Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΚ, τότε θα πω κάτι το οποίο ίσως να μην ισχύει στα symbian. Στα dumb phone της SE για να μπορέσεις να στείλεις ένα τέτοιο αρχείο πρέπει να το έχεις αποθηκεύσει στο φάκελο "Διάφορα". Δοκίμασέ το αλλά δεν ξέρω αν θα δουλέψει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΟΚ, τότε θα πω κάτι το οποίο ίσως να μην ισχύει στα symbian. Στα dumb phone της SE για να μπορέσεις να στείλεις ένα τέτοιο αρχείο πρέπει να το έχεις αποθηκεύσει στο φάκελο "Διάφορα". Δοκίμασέ το αλλά δεν ξέρω αν θα δουλέψει.

 

χμ... θα προσπαθησω μετα και θα γραψω :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορεί να μου πει κάποιος, πώσ στο καλό κάνω ενημέρωση του firmware? Είναι σίγουρο οτι δεν έχω την τελευταία έκδοση. Κάνω σύνδεση με την pc suite, και το κινητό σε λειτουργία pc suite. Δουλεύουν όλα οκ (συγχρονισμός, οι επαφές και τα μηνύματα εμφανίθζονται ολα οκ), αλλα που στο καλό πρέπει να πάω για να αρχίζει να ψάχνει για νέες εκδόσεις λογισμικού (του κινητού)?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορεί να μου πει κάποιος, πώσ στο καλό κάνω ενημέρωση του firmware? Είναι σίγουρο οτι δεν έχω την τελευταία έκδοση. Κάνω σύνδεση με την pc suite, και το κινητό σε λειτουργία pc suite. Δουλεύουν όλα οκ (συγχρονισμός, οι επαφές και τα μηνύματα εμφανίθζονται ολα οκ), αλλα που στο καλό πρέπει να πάω για να αρχίζει να ψάχνει για νέες εκδόσεις λογισμικού (του κινητού)?

 

 

πρεπει να κατεβασεις το sony ericsson update service και απο εκει να ακολουθησεις τις οδηγιες ωστε να γινει η αναβαθμιση :wink:

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κατεβασεις το sony ericsson update service και απο εκει να ακολουθησεις τις οδηγιες ωστε να γινει η αναβαθμιση :wink:

 

Και που το βρίσκω αυτο είπαμε? :)

Link to comment
Share on other sites

Και που το βρίσκω αυτο είπαμε? :)

 

απο εδω http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/updateservice/vivaz?cc=gr&lc=el :mobile:

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αυτο το έχω κατεβάσει, το SE Suite είναι. Το θέμα είναι που ακριβώς πηγάινω (στο πρόγραμμα αυτό) ώστε να μου κάνει ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το έχω κατεβάσει, το SE Suite είναι. Το θέμα είναι που ακριβώς πηγάινω (στο πρόγραμμα αυτό) ώστε να μου κάνει ενημέρωση

 

αυτο ειναι το update service (( δες τι γραφει ψηλα --> Λήψεις λογισμικού Vivaz™

Update Service))

 

ανοιξε το - τσεκαρε αυτο που λεει με το παρον, αποδεχομαι τη συμβαση αδειας χρηση - εναρξη - βρες το vivaz - πατα επομενο και ακολουθησε τις οδηγιες...

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση μεσω wi-fi δεν γινεται,εκτος κι αν ξερεις τις ρυθμισεις διακομιστη σου,γιατι τις ζηταει,επειδη δεν γινεται να τις βρει αυτοματα...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

παίδα ποιος χρησιμοποιεί google maps?

θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει η δυνατότητα στο να έχουμε και το google street, έχω βάλει την version 3.3.1 αλλα δεν έχει google street μέσα... υπάρχει αυτή η δυνατότητα?

 

thx

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση μεσω wi-fi δεν γινεται,εκτος κι αν ξερεις τις ρυθμισεις διακομιστη σου,γιατι τις ζηταει,επειδη δεν γινεται να τις βρει αυτοματα...

Απλά θα βόλευε το σύστημα του 5800 οπου πατάς να ψάξει για ενημέρωση, επιλέγεις σύνδεση στο WiFi και σε λίγα λεπτά όλα οκ. Τώρα βάλε-βγάλε μπαταρία, κράτα πατημένο το τάδε πλήκτρο, άνοιξε τον θερμοσίφωνα, και..και..και...

Link to comment
Share on other sites

μονο με προγραμμα οπωσ το x-plore θα στειλεις αρχεια με επεκταση .sis

 

α οκ :thanks:

 

θα μπορουσε καποιος να μου στειλει το παιχνιδι Rally master pro γιατι το εχασα?? :cry::cry::cry:

Edited by nervous
Μάθε να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση Μηνύματος !~
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί δεν θυμάμαι...όταν έχουμε το φόντο με το ενυδρείο φαίνεται πάνω στο ενυδρείο και η ώρα??? γιατί την δείχνει και δεν θυμάμαι αν ήταν έτσι από την αρχή
Link to comment
Share on other sites

Να κανω κι εγω 2 ερωτησεις τωρα που το θυμηθηκα.

Παλια θυμαμαι σε ολα τα Sony Ericsson δεν υπηρχε το μικρο ελληνικο τελικο σιγμα. (ς)

Τωρα υπαρχει?

Και επισης , φοντο επιφανειας εργασιας βαζεις οτι θελεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είναι καιρός που έχουν βάλει το τελικό ς......

και για φόντο μου φαίνεται ναι βάζεις ότι θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Τασο για την αμεση απαντηση.

 

Βεβαια ομολογω οτι ειμαι ακομη σε διλλημα , αλλα πρεπει οποσδηποτε σημερα , να παω Wind να τελειωνω με αυτο το θεμα , γιατι το χρειαζομαι το κινητο.

Τωρα ποιο απο τα 2 ? θα δειξει.

Edited by yiannis64
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες δοκιμασα σε συναυλια την καμερα,πολλυ καλο αποτελεσμα παρα τον χαμηλο φωτισμο.

Το μονο κακο ειναι οτι η διαρκεια περιοριζεται στα 35 λεπτα (HD 720) το καθε βιντεο και σαν χωρο τα 35 λεπτα πιανουν 2 gb. Αυτο γινετε λογο της sd που ειναι φορμαρισμενη σε fat32 και δεν επιτρεπει αρχεια πανω απο 2 gb.........(Εχει βρει κανεις τροπο να τραβηξει μεγαλυτερη διαρκεια με την ιδια ποιοτητα?)

To zoom παντος δεν με αφησε ευχαριστημενο απο αποψη ποιοτητας(μετα το 2Χ χανει).

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παρηγγειλα στην Wind , που εχω την αναβαθμιση , και θα το εχω αυριο μεθαυριο φανταζομαι.

Οποτε εφοσον το παρω στα χερια μου , επανερχομαι για οτι χρειαστω.

Ευχαριστω πολυ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανεις το "WalkMe" ??? Σε χρεώνει τελικά ή απλά χρησιμοποιεί το GPS του κινητου; Αν το έχει δοικιμάσει κανείς ας μας πει την άποψή του για τη παραπάνω εφαρμογή!!! thx...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί δεν θυμάμαι...όταν έχουμε το φόντο με το ενυδρείο φαίνεται πάνω στο ενυδρείο και η ώρα??? γιατί την δείχνει και δεν θυμάμαι αν ήταν έτσι από την αρχή

 

ναι η ωρα ειναι πανω στο ενυδρειο :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται τις επόμενες μέρες να πάρω και εγώ το Vivaz απο Vodafone. Τυχαίνει να είναι και το 1ο μου Toutch Screen κινητό οπότε δεν ξέρω πολλά. Εχοντας διαβάσει τα παραπάνω βλέπω πως μιλάτε για τρόπους να φύγει το μενού της Vodafone και να βγεί το αρχικό. Τι γίνεται όμως με την εγγύηση του κινητού; Μήπως επεμβαίνοντας στο λειτουργικό μετά η αντιπροσωπεία δεν το αναγνωρίζει; Είναι τελικά σημαντική για την λειτουργία του κινητού η επαναφορά του στις ρυθμίσεις πρίν παρέμβει η Vodafone;
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται τις επόμενες μέρες να πάρω και εγώ το Vivaz απο Vodafone. Τυχαίνει να είναι και το 1ο μου Toutch Screen κινητό οπότε δεν ξέρω πολλά. Εχοντας διαβάσει τα παραπάνω βλέπω πως μιλάτε για τρόπους να φύγει το μενού της Vodafone και να βγεί το αρχικό. Τι γίνεται όμως με την εγγύηση του κινητού; Μήπως επεμβαίνοντας στο λειτουργικό μετά η αντιπροσωπεία δεν το αναγνωρίζει; Είναι τελικά σημαντική για την λειτουργία του κινητού η επαναφορά του στις ρυθμίσεις πρίν παρέμβει η Vodafone;

 

απο τη στιγμη που κανεις debrand αυτοματως χανεις την εγγυηση

αλλα αν δεν κανω λαθος το service της SE το δεχεται χωρις προβλημα παρα το debrand :up:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...