Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη, αν έχει απαντηθεί, αλλά επειδή δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλο το τόπικ, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν χάρτες Ελλάδος για το gps, χωρίς να χρειάζονται internet όπως οι google maps.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Το λειτούργησα σήμερα και ήταν πολύ εντυπωσιακό!:D(αν κρατούσαν και την διάταξη όπως στα Nokia...:O) Είδα τις προδιαγραφές του και είναι αρκετά κοντά στο Ν8 σε RAM και επεξεργαστή! Γίνεται να περαστεί Symbian^3;:)
Link to comment
Share on other sites

Παρολο που ειναι δυνατοτερο (σε CPU/η RAM ειναι ιδια) απο το N8 δυστυχως δεν αναβαθμιζεται το λειτουργικο σε S^3.
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά και καλό καλοκαίρι (όσο μένει :) ). Εδώ και λίγες μέρες αντιμετωπίζω ένα παράξενο πρόβλημα με το vivaz μου, πιο συγκεκριμένα με τη σύνδεση wifi με το ασύρματο router μου. Ενώ πριν συνδέονταν κανονικά, πλέον όταν προσπαθώ να συνδεθώ μου βγάζει σφάλμα οτι δε βρέθηκε δίκτυο wifi (ενώ αυτό όχι μόνο υπάρχει στη λίστα με τα διαθέσιμα δίκτυα, αλλά έχει και μέγιστη ισχύ).

Μήπως αντιμετώπισε κανείς κάποιο παρόμοιο πρόβλημα ή έχει κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

Δεν έχω κάνει κάποια αλλαγή σε ρυθμίσεις ούτε στο router, ούτε στο κινητό οπότε δε μπορώ να καταλάβω γιατι έτσι στα καλά καθούμενα αποφάσισε να μη συνδέεται πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Πατα κοκκινο-πρασινο-κοκκινο-κοκκινο-πρασινο-κοκκινο, μετα δοκιμες συσκευης > wifi και αστο να κανει ελεγχο. Αν αποτυχει θα πρεπει μαλλον να κανεις ενα reflash το firmware.
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.Λοιπόν, δοκίμασα αυτό που μου είπες, μου έλεγε ΟΚ, μετά διάλεξα και το δίκτυο μου απο το ρούτερ και μου είπε πάλι ΟΚ. Αλλά όταν μου ζήτησε να βάλω κάποια σελίδα στο internet, μου είπε "σύνδεση αδύνατη".
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και σε καποιο αλλο router αλλα μαλλον δε το γλιτωνεις το reflash. Τουλαχιστον δε πρεπει να ειναι θεμα hardware.
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

θέλω να πάρω ενα δώρο στην κοπέλα μου για τα γενέθλια της και εχω καταλήξει στο vivaz

τα κυρια χαρακτηριστικά που έχει ειναι

1)καλη φωτογραφική

2)μεγαλή οθόνη για να γράφεις λιγο πιο ευκολα

3)Wifi

4)ροζ :lol:

 

ήμουν ανάμεσα στα xperia 10 mini και στο νοκια x6.

 

απλα επειδη δεν το βρηκα σε κάποιο κατάστημα στην πάτρα να το δω live θα ηθελα να ακουσω γνωμες(υποκειμενικες) σχετικά με το ποσο καλη ειναι η οθονη σχετικά με το αγγιγμα.

 

πιστευω η τιμη που το βρίσκω τώρα (171ευρώ) είναι πολυ καλή.

το κυριο που θέλω ειναι να βγάζει καλές φώτο και να συνδεεται με wifi στο ιντερνετ.

δεν εχω βρει κάποιο αλλο κινητο σε αυτη την τιμή να το κάνει αυτό

ευχαριστώ

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε:

-> η καμερα, οπως θα περιμενες απο s.e., ειναι καταπληκτικη, με πολλες λειτουργιες (touch focus, πανοραμα, face&smile detection, macro, document, πολλα presets) αλλα σχετικα αδυναμο led flash για το βραδυ.

-> Το wifi ειναι παρα πολυ δυνατο (βρισκει πολυ περισσοτερα δικτυα απο iphone 4/galaxy sii) αλλα ο default browser ειναι λιγακι δυσχρηστος (μπορεις να κατεβασεις αλλον αλλα και παλι λειπει το pinch zoom).

-> H οθονη ειναι μεν αρκετα μεγαλη, εχει πολυ καλη αναλυση και ωραια χρωματα και απο τις καλυτερες αποκρισεις σε resistive οθονες αλλα δε παυει να μην εχει multitouch και να μη μπορει να συγκριθει στην αφη με τις capacitive. Θεωρω ομως οτι δεν ειναι ενοχλητικη και οτι συνηθιζεται ευκολα.

Μερικοι μαλιστα προτιμουν τη λειτουργια των resistive οθονων, αλλοι παλι που εχουν συνηθισει σε capacitive τα βρισκουν καπως σκουρα.

 

Εν κατακλειδι, το τηλεφωνο υπερτερει χαλαρα σε δυνατοτητες εναντι των εναλλακτικων που ανεφερες μιας και τα gesture control, handwriting recognition, HD video με συνεχομενο autofocus, 8.1mp camera, 720mhz cpu με extra ξεχωριστο τσιπακι γραφικων κτλ δε τα βρισκεις σε αυτη την τιμη, ουτε μαλιστα σε αρκετα ακριβοτερα τηλεφωνα.

Για 171ε καινουριο (η 100-120 μεταχειρισμενο) πιστευω οτι αποτελει την καλυτερη επιλογη αυτη τη στιγμη, εκτος και αν εχεις συνηθισει σε capacitive οθονες και θες τετοια (Αν και τα x10 και x6 δεν εχουν και απο τις καλυτερες capacitive, οποτε η διαφορα ειναι ακομα μικροτερη)...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την κατατοπιστικότατη απάντηση!

η κοπελιά ενα lg pop (νομίζω) εχει αυτή την στιγμή που εχει την κάκιστη οθόνη μιλάμε.οποτε θα της φανεί η μέρα με την νύχτα.

εναν αλλο παραγοντα που σκέφτηκα ειναι οτι το se x10 mini pro δεν εχει μεγάλη οθόνη να χαίρεσαι τις φωτογραφίες που έχεις τραβήξει...

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε και καλές διακοπές σε όσους δεν έφυγαν ακόμη.

 

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να φτιάξω albums (υποφακέλους) στο default music player?

 

Θέλω να το φορτώσω με διάφορα είδη και ψάχνω να βρω τρόπο να χωρίσω τα mp3's...

 

Ευχαριστώ

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω debrand το Vivaz (Vodafone) της αδερφής μου χωρίς επιτυχία.

Υπάρχει πρόβλημα με τις καινούργιες εκδόσεις του Update Service (2.11.7.13)?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω το κην(της γυναικας μου ειναι!!)και θα ηθελα να μάθω αν υπαρχει καποιο custom firmware να φλασαρουμε για καλητερα φυσικα!!η αν υπαρχουν καποια αλλα κολπακια για καλύτερη λειτουργιά του κινητού:rolleyes:!!ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω το κην(της γυναικας μου ειναι!!)και θα ηθελα να μάθω αν υπαρχει καποιο custom firmware να φλασαρουμε για καλητερα φυσικα!!η αν υπαρχουν καποια αλλα κολπακια για καλύτερη λειτουργιά του κινητού:rolleyes:!!ευχαριστω

 

Nope, το κινητο αυτο δεν "εσπασε" ποτε...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα λειτουργουσε οταν εγραψα το λινκ, το δικο μου πιστοποιητικο το βλεπω ακομα. Απλα θα κανεις αιτηση και θα περιμενεις 4 εργασιμες μερες.
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω debrand το Vivaz (Vodafone) της αδερφής μου χωρίς επιτυχία.

Υπάρχει πρόβλημα με τις καινούργιες εκδόσεις του Update Service (2.11.7.13)?

 

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα Vodafone Vivaz στο οποίο θέλω να φορτώσω το γνήσιο λειτουργικό του χωρίς το προφίλ κάποιου παρόχου. Θέλω να κάνω δλδ ακριβώς αυτό που περιγράφεις, αν κατάλαβα σωστά! Υπάρχει κάποιο λινκ με τις απαραίτητες οδηγίες ή εργαλείο που μπορώ να χρησιμοποιήσω για να το πετύχω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν εχει ερωτηθει ξανα, αλλα υπαρχει τροπος απαντησης κλησης με slide bar? Εχει βγει κατι τετοιο για symbian? Edited by vagosofron
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...