Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς μπορώ να δω flash videos (πχ Youtube) μέσω του Opera στο Vivaz?

Μονο αν εχεις εγκατεστημενο το adobe flash lite το οποιο εγω που δεν εχω πιστοποιητικο δε μπορω να το εγκαταστησω.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μονο αν εχεις εγκατεστημενο το adobe flash lite το οποιο εγω που δεν εχω πιστοποιητικο δε μπορω να το εγκαταστησω.

 

Γιατί χρειάζεται συγκεκριμένο πιστοποιητικό το Adobe Flash lite?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί χρειάζεται συγκεκριμένο πιστοποιητικό το Adobe Flash lite?

Εγω οσο κι αν εψαξα (και εννοω ΕΨΑΞΑ) δεν το βρηκα signed.

Οι εφαρμογες που ειναι unsigned πρεπει να τις κανεις εσυ sign. Για να τις κανεις sign χρειαζεσαι πιστοποιητικο.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Εγω να σου πω την αληθεια ειχα σβησει και τα παντα απο την καρτα μνημης καθως επρεπε να επιστρεψω ολο το πακετο. Τα παντα σχεδον τα ειχα περασμενα στην καρτα. Ολο το σαββατοκυριακο εβαζα και εβγαζα εφαρμογες. Την εβαλα στον ανταπτορα που εχει στη συκευασια, λαπτοπ και delete. Δεν ξερω αν εκανα σωστα ή λαθος ουτε σε συμβουλευω να το κανεις γιατι δεν ξερω τι επιπτωσεις μπορει να υπαρχουν. Αυτοι λογικα εχουν τον τροπο τους και θα το φτιαξουν. Απο service παντως δεν ξερω πως πανε.

 

OK , εγω δεν ειχα ανταπτορα στην συσκευασία..(λογω Vodafone αλλαζει λιγο το πακέτο φαινεται) αλλα κατι θα κάνω..;) εδω και μια ωρα το εχω αφησει ανοιχτο και ειναι ακομα σto Sony Ericsson

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

OK , εγω δεν ειχα ανταπτορα στην συσκευασία..(λογω Vodafone αλλαζει λιγο το πακέτο φαινεται) αλλα κατι θα κάνω..;) εδω και μια ωρα το εχω αφησει ανοιχτο και ειναι ακομα σto Sony Ericsson

Προσπαθησες να κανεις update? Οταν συνεβη αυτο σε μενα καποιος απο το forum με συμβουλεψε να κανω κανονικα update σα να δουλευει το κινητο. Εννοω κανονικα οπως τα λεει τα βηματα στο SE update service. Εγω δε το ειχα δοκιμασει γιατι δεν ειχα προλαβει. Την αλλη μερα κιολας το ειχα παει πισω.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα Podcasts δουλεύουν κανονικά; Πέρασα μέσα στο φάκελο "Podcasts" κάποια αρχεία .m4a που είναι από DJ Podcast και δεν τα αναγνωρίζει. Παίζουν μόνο από τη "διαχείρηση αρχείων" αλλά δεν μπορώ να αλλάξω chapter όπως π.χ. στο ipod.

 

Μήπως πρέπει να βάλω κανένα "aftermarket" ( :) ) podcast player? 'Εχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την αυξομειωση της φωτεινοτητας της οθονης σας το κανει??νομιζω τελευταια μου το παρουσιαζει πιο εντονα....
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησες να κανεις update? Οταν συνεβη αυτο σε μενα καποιος απο το forum με συμβουλεψε να κανω κανονικα update σα να δουλευει το κινητο. Εννοω κανονικα οπως τα λεει τα βηματα στο SE update service. Εγω δε το ειχα δοκιμασει γιατι δεν ειχα προλαβει. Την αλλη μερα κιολας το ειχα παει πισω.

 

Ναι αλλα το θεμα ειναι οτι δεν αναγνωριζει καν το κινητο ο υπολογιστής..Θα το ψαξω αλλο λιγο και θα δω..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την αυξομειωση της φωτεινοτητας της οθονης σας το κανει??νομιζω τελευταια μου το παρουσιαζει πιο εντονα....

 

ναι το κανει και σε εμενα

δεν ειναι προβλημα κινητου και αλλα κινητα το κανουν αυτο οπως w995 , w595

συνηθως το κανει οταν το πλιασιαζουμε κοντα σε φως (( τουλαχιστον ετσι ειναι σε μενα ))

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το βουητο που ακουγεται οταν μιλας το κανει και σε εσας ή μονο σε μενα?

Εξαφανιζεται αργοτερα?(την εχω εδω και 2 μερες τη συσκευη)

 

Παντως αν εξαιρεσουμε το ηχο, κατα τ αλλα ειναι πολυ καλη η συσκευη.

Και το ndrive μια χαρα το περασα, πολλα θεματα και πολλες εφαρμογες επισης.

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://www.myphone.gr/news/sonyericsson.gif[/imgalign][imgalign]http://www.myphone.gr/news/symbianos.gif[/imgalign]Catch Life In HD With Sony Ericsson Vivaz

 

Sony Ericsson Vivaz™ – the second installment in a new family of communication entertainment phones also introduces HD video capabilities into the portfolio. New ‘human curvature’ design philosophy delivering beauty inside and out. Coming to market in the first quarter of 2010.

 

http://www.mobilegazette.com/handsets/sony-ericsson/sony-ericsson-vivaz/sony-ericsson-vivaz-1.jpg

 

London – January 21 2010 – Sony Ericsson Vivaz™, announced today, follows on from the Xperia X10 announced in November 2009, and is the second phone in the new family of communication entertainment phones coming to market in the first half of 2010. Sony Ericsson Vivaz™ will come to market in Q1 2010.

 

With Sony Ericsson Vivaz™ communication truly becomes entertainment with high quality HD video allowing consumers to produce and broadcast their best experiences with the latest video capture and sharing features.

 

Capture - record spontaneous moments and memories in HD quality and crisp high resolution for a real-life video experience. The dedicated video key allows consumers to shoot video instantly with continuous auto focus for the perfect film every time.

View - review video content in the standby panel or online via Wi-Fi on the 3.2 inch widescreen

Share - upload via Wi-Fi onto YouTube™ and Picasa in high resolution while still using other features on the handset.

 

The open platform also allows users to personalise their entertainment experience by downloading great applications through PlayNow™ and the Symbian™ Developer Community.

 

 

Καλησπέρα!Είμαι νέος στο φορουμ...Το βασικό πρόβλημα μου με το vivaz είναι ότι στο wisepilot,ενώ φαινεται η διαδρομή ,δεν ακούγονται οι φωνητικές οδηγίεσ..Τ ο εχω επιλεγμένο από τισ ρυθμίσεις!HELP

 

Παιδια αυτο το βουητο που ακουγεται οταν μιλας το κανει και σε εσας ή μονο σε μενα?

Εξαφανιζεται αργοτερα?(την εχω εδω και 2 μερες τη συσκευη)

 

Παντως αν εξαιρεσουμε το ηχο, κατα τ αλλα ειναι πολυ καλη η συσκευη.

Και το ndrive μια χαρα το περασα, πολλα θεματα και πολλες εφαρμογες επισης.

 

Το wisepilot που χει προεγκατεστημενο,σου χει φωνητικες οδηγιές?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το wisepilot που χει προεγκατεστημενο,σου χει φωνητικες οδηγιές?

 

δεν το χρησιμοποιησα καθολου...βασικα το εσβησα

Link to comment
Share on other sites

κανενασ αλλος που το χει???

 

κατα τη γνωμη καλυτερα θα ειναι να βαλει ενα εκ των ndrive ή garmin

ειναι πολυ αξιοπιστα και ενημερωμενα...

Link to comment
Share on other sites

ναι το κανει και σε εμενα

δεν ειναι προβλημα κινητου και αλλα κινητα το κανουν αυτο οπως w995 , w595

συνηθως το κανει οταν το πλιασιαζουμε κοντα σε φως (( τουλαχιστον ετσι ειναι σε μενα ))

 

Παιδιά έχει αισθητήρα το κινητό , πάνω δεξιά από την οθόνη δίπλα στο Sony Ericsson, αυτός είναι ο λόγος αυξομείωσης, όταν ο αισθητήρας αντιλαμβάνεται περισσότερο φωτισμό ρίχνει την φωτεινότητα για εξοικονόμηση μπαταρίας . Οπότε όόι έχουμε το ίδιο "πρόβλημα" . :p

Link to comment
Share on other sites

1.Ξερετε αν το skyfire χρεωνει ακομα και αν εχεις συνδεθει με wifi?

 

 

2.To προστατευτικο που εχει η οθονη το εχετε βγαλει ή επειδη εχει αυτο θεωρειται η οθονη αντιχαρακτικη?

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

κατα τη γνωμη καλυτερα θα ειναι να βαλει ενα εκ των ndrive ή garmin

ειναι πολυ αξιοπιστα και ενημερωμενα...

 

nDrive να επιλέξεις, μακράν το καλύτερο κατά την άποψή μου και ίσως το βρεις και δωρεάν . :ninja: ;)

Link to comment
Share on other sites

τελικα,εμενα δε μου απαντησατε..δεν λαμβανω τισ φωνητικες οδηγιες στο wisespilot!τι προβλημα να εχει,μιασ και το εχω επιλεξει απ΄τις ρυθμισεις,..HELP
Link to comment
Share on other sites

1.Ξερετε αν το skyfire χρεωνει ακομα και αν εχεις συνδεθει με wifi?

 

οχι δεν χρεωνει..

 

2.To προστατευτικο που εχει η οθονη το εχετε βγαλει ή επειδη εχει αυτο θεωρειται η οθονη αντιχαρακτικη?

 

το προστατευτικο ειναι screen protector, εμενα μου χαλασε ειχε μια φουσκαλιτσα και αγορασα αλλο

 

η οθονη ειναι αντιχαρακτικη

Link to comment
Share on other sites

το προστατευτικο ειναι screen protector, εμενα μου χαλασε ειχε μια φουσκαλιτσα και αγορασα αλλο

 

η οθονη ειναι αντιχαρακτικη

 

Δηλαδη αν το βγαλω θα κανω βλακεια?

 

το λεω γιατι μου φαινονται καπως θολες οι φωτο και τα βιντεο και σκεφτομαι μηπως ειναι απο το προστατευτικο!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν το βγαλω θα κανω βλακεια?

 

το λεω γιατι μου φαινονται καπως θολες οι φωτο και τα βιντεο και σκεφτομαι μηπως ειναι απο το προστατευτικο!

 

βγαλτο αλλα καλυτερα θα ειναι να αγορασεις καποιο αλλο

κοστιζει γυρω στα 7 ευρω αυτο που εχω εγω τωρα

δεν εχει κανει φουσκαλες (( προσεξα οταν το τοποθετησα )) ουτε ειναι θολο

και προστατευει και την οθονη απο οτιδηποτε

 

εγω αυτο εδω αγορασα ---> http://www.extreme-mobile.gr/p.Sony-Ericsson-Vivaz-screen-protector-x-2-temachia.179073.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...