Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαλλον θα πρεπει να ξεχασουμε οποιαδηποτε επερχομενη αναβαθμιση για το κινητακι μας ε??:O
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μπαταρια του κραταει αναλογα την χρηση.Παντως δεν σε κρεμαει ευκολα.....

Δεν κολαει το κινητο.

Τρεχει σχεδον οσες εφαρμογες τρεχει και το 5800 νοκια,δυσκολο πλεον να βρεις καποια μη συμβατη.

Εχει sar 1,04,οχι και πολυ μεγαλο.

Σημα γενικα εχει καλο,αυτο ομως ειναι θεμα κεραιων και εταιριων.

Τρεχει πολυ γρηγορα τουλαχιστον καρτα μνημης 16GB.

Τραβαει πολυ καλες φωτο,και ακομα καλυτερο βιντεο.

Η οθονη συνηθιζεται και ειναι αρκετα καλη σε ανταποκριση.

Η ποιοτητα ηχου που δεν ειναι και το δυνατο σημειο,τελικα δεν ειναι και τοσο τραγικη.....

Ειναι ελαφρυ 97gr,και μικρο σε ογκο.

Εμενα μετα απο debrand και πολλες πτωσεις (....φοραει σληρη θηκη σιλικονης)

δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο προβλημα.

Συνδεετε αμεσα μεσω bluetooth,οπως με pc η car-audio system σαν hands free....

Mε το ξεχωριστο τσιπακι γραφικων που ειναι εφοδιασμενο το τηλεφωνο, μπορει και παιζει HD games που μονο τα νεα nokia με symbian^3 και το omniaHD μπορει να παιξει, και εχουν ΦΟΒΕΡΑ γραφικα και χειρισμο...

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον Ραζιελ, το κινητο ειναι πολυ καλο. Εχει και τα θεματακια του(πχ τοwifi εχει μικρη εμβελεια. δε πιανει απο το δωματιο των αδερφων μου στο σαλονι-οπου ειναι το ρουτερ- και παρεμβαλονται μεταξυ τους 2 δωματια ενω το ν78 μου επιανε μεχρι κι απο το μπαλκονι). Η μπαταρια μου κρατα το πολυ 2 μερες, αναλογα τη χρηση.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Nα ξαναρωτησω,βλεπω οτι τα μηνυματα ειναι μικρα,δηλαδη 4 μηνυματα σε κειμενο που ηθελε το πολυ 2.

Φταιει το isms?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Nα ξαναρωτησω,βλεπω οτι τα μηνυματα ειναι μικρα,δηλαδη 4 μηνυματα σε κειμενο που ηθελε το πολυ 2.

Φταιει το isms?

 

E ποση ωρα θα σου παρει να το απεγκαταστησεις και να δεις?

Μπορει να εχει "κολλησει" και το λειτουργικο.

Βγαλε την περιορισμενη υποστηριξη->restart->βαλε την παλι->ξανακανε restart.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο πολυωρο ψαξιμο,δυστυχως to isms στελνει 70 χαρακτηρες.

Οταν πατε πχ να απαντηστε σε ενα sms πανω αριστερα γραφει (το isms) 160(1)

δηλαδη 160 χαρακτηρες για το πρωτο μηνυμα.

Μολις μπητε στην συνταξη μηνυματος και πατησε ενα γραμμα,αν επιστεψτε στην προηγουμνη οθονη θα δειτε πανω δεξια 69(1) δηλαδη 70 χαρακτηρες για το πρωτο μηνυμα!

Πραγμα που σημαινει καποιος αφηρημενος που γραφει γρηγορα και αρκετα,θα χρεωνεται πολυ περισοτερο.

Ο λογος ειναι στην γλωσσα γραφης.Αν γραφουμε στα Αγγλικα,κανενα προβλημα,160 χαρακτηρες.

Στα Ελληνικα 70 χαρακτηρες.

Μια λυση ειναι παμε στις ρυθμισεις του isms και στο "new msg editor" οπου επιλεγουμε "system".

Tωρα καθε φορα που θελουμε ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ σε ενα sms θα επιλεγουμε "new message",αλλιως θα εχουμε μονο 70 γραμματα.

Χανεται εν μερη η μαγεια αυτης της κατα τα αλλα αψογης εφαρμογης.

Ελπιζω να κανω λαθος.Αν οχι σε επομενη εκδοση του isms ας το διωρθωσουν.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδία,

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί ενδιαφέρομαι για την αγορά αυτού του κινητού.

Καταρχάς ποιά είναι η διαφορά μεταξύ vivaz me vivaz pro (ποιό μου προτείνεται?)

Επίσης θα ήθελα να μου αναφέρεται τα μειωνεκτήματα και τα πλεονεκτήματα του κινητού

Εν κατακλέιδι θα μου το προτείνατε?

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδία,

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί ενδιαφέρομαι για την αγορά αυτού του κινητού.

Καταρχάς ποιά είναι η διαφορά μεταξύ vivaz me vivaz pro (ποιό μου προτείνεται?)

Επίσης θα ήθελα να μου αναφέρεται τα μειωνεκτήματα και τα πλεονεκτήματα του κινητού

Εν κατακλέιδι θα μου το προτείνατε?

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

 

Η μπαταρια του κραταει αναλογα την χρηση.Παντως δεν σε κρεμαει ευκολα.....

Δεν κολαει το κινητο.

Τρεχει σχεδον οσες εφαρμογες τρεχει και το 5800 νοκια,δυσκολο πλεον να βρεις καποια μη συμβατη.

Εχει sar 1,04,οχι και πολυ μεγαλο.

Σημα γενικα εχει καλο,αυτο ομως ειναι θεμα κεραιων και εταιριων.

Τρεχει πολυ γρηγορα τουλαχιστον καρτα μνημης 16GB.

Τραβαει πολυ καλες φωτο,και ακομα καλυτερο βιντεο.

Η οθονη συνηθιζεται και ειναι αρκετα καλη σε ανταποκριση.

Η ποιοτητα ηχου που δεν ειναι και το δυνατο σημειο,τελικα δεν ειναι και τοσο τραγικη.....

Ειναι ελαφρυ 97gr,και μικρο σε ογκο.

Εμενα μετα απο debrand και πολλες πτωσεις (....φοραει σληρη θηκη σιλικονης)

δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο προβλημα.

Συνδεετε αμεσα μεσω bluetooth,οπως με pc η car-audio system σαν hands free....

Mε το ξεχωριστο τσιπακι γραφικων που ειναι εφοδιασμενο το τηλεφωνο, μπορει και παιζει HD games που μονο τα νεα nokia με symbian^3 και το omniaHD μπορει να παιξει, και εχουν ΦΟΒΕΡΑ γραφικα και χειρισμο...

To vivaz pro εχει συρομενο πληκτρολογιο και καμερα 5mp(vivaz 8.1mp)

H επιλογη ειναι θεμα γουστου.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδία,

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί ενδιαφέρομαι για την αγορά αυτού του κινητού.

Καταρχάς ποιά είναι η διαφορά μεταξύ vivaz me vivaz pro (ποιό μου προτείνεται?)

Επίσης θα ήθελα να μου αναφέρεται τα μειωνεκτήματα και τα πλεονεκτήματα του κινητού

Εν κατακλέιδι θα μου το προτείνατε?

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

 

Έχω το Vivaz Pro και η γυναίκα μου έχει το Vivaz.

 

Το Pro έχει ίσως το καλύτερο Qwerty πληκτρολόγιο που κυκλοφορεί σήμερα. Αν στέλνεις πολλά μηνύματα ή e-mail είναι πολύ χρήσιμο.

Προσωπικά πάντως αν ξανάπαιρνα θα προτιμούσα το απλό. Μεγαλύτερη ανάλυση στις φωτό, πιο συμαζεμένο σχεδιασμό της πίσω όψης, πολύ πιο βολικό το σημείο που έχει το κουμπί ενεργοποίησης και φυσικά δεν έχει κινητά μέρη με ότι αυτό συνεπάγεται για την μακροχρόνια χρήση.

Επίσης είναι ελαφρύτερο και λεπτότερο.

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδία,

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί ενδιαφέρομαι για την αγορά αυτού του κινητού.

Καταρχάς ποιά είναι η διαφορά μεταξύ vivaz me vivaz pro (ποιό μου προτείνεται?)

Επίσης θα ήθελα να μου αναφέρεται τα μειωνεκτήματα και τα πλεονεκτήματα του κινητού

Εν κατακλέιδι θα μου το προτείνατε?

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

 

Εγω εχω το βιβαζ αλλα θελω το προ. Μου αρεσει το πληκτρολογιο απο κατω γτ στελνω πολλα μην κ η αφης δεν εχει κ την καλυτερη αποκριση. Δε με ενδιαφερει που εχει καλυτερη καμ.δε φαινεται τεραστια η διαφορα.Το προ ειναι η αναβαθμισμενη εκδοση του βιβαζ με λιγα λογια. Καλη αγορα!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

παίρνουν τα ίδια applications?

τι τύπο πληκρολόγιου έχει το vivaz?

 

Φιλε οταν ρωτας και καποιος απανταει το διαβαζεις?

Ξαναρωτας τα ιδια πραγματα,και τσαμπα απανταμε.

Κοιταξε στην πισω σελιδα για την πρωτη ερωτηση.

Εχει κλασικο πληκτρολογιο,qwerty mini,qwerty πληρης οθονης(το πιο ευκολο για γραψιμο),και χειρογραφο(ζωγραφιζεις τα γραμματα,κομματακι πολυπλοκο)

 

Ψαχνοντας βρηκα το κλωνο του isms και λεγεται etsms,σχεδον τα ιδια με 160 χαρακτηρες Ελληνικα το etsms!:lol:

Aξιολογα επισης chat sms ειναι τα funsms(java,που στελεις και πολλα πολυμεσα),και το threadsms σαν πιο απλο..... :D

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε οταν ρωτας και καποιος απανταει το διαβαζεις?

Ξαναρωτας τα ιδια πραγματα,και τσαμπα απανταμε.

Κοιταξε στην πισω σελιδα για την πρωτη ερωτηση.

Εχει κλασικο πληκτρολογιο,qwerty mini,qwerty πληρης οθονης(το πιο ευκολο για γραψιμο),και χειρογραφο(ζωγραφιζεις τα γραμματα,κομματακι πολυπλοκο)

 

συγνώμη φίλε δεν το'χα δει

1.υπάρχει υπάρχει application που σου επιτρέπει να κάνεις chat στο facebook?

2.από που κατεβάζεις applications?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι παιδια..εχω το βιβαζ εδω και 2 εβδομαδες περιπου και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος..εχω καποια θεματακια παντως..μου κολλαει αρκετες φορες το παδιοφωνο και κανω επανακκινηση..επισης το κινητο πιστευω οτι εχει κατι πολυ αρνητικο και αυτο ειναι η ελλειψη φλας!!γιατι το εκαναν αυτο?τοσο δυσκολο ηταν να βαλουν ενα φλας?εχω ψαξει και για εφαρμογη αλλα δεν βρηκα κατι..αν μπορει να βοηθησει καποιος ας πει..και τελος πριν 2-3 μερες προσεξα οτι το πρασινο κουμπι στην ακρη του οταν το παταω τριζει καπως..οχι οτι εχει καποιο προβλημα αλλα ειναι λιγο σπαστικο..συμβαινει και σε κανεναν αλλον η ειναι εργοστασιακο λαθος?
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη φίλε δεν το'χα δει

1.υπάρχει υπάρχει application που σου επιτρέπει να κάνεις chat στο facebook?

2.από που κατεβάζεις applications?

 

Λογικα υπαργει,μα το ιδιο το facebook εχει το chat του.

Ψαχνοντας και με λιγη βοηθεια εδω μεσα θα βρεις οτι χριεαζεσαι.

 

γεια σας και παλι παιδια..εχω το βιβαζ εδω και 2 εβδομαδες περιπου και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος..εχω καποια θεματακια παντως..μου κολλαει αρκετες φορες το παδιοφωνο και κανω επανακκινηση..επισης το κινητο πιστευω οτι εχει κατι πολυ αρνητικο και αυτο ειναι η ελλειψη φλας!!γιατι το εκαναν αυτο?τοσο δυσκολο ηταν να βαλουν ενα φλας?εχω ψαξει και για εφαρμογη αλλα δεν βρηκα κατι..αν μπορει να βοηθησει καποιος ας πει..και τελος πριν 2-3 μερες προσεξα οτι το πρασινο κουμπι στην ακρη του οταν το παταω τριζει καπως..οχι οτι εχει καποιο προβλημα αλλα ειναι λιγο σπαστικο..συμβαινει και σε κανεναν αλλον η ειναι εργοστασιακο λαθος?

 

Δεν κολαει το ραδιοφωνο,τουλαχιστον στο δικο μου,η εδω μεσα δεν διαβασα καιρο τωρα κατι τετοιο.

Θα παραητανε κομπλε η συσκευη και με ενα φλας xenon.Ποτε δεν θα τα εχουμε ολα σε μια συσκευη,εμπορικη τακτικη.Oντος δυσκολο.

Μπορεις να παιξεις με την ρυθμιση φωτεινοτητας.

Οχι δεν τριζει τιποτα,ακομα και μετα απο μερικες πτωσεις.

Εκτος και εισαι πολυ ψειρας και βαζεις ακουστικα γιατρου.....:lol::lol::lol::lol::lol:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα μπορουσατε να με βοηθησετε με τους χαρτες για το gρς κ το προγραμμα?απο που να τους κατεβασω?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι παιδια..εχω το βιβαζ εδω και 2 εβδομαδες περιπου και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος..εχω καποια θεματακια παντως..μου κολλαει αρκετες φορες το παδιοφωνο και κανω επανακκινηση..επισης το κινητο πιστευω οτι εχει κατι πολυ αρνητικο και αυτο ειναι η ελλειψη φλας!!γιατι το εκαναν αυτο?τοσο δυσκολο ηταν να βαλουν ενα φλας?εχω ψαξει και για εφαρμογη αλλα δεν βρηκα κατι..αν μπορει να βοηθησει καποιος ας πει..και τελος πριν 2-3 μερες προσεξα οτι το πρασινο κουμπι στην ακρη του οταν το παταω τριζει καπως..οχι οτι εχει καποιο προβλημα αλλα ειναι λιγο σπαστικο..συμβαινει και σε κανεναν αλλον η ειναι εργοστασιακο λαθος?

 

Κανε αναβαθμιση και θα στρωσει.

Εμενα για ledακι που δινει μετριο φως μου φαινονται ικανοποιητικες οι φωτος το βραδυ, ειδικα σε τοπια χωρις φλας η καμερα ακομα και χωρις ιδιατερες ρυθμισεις κανει εκπληκτικη δουλεια χωρις θορυβο και με σωστη εκθεση.

Οσο για το κουμπι, τωρα που το αναφερεις νομιζω και εμενα εκανε ενα ψιλοτριξιμο στην αρχη αλλα εχει σταματησει προ πολλου.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

κι εγω θα ηθελα τις χειροκινητες ρυθμισεις για g-mail,μηπως τις ξερει κανεις για να βοηθησει??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καμια λυση για να μπορουμε να παιζουμε παιχνιδια με s^3

 

Καμποσα παιζουν μεχρι στιγμης αλλα αν βρεθει λυση να παιζουν ολα ποσταρετε εδω.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Κάρτα μνήμης Transcend SDHC Card Class 10 με 50 ευρώ είναι καλά ? Ταχύτητα γράφει 20mb/s

 

Άκυρο, δεν είναι Micro SD άρα δεν κάνει για το Βιβάζ η συγκεκριμένη :/ έχει να μου προτείνει κανείς κάποια κάρτα μνήμης ? 16gb θέλω να πάρω, κατά προτίμηση Class 6 ή 8, η 10άρα πιστεύω θα ξεφεύγει αρκετά σε τιμή!

 

Ερώτηση: Υπάρχει καλύτερη μπαταρία για το βιβάζ από την ήδη υπάρχουσα στη συσκευασία ? Να κρατάει περισσότερες ώρες δηλαδη.

Edited by Someone
προσθήκη ερώτησης
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Υπάρχει καλύτερη μπαταρία για το βιβάζ από την ήδη υπάρχουσα στη συσκευασία ? Να κρατάει περισσότερες ώρες δηλαδη.

 

Δεν σου φτανει αυτη που ιδη εχεις?Εμενα μου φτανει 3 μερες.....

 

Written from my Nokia C7

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως γνωριζει κανεις μια καλη προσφορα για αγορα ακουστικων για το βιβαζ αλλα να ειναι ψειρες;(αυτα που μπαινουν μεσα στα αυτια). δε βρισκω κατι παρα καποια που κοστιζουν 40-50 ευρω. Ευχαριστω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο, δεν είναι Micro SD άρα δεν κάνει για το Βιβάζ η συγκεκριμένη :/ έχει να μου προτείνει κανείς κάποια κάρτα μνήμης ? 16gb θέλω να πάρω, κατά προτίμηση Class 6 ή 8, η 10άρα πιστεύω θα ξεφεύγει αρκετά σε τιμή!

 

Eγω εχω 16αρα class 2 (!!!!!)και τρεχει σφαιρα.

Ουτε που σκεφτικα για ταχυτερη,και ποσο πιο γρηγορα?πριν πατησω?:lol:

Παντως με 55 ευρω 16GB class 6 εδω:

http://cptpapadakisphoto.gr/product_info.php?products_id=2839

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...