Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ax,το έφτιαξα.Σ'ευχαριστώ πολύ.Αλλά δεν μου εμφανίζεται το μενού όπως το είχα πρίν.Δεν φαίνονται κάτω το μενού και δίπλα οι επαφές μου όπως στο παλιό φόντο που είχα.Γνωρίζεις αν μπορώ να το φτιάξω με κάποια ρύθμιση.

 

δε κανει τπτ.κοιτα δε ξερω αν γινετε αυτο που λες αλλα πιστευω πως θα σου φαινετε καλυτερα ετσι μολις το συνηθεισεις!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ειμαι πολυ απογοητευμενος απο vivaz το εχω 15 ημερες και καμια δεν το εχω ευχαριστηθει χθες το πηρα απο το σερβις που δηδεν μου εκαναν γιατι το ηχειο εκτος που ειναι πολυ χαμηλη η ενταση,ακουω και παρασιτα.τελος παντων το περνω το σαββατο και παω να εγκαταστησω τα προγραμματα που εχει στην καρτα για να μπορω να το συνδεω με τον υπολογιστη και μολης εγκατεστησα το pc suite το αλλο δεν μπορεσα στον υπολογιστη να το βαλω,παω να το συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη και μου εσβησε και τωρα δεν μπορω να το ανηξω.μα ποσο αχρηστο ειναι αυτο το λογισμικο του? τι μου προτεινετε να κανω παλι να τρεχω στισ αντιπρωσοπιες η μπορω με καποιον τροπο που δεν ξερω να διορθωθει? και προς θεου μην το παρει κανεις αυτο το κινητο δεν θα το ευχαριστηθει καθολου πιστευω...μαλλον οσα εχουν synbian δεν ειναι και τοσο καλα...σας παρακαλω αν ξερει κανεις τιποτα βοηθηστε γιατι με εχει κουρασει αυτο το πραγμα...
Link to comment
Share on other sites

Παρε την 16αρα που ειναι class 6 σε αντιθεση με την 32αρα που ειναι class 4.

Ουτως η αλλως 16 ειναι υπεραρκετα για οτιδηποτε.

Αν τωρα για καποιο λογο εσενα δε σε φτανουν, το ιδανικο ειναι να βρεις μια class 6 32αρα...

 

Εγω πιστευω οτι το κινητο δεν μασαει απο class :lol:

Φοραω 16gb class2 και δεν μπορω να φανταστω ποσο πιο γρηγορα μπορει να τρεξει,αφου χαιδευεις την οθονη και ανοιγουν ακαριαια οι φακελοι.

Παρακατω βιντεο με το vivaz μου ενω τρεχει το nfs shift(81mb παιχνιδι)

Επισεις ο ηχος ειναι ο φυσικος του παιχνιδιου για οσους λενε οτι δεν παιζει δυνατα......:X

 

http://www.youtube.com/watch?v=mPZeJD2qPOw&feature=player_embedded

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι πολυ απογοητευμενος απο vivaz το εχω 15 ημερες και καμια δεν το εχω ευχαριστηθει χθες το πηρα απο το σερβις που δηδεν μου εκαναν γιατι το ηχειο εκτος που ειναι πολυ χαμηλη η ενταση,ακουω και παρασιτα.τελος παντων το περνω το σαββατο και παω να εγκαταστησω τα προγραμματα που εχει στην καρτα για να μπορω να το συνδεω με τον υπολογιστη και μολης εγκατεστησα το pc suite το αλλο δεν μπορεσα στον υπολογιστη να το βαλω,παω να το συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη και μου εσβησε και τωρα δεν μπορω να το ανηξω.μα ποσο αχρηστο ειναι αυτο το λογισμικο του? τι μου προτεινετε να κανω παλι να τρεχω στισ αντιπρωσοπιες η μπορω με καποιον τροπο που δεν ξερω να διορθωθει? και προς θεου μην το παρει κανεις αυτο το κινητο δεν θα το ευχαριστηθει καθολου πιστευω...μαλλον οσα εχουν synbian δεν ειναι και τοσο καλα...σας παρακαλω αν ξερει κανεις τιποτα βοηθηστε γιατι με εχει κουρασει αυτο το πραγμα...

 

Η διαδικασια ειναι γελοια, απλα εγκαθιστας το pc suite στον υπολογιστη και μετα την εγκατασταση απλα συνδεεις το κινητο με το pc και περιμενεις 1 λεπτακι να το εγκαταστησει και τελος.

Ο μονος τροπος να καταφερεις το κινητο να μη ξανανοιξει ειναι να μεινει απο μπαταρια η να βγαλεις το καλωδιο συνδεσης κατα τη διαρκεια της αναβαθμισης.

Το τηλεφωνο κατα τα αλλα ειναι σταθεροτατο και πολυ αξιοπιστο εκτος απο ενα αριθμο προφανως ελλατωμματικων κομματιων.

Σε αυτο ομως ευθυνεται η εταιρια (η καποιος προμηθευτης καποιου εξαρτηματος) και ο ισως ελλιπης ελεγχος της παραγωγης και οχι το τηλεφωνο αυτο καθαυτο.

Και πολυ παραπανω δε φταει το λειτουργικο το οποιο μπορει να ειναι βαρυ, αλλα "σκαυει".

Τωρα πισω στην περιπτωση σου, αν δεν ανοιγει καθολου, ουτε οταν το συνδεεις με το φορτιστη τοτε παει για σερβις.

 

Εγω πιστευω οτι το κινητο δεν μασαει απο class :lol:

Φοραω 16gb class2 και δεν μπορω να φανταστω ποσο πιο γρηγορα μπορει να τρεξει,αφου χαιδευεις την οθονη και ανοιγουν ακαριαια οι φακελοι.

Παρακατω βιντεο με το vivaz μου ενω τρεχει το nfs shift(81mb παιχνιδι)

Επισεις ο ηχος ειναι ο φυσικος του παιχνιδιου για οσους λενε οτι δεν παιζει δυνατα......:X

 

http://www.youtube.com/watch?v=mPZeJD2qPOw&feature=player_embedded

 

Το ποσο γρηγορα ανοιγουν οι φακελοι, η αν τρεχει ομαλα ενα παιχνιδι δεν ευθυνεται τοσο η ταχυτητα της καρτας καθως το λειτουργικο και οποιαδηποτε εφαρμογη buffαρει στη ram. Την ταχυτητα την βλεπεις και την χρειαζεσαι οταν γραφεις hd video η οταν εγκαθιστας τιποτα μεγαλο (οπως το nfs που ανεφερες) η οταν περνας πραγματα απο και προς το pc.

 

σε εμενα παλι παιζει χωρις ηχο το εν λογω παιχνιδι :(

 

Οταν το εγκαταστησεις ισως χρειαστεις ενα restart, η πρεπει να κλεισεις οσες εφαρμογες τρεχουν εκεινη την ωρα, οπως κανα spb shell η οτιδηποτε βαρυ...

Btw το παιχνιδακι τα σπαει...!

Edited by RAZIEL1799
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι φοβερο,αλλα δεν εχω τον ηχο....τεσπα και χωρις ηχο το κινητο δεχεται παιχνιδια που απλα τα σπανε!!!!!!!!!!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι το κινητο δεν μασαει απο class :lol:

Φοραω 16gb class2 και δεν μπορω να φανταστω ποσο πιο γρηγορα μπορει να τρεξει,αφου χαιδευεις την οθονη και ανοιγουν ακαριαια οι φακελοι.

Παρακατω βιντεο με το vivaz μου ενω τρεχει το nfs shift(81mb παιχνιδι)

Επισεις ο ηχος ειναι ο φυσικος του παιχνιδιου για οσους λενε οτι δεν παιζει δυνατα......:X

 

http://www.youtube.com/watch?v=mPZeJD2qPOw&feature=player_embedded

εχεις link για το παιχνιδι???? :D

Link to comment
Share on other sites

Το ποσο γρηγορα ανοιγουν οι φακελοι, η αν τρεχει ομαλα ενα παιχνιδι δεν ευθυνεται τοσο η ταχυτητα της καρτας καθως το λειτουργικο και οποιαδηποτε εφαρμογη buffαρει στη ram. Την ταχυτητα την βλεπεις και την χρειαζεσαι οταν γραφεις hd video η οταν εγκαθιστας τιποτα μεγαλο (οπως το nfs που ανεφερες) η οταν περνας πραγματα απο και προς το pc.

 

Για να γινω πιο σαφης δεν κολαει πουθενα,ουτε στο βιντεο,ουτε σε εφαρμογες,φωτο,λειτουργειες,ειναι.....turbo :lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανένας κάποιο λινκ (με συμφέρουσα τιμή), ώστε να αντικαταστήσω την "μαμά" κάρτα μνήμης, με κάποια καλύτερη? Χωρητικότητα και πάλι 8άρα να είναι δε με ενοχλεί, εκτός αν η χρηματική διαφορά με μία μεγαλύτερη είναι μικρή, οπότε να αξίζει η απόκτηση της
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.Να ρωτήσω τι είναι το εικονίδιο που δείχνει ενα τηλέφωνο και δίπλα ενα αστέρι?Οταν το πατάω μου βγάζει άριθμούς.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum.

Οποτε παω να κανω εγκατασταση μιας εφαρμογης ακομα και το ndrive 3.5.19 μου πεταει το παρακατω μηνυμα : "ο online ελεγχος πιστοποιητικου απετυχε " θυμαμε ειχα παρει την εταιρια κινητης τηλ, και τους ειχα ρωτηση πως να αφερεσω την προσβαση του κινητου στο internet γιατι χρεωνομουν παρα πολυ. και το ειχα κανει. Μπορει να φταιει αυτο?? Υπαρχει καμια ιδεα? Πως θα μπορεσω να βαλω τις εφαρμογες?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν φταίει αυτό. Διάβασε το SonyEricsson Symbian FAQ (ερωτήσεις 10, 11) και θα καταλάβεις.

 

Καλώς ήρθες και καλή παραμονή!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω για την έκδοση πιστοποιητικού απο το site http://www.opda.net.cn. Είναι ασφαλές να δωσουμε το IMEI της συσκευής μας;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω για την έκδοση πιστοποιητικού απο το site http://www.opda.net.cn. Είναι ασφαλές να δωσουμε το IMEI της συσκευής μας;

 

μεχρι στιγμης οσοι εχουμε παρει πιστοπιητικο απο εκει δεν εχουμε κανενα προβλημα!τωρα κατα ποσο ειναι ασφαλες...:X

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οταν το εγκαταστησεις ισως χρειαστεις ενα restart, η πρεπει να κλεισεις οσες εφαρμογες τρεχουν εκεινη την ωρα, οπως κανα spb shell η οτιδηποτε βαρυ...

Btw το παιχνιδακι τα σπαει...!

 

τα εκανα ολα αυτα αλλα δεν εχω ηχο και παλι...και γενικα κολλαει το παιχνιδι καμια φορα.ισως φταει το παιχνιδι στη περιπτωση μου η το οτι το κανω sign μεσω του free signer μεσα στο κιν? τιν πω..

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οταν το εγκαταστησεις ισως χρειαστεις ενα restart, η πρεπει να κλεισεις οσες εφαρμογες τρεχουν εκεινη την ωρα, οπως κανα spb shell η οτιδηποτε βαρυ...

Btw το παιχνιδακι τα σπαει...!

 

τα εκανα ολα αυτα αλλα δεν εχω ηχο και παλι...και γενικα κολλαει το παιχνιδι καμια φορα.ισως φταει το παιχνιδι στη περιπτωση μου η το οτι το κανω sign μεσω του free signer μεσα στο κιν? τιν πω..

 

edit: το θεμα του ηχου διορθωθηκε,αλλα κολαει το παιχιδι ακομα... κριμα και ειναι καλο...μπορεις να μου στειλεις ενα πμ απο που το κατεβασες και πως κανεις sign εσυ?εαν θες φυσικα :)

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ψάχνω παιχνίδια αλλά δεν μπορώ να βρω... όποιος ξέρει... που μπορώ να βρω να μου στείλει παρακαλώ pm.
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

μήπως θα μπορούσε να μου πεί κάποιος τι είναι το εικόνίδιο που δείχνει ενα τηλέφωνο και δίπλα ενα αστέρι?
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως το αστεράκι συνηθίζεται να σημαίνει Αγαπημένα (My Favorites)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει νόημα να αλλάξω την αρχική κάρτα του κινητού,με κάποια με μεγαλύτερη class? Θα δω πουθενά ουσιαστική αλλαγή, ή τζάμπα αγορά? Edited by mysterios
Link to comment
Share on other sites

Έχει νόημα να αλλάξω την αρχική κάρτα του κινητού,με κάποια με μεγαλύτερη class? Θα δω πουθενά ουσιαστική αλλαγή, ή τζάμπα αγορά?

 

Αν δε θέλεις αύξηση χωρητικότητας, μην πετάς λεφτά!

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Αν δε θέλεις αύξηση χωρητικότητας, μην πετάς λεφτά!

 

σωστος!το κιν και με την "μαμα" καρτα πεταει.γνωμη μου ειναι οτι αξιζει να αλλαξεις κλαση μονο αν ανεβεις και σε "κυβικα".:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει νόημα να αλλάξω την αρχική κάρτα του κινητού,με κάποια με μεγαλύτερη class? Θα δω πουθενά ουσιαστική αλλαγή, ή τζάμπα αγορά?

 

Διαφορα θα δεις σιγουρα, ειδικα με μια class 10, ομως προχωρα στην αγορα μονο αν θελεις μεγαλυτερη χωρητικοτητα ή εχεις βρει να πουλησεις την παλια, αλλιως επειδη ειναι ακριβες δε πολυσυμφερει. Εκτος αν πας σε μια class 6 σε καλη τιμη.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου σε ολους!εδω και κανα δυο μερες το κιν μου κανει restart οποτε του κατεβει....να κανω ενα update λετε η τι αλλο?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ κατοχος Vivaz Pro !

 

Επειδη πρώτο μέλημα ειναι το debrand, έχει βρει κάποιος τη λύση για το Pro γιατι διαβαζοντας τον οδηγο περι την 140 σελίδα και πηγαίνοντας στο αντίστοιχο site είδα αναφορες οτι το κόλπο δε δουλεύει για το Pro.

 

Μηπως βγήκε κάτι νεότερο ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...