Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βεβαιωσου οτι εχεις περασει την τελευταια εκδοση και τους πιο καινουριους χαρτες.

Και οτι δεν εχεις ταυτοχρονα πολλες αλλες ανοιχτες εφαρμογες.

Εμενα παντως δουλευει κανονικα.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρες...έχω στο vivaz το garmin και πολύ συχνά κολλάει!

άλλες φορες κολλάει ο χάρτης και η τύπισα συνεχίζει να μιλάει και μετά κλείνει η εφαρμογή μόνη της

άλλες φορες κολλάει τελείως και θέλει restart το κινιτό

και με τους δύο τρόπους πάντως με αφήνει να ψάχνομαι στα στενα!

χρησιμοποιώ τον 4in1 χάρτη!

ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω τιπτ για να το συνεφέρω;

 

Και με τα 3,garmin sygic ndrive κανενα προβλημα(καλο ειναι να εχεις πανω απο ενα λογισμικο πλοηγησης σε περιπτωσεις σαν αυτη που σου συνεβει τωρα)

Κανε απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση του προγραμματος ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SD...

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Για να δω μήπως μπορείς να βοηθήσει κανείς...

 

Δεν δουλεύει το auto notifications ούτε και το auto download στα email. Έκανα αναβάθμιση, δεν έγινε τίποτα θετικό.

Όχι τίποτα άλλο, αλλά το έχω πάνω από 1,5 χρόνο και το κινητό είναι αστέρι. Γρήγορο, με κάμερα σούπερ και πολύ καλή λήψη σήματος.

 

Είναι Vivaz Pro unbranded.

 

Φίλε Raziel ή κάποιος άλλος...???

 

Ευχαριστώ

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Τωρα το παθες αυτο ή απο την αρχη?

Εγω ειχα αντιστοιχο προβλημα δημιουργιας Mailbox και συγχρονισμου με αυτο 2 φορες.

Την πρωτη φορα βαρεθηκα να το ψαξω και ξαναφλασαρα, την δευτερη που δεν ηθελα να φλασαρω παρατηρησα οτι το προβλημα εξαφανιζοταν οταν επελεγα ως μνημη αποθηκευσης για τα μηνυματα τη μνημη του τηλεφωνου (Γιατι ειχα προβλημα και με τα μηνυματα ταυτοχρονα - δεν τα ανοιγε παρα μονο μεσα απο τις συνομιλιες).

Οποτε απλα αντεγραψα το ενα απο τα δυο αρχεια που βρισκονται ελευθερα μαζι με τους φακελους αποθηκευσης των μυνηματων απο τη μνημη τηλεφωνου και αντικατεστησα στην καρτα μνημης και φτιαξανε ολα. Απλα δε θυμαμαι ποιο απ'τα 2 ακριβως. Νομιζω το μικροτερο (Αν δε σε ενδιαφερει να κρατησεις τα μνμτα σου απλα σβησε και τα 2).

 

Οποτε για να επανελθουμε στο θεμα του mailbox, αν στο εκανε απ την αρχη εχεις δυο επιλογες:

1. Ειναι θεμα της συσκευης οποτε μαθαινεις να συγχρονιζεις χειροκινητα και να περιμενεις να κατεβουν.

2. Ψαχνεις να βρεις καποια αλλη εφαρμογη διαχειρισης mailbox, λογικα θα υπαρχουν δεκαδες (εγω κατεβασα μια για το gmail αλλα δεν ασχοληθηκα).

 

Αν δε στο εκανε απ την αρχη εχεις 4 επιλογες:

1. Ελεγχεις σχολαστικα τις ρυθμισεις αλλαζοντας τις, επανεκκινωντας και ξαναλλαζοντας τις.

2. Δοκιμαζεις αυτο που σου ειπα με τα μηνυματα

3. Ξαναφλασαρεις αφου εχεις επιλεξει να γινει πρωτα φορματ μεσω seus

4. Το πας στη sony (-erricsson) για service πριν ληξει η εγγυηση.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Format, debrand και εγκατάσταση από την αρχή...και περιμένω να δω αν θα κολλήσει ξανά το Garmin XT. απ' όσο έχω διαβάσει όμως η έκδοση 5.00.50 λειτουργεί καλύτερα σε όλα τα κινητά
Link to comment
Share on other sites

Τωρα το παθες αυτο ή απο την αρχη?

Εγω ειχα αντιστοιχο προβλημα δημιουργιας Mailbox και συγχρονισμου με αυτο 2 φορες.

Την πρωτη φορα βαρεθηκα να το ψαξω και ξαναφλασαρα, την δευτερη που δεν ηθελα να φλασαρω παρατηρησα οτι το προβλημα εξαφανιζοταν οταν επελεγα ως μνημη αποθηκευσης για τα μηνυματα τη μνημη του τηλεφωνου (Γιατι ειχα προβλημα και με τα μηνυματα ταυτοχρονα - δεν τα ανοιγε παρα μονο μεσα απο τις συνομιλιες).

Οποτε απλα αντεγραψα το ενα απο τα δυο αρχεια που βρισκονται ελευθερα μαζι με τους φακελους αποθηκευσης των μυνηματων απο τη μνημη τηλεφωνου και αντικατεστησα στην καρτα μνημης και φτιαξανε ολα. Απλα δε θυμαμαι ποιο απ'τα 2 ακριβως. Νομιζω το μικροτερο (Αν δε σε ενδιαφερει να κρατησεις τα μνμτα σου απλα σβησε και τα 2).

 

Οποτε για να επανελθουμε στο θεμα του mailbox, αν στο εκανε απ την αρχη εχεις δυο επιλογες:

1. Ειναι θεμα της συσκευης οποτε μαθαινεις να συγχρονιζεις χειροκινητα και να περιμενεις να κατεβουν.

2. Ψαχνεις να βρεις καποια αλλη εφαρμογη διαχειρισης mailbox, λογικα θα υπαρχουν δεκαδες (εγω κατεβασα μια για το gmail αλλα δεν ασχοληθηκα).

 

Αν δε στο εκανε απ την αρχη εχεις 4 επιλογες:

1. Ελεγχεις σχολαστικα τις ρυθμισεις αλλαζοντας τις, επανεκκινωντας και ξαναλλαζοντας τις.

2. Δοκιμαζεις αυτο που σου ειπα με τα μηνυματα

3. Ξαναφλασαρεις αφου εχεις επιλεξει να γινει πρωτα φορματ μεσω seus

4. Το πας στη sony (-erricsson) για service πριν ληξει η εγγυηση.

 

Όχι από την αρχή, τώρα το έπαθε. Πριν από κανα χρόνο, είχα σετάρει το mailbox και λάμβανε κανονικά, χτύπαγε και το ηχητικό όταν ερχόταν νέο e-mail. Λέω να δοκιμάσω αυτό με τα 2 αρχεία αλλά νομίζω ότι δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς. Πού τα βρίσκω και που πρέπει να τα βάλω;

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θελω να βαλω σε vivaz καποιο προγραμμα gps, μπορει να μου πει καποιος που μπορω να βρω ακριβως και πιο ειναι καλο για Αθηνα απ αυτα που υπαρχουν; Εχω ψαξει σε αρκετα φορουμ ειχα κατεβασει το garmin το κανει εγκατασταση αλλα δεν το τρεχει. Αν θελετε στειλτε και πμ. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έβαλα το SPB Mobile Shell την έκδοση 3.8 και το κινητό πάει σφαίρα μετα από debrand.

Ερωτηση στο SPB μόνο αν το έχω το κινητό γυρισμένο στα ελληνικά μπορώ να ψάξω τις επαφές στα ελληνικά;

γιατί το θέλω στα αγγλικά και έτσι δε μου βγάζει ελληνικά γράμματα στην αναζήτηση.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν πρόσεξα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θελω να βαλω σε vivaz καποιο προγραμμα gps, μπορει να μου πει καποιος που μπορω να βρω ακριβως και πιο ειναι καλο για Αθηνα απ αυτα που υπαρχουν; Εχω ψαξει σε αρκετα φορουμ ειχα κατεβασει το garmin το κανει εγκατασταση αλλα δεν το τρεχει. Αν θελετε στειλτε και πμ. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

έχω το κινητό vivaz pro και ένα πρόβλημα που έχω είναι να γεμίζει η μνήμη της συσκευής συνέχεια από μόνη της χωρίς να βάζω αρχεία.

μήπως γνωρίζει κανείς τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Ψάχνω για κάποια εφαρμογή που να μπορεί να κάνει video call με wifi. Εχω κάνει εγκατάσταση το fring και το skype. Το skype φαινεται να μην υποστηρίζει βιντεοκλήσεις και το fring ενω υποστηρίζει, τελικα δεν ανοίγει η καμερα στο vivaz. Τον άλλον τον βλέπω κανονικά εκείνος όμως όχι..

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

επειδη ειμαι κανουργιος θα ηθελα να μου πειτε καμια ιστοσελιδα για παιχνιδια σε πληρη οθονη χωρις να χρειαζεται να παταω κουμπια.επισης θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να αλλαξω την αρχικη οθονη δηλαδη να εχω ημερολογιο , καιρο και τετοια.Ελπειζω να εγεινα κατανοητος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

επειδη ειμαι κανουργιος θα ηθελα να μου πειτε καμια ιστοσελιδα για παιχνιδια σε πληρη οθονη χωρις να χρειαζεται να παταω κουμπια.επισης θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να αλλαξω την αρχικη οθονη δηλαδη να εχω ημερολογιο , καιρο και τετοια.Ελπειζω να εγεινα κατανοητος.

 

καλησπερα.για την αρχικη οθονη καλο ειναι to spb mobile shell οπως γραφουν κ πιο πανω.για την οθονη των παιχνιδιων μπορεις να πας διαχειριση εφαρμογων-εγκατεστημενες εφαρμογες-επιλεγεις την εφαρμογη που θες-επιλογε-ρυθμισεις suite-πληκτρολογιο επι της οθονης-απενεργοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

εννοω να ειναι τα παιχνιδια full screen .και επισης θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει κανενα προγραμμα συντηρησης διοτι εκανα τη βλακεια και δειεγραψα καποια θεματα απο τα αρχεια και τωρα μου βγαζει οτι ειναι κατεστραμμενο θεμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέρα Υπάρχει κάποιο ελληνικό site με παιχνίδια για το συγκεκριμένο κινητό κ εφαρμογές.. συγκεκριμένα ψάχνω το παιχνίδι "κρεμάλα" ξέρει κάνεις αν υπάρχει η που να κοιτάξω...Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση με την σειρα μου. Υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που πρεπει να κανω ωστε να αλλαξω μερικες λειτουργιες του κινητου? Δηλαδη ο μονος τροπος για να ξεκλειδωνει το κινητο ειναι ο γνωστος ή μπορω να κανω καποια ρυθμιση ωτσε να ξεκλειδωνει σαν το Iphone καθως ειδα οτι υπαρχουν καποια τετοια θεματα, τα κατεβασα αλλα δεν μου λειτουργει αυτη η λειτουργια. Το κινητο δεν το εχω χακαρει καθολου, το εχω ενα χρονο ακριβως οπως το πηρα απο το μαγαζι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας, μια φίλη μου πόσο καιρό έμπαινε με το βίβαζ στο ιντερνετ (Facebook κτλ) πρόσφατα την έβγαζε κάτι προβλήματα με την μπαταρία και αναβάθμισαν το λογισμικό της και προφανώς χάθηκαν οι ρυθμίσεις της... Τι μπορεί να κάνει για να ξανασυνδεθεί στο ιντερνετ (Vodafone) σας παρακαλω είναι επείγων!!!!!!!!!
Η Ζωή έχει την γεύση που της δίνεις
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, μια φίλη μου πόσο καιρό έμπαινε με το βίβαζ στο ιντερνετ (Facebook κτλ) πρόσφατα την έβγαζε κάτι προβλήματα με την μπαταρία και αναβάθμισαν το λογισμικό της και προφανώς χάθηκαν οι ρυθμίσεις της... Τι μπορεί να κάνει για να ξανασυνδεθεί στο ιντερνετ (Vodafone) σας παρακαλω είναι επείγων!!!!!!!!!

 

Να πάρει τηλέφωνο στη voda και να ζητήσει να της στείλουν τις ρυθμίσεις για ίντερνετ.

Απλό και noob friendly :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι ρε παιδεια αν μπορειται πειτε μου απο που μπρω να κατεβαζω παιχνιδια και εφαρμογες για το vivaz μου γιατι απο καποιες που μου ειχατε πει ή δε δουλευουν ή δεν ειναι hd.αν μπορειται βοηθειστε ...PLEASE...!!!!!!!

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα sony ericsson vivaz το οποίο έχει πρόβλημα στην οθόνη. Ποιο service μου προτείνετε να το πάω;;; ποιο είναι το καλύτερο;
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

χάλασε το τζαμάκι αφής..στο Γερμανό κάνει 100€ μαζί με έξοδα επισκευής, ενώ στο σκρούτζ βρίσκω την οθόνη 14€..

 

ισως καποιο βιντεακι στο youtube

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...