Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω διαβάσει ότι σύντομα θα βγει τo νέο update... οποτε στην αναμονή.

 

να ρωτήσω κάτι άλλο. σε όσα sony ericsson είχα, συνήθως είχαν πολλά ξυπνητήρια, κύριος 5, και τα έβαζα ανάλογα με τo τι ώρα θέλω να ξυπνήσω... στο vivaz έχει μονο 1?

 

κάτι άλλο, όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη, k θέλω να δω την ώρα, πως γίνετε? δεν μπορώ πατώντας τα κουμπιά στο πλάι που αυξομειώνεις την ένταση όπως παραδοσιακά έκανα με παλαιότερα sony?

 

thankx και το messenger, δουλευει τελεια

 

το τηλεφωνο ειναι 100% ΝΟΚΙΑ και μονο η μαρκα ειναι sony...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχετε κάποιο πρόγραμμα σαν και αυτό ?

http://download.cnet.com/Faces-Wild/3000-12511_4-10915571.html

επίσης ψαχνω κάποιο πρόγραμμα όπως το εορτολόγιο

 

έχετε κάτι εύκαιρο?

όταν προσθετουμε έργασις στο ημερολόγιο αυτές γιατί εμφανίζονται στην αρχική σελίδα μας? δεν γίνετε να μην φαίνεται η επομενη εργασία που έχουμε εισάγει στο ημερολόγιο?

ξέρει κανεις?

Edited by skafetzakis
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Για δεύτερη φορά θα ζητήσω να διαβάσετε προσεκτικά αυτό το post σχετικά με τροποποιήσεις, multi quotes κλτ. Αν έχετε απορίες τότε μπορείτε να μου στείλετε πμ και με μεγάλη μου χαρά να σας βοηθήσω.

 

Ο TAKIS14 εννοεί ότι το κινητό είναι Nokia μιας και τρέχει Symbian πράγμα που το κάνει όμοια με το 5800 για παράδειγμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εβαλα ndrive και δουλεψε στο δευτερολεπτο με τους δορυφορους.καμια σχεση με το κανονικο μου gps
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη καθε φορα που θα θελουμε να μπουμε απο διαφορετικο δικτυο wifi θα πρεπει να αλλαζουμε απο τους προορισμοι το σημειο προσβ και το internet για να συνδεθουμε?
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη καθε φορα που θα θελουμε να μπουμε απο διαφορετικο δικτυο wifi θα πρεπει να αλλαζουμε απο τους προορισμοι το σημειο προσβ και το internet για να συνδεθουμε?

 

όχι σε ρωτάει αν θα μπεις με wifi και εσύ απλά πατάς ναι και διάλεγες οποιο wifi θες...

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει αρκετές εφαρμογές για symbian 5th που όμως δε δουλεύουν στο vivaz πχ smartmovie, fexplorer κα. Κάνω κάτι λάθος ή όντως δε λειτουργούν; Θα μπορούσαμε ίσως αν συμφωνούν και οι moderators να έχουμε ένα post στην πρώτη σελίδα ή ένα ξεχωριστό thread όπου θα έχουμε μαζεμένες τις εφαρμογές που δοκιμασμένα λειτουργούν στο vivaz?
Link to comment
Share on other sites

1)πηγαινεις μενου - ρυθμισεις - προσωπικα - προφιλ και διαλλεγεις οποιο προφιλ θες για να βγαλεις τη δονηση και μετα βρισκεις δονηση οθονης αφης και πατας απενεργ.

 

2)για τον ηχο κλησης πηγαινεις παλι στα προφιλ - διαλλεγεις οποιο προφιλ θες

για να ρυθμισεις την ενταση πας ενταση ηχου κλησης και για να επιλεξεις ηχο κλησης πας ηχος κλησης γραμη 1 ή ηχος κλησης γραμμη 2

 

3) το ξυπνητηρι νομιζω δουλευει μονο οταν ειναι ανοιχτο το κινητο χωρις να ειμαι και απολυτως σιγουρη

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

 

Κάτι άλλο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να αποθηκευτεί ο κωδικός wep στο κινητό έτσι ώστε να μην χρειάζεται να τον πληκτρολογώ συνέχεια κάθε φορά που συνδέομαι με το wifi του σπιτιού μου?

Link to comment
Share on other sites

msn messenger ---> http://gallery.mobile9.com/f/1278967/

 

για να βρεις εκεινο το θεμα που θες πας

ρυθμισεις - προσωπικα - θεματα - φοντο - διαλλεγεις ταπετσαρια 1 ή 2 ή 3 ή 4 ή 5 και μετα πατας το flow

 

και έτσι θα έχω animation θέμα?

παω εκει που μου λες, αλλα δεν βρίσκω καν τις ταπετσαρίες που λες...μέσα στο φόντο έχει την προεπιλογη, εικόνα και slide show...

 

animtion θέματα πως θα βάλω?

Link to comment
Share on other sites

εβαλα ndrive και δουλεψε στο δευτερολεπτο με τους δορυφορους.καμια σχεση με το κανονικο μου gps

 

Εμένα όπως απ' ότι είδα και ενός φίλου σε προηγούμενο post, καθυστερεί πάρα πολύ να κλειδώσει και κλειδώνει μόνο σε ανοιχτό χώρο.Υπάρχει κάτι το οποίο μπορώ να κάνω για να κλειδώνει πιο γρήγορα?

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω η ρύθμιση sms preview που βρίσκεται?

 

Ευχαριστώ!!!

Edited by kostinio2003
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει αρκετές εφαρμογές για symbian 5th που όμως δε δουλεύουν στο vivaz πχ smartmovie, fexplorer κα. Κάνω κάτι λάθος ή όντως δε λειτουργούν; Θα μπορούσαμε ίσως αν συμφωνούν και οι moderators να έχουμε ένα post στην πρώτη σελίδα ή ένα ξεχωριστό thread όπου θα έχουμε μαζεμένες τις εφαρμογές που δοκιμασμένα λειτουργούν στο vivaz?

Το smartmovie δουλεύει αν το υπογράψεις .

Link to comment
Share on other sites

Το smartmovie δουλεύει αν το υπογράψεις .

 

Ποια έκδοση έχεις φίλε μου? Εγώ έχω δοκιμάσει δύο αλλά δε δουλεύουν. Με πετάει έξω μόλις φορτώσει τα video.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να κάνω μία ερώτηση πρός τους κατόχους, εχει παρατηρήσει κανείς στην video εγγραφη εαν (όπως πχ το C905) έχει stereo ηχογράφηση του ήχου?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έχεις φίλε μου? Εγώ έχω δοκιμάσει δύο αλλά δε δουλεύουν. Με πετάει έξω μόλις φορτώσει τα video.

Την 4.10...

Link to comment
Share on other sites

Την 4.10...

 

Περιεργο, την δοκιμασα και δε μου δουλευε. Βασικά κάνει αυτό που ανέφερα, ανοίγει κανονικά αλλά μόλις εμφανίσει τα video με πετάει έξω. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; Το ίδιο έκανε και με κάποια άλλη εφαρμογή αλλά δε θυμάμαι ποια ήταν. :O

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαμε ίσως αν συμφωνούν και οι moderators να έχουμε ένα post στην πρώτη σελίδα ή ένα ξεχωριστό thread όπου θα έχουμε μαζεμένες τις εφαρμογές που δοκιμασμένα λειτουργούν στο vivaz?

 

Καλοδεχούμενη μια τέτοια προσπάθεια. Μπορείτε να ανοίξετε ένα θέμα και από κει και πέρα στο χέρι σας είναι να το κρατάτε ενημερωμένο ώστε να διευκολυνθείτε όλοι σας. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανενανος το ματι τ καμια Ζελατίνα Προστασίας η καμια σιλικονατη θηκη σε κανενα καταστημα για το κινητακι μας?:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Προχθές αγόρασα το Vivaz και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοσή του.

 

Έχω όμως τις εξής απορίες-προβλήματα:

 

1) Στα χαρακτηριστικά του κινητού αναφέρεται ότι διαθέτει TV-OUT. Πού/πώς συνδέεται με την τηλεόραση;

 

2) Κάποιες διαδικτυακές εφαρμογές μου κολλάνε:

Όταν ανοίγω την προεγκατεστημένη εφαρμογή Facebook, συνεχίζει να φορτώνει επ'άπειρον χωρίς να γίνεται τίποτα. Δεν με ρωτάει καν να επιλέξω δίκτυο (WiFi ή Cosmote Internet κλπ).

Το ίδιο κάνει και η εφαρμογή της Gmail που δίνει η ίδια η Google. Με το που την ανοίγω, μου βγάζει ένα μήνυμα ότι "Γίνεται φόρτωση για πρώτη φορά" και κολλάει εκεί. Δεν προχωράει καθόλου...

 

3) Ψάχνοντας λίγο τα εγκατεστημένα αρχεία, είδα κάπου ότι υπάρχει ένα Picasa Plugin εγκατεστημένο. Πώς μπορώ να το αξιοποιήσω;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλοδεχούμενη μια τέτοια προσπάθεια. Μπορείτε να ανοίξετε ένα θέμα και από κει και πέρα στο χέρι σας είναι να το κρατάτε ενημερωμένο ώστε να διευκολυνθείτε όλοι σας. :)

 

Άνοιξα νέο θέμα στο οποίο μπορούμε να ποστάρουμε τις εφαρμογές που λειτουργούν στο vivaz. Ελπίζω να μπορέσουμε να βοηθηθούμε. :D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3145925#post3145925

Link to comment
Share on other sites

όσο περνάει ο καιρός παρατηρώ διαφορα...

όταν καλούμε κάποιον η μας έχει πάρει κάποιος άλλος, δεν φαίνεται καθόλου ο χρόνος ομιλίας που διανύσαμε???

υπάρχει κάπου που μπορούμε να ενεργοποιήσουμε αυτήν την επιλογή?

Link to comment
Share on other sites

όσο περνάει ο καιρός παρατηρώ διαφορα...

όταν καλούμε κάποιον η μας έχει πάρει κάποιος άλλος, δεν φαίνεται καθόλου ο χρόνος ομιλίας που διανύσαμε???

υπάρχει κάπου που μπορούμε να ενεργοποιήσουμε αυτήν την επιλογή?

 

ναι υπαρχει

 

πηγαινεις ρυθμισεις - τηλεφωνια - ρυθ. κλησης - και τσεκαρεις το εμφανιση διαρκειας κλησης και το στοιχεια μετα την κληση

 

ετσι βλεπεις μετα το τελος της κλησης τη διαρκεια αλλα και κατα τη διαρκεια το χρονο :)

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει

 

πηγαινεις ρυθμισεις - τηλεφωνια - ρυθ. κλησης - και τσεκαρεις το εμφανιση διαρκειας κλησης και το στοιχεια μετα την κληση

 

ετσι βλεπεις μετα το τελος της κλησης τη διαρκεια αλλα και κατα τη διαρκεια το χρονο :)

 

νάσαι καλά σε ευχάριστω.. πρώτη !!!! απόλους όπως πάντα

thanks

Edited by skafetzakis
Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια το ovi store της nokia δεν παιζετε ,μπορει το κινητο να ειναι σουπερ αλλα απο υποστηριξει ακομα μπουσουλαει,

η nokia τους εβαλε τα γυαλια σε ολους με το ovi.

 

η sony ακομα κοιματε!!!!

 

ελπιζω καποια στιγμη να κανει καποιο store της προκοπης.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα νέο θέμα στο οποίο μπορούμε να ποστάρουμε τις εφαρμογές που λειτουργούν στο vivaz. Ελπίζω να μπορέσουμε να βοηθηθούμε. :D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3145925#post3145925

 

 

πραγματικα πολυ καλο αυτο το θεμα

 

αντε παιδια αρχιζεται να ποσταρετε εφαρμογες που δουλευουν στο vivaz :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...