Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί αλλά το έπαθα και το γράφω.

Για όσους έχουν εγκαταστήσει πανέμορφα touch παιχνίδια java και το τηλέφωνο έβγαζε ένα ηλίθιο μαύρο πληκτρολόγιο και πολυπλήκτρο, κόβοντας τη μισή οθόνη καθιστώντας το μή λειτουργικό:cry::cry::cry::blink::mad::mad::mad:

 

Λύση:

Πάμε Μενού>Ρυθμίσεις>Διαχείρηση εφαρμογών>Εγκατεστημένες Εφαρμογές

Επιλέγουμε το παιχνίδι java που θέλουμε.

Πατάμε Επιλογές>Ρυθμίσεις Suite.

 

Εκεί στην επιλογή Πληκτολόγιο επί της οθόνης επιλέγουμε Απενεργοποίημένο

 

Keep on gaming!:D

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί αλλά το έπαθα και το γράφω.

Για όσους έχουν εγκαταστήσει πανέμορφα touch παιχνίδια java και το τηλέφωνο έβγαζε ένα ηλίθιο μαύρο πληκτρολόγιο και πολυπλήκτρο, κόβοντας τη μισή οθόνη καθιστώντας το μή λειτουργικό:cry::cry::cry::blink::mad::mad::mad:

 

Λύση:

Πάμε Μενού>Ρυθμίσεις>Διαχείρηση εφαρμογών>Εγκατεστημένες Εφαρμογές

Επιλέγουμε το παιχνίδι java που θέλουμε.

Πατάμε Επιλογές>Ρυθμίσεις Suite.

 

Εκεί στην επιλογή Πληκτολόγιο επί της οθόνης επιλέγουμε Απενεργοποίημένο

 

Keep on gaming!:D

 

ιιιιιιιιι υπαρχει τετοια ρυθμιση?

φτου και μολις εβλεπα πληκτρολογιο το απεγκαθηστουσα...

αντε τωρα να τα ξαναβρω !

Link to comment
Share on other sites

ιιιιιιιιι υπαρχει τετοια ρυθμιση?

φτου και μολις εβλεπα πληκτρολογιο το απεγκαθηστουσα...

αντε τωρα να τα ξαναβρω !

Έφαγα αρκετές ώρες ψάχνωντας στο net , για να το βρώ στο τέλος κατά λάθος...:lol::p

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Έφαγα αρκετές ώρες ψάχνωντας στο net , για να το βρώ στο τέλος κατά λάθος...:lol::p

Και σε μενα συνεβη. Κι εγω θα πρεπει να ψαξω παλι να τα βρω. Να'σαι καλα natna.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα αρκετές ώρες ψάχνωντας στο net , για να το βρώ στο τέλος κατά λάθος...:lol::p

 

πραγματικα ομως βοηθησες παρααααααα πολυ :D

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει το Opera για internet,αλλα δεν μπορει να διαβασει τις σελιδες με flash,μου ζηταει να το εγκαταστησω.Ξερει κανεις απο που μπορω να το κανω?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως κλείνει το spb mobile shell χωρίς να το κάνεις kill απο task manager ? Μήπως γίνεται κάπως απο το menu του δλδ .

 

Επίσης μήπως γνωρίζει κανείς για πιο λόγο όταν μπαίνω στο menu διμοσίευση στο web που έχει youtube picasa blogger klp klp δεν μου ανοίγει τπτ και μου πετάει μύνημα

"Δεν είναι δυνατή η επεξεργασία μιας yπηρεσίας web άλμπουμ" ?

Link to comment
Share on other sites

@ σταματη: Μέσα στο Shell πας Εκκίνηση, Ρυθμίσεις (το εικονίδιο με το γρανάζι), πατάς το κάτω δεξιά εικονίδιο (αυτό που είναι ακριβώς πάνω από το κόκκινο κουμπί του κινητού) και επιλέγεις "Έξοδος Shell"
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς για πιο λόγο όταν μπαίνω στο menu διμοσίευση στο web που έχει youtube picasa blogger klp klp δεν μου ανοίγει τπτ και μου πετάει μύνημα

"Δεν είναι δυνατή η επεξεργασία μιας υπηρεσίας web άλμπουμ" ?

 

Επίσης μήπως κανείς γνωρίζει γιατί το music player του spb mobile δεν μου φορτώνει την playlist μου ?

 

Υ.Γ : Βλέπω συνέχεια παράπονα για το ακουστικό της συσκευής εγώ πάντως που χρησιμοποιώ BT ακουστικό της Samsung αναγκάζομαι να βάζω την ένταση στη μέση για να μη κουφαθώ !!! :blink:

Άρα χρησιμοποιήστε κάποιο καλό hands free ή BT, με τα hands free θα γλιτώσετε και την ακτινοβολία . :p

Link to comment
Share on other sites

για δειτε λιγο αυτο http://symbianv3.com/how-to-sign-sis-files-in-easy-3-steps/ ειναι για να κανεις εφαρμογες signed πολθ ευκολα

 

δηλαδη εσυ το εχεισ δοκιμασει και δουλευει σωστα ??? γιατι εμενα στο step 2 ακομα στο please wait με εχει

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αφου εφτασε το κινητο να κραταει λιγοτερο απο μιση μερα μονο με χρηση bluetooth, εφυγε πισω για το πλαισιο οπου και ελπιζω να γινει αντικατασταση.

Οποτε παλι πισω στο "βαρυτερο" αλλα και πιο αξιοπιστο Ν-97.....

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ΣΟΣ!

έχω το quickoffice αλλα δε μπορεί να γίνει install γιατί φαντάζομαι υπάρχει ακόμα εγκατεστημένη στο τηλέφωνο η trial version. Πώς τη διαγράφω ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πηρε η κοπελα μου το Vivaz (Ruby βεβαια!) και εχω καποιες ερωτησεις. Συγχωρεστε με αν εχουν απαντηθει αλλα δεν μπορω να ψαχνω ολες τις σελιδες!

 

1. Καταρχας δεν υπήρχε CD εγκατάστασης μεσα για τον υπολογιστή. Λογικά από τη σελίδα της SE θα κατεβάσω ότι χρειάζομαι...

2. Ο φορτιστής της είναι περίεργος! Μπορει καποιος να μου πει πως φορτιζει;

3. Η καρτα μνημης ειναι κατω από το κάλυμα;

4. Το πενακι μπορει να μπει καπου στο κινητο σαν το Nokia 5800; Επειδη ειναι αρκετα μεγαλο :P

 

Τιποτα αλλο που θα επρεπε να ξερω για πρωτη χρηση; Να το ανοιξει μεχρι να τελειωσει η μπαταρια ή να το φορτισει;

 

Ευχαριστω πολυ!

Edited by O_O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πηρε η κοπελα μου το Vivaz (Ruby βεβαια!) και εχω καποιες ερωτησεις. Συγχωρεστε με αν εχουν απαντηθει αλλα δεν μπορω να ψαχνω ολες τις σελιδες!

 

1. Καταρχας δεν υπήρχε CD εγκατάστασης μεσα για τον υπολογιστή. Λογικά από τη σελίδα της SE θα κατεβάσω ότι χρειάζομαι...

2. Ο φορτιστής της είναι περίεργος! Μπορει καποιος να μου πει πως φορτιζει;

3. Η καρτα μνημης ειναι κατω από το κάλυμα;

4. Το πενακι μπορει να μπει καπου στο κινητο σαν το Nokia 5800; Επειδη ειναι αρκετα μεγαλο :P

 

Τιποτα αλλο που θα επρεπε να ξερω για πρωτη χρηση; Να το ανοιξει μεχρι να τελειωσει η μπαταρια ή να το φορτισει;

 

Ευχαριστω πολυ!

1.3.Mε το που το συνδεσει αρχιζει η εγκατασταση..Βρισκεται μεσα στην καρτα μνημνης η οποια ειναι ηδη εγκατεστημενη στο κινητο..

2.Συνδεεις usb καλωδιο και φορτιστή..Ολα τα καινουργια κινητα θα ειναι ετσι ..

4.Δεν γνωρίζω..Αλλα το κινητο χρησιμοποιήται ανετα και χωρις γραφίδα..νομιζω οτι απο αφή ειναι καλύτερο απο το 5800..:D

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε!!

 

Για την φορτιση μπορεις να μου πεις; να το φορτησω η να του τελειωσω τη μπαταρια πρωτα; :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε!!

 

Για την φορτιση μπορεις να μου πεις; να το φορτησω η να του τελειωσω τη μπαταρια πρωτα; :)

 

Νομίζω πως το πιο σωστό είναι να τελειώσει η μπαταρία πρώτα και μετά μια καλή φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

4. Το πενακι μπορει να μπει καπου στο κινητο σαν το Nokia 5800; Επειδη ειναι αρκετα μεγαλο :P

Μονο να το κρεμασεις μπορεις, οχι οπως στο 5800 που ενσωματωνεται.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το πιο σωστό είναι να τελειώσει η μπαταρία πρώτα και μετά μια καλή φόρτιση

 

Σύμφωνα με αυτό το site η μπαταρίες li-ion δεν θέλουν βαθειές εκφορτίσεις καθώς αυτό τις κάνει να "γερνούν". Ούτε πλήρεις φορτίσεις...

 

Καλό είναι να τις κρατάμε σε μέσα επίπεδα φόρτισης με πιο συχνές μερικές φορτίσεις.

 

http://www.batteryuniversity.com/partone-21.htm

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ΣΟΣ!

έχω το quickoffice αλλα δε μπορεί να γίνει install γιατί φαντάζομαι υπάρχει ακόμα εγκατεστημένη στο τηλέφωνο η trial version. Πώς τη διαγράφω ρε παιδιά?

λοιπόν update. Στο vivaz pro quickoffice και adobe reader οι πληρεις version δεν μπορούν να εγκατασταθούν λόγω ασυμβατοτήτων που υπάρχουν προς το παρόν παρά τα όσα διαφημίζει η εταιρεία που τα εμπορεύεται.

Μέγιστη μαμακία. Δεν είναι και τόσο pro το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εσεις που χρησιμοποιειτε το spb mobile shell μπορειτε να μου λυσετε μερικες αποριες.?

 

1. Ελληνικα υποστηριζει ή ολο το μενου ειναι στα αγγλικα?

2. Το περνας σαν εφαρμογη μεσα στο κινητο? Δηλαδη αν το περασω και δε μ'αρεσει πως επιστρεφω στο interface το κανονικο?

3. Αξιζει τον κοπο να δοκιμασω την free trial version ή τζαμπα θα μπω στον κοπο?

 

Θα ηθελα πολυ και τη γεικοτερη εντυπωση σας εκτος απο το γεγονος οτι ειναι ομορφο οπτικα. (Λειτουργικοτητα, μπαταρια, μνημη κλπ)

 

Ευχαριστω

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εσεις που χρησιμοποιειτε το spb mobile shell μπορειτε να μου λυσετε μερικες αποριες.?

 

1. Ελληνικα υποστηριζει ή ολο το μενου ειναι στα αγγλικα?

2. Το περνας σαν εφαρμογη μεσα στο κινητο? Δηλαδη αν το περασω και δε μ'αρεσει πως επιστρεφω στο interface το κανονικο?

3. Αξιζει τον κοπο να δοκιμασω την free trial version ή τζαμπα θα μπω στον κοπο?

 

Θα ηθελα πολυ και τη γεικοτερη εντυπωση σας εκτος απο το γεγονος οτι ειναι ομορφο οπτικα. (Λειτουργικοτητα, μπαταρια, μνημη κλπ)

 

Ευχαριστω

 

1) αν θυμαμαι καλα υποστηριζει ελληνικα

2) ειναι εφαρμογη και αν δεν σου αρεσει μπορεις να το βγαλεις με απεγκατασταση αλλα και να το κλεισεις μεσα απο ρυθμιση ή απο task manager

3)το βρισκεις http://www.megaupload.com/?d=5GN7TLED

 

ειναι πολυ ωραιο και αξιζει να το βαλεις

ειναι ευκολο στη χρηση του, μπαταρια ισως να καταναλωνει λιγο περισσοτερη αλλα οχι τρελα πραγματα, μνημη περνει γυρω στα 15 με 20 mb απο την ram

κανει καπως πιο αργο το κινητο και γι αυτο το εβγαλα ομως :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω irene. Φανταζομαι οτι το Link που μου εδωσες ειναι unsigned σωστα? Γιατι εγω δεν εχω πιστοποιητικο.

Αλλα οπως μου τα λες δεν υπαρχει λογος να το βαλω αν ειναι να το απεγκαταστησω μετα απο 1 ημερα.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...