Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3) δε μπορείς να κάνεις εγγραφή συνομιλίας κατά τη διάρκεια κλησης :(

4) κατά την εισερχόμενη κλήση πρώτα αρχίζει η δόνηση και μετά ο ήχος (δηλ. καθυστέρηση ηχητικής ειδοποίοησης 1 μπιπ)

6) δε μπορώ να βρω πρόγραμμα πλοήγησης που να λειτουργεί 100%

 

8) δίνει πλασματικό σήμα.... ενώ εκεί που ξέρω ότι έχω σήμα ξαφνικά λαμβάνω μηνύματα ότι με καλούσαν...κ στην οθόνη φαίνεται να έχω... άρα δεν έχω??

 

 

3) Ψαξε λιγο στο μαγαζακι εχει αρκετα προγραμματα γι αυτο που θες

4)Αυτο γινεται και στο δικο μου.

6)Τρεχω ndrive και Garmin XT χωρις προβλημα

7)Ειναι χαλια το ηχειο εχεις δικιο

8)Δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου κατι τετοιο

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω την εντύπωση οτι κάποιοι έχτε ξεχάσει μία λεπτομέρεια.... Κινητό έχετε αγοράσει! Θέλετε να βγάζει άριστες φωτό σε σκοτάδι/ημέρα, να κλειδώνει άμεσα δορυφόρους το gps (και με ακρίβεια), να παίζει πεντακάθαρα και δυνατά mp3, να έχει τέλεια ποιότητα βίντεο (μέρα/νύχτα), να φτιάχνει καπουτσίνο (τα καλοκαίρια και Freddo), και...και... και...

Χαλαρώστε λίγο. 400 ευρώ δώσατε... Αν θέλετε όλα τα παραπάνω στο μέγιστο, δώστε 700 ευρώ για μια ψηφιακή, 500 για gps, 100-150 για mp3, 700-800 για camera, και θα έχετε ότι ζητάτε... Μην απαξιώνεται όμως ένα προιόν λόγω των υπερβολικών σας απαιτήσεων...

 

 

εχεις απολυτο δικιο.αν τα εκανε ολα αυτα αυτα ενα κινητο,απλα δε θα ηταν κινητο,θα ηατν πολυμηχανημα,ενα πολυμιξερ ας πουμε:lol: αν και αυτη η ιδεα για το φρεντο ειναι πολυ καλη:lol:και ειδικοτερα ενα κινητο με 400 ευρω(οχι οτι ειναι και λιγα) ειναι δυσκολο να τα κανει ολα στην εντελεια.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να μοιραστώ κάτι που βρήκα μαζί σας.

Είχα πρόβλημα με το gps. Για να lockάρει έκανε μέχρι και 15 λεπτά.

Με λίγο ψάξιμο στο google βρήκα τα παρακάτω:

 

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=195895

 

Ακολούθησα τις οδηγίες ( έβαλα το supl.google.com ) και δοκίμασα ndrive. Συνδέθηκε μέσα σε 10 δευτερόλεπτα μέσα στο σπίτι ( δίπλα σε παράθυρο ). Google maps τα ίδια. Σε 10-20 secs 5 δορυφόροι lockαρισμένοι δίπλα στο παράθυρο.

 

Ας το δοκιμάσετε όσοι έχετε αργό lock στο gps και πείτε αν δούλεψε και για εσάς.

Link to comment
Share on other sites

για ολους εσας που εχετε το vivaz πατε εδω: http://www.se-satio.co.uk καντε ενα register και εχει πολυ πραμα!!!!!το λεω αυτο γιατι πανω κατω satio-vivaz ειναι τα ιδια!!!ελπιζω να βοηθησα!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!κατι που παρατιρησα πριν λιγο και δεν μπορω να βρω ακρη ακομα,ειναι πως οι φωτο που βγαζω αποθηκευονται στη μνημη του τηλεφωνου.πως το αλλαζουμε?στις ρυθμισεις της καμερας δεν εχει τετοια επιλογη... Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!κατι που παρατιρησα πριν λιγο και δεν μπορω να βρω ακρη ακομα,ειναι πως οι φωτο που βγαζω αποθηκευονται στη μνημη του τηλεφωνου.πως το αλλαζουμε?στις ρυθμισεις της καμερας δεν εχει τετοια επιλογη...

 

Από ότι έχω ψάξει και εγώ δεν υπάρχει ρύθμιση αλλά μόλις βγάλεις κάποια φωτο αποθηκεύεται στη κάρτα μνήμης αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

μου λεει μνημη πληρης ενω εχω 5gb αδεια...δε μπορω να καταλαβω

 

οκ.προφανως καποιο σκαλωμα θα ειχε φαει(το πρωτο μεσα σε 2μιση εβδομαδες) και τωρα τωρα ολα κομπλε.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,κατεβασα χτες το sportstracker αλλα δεν μπορω να το εγκαταστησω,μου βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου.το ιδιο συνεβη κ στο nokia step counter μπορει καποιος να με βοηθησει???:worry:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227176

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοια μου εκανε στο 5800 οταν πηγα να περασω νεα αναβαθμιση, ομως ποτε δεν καταλαβα τι εφταιγε και τι επρεπε να σβησω.
Link to comment
Share on other sites

το εκανα μια επανεκινηση,ειχα μερες να κανω να πω την αληθεια και φαινετε πως εστρωσε.για την ακριβεια ελεγε μνημη πληρης,κλειστε πρωτα καποιες εφαρμογες και ξαναπροσπαθηστε.βεβαια δεν ετρεχα αλλες εφαρμογες...αλλα τωρα ειναι ολα κομπλε!!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.Καταρχας συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια αλλα και την βοηθεια καποιων ατομων εδω μεσα που φαινεται να εχουν μαθει απ εξω το κινητο μας.Εχω σχεδον 20 μερες το κινητο και μου εχουν λυθει πολλες αποριες διαβαζοντας ολα τα post σας.Παρολαυτα,ισως σας φανει και περιεργο,αλλα εχω παρατηρησει κατι που δεν εχει αναφερει κανεις.Λοιπον ειχα παρατηρησει πολλες φορες πως το ρολοι μου δεν πηγαινε καλα...σκεφτομουνα απλα οτι δεν ειχα βαλει την σωστη ωρα και την ξαναεβαζα....Μετα απο προσεχτικο τσεκαρισμα(με ρολογια χειρος)παρατηρησα πως χανει περιπου 10-15'' την ημερα,δηλαδη καθε 4 μερες 1 λεπτο περιπου,ή αλλιως 30'' καθε φορτιση(δεν εχω τσεκαρει τι απο τα 2).Το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?Και για ποιο λογο μπορει να συμβαινει?Μου φαινεται τελειως κουφο,και ομως το εχω τσεκαρει.
Link to comment
Share on other sites

 

καλημερα,διαβασα τον οδηγο πηρα τα cer,key κατεβασα το free signer το περασα στο κινητο κ οταν κανω εγκατασταση μου βγαζει οτι το πιστοποιητικο εχει ληξει.ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει?

τελικα,εκανα πρωτα sign στον υπολογιστη το free signer,το εγκατεστησα κανονικα .ευχαριστω παντως!

Edited by wankel
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο μενα, καταπληκτικη δουλεια και πολυτιμη η βοηθεια σας! ηθελα να ρωτησω πως μπορω να απενεργοποιησω εντελως το ιντερνετ απο το κινητο για να μην χρεωνομαι?να χρησιμοποιω μονο wi-fi! εχω ακουσει για τρελες χρεωσεις και αγχωθηκα! Τελος θα θελα να ρωτησω ποιο ειναι το σηματακι στην οθονη οτι εχω συνδεθει στο ιντερνετ του κινητου, μηπως εγινε αθελα μου?πως αποσυνδεομαι?

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ρυθμισεις διαχειρ ->ρυθμισεις SIP? συγγνωμη για την ολιγον ασχετοσυνη μου!

και 2 τελευταιες ερωτησεις, 1) το Track ID ειναι δωρεαν? και 2) ολες οι υπηρεσιες εντοπισμου λειτουργουν μονο με ιντερνετ κινητου ή και WI-Fi?

Ευχαριστω θερμα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειχα παρατηρησει πολλες φορες πως το ρολοι μου δεν πηγαινε καλα...

Μου ειχε συμβει και σε μενα αλλα στο 5800,ηταν γενικο το κακο και τελικα λυθηκε οταν βγαλανε νεα αναβαθμιση. Στο vivaz δεν εχω δει να χανει το ρολοι, ισως να ειναι θεμα αναβαθμησης.

 

1) το Track ID ειναι δωρεαν? και 2) ολες οι υπηρεσιες εντοπισμου λειτουργουν μονο με ιντερνετ κινητου ή και WI-Fi?

Ευχαριστω θερμα

Σε οτιδηποτε διαλεγεις να μπαινεις με wifi ειναι δωρεαν, αν διαλεγεις wap τοτε χρεωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Παρολαυτα,ισως σας φανει και περιεργο,αλλα εχω παρατηρησει κατι που δεν εχει αναφερει κανεις.Λοιπον ειχα παρατηρησει πολλες φορες πως το ρολοι μου δεν πηγαινε καλα...σκεφτομουνα απλα οτι δεν ειχα βαλει την σωστη ωρα και την ξαναεβαζα....Μετα απο προσεχτικο τσεκαρισμα(με ρολογια χειρος)παρατηρησα πως χανει περιπου 10-15'' την ημερα,δηλαδη καθε 4 μερες 1 λεπτο περιπου,ή αλλιως 30'' καθε φορτιση(δεν εχω τσεκαρει τι απο τα 2).Το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?Και για ποιο λογο μπορει να συμβαινει?Μου φαινεται τελειως κουφο,και ομως το εχω τσεκαρει.

 

ουτε και εγω το εχω παρατηρησει..

κανε μια αναβαθμιση μηπως και φυγει το προβλημα.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

και δεν εχω παρατηρησει κατι με το ρολοι,ισα ισα που πηγαινει και και ακριβως...οπως το εχω ρυθμισει δλδ τελος παντων.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εγώ πήρα το κινητό πριν ενάμιση μήνα περίπου και σε γενικές γραμμές είναι κομπλέ..Παρακολουθούσα από την αρχή το θρέντ για να είμαι απ του ντειτ..

Η αλήθεια είναι πως είχα κάποια προβληματάκια:

1)για κάποιο λόγο τα βίντεο, και αυτά που τραβούσα αλλά και αυτά που είχε ήδη μέσα όταν τα αναπαρήγαγα κολλούσαν στιγμιαία στο πρώτο δευτερόλεπτο..

2) Το τζι πι ες μου λειτουργούσε κανονικά,χρησιμοποιούσα το ΝDRIVE, είχα πάει και στις ΗΠΑ και εκεί λειτουργούσε κομπλέ με τους αντίστοιχους χάρτες (αν εξαιρέσεις κάποια KFC τα οποία είχαν κλείσει κάποιο καιρό πριν)...Πρόσφατα που πήγα να το χρησιμοποιήσω δεν έβρισκε δορυφόρο,όχι σήμα,ούτε δορυφόρο..

3)Επίσης έτρωγε κάτι σκαλώματα με κάποιες εφαρμογές που συνδεόταν στο ίντερνετ και ήθελε ρεστάρτ κλπ,αλλά παρατήρησα πως αυτό γινόταν επειδή χανόταν το σήμα..

4)Έχανε λεπτά,έχανε περίπου 8 λεπτά την εβδομάδα,χωρίς να το αφήνω χωρίς μπαταρία η κάτι..ανοιχτό συνέχεια εκτός από την νύχτα..

Σήμερα το έβαλα σε σύνδεση με το λαπ τοπ και μου έβγαλε πως έχει update για το software οπότε έκανα μπακ απ, και έκανε update..

το πρώτο πρόβλημα λύθηκε,

το ndrive αυτή την στιγμή που το έχω στο μπαλκόνι πασχίζει να βρεί σήμα, πριν βρήκε 3 δορυφόρους αλλά όχι σήμα,

για την ώρα έβαλα να κάνει αυτόματη ρύθμιση ώρας,ελπίζω να δουλέψει...

γράφω για να βοηθήσω και να βοηθηθώ :p

υ.γ:στις ρυθμίσεις του τζιπιες προκειμένου να ενεργοποιήσεις την βοήθεια μέσω δικτύου ακολούθησα τις οδηγίες ενος λίνκ που είχε παραθέσει πρόσφατα ένας φίλος, σημείο πρόσβασης είναι υποθέτω cosmote internet έτσι?

όχι cosmote mms/wap σωστά?

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Όντως, και αυτό με το κόλλημα (στο πρώτο δευτερόλεπτο), αλλα και το πρόβλημα με το ρολόι, το έχω διαπιστώσει κι εγώ στην συσκευή μου...
Link to comment
Share on other sites

To "πρόβλημα" με το ρολόι που χάνει την ώρα εντελώς το έχετε?Δηλ. ενώ η ώρα είναι 22:30 να δείχνει ότι είναι 11:15 π.χ συνήθως μετά από σύνδεση-αποσύνδεση με το pc.

Το κλείδωμα στο gps (στο δικό μου τουλάχιστον) άλλοτε είναι αργό 5' και πλέον και άλλοτε γρήγορο,λιγότερο από 2' .Δεν έχω κάνει καμμιά ρύθμιση (σαν αυτή που αναφέρθηκε παραπάνω).Σε γενικές γραμμές είναι σχετικά αρκετά καλό.

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Όντως, και αυτό με το κόλλημα (στο πρώτο δευτερόλεπτο), αλλα και το πρόβλημα με το ρολόι, το έχω διαπιστώσει κι εγώ στην συσκευή μου...

 

το προβλημα με το βιντεο το εχω και εγω!!

τι κανουμε για να το λυσουμε?

εχω κανει απντειτ αλλα δεν γινεται τιποτα... :!:

Link to comment
Share on other sites

5)λογικο δεν ειναι να σε χρωνει μολις τελειωσοθν τα ΜΒ σου?

6)τα περισοτερα προγραμματα δουλευουν μια χαρα.εγω εχω το ndrive.και γρηγορα πιανει σημα(3-4 λεπτα)και δουλευει αψογα στο vivaz.

7) στο δικο μου κιν ο ηχος ειναι μια χαρα δεν εχω δει κατι σαν και αυτο που λες.

8)σημα μπορει να μην εχει και το καλυτερο αλλα δεν ειναι και τοσο δραματικο οπως το λες.:cool:

5) με χρεώνει ενώ έχω διαθέσιμα ΜΒ. μου αφαιρεί μία από τη κάρτα μία απο τα ΜΒ. και απο τη βονταφον δε ξερουν το λογο αλλα με πίστωσαν (πάλι καλά).

6) ποια έκδοση έχεις? που μπορώ να το βρώ? όσα έχω κατεβάσει μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι συμβατά παρόλο που στο σάιτ λέει για s60 v5.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα ενα vivaz μετα απο το g900 εχω 2 προβληματα

1. δεν παιζει αρχεια ανι

2. το g900 σου εμφανιζε ολες τις κλεισεις αναλυτικα αυτο μονο την τελευταια ανα αριθμο, καθως μετα στις πληροφοριες κλησεις σου ελεγε διαρκια κλησης αν απαντηθηκε αν απποριφτηκε ενω αυτο μονο στιγμιαια μετα την κληση την διαρκεια της και τερμα

εχεται καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...