τους δώσετε χρωματιστά γυαλιά και θα σας δώσουν διαμάντια. Κάντε το παζάρι σας, πάρτε κάτι μόνο αν σας φαίνεται πραγματικά φτηνό και το χρειάζεστε. Ελληνικά ξέρουν ήδη σχεδόν όλοι εκεί και μην πιστέψετε ότι είστε τρομερά τυχεροί που βρήκατε κάποιον που μιλάει ελληνικά και το μόνο που θέλει είναι σας βοηθήσει. Ακόμα κι ο πιτσιρικάς που θα σας πάρει από το χέρι για να σας πάει σε κάποιο μαγαζί (ή "μαγαζί") είναι βαλτός από το μαγαζί (ή το "μαγαζί"). :whistle:

 

ΥΓ. Χτες το απόγευμα μίλησα σε συνεργείο της τηλεόρασης BTV σχετικά με την κατάσταση που επικρατεί στον συνοριακό σταθμό. Αν κάποιος με είδε, ας μου πει πόσο αξύριστος φαινόμουν. :rolleyes:

 

ΥΓ 2. Όποιος θέλει φοβάται πάρα πολύ τους ταξιτζήδες, ας μου στείλει ένα PM με την μέρα/ώρα που θα βρίσκεται στα σύνορα να του στείλω έναν γνωστό μου. ;)

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

6 φίλοι μου γύρισαν πρόσφατα από Βουλγαρία με 10 ζευγάρια Shox ο καθένας στα σακ-βουαγιάζ και αναρωτιόντουσαν πως θα περάσουν στο τελωνείο. Τελικά τη λύση έδωσε ο... λεωφορειατζής! Ήταν μαζί με άλλα 5 παιδιά Κύπριους που περνούσαν μαζί τα σύνορα και είπαν ότι είναι... ποδοσφαιρική ομάδα! Περάσανε αβέρτα!

 

Α, έχουν και κάτι 18άχρονα μούρλια εκεί απ' ότι μου είπαν. 100 λέβα το δίωρο αν δεν απατώμαι ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DrGus (27 Φεβ. 2004 , 02:55)

 

εγω σε μια βδομαδουλα απο τωρα περιπου περιμενω να μου ρθει το νεο μου διαβατηριο... ωστε να παω κ εγω επιτελους στο αναθεματισμενο το Σαντανσκι να δω τι παιζει ιδιοις ομασι... παναθεμα μας στην Βουλγαρια για ψωνια... αφου ειναι φθηνα ομως... :whistle:

 

an pate mesa sto tetrahmero poy den exw school elpizw namai kaigw mesa etsi??ante trela mwra!!

 

 

ERWTHSH!!!!Psifiakes binteokameres exei kana katasthma na poylaei 'h mono rouxa re paidia?????? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE ( 3 Μάρ. 2004 , 17:40)

 

exei ...

 

 

re si FREAk apo times kinhtwn ti leii ? TA idia h kaliteres ? an einai kaliteres posi diafora poeripou? :blink:

Giv3 mE a b3aT !
Link to comment
Share on other sites

xmm..gia kinhta de ksero.to diko moy to phra apo dania :p

ksero oti exei deyterh xrhsh polu fthna,alla gia olokainourgia eimai asxeth..endiaferese gia sygekrimeno montelo?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

loipon..times exo anaferei.de mou les omos oute pos oute apo pou 8a er8eis..oyte poses meres 8a meineis....ti na sou po etsi..genika kai aorista..kai oi 8ees ta briskoun skoura!!!! :p
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iliasp ( 3 Μάρ. 2004 , 15:27)

 

an pate mesa sto tetrahmero poy den exw school elpizw namai kaigw mesa etsi??ante trela mwra!!

 

 

ERWTHSH!!!!Psifiakes binteokameres exei kana katasthma na poylaei 'h mono rouxa re paidia?????? :blink:

 

εγω ηταν να παω με 2 φιλους απο αθηνα αλλα τελικα δεν ειναι μεσα.εγω ομως λεω να ανεβω την παρασκευη.τι λες?DrGus το πηρες το διαβατηριο?αληθεια μετ/χειρισμενα κινητα βρισκεις στο sadanski?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE ( 3 Μάρ. 2004 , 18:17)

 

loipon..times exo anaferei.de mou les omos oute pos oute apo pou 8a er8eis..oyte poses meres 8a meineis....ti na sou po etsi..genika kai aorista..kai oi 8ees ta briskoun skoura!!!! :p

 

 

Mikrh mou 8ea , leo na ksekiniso apo thn Athina me treno sthn Thessalonikh kai meta me leoforio mexri thn sadanski. leo na katso kamia mera alla sthn Thessalonikh ektos bebea an sinanthso esena ! esi ti les????

popo tha apanthseis pali toso grhgora ? goustaro ! sa chat einai . :p

Giv3 mE a b3aT !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...