Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ για τις απαντήσεις

τελικά θα πάω ή στο vivaz ή στο vivaz pro, μάλλον στο απλό vivaz τελικά

 

το qwerty σας λείπει?

θα προτείνατε να πάω στο vivaz pro?

 

εξαρταται αν θα σου χρειαστει και θα σε βοηθησει πχ οταν γραφεις μηνυματα

εμενα δεν μου λειπει και γι αυτο δεν πηρα το pro :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάποιον που έχει χρησιμοποιήσει τιην εφαρμογή SPB mobile shell,πως την απενεργοποιούμε αν θέλουμε να την κλείσουμε?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάποιον που έχει χρησιμοποιήσει τιην εφαρμογή SPB mobile shell,πως την απενεργοποιούμε αν θέλουμε να την κλείσουμε?

 

Πας στις ρυθμισεις του Shell (απο την "εκκινηση) και αφου μπεις πατας μενου(κατω δεξια) και εξοδος!

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμισεις του Shell (απο την "εκκινηση) και αφου μπεις πατας μενου(κατω δεξια) και εξοδος!

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάποιον που έχει χρησιμοποιήσει τιην εφαρμογή SPB mobile shell,πως την απενεργοποιούμε αν θέλουμε να την κλείσουμε?

 

Καλησπερα! Που θα μπορουσα να βρω αυτην την εφαρμογη για το vivaz;;;

ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Που θα μπορουσα να βρω αυτην την εφαρμογη για το vivaz;;;

ευχαριστω εκ των προτερων!

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270430&page=2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Που θα μπορουσα να βρω αυτην την εφαρμογη για το vivaz;;;

ευχαριστω εκ των προτερων!

 

εδω http://www.megaupload.com/?d=5GN7TLED :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Σας ευχαριστω πολυ! η εφαρμογη αξιζει πραγματικα!

 

Σας ευχαριστω πολυ! η εφαρμογη αξιζει πραγματικα!

 

Δυστυχως ομως μου βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου.... :(

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ομως μου βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου.... :(

 

πρεπει να κανεις το αρχειο sign

δοκιμσε αυτο εδω το οδηγο, ακουλουθησε τις οδηγιες για να κανεις sign

ειναι καπως χρονοβορο αλλα αξιζει γιατι μπορεις να κανεις sign πολλες εφαρμογες για να δουλεψουν σωστα

 

http://rs636.rapidshare.com/files/292790784/odigos_gia_opda.rar

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη εφαρμογη οντως,αλλαζει ολο το κινητο!

 

απλως πρεπει να καταναλωνει πολυ μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθειααααα, δεν μπορώ να ανοίξω το καπάκι της μπαταρίας:(:(

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

με τις ρυθμίσεις ίντερνετ τι γίνετε

έχω wind

αυτόματες ρυθμίσεις δεν υπάρχουν

και όταν τις περνάω χειροκίνητα δεν κρατάει την θύρα (στις προχωρημένες ρυθμίσεις)

για πείτε πατεντα:rolleyes:??

 

καθώς και με το gps τι παίζει, περνάω garmin κανονικά η θέλει κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθειααααα, δεν μπορώ να ανοίξω το καπάκι της μπαταρίας:(:(

Στο κατω μερος θα βαλεις το νυχι σου εκει που εχει ενα κενο και θα σπρωξεις προς τα εξω για να ανοιξει το καπακι.

 

απλως πρεπει να καταναλωνει πολυ μπαταρια...

Οχι παρα πολυ αποτι εχω δει μεχρι τωρα που την εχω βαλει. Ισως να τρωει λιγει απο την μπανταρια αλλα οχι τρελλα πραγματα. Την εχω απο την πρωτη στιγμη και δεν την εχω βγαλει ως τωρα.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Στο κατω μερος θα βαλεις το νυχι σου εκει που εχει ενα κενο και θα σπρωξεις προς τα εξω για να ανοιξει το καπακι.

 

thanks !:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα πως οταν κλεισει το τηλεφωνο (πχ απο μπαταρια), χανει και την ωρα. Δηλαδη οταν ξαναανοιξει δεν δειχνει την τρεχουσα ωρα αλλα συνεχιζει απο εκει που ειχε διακοψει.

Και μια και ανεφερα την μπαταρια. Επιεικως απαραδεκτη, 1 ημερα με bluetooth χωρις τιποτα αλλο και αυτο με το ζορι. Ειμαι τωρα στην 3 φορτιση αλλα δεν μπορω να φανταστω τεραστιες διαφορες.

Συμβαινουν τα παραπανω σε ολους ?

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα πως οταν κλεισει το τηλεφωνο (πχ απο μπαταρια), χανει και την ωρα. Δηλαδη οταν ξαναανοιξει δεν δειχνει την τρεχουσα ωρα αλλα συνεχιζει απο εκει που ειχε διακοψει.

Και μια και ανεφερα την μπαταρια. Επιεικως απαραδεκτη, 1 ημερα με bluetooth χωρις τιποτα αλλο και αυτο με το ζορι. Ειμαι τωρα στην 3 φορτιση αλλα δεν μπορω να φανταστω τεραστιες διαφορες.

Συμβαινουν τα παραπανω σε ολους ?

 

σε εμενα οταν κλεισει δεν χανει την ωρα

πηγαινει κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα πως οταν κλεισει το τηλεφωνο (πχ απο μπαταρια), χανει και την ωρα. Δηλαδη οταν ξαναανοιξει δεν δειχνει την τρεχουσα ωρα αλλα συνεχιζει απο εκει που ειχε διακοψει.

Και μια και ανεφερα την μπαταρια. Επιεικως απαραδεκτη, 1 ημερα με bluetooth χωρις τιποτα αλλο και αυτο με το ζορι. Ειμαι τωρα στην 3 φορτιση αλλα δεν μπορω να φανταστω τεραστιες διαφορες.

Συμβαινουν τα παραπανω σε ολους ?

 

Σε εμενα αυτο με την ωρα δεν το κανει.

Επισης με αρκετη χρηση(γιατι το εχω λιγες ημερες και ακομα το "ψαχνω") κραταει 2-3 ημερες περιπου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην λεμε και οτι θελουμε

το vivaz απο θεμα μπαταριας φυσαει

μου κραταει 2 μερες με βαρια χρηση δηλαδη wi fi, κλησεις, μηνυματα, παιχνιδια κτλ :dance:

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα πως οταν κλεισει το τηλεφωνο (πχ απο μπαταρια), χανει και την ωρα. Δηλαδη οταν ξαναανοιξει δεν δειχνει την τρεχουσα ωρα αλλα συνεχιζει απο εκει που ειχε διακοψει.

Και μια και ανεφερα την μπαταρια. Επιεικως απαραδεκτη, 1 ημερα με bluetooth χωρις τιποτα αλλο και αυτο με το ζορι. Ειμαι τωρα στην 3 φορτιση αλλα δεν μπορω να φανταστω τεραστιες διαφορες.

Συμβαινουν τα παραπανω σε ολους ?

Απο τα πολυ δυνατα σημεια του κινητου η μπαταρια,3 μερες με αρκετες κλησεις και internet.Κατι παει λαθος με το δικο σου.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σίγουρα κρατάει 2 μέρες (χωρίς bluetooth) με αρκετό σκάλισμα.Εαν δε ,βάλεις το gps σε λιγότερο από 2 ώρες είναι off .Το πρόβλημα με την αλλαγή της ώρας στο ρολόι το κάνει και σε μένα :wacko: Σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα.Εκείνο που με εκνευρίζει αρκετές φορές είναι ότι κολλάει στην ανεύρεση wifi και αναγκάζομαι να του κάνω επαννεκίνηση :mad:
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Εκείνο που με εκνευρίζει αρκετές φορές είναι ότι κολλάει στην ανεύρεση wifi και αναγκάζομαι να του κάνω επαννεκίνηση :mad:

 

αυτο μου το εκανε 2-3 φορες στην αρχη αλλα οταν εκανα ενα update εφτιαξε :)

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα πως οταν κλεισει το τηλεφωνο (πχ απο μπαταρια), χανει και την ωρα. Δηλαδη οταν ξαναανοιξει δεν δειχνει την τρεχουσα ωρα αλλα συνεχιζει απο εκει που ειχε διακοψει.

Και μια και ανεφερα την μπαταρια. Επιεικως απαραδεκτη, 1 ημερα με bluetooth χωρις τιποτα αλλο και αυτο με το ζορι. Ειμαι τωρα στην 3 φορτιση αλλα δεν μπορω να φανταστω τεραστιες διαφορες.

Συμβαινουν τα παραπανω σε ολους ?

 

Δοκίμασε να κλείσεις το 3G από το σήμα το κινητού! Εγώ δοκίμασα και η μπαταρία από 1 μέρα που διαρκούσε, τώρα διαρκεί περίπου 2-3 μέρες ανάλογα με την χρήση!

Για να το κάνεις αυτό, πήγαινε ->Μενού ->Ρυθμίσεις ->Συνδεσιμότητα ->Δίκτυο ->Λειτουργία δικτύου και επέλεξε το GSM.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κλείσεις το 3G από το σήμα το κινητού! Εγώ δοκίμασα και η μπαταρία από 1 μέρα που διαρκούσε, τώρα διαρκεί περίπου 2-3 μέρες ανάλογα με την χρήση!

Για να το κάνεις αυτό, πήγαινε ->Μενού ->Ρυθμίσεις ->Συνδεσιμότητα ->Δίκτυο ->Λειτουργία δικτύου και επέλεξε το GSM.

 

Σε GSM το εχω μονιμα...;) (καθως δεν με αφορουν οι 3g υπηρεσιες).

 

Η μπαταρία σίγουρα κρατάει 2 μέρες (χωρίς bluetooth) με αρκετό σκάλισμα.Εαν δε ,βάλεις το gps σε λιγότερο από 2 ώρες είναι off .Το πρόβλημα με την αλλαγή της ώρας στο ρολόι το κάνει και σε μένα Σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα.Εκείνο που με εκνευρίζει αρκετές φορές είναι ότι κολλάει στην ανεύρεση wifi και αναγκάζομαι να του κάνω επαννεκίνηση

 

Ειπα πως επιφυλασσομαι καθοτι ειμαι ακομη στην 3 φοτριση. Το περιβαλλον μου ειναι οικειο καθως ειναι η 3 συσκευη με το ιδιο λειτουργικο. Ετσι λοιπον σχεδον ολα ειναι με πανομοιοτυπο τροπο στην ιδια θεση. Δεν δαπανησα ενεργεια με "ψαξιμο". Η χρηση του ηταν αποκλειστικα τηλεφωνικη, με ενεργοποιηση του bluetooth λογω handsfree. Ισως ειμαι στην κατηγορια της προβληματικης συσκευης αφου εχω προβλημα με την καρτα, την ωρα, καποια κολληματα με το bluetooth,κτλ. Απο την αλλη παλι δεν εχω κανενα διαπιστωμενο προβλημα με το wi-fi.

Σκοπευω να του δωσω λιγο χρονο ακομη πριν το "αφορισω" αλλα λογω του προβληματος με την καρτα δεν περναω ακομη εφαρμογες για να δω την εκει συμπεριφορα. Ετσι και το gps ειναι αδοκιμαστο....

 

Μ'αρεσει που αφοριζαμε το Ν-97 ως προβληματικη συσκευη και ποσο αψεγαδιαστα ηταν τα SE. Ιδια γευση ειναι τελικα και ειναι θεμα τυχης που θα πεσει κανεις και θα παρουσιαζει κατα περιπτωση περισσοτερα η λιγοτερα προβληματα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

εχω μερικες αποριες για τιν εφαρμογη mobile shel.1 μπορω να την εγκαταστησω ετσι πανω στο κινιτο?2.υπαρχει περιπτωση να μου δημιουργισει προβληματα?3.μπορω να την ανιγοκληνω οποτε θελω ?4.αμα την bαλω μετα πως μπορω να την αφαιρεσω?

 

αν μου δινατε και καποιο msn σας για αποριες θα με βοηθουσατε παρα πολυ :)

 

α και τι πλεωνεκτηματα δινει?

Edited by nervous
Μάθε να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση και την Πολλαπλή Παράθεση !!
Link to comment
Share on other sites

εχω μερικες αποριες για τιν εφαρμογη mobile shel.1 μπορω να την εγκαταστησω ετσι πανω στο κινιτο?2.υπαρχει περιπτωση να μου δημιουργισει προβληματα?3.μπορω να την ανιγοκληνω οποτε θελω ?4.αμα την bαλω μετα πως μπορω να την αφαιρεσω?

 

κανεις κανονικα εγκατασταση αλλα πρεπει πρωτα να την κανεις sign

προβληματα δεν δημιουργει

μπαταρια δεν εχω παρατηρησει να την καταναλωνει πιο γρηογορα

νομιζω την ανοιγοκλεινεις οποτε θελεις

και μπορεις να την απεγκαταστησεις απο τη διαχειρηση εφαρμογων;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...