Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες ερώτηση: έχω περάσει στο κινητό διάφορες εφαρμογές και παιχνιδάκια, τώρα παρατήρησα ότι όταν πάω στις εγκατεστημένες εφαρμογές ώστε να σβήσω κάποια που θέλω, δεν μου το ανοίγει. Πάει να ανοίξει αλλά επιστρέφει μετά απο λίγα δεπτερόλεπτα στο προηγούμενο μενού που γράφει "εγκατεστ. εφαρμ., αρχεία προς εγκατάσταση κτλπ.", χωρίς να μου πετάει κάποιο σφάλμα βέβαια. Γιατί το κάνει αυτό ? Είναι κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή-παιχνίδι που το προκαλεί αυτό ? Διορθώνεται κάπως ή μόνο με φορμάτ ? Κατά τα άλλα δεν έχω κάποιο πρόβλημα βέβαια με το κινητό νορμάλ δουλεύει!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, και γω το ειδα στη διαφημιση και δε το πιστευα! Πωπω κλεφτες...

 

 

 

Ζητα πιστοποιητικο απο δω, εχει και Αγγλικα:

http://cer.opda.cn/en/index.php?module=index&action=login

Και διαβασε και τον οδηγο καλα.

 

εκανα εγραφη στο opda κατεβασα ενα προγραμμα αλλα δεν καταλαβενω το πως δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Ποιον οδηγο?

 

Υπαρχει οδηγος για sign εφαρμογων στο παρον τοπικ.

Αμα ψαξεις λιγακι θα τον βρεις.

 

σορρυ για την ενοχληση αλλα ξερεις πως να βγαλω το μενου της βονταφον??...:(:(:(

 

Διαβασε τον οδηγο για debrand που υπαρχει στο παρον τοπικ.

 

Παίδες ερώτηση: έχω περάσει στο κινητό διάφορες εφαρμογές και παιχνιδάκια, τώρα παρατήρησα ότι όταν πάω στις εγκατεστημένες εφαρμογές ώστε να σβήσω κάποια που θέλω, δεν μου το ανοίγει. Πάει να ανοίξει αλλά επιστρέφει μετά απο λίγα δεπτερόλεπτα στο προηγούμενο μενού που γράφει "εγκατεστ. εφαρμ., αρχεία προς εγκατάσταση κτλπ.", χωρίς να μου πετάει κάποιο σφάλμα βέβαια. Γιατί το κάνει αυτό ? Είναι κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή-παιχνίδι που το προκαλεί αυτό ? Διορθώνεται κάπως ή μόνο με φορμάτ ? Κατά τα άλλα δεν έχω κάποιο πρόβλημα βέβαια με το κινητό νορμάλ δουλεύει!

 

Μου εχει συμβει και σε εμενα και φταιει καποια εφαρμογη ή κατι αλλο και εχει γινει corrupted το αντιστοιχο αρχειο.

Μπορεις να διαγραφεις τις εφαρμογες σου πατωντας επιλογες > οργανωση στο φακελο που ειναι η εφαρμογη και μετα επιλεγεις την εφαρμογη και πατας επιλογες > διαγραφη.

Δεν υπαρχει λογος να πας για φορματ για αυτο το ψιλοθεματακι. Καποια στιγμη θα φτιαξει απο μονο του.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει συμβει και σε εμενα και φταιει καποια εφαρμογη ή κατι αλλο και εχει γινει corrupted το αντιστοιχο αρχειο.

Μπορεις να διαγραφεις τις εφαρμογες σου πατωντας επιλογες > οργανωση στο φακελο που ειναι η εφαρμογη και μετα επιλεγεις την εφαρμογη και πατας επιλογες > διαγραφη.

Δεν υπαρχει λογος να πας για φορματ για αυτο το ψιλοθεματακι. Καποια στιγμη θα φτιαξει απο μονο του.

 

λες να φτιάξει απο μόνο του έτσι στα καλα καθούμενα αν δεν κάνω κάτι ? με τον τρόπο που είπες απλά το εικονάκι δεν σβήνεται από το μενού ? δεν σβήνονται τα εγκατεστημένα αρχεία ε? :/ επίσης αλλες φορές, πριν το κάνω φορμάτ βέβαια, μου εβγαζε μήνυμα όταν πήγαινα στα εγκατεστημένα αρχεία οτι η μνήμη είναι πλήρης. Ή όταν πήγαινα στις εφαρμογές μου το έβγαζε αυτό τότε, η αληθεια το είχα παραφορτώσει βέβαια επειδή δοκιμαζα παιχνιδια και εφαρμογες για να δω ποια θα κρατησω, αλλα στην μνήμη δεν έτρεχε τπτ σπουδαίο, μονο το taskman, το spb και το freeIsms (μου έβγαζε το ιδιο μήνυμα ακομη και όταν τα έκλεινα αυτά μέσω του τάσκμαν)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι τις ρυθμισεις του προφιλ διακομιστη για την ενημερωση συσκευης (ρυθμισεις > τηλεφωνο > διαχειριση τηλ. > ενημερωση συσκευης > επιλογες > προφιλ διακομιστη).

 

Οποιος γνωριζει κατι ας ενημερωσει. Θενκς!

Edited by RAZIEL1799
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω εγκατασταση αυτο το παιχνιδι "Rally master pro stub signed sis"και ενω εχει πιστοποιητικο ξεκιναει την εγκατασταση και μετα μου βγαζει το μυνημα ..δεν ειναι δυνατη η εγκατασταση..τι μπορει να γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμαση ολους τους τροπους καταχωρησεις πιστοποιητικου σε καποια παιχνιδια και μεσω υπολογ,κινητου,και μεσω του sait opda αλλα μου βγαζει μολις παει να κανει την εγκατασταση "σφαλμα ενημερωσης"ξερει κανεις τη συμβαινη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με το παιχνιδι nfs shift hd. Το εχω κατεβασει απο διαφορα site αλλα οταν προσπαθω να το κανω εγκατασταση, κολλαει στην 'προετοιμασια εγκαταστασης'. Εχει τυχει σε κανεναν αυτο, τι μπορει να φταιει; Ευχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

Δε κολλαει, απλα ειναι πολυ μεγαλο και πρεπει να περιμενεις να τελειωσει. Μπορει να φαει και καμια 10αρια λεπτα...
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Δε κολλαει, απλα ειναι πολυ μεγαλο και πρεπει να περιμενεις να τελειωσει. Μπορει να φαει και καμια 10αρια λεπτα...

 

Το αφησα 15 λεπτα και μολις τελειωσε η 'προετοιμασια εγκαταστασης' δεν εκανε τιποτα!Μηπως εχει κανενα θεμα με τα πιστοποιητικα;;

Link to comment
Share on other sites

γενικα αυτο το παιχνιδι εχει βγαλει θεματα κατα καιρους σε διαφορους κατοχους βιβαζ.εμενα πχ μου κολαγε στο τελος της 3 πιστας συνεχεια κλπ,κλπ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το αφησα 15 λεπτα και μολις τελειωσε η 'προετοιμασια εγκαταστασης' δεν εκανε τιποτα!Μηπως εχει κανενα θεμα με τα πιστοποιητικα;;

 

Ναι αυτο φταει, ειδικα αμα ακουσες αυτο το χαραχτηριστικο "μπιπ" που κανει οταν αποτυγχανει μια εγκατασταση οποτε θελει να το υπογραψεις.

Καλυτερα κανε το απο το pc για να μη σου φαει αλλο ενα 10 λεπτο με το freesigner, το οποιο εχει θεματα με τα μεγαλα αρχεια (δε πρεπει να αφησεις την οθονη να σβησει οσο υπογραφει).

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , ξερει καποιος να μου πει εαν εχει μπροστινη καμερα για πραγματοποιηση βιντεο κλισης? Εαν ναι πως ενεργοποιητε , ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , ξερει καποιος να μου πει εαν εχει μπροστινη καμερα για πραγματοποιηση βιντεο κλισης? Εαν ναι πως ενεργοποιητε , ευχαριστω.

 

Κανεις βιντεοκληση με την πισω καμερα. Το λεει και στις οδηγιες...:!:

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Κανεις βιντεοκληση με την πισω καμερα. Το λεει και στις οδηγιες...:!:

 

Ναι αλλα ετσι δεν εχεις τη δυνατοτητα να βλεπεις τον συνομηλητη σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ετσι δεν εχεις τη δυνατοτητα να βλεπεις τον συνομηλητη σου!!!

 

Εμ, αυτο ειναι τωρα το θεμα...;)Τα παραπονα στη sony-ericsson...:p

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,η κοπελα μου εχει το vivaz,κατα τυχη καπου διαβασα οτι στα symbian nokia βγηκε το παιχνιδι ungry birds. αλλα μπορουν να το βαλουν μονο τα νοκια απο το ovi store.

στο vivaz τωρα αν θες να βαλεις καποιο τετοιο παιχνιδι η καποιο gps πως γινεται βρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,η κοπελα μου εχει το vivaz,κατα τυχη καπου διαβασα οτι στα symbian nokia βγηκε το παιχνιδι ungry birds. αλλα μπορουν να το βαλουν μονο τα νοκια απο το ovi store.

στο vivaz τωρα αν θες να βαλεις καποιο τετοιο παιχνιδι η καποιο gps πως γινεται βρε παιδια?

 

Το κατεβαζεις κανονικα στον υπολογιστη και μετα το στελνεις στο τηλεφωνο και το εγκαθιστας απο κει. Ισως να χρειαστει να το υπογραψεις (υπαρχει αναλογος οδηγος εδω-κανε μια αναζητηση).

Τωρα οσον αφορα το angry birds, εχει βγει σε 3-4 εκδοσεις, δυο εκ των οποιων δοκιμασα, αλλα δε δουλεψαν στο vivaz.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω wi fi σε καποια με βαζει ,σε καποια αλλα ενω βαζω τον κωδικο και συνδεεται μολις ανοιγω σελιδα μου βγαζει αυτο το μυνημα "καμια αποκριση πυλης'' ξερει κανενας τη συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω wi fi σε καποια με βαζει ,σε καποια αλλα ενω βαζω τον κωδικο και συνδεεται μολις ανοιγω σελιδα μου βγαζει αυτο το μυνημα "καμια αποκριση πυλης'' ξερει κανενας τη συμβαινει?

 

Φίλε, το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ εδώ και πολύ καιρό. Δεν έχω βγάλει καμία άκρη, ούτε η sony ericsson με βοήθησε καθώς η απάντησή της αφορούσε γενικές οδηγίες συνδεσιμότητας και όχι απάντηση στους λόγους που μπορεί κάποιος να έχει το μήνυμα "καμια αποκριση πυλης'' . Πλέον θεωρώ ότι το κινητό δεν είναι συμβατό όσον αφορά την επικοινωνία με όλα τα ρούτερ. Αν βρεις την λύση, πες τη και σε μένα...

 

Προσπαθω να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω wi fi σε καποια με βαζει ,σε καποια αλλα ενω βαζω τον κωδικο και συνδεεται μολις ανοιγω σελιδα μου βγαζει αυτο το μυνημα "καμια αποκριση πυλης'' ξερει κανενας τη συμβαινει?

 

Μιας και το ανέφερα πιο πριν, παραθέτω την επίσημη απάντηση της sony ericsson για όσους έχουν προβλήματα με το Wi-Fi

Εμένα πάντως δεν με βοήθησε τίποτα από τα παρακάτω

 

 

Σχετικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι με το Sony Ericsson Vivaz™ κινητό τηλέφωνο μπορείτε να συνδεθείτε στο Ιnternet ασύρματα μέσω Wi-Fi™ από το οικιακό σας δίκτυο ή από ένα δημόσιο hotspot. Ανάλογα με το επίπεδο ασφάλειας του δικτύου, μπορεί να χρειαστεί να εισαγάγετε ένα κλειδί WEP και να καταχωρίσετε τη διεύθυνση MAC σας κατά τη σύνδεση. Το Sony Ericsson Vivaz ™ κινητό τηλέφωνο υποστηρίζει το πρωτόκολλο IEEE 802.11b/g Standard.

 

Σε περίπτωση που δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στο Internet μέσω WLAN θα θέλαμε να σας προτείνουμε να ελέγξετε τα ακόλουθα:

• Βεβαιωθείτε ότι το Wi-Fi™ είναι ενεργοποιημένο. Για να συνδεθείτε σε ένα δίκτυο WLAN μέσω Wi-Fi™: Επιλέξτε Μενού > Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Wi-Fi. Το τηλέφωνό σας ξεκινά την αναζήτηση για δίκτυα. Τα διαθέσιμα δίκτυα εμφανίζονται σε μια λίστα. Επισημάνετε και αγγίξτε το δίκτυο που προτιμάτε και, στη συνέχεια, αγγίξτε Σύνδεση. Εάν το δίκτυο προστατεύεται, θα πρέπει να εισαγάγετε το κλειδί WEP για το συγκεκριμένο δίκτυο. Εισαγάγετε το κλειδί WEP και αγγίξτε OK. Για να κάνετε περιήγηση στο Internet, χρησιμοποιώντας το επιλεγμένο δίκτυο, με τον browser του τηλεφώνου σας, αγγίξτε Επιλογές > Έναρξη περιήγησης.

• Βεβαιωθείτε ότι διαθέτετε το σωστό κλειδί WEP. Σε αντίθετη περίπτωση, επικοινωνήστε με τον αρμόδιο διαχειριστή web.

• Εάν σας ζητηθεί, βεβαιωθείτε ότι έχετε πρόσβαση στη διεύθυνση MAC σας. Για να βρείτε τη διεύθυνση MAC του τηλεφώνου σας:

-Αγγίξτε το εικονίδιο Εισαγωγής αριθμών και εισαγάγετε την ακολουθία χαρακτήρων *#62209526# (*#MAC WLAN#).

• Βεβαιωθείτε ότι δεν δημιουργούνται παρεμβολές στο δίκτυο WLAN. Κάποιες παλαιότερες εφαρμογές Bluetooth™, όπως π.χ. ακουστικά παλαιού τύπου, μπορεί να προκαλούν παρεμβολές και να αποσυνδέσουν το δίκτυο WLAN σας. Απενεργοποιήστε τις και δοκιμάστε να συνδεθείτε ξανά.

• Εάν δεν επιτευχθεί σύνδεση, επανεκκινήστε το τηλέφωνο και το δρομολογητή. Κατόπιν, δοκιμάστε να συνδεθείτε ξανά.

• Επίσης, θα θέλαμε να σας προτείνουμε να δοκιμάσετε την σύνδεση και την περιήγηση με κάποιο άλλο ασύρματο τοπικό δίκτυο (WLAN).

 

Θα θέλαμε ακόμα να σας αναφέρουμε ότι μπορείτε στην συσκευή σας να ορίσετε την προτεραιότητα της σύνδεσης δικτύου που θα χρησιμοποιείται όταν έχετε συνδεθεί σε ένα δίκτυο Wi-Fi™:

1. Επιλέξτε Μενού > Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Προορισμοί.

2. Επισημάνετε και αγγίξτε την επιλογή Internet.

3. Εμφανίζεται μια λίστα με τα καθορισμένα σημεία πρόσβασης Internet.

4. Για να αλλάξετε την προτεραιότητα, επισημάνετε ένα σημείο πρόσβασης. Αγγίξτε Επιλογές > Οργάνωση > Αλλαγή προτεραιότ.. Επισημάνετε το σημείο πρόσβασης του οποίου την προτεραιότητα θέλετε να αλλάξετε και αγγίξτε OK.

5. Την επόμενη φορά που θα συνδεθείτε στο Internet, τα διαθέσιμα σημεία πρόσβασης στα οποία έχετε δώσει προτεραιότητα θα εμφανιστούν στη λίστα Επιλογής συνδέσεων.

 

Εφόσον μετά από όλα τα παραπάνω το ζήτημα παραμένει, θα θέλαμε να σας προτείνουμε να πραγματοποιήσετε ένα αντίγραφο ασφαλείας των δεδομένων σας και να προβείτε στην αναβάθμιση λογισμικού του Sony Ericsson Vivaz™ κινητού σας τηλεφώνου, μέσω της Υπηρεσίας Αναβάθμισης της Sony Ericsson από την ιστοσελίδα μας στην διεύθυνση http://www.sonyericsson.com/updateservice. Για να αναβαθμίσετε το λογισμικό του τηλεφώνου σας, πρέπει να το συνδέσετε με τον υπολογιστή σας, χρησιμοποιώντας συμβατό Sony Ericsson καλώδιο USB.

 

Σε περίπτωση που δεν επιλυθεί η συγκεκριμένη δυσλειτουργία μετά την αναβάθμιση λογισμικού, θα θέλαμε να σας προτείνουμε να απευθυνθείτε σε ένα από τα Εξουσιοδοτημένα Επισκευαστικά Κέντρα της Sony Ericsson, ώστε να γίνει ένας πλήρης τεχνικός έλεγχος στο Sony Ericsson Vivaz™ κινητό σας τηλέφωνο και να εξαλειφθεί οποιαδήποτε ενδεχόμενη δυσλειτουργία.

 

Σας επισυνάπτουμε το αρχείο το οποίο περιέχει αναλυτική λίστα των Επισκευαστικών Κέντρων της Sony Ericsson ανά περιοχή ώστε να επιλέξετε το πλησιέστερο σε εσάς.

 

Μαζί με την συσκευή σας είναι απαραίτητο να προσκομίσετε το τιμολόγιο αγοράς και λόγω ενδεχόμενης απώλειας των προσωπικών σας δεδομένων σας προτείνουμε να κρατήσετε αντίγραφο των δεδομένων σας.

 

 

 

Σε περίπτωση που επιθυμείτε περαιτέρω υποστήριξη, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε ξανά μαζί μας στα τηλέφωνα 801 11 810 810 και 210 899 19 19 (απο κινητό). Για περισσότερες πληροφορίες αναφορικά με τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας: http://www.sonyericsson.com.gr.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια να ρωτησω κατι....το τηλεφωνο χανει καποια λεπτα στην ωρα του με τον καιρο.....δηλ παει πισω το ρολοι του...?το εχω 6 μηνες και του εχω φτιαξει την ωρα 5 φορες εως τωρα.....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια να ρωτησω κατι....το τηλεφωνο χανει καποια λεπτα στην ωρα του με τον καιρο.....δηλ παει πισω το ρολοι του...?το εχω 6 μηνες και του εχω φτιαξει την ωρα 5 φορες εως τωρα.....

 

 

νομιζω εχει ξαναναφερθει αυτο το προβλημα..στισ ρυθμισεις του ημερομηνια και ωρα στην ζωνη ωρας επελεξε το τοπικη...και δες μηπως εχεισ διαφορα.αν το εχεις ηδη τοπικη ωρα δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταει...:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια να ρωτησω κατι....το τηλεφωνο χανει καποια λεπτα στην ωρα του με τον καιρο.....δηλ παει πισω το ρολοι του...?το εχω 6 μηνες και του εχω φτιαξει την ωρα 5 φορες εως τωρα.....

 

Aπενεργοποιησε την αυτοματη ενημερωση ωρας απο τις ρυθμισεις.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το vivaz. Προσπαθω να μπω στο ιντερνετ και να ακουσω internet radio (πχ http://www.polytexneiofm.gr ) , ομως ενω μπαινω στη σελιδα δεν μπορω να ακουσω. Πρεπει να κατεβασω καποιο προγραμμα mp3 player ή καποια εκδοση adobe flash player ή καποιον αλλο περιηγητη εκτος απ αυτον που εχει απ τη μανα του ?

ευχαριστω εκ των προτερων και ελπιζω σε βοηθεια σας :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...