Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλοριζικο αδερφε... Το καλυτερο κινητο που επιασα στα χερια μου μετα το Ν95, που ακομα το εχω και το δουλευω παρα πολυ σκληρα.

 

Το πουλαω παντως για να παρω το iphone4, αν και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο το vivaz pro.

 

Τα βαριεμαι ευκολα:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και πάλι.Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να απενεργοποιήσω τον ήχο που κάνει οταν ενεργοποιώ το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να απενεργοποιήσω τον ήχο που κάνει οταν ενεργοποιώ το κινητό.

 

ρυθμίσεις->προσωπικά->προφίλ->κανονικό->διαμόρφωση->Ήχοι προειδοποιήσεις-Απενεργοποιήσει

 

Με αυτό απενεργοποιείτε ο ήχος που θες αλλά και ο ήχος που έκανε όταν ερχόταν η αναφορά...

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις->προσωπικά->προφίλ->κανονικό->διαμόρφωση->Ήχοι προειδοποιήσεις-Απενεργοποιήσει

 

Με αυτό απενεργοποιείτε ο ήχος που θες αλλά και ο ήχος που έκανε όταν ερχόταν η αναφορά...

 

 

Σ'ευχαριστώ πολύ.Το έφτιαξα.Θα ήθελα να ρωτήσβ κάτι ακόμα αν γνωρίζεις να μου πεις ή κάποιος άλλος αν ξέρει.Δεν μπορώ να μπώ στο internet απο το κινητό μου.Εχω σύνδεση cosmote αλλά δεν μπαίνει,έχει να κάνει με τον πάροχο ή με κάποια ρύθμιση που θα πρέπει να κάνω εγώ απο το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι μια βοηθεια παρακαλω.Μπορω με καποιο τροπο να ακουω ραδιοφωνο απο το internet π.χ απο το live24.gr απο το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει κάτι θεματάκια για το vivaz, ξέρει κανείς να μου πει που θα τα βάλω με το card reader για να τα εγκαταστήσω μετά...;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι μια βοηθεια παρακαλω.Μπορω με καποιο τροπο να ακουω ραδιοφωνο απο το internet π.χ απο το live24.gr απο το κινητο?

Ενταξει το βρηκα:):):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω δε ξερω εγω τουλαχιστον και 2 φιλοι μου που το χουν δεν εχουμε καποι προβλημα με την οθονη.

Ναι δυστυχως στην ακρη της αριστερης πλευρας δεν μπορει να πατηθει αν ειναι μικρο το στοιχειο που πρεπει να επιλεξω (πχ. το πληκτρολογιο δουλευει κανονικα γιατι τα "κουμπια" ειναι μεγαλα).

Τεσπα δεν το στελνω ακομα στο σερβις γιατι θα μου το στειλουν Αθηνα και γω τολ χρειαζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχως στην ακρη της αριστερης πλευρας δεν μπορει να πατηθει αν ειναι μικρο το στοιχειο που πρεπει να επιλεξω (πχ. το πληκτρολογιο δουλευει κανονικα γιατι τα "κουμπια" ειναι μεγαλα).

Τεσπα δεν το στελνω ακομα στο σερβις γιατι θα μου το στειλουν Αθηνα και γω τολ χρειαζομαι.

 

τι να σου πω,καλη τυχη τοτε!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ κατοχος Vivaz Pro !

 

Επειδη πρώτο μέλημα ειναι το debrand, έχει βρει κάποιος τη λύση για το Pro γιατι διαβαζοντας τον οδηγο περι την 140 σελίδα και πηγαίνοντας στο αντίστοιχο site είδα αναφορες οτι το κόλπο δε δουλεύει για το Pro.

 

Μηπως βγήκε κάτι νεότερο ;

 

Ρε παιδια μηπως καποιος γνωριζει κατι εν τελει ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum.

Οποτε παω να κανω εγκατασταση μιας εφαρμογης ακομα και το ndrive 3.5.19 μου πεταει το παρακατω μηνυμα : "ο online ελεγχος πιστοποιητικου απετυχε " θυμαμε ειχα παρει την εταιρια κινητης τηλ, και τους ειχα ρωτηση πως να αφερεσω την προσβαση του κινητου στο internet γιατι χρεωνομουν παρα πολυ. και το ειχα κανει. Μπορει να φταιει αυτο?? Υπαρχει καμια ιδεα? Πως θα μπορεσω να βαλω τις εφαρμογες?

 

ευχαριστω

 

Η εφαρμογη αυτη δε χρειαζεται να γινει sign οπως αναφερθηκε. Το προβλημα σου ειναι οτι μαλλον πειραξες τις ρυθμισεις εγκαταστασης.

Πηγαινε μενου>ρυθμισεις>διαχειριση εφαρμογων>ρυθμισεις εγκαταστασης και αλλαξε τα με τη σειρα σε: "ολα"/"απενεργοποιημενη"/"κανενα" και θα εισαι ΟΚ με τη συγκεκριμενη εφαρμογη.

Αλλες ειναι πολυ πιθανο να χρειαζονται sign, οπως αναφερθηκε, οποτε δοκιμασε το μα ευκολο ειναι.

 

Δεν μπορώ να μπώ στο internet απο το κινητό μου.Εχω σύνδεση cosmote αλλά δεν μπαίνει,έχει να κάνει με τον πάροχο ή με κάποια ρύθμιση που θα πρέπει να κάνω εγώ απο το κινητό?

 

Χρειαζεσαι τις ρυθμισεις της cosmote οι οποιες υπαρχουν στο σαιτ της, και επιπλεον ενεργοποιηση της υπηρεσιας απο την εταιρια, κατοπιν επικοινωνιας μεσω τηλεφωνου.

Εγω ομως θα σου προτεινα να ΜΗΝ την ενεργοποιησεις για ΚΑΝΕΝΑ λογο.

Η cosmote εμενα την ειχε ενεργοποιημενη με τη νεα συνδεση μου και χωρις να με ενημερωσει. Ετσι ο πρωτος λογαριασμος ηρθε 125ε παραπανω απο οτι επρεπε καθως οι απατεωνες χρεωνουν 13ε ανα megabyte!!!

Δηλαδη για να στειλεις μια φωτογραφια 8mp του vivaz σε κανενα φιλο σου που ειναι περι τα 2mb, θα σε χρεωσει 26ε !!!

Μιλαμε για σκετη κλεψια, απατεωνες απο τους λιγους!

Οποτε καλυτερα παρε τηλεφωνο και βεβαιωσου οτι η υπηρεσια ειναι ανενεργη, μιας και καποιες εφαρμογες ενδεχεται να συνδεονται μονες τους με το δικτυο χωρις να ρωτησουν.

 

Έχω κατεβάσει κάτι θεματάκια για το vivaz, ξέρει κανείς να μου πει που θα τα βάλω με το card reader για να τα εγκαταστήσω μετά...;;;

 

Η απαντηση ειναι...οπου θελεις!

Μετα ανοιγεις τη διαχειριση αρχειων του κινητου, πας και τα βρισκεις και τα εγκαθιστας απλα κλικαροντας πανω τους.

Edited by RAZIEL1799
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση ειναι...οπου θελεις!

Μετα ανοιγεις τη διαχειριση αρχειων του κινητου, πας και τα βρισκεις και τα εγκαθιστας απλα κλικαροντας πανω τους.

 

Σε ευχαριστώ... Επειδή είναι καινούριο (Πέμπτη το αγόρασα) δεν έχω καταλάβει αν μπροστά στην οθόνη έχει ζελατίνα... Έχει μία αλλά επειδή δεν έχει κάτι σαν πιαστράκι για να την βγάλεις σκέφτομαι αν είναι κάτι που το έχουν βάλει εκεί και δεν πρέπει να το βγάλω... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι ζελατινα με την εννοια που εννοεις. Ειναι απλα μια μεμβρανη η οποια ομως δεν ειναι ανθεκτικη στις γρατζουνιες και θα πρεπει να την αντικαταστησεις πριν χαλασει με ενα κανονικο screen protector.
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι ζελατινα με την εννοια που εννοεις. Ειναι απλα μια μεμβρανη η οποια ομως δεν ειναι ανθεκτικη στις γρατζουνιες και θα πρεπει να την αντικαταστησεις πριν χαλασει με ενα κανονικο screen protector.

 

Ευχαριστώ και πάλι... :)

 

Γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή που να αντικαθιστά την image gallery γιατί τα "Πολυμέσα" του VIVAZ δεν είναι και ότι καλύτερο και η εναλλακτική μέθοδος να δεις τις εικόνες σου, μέσω "Τα αρχεία μου", απλά δεν βλέπεται...;;;

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα!!!

 

Ψάχνω ένα καλό video player για το vivaz μου, χωρίς να παίζει το βίντεο και να κολάι...

 

Ποιος είναι ο καλύτερος? που να παίζει όσο γίνετε περισσότερες μορφές video **.avi,**.mp4,**.divx klp

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα!!!

 

Ψάχνω ένα καλό video player για το vivaz μου, χωρίς να παίζει το βίντεο και να κολάι...

 

Ποιος είναι ο καλύτερος? που να παίζει όσο γίνετε περισσότερες μορφές video **.avi,**.mp4,**.divx klp

 

To smartmovie v4.15 ειναι το μοναδικο...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Κάπου είχα δεί αλλά δεν μπορώ να το βρώ τώρα στο μενού που έλεγε για γραμμή 1 και γραμμή 2.Τι σημαίνει αυτό?Οτι μπορείς να έχεις 2 ξεχωριστές γραμμές στο ίδιο τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Ειμαι νεος κατοχος ενος vivaz και εχω μερικες ερωτησεις.

Συγχωρεστε με αλλα λογω οικογενειακων υποχρεωσεων αδυνατω να διαβασω ολες τις σελιδες...Οποιος μπορει να απαντησει θα ειμαι υποχρεος.

 

Ειχα παλια το nokia 5800 με το ιδιο λειτουργικο.Αυτα που δεν βρισκω στο vivaz:

1) Ρυθμιση για το gps? καπου επελεγες για την κεραια internal και εβαζα garmin.Τωρα δεν βρισκω πουθενα τις ρυθμισεις του gps.

 

2) Ρυθμιση για να κλεισει ο αισθητητας φωτος της οθονης. Παιζω με τo brightness αλλα εξακολουθει να κανει τα ιδια σκαμπανευασματα αναλογα τον φωτισμο του χωρου.

 

3) Αργει πααααρα πολυ στο ανοιγμα των φωτο. Μπορει να ανοιξω και 4 φορες μια φωτο για να την δειξει...κολλαει ξεκολλαει μονο του και δεν το μπλοκαρω με απανωτες εντολες..

 

ΦΟραει το τελευταιο update απο το προγραμμα της ericcson.(το ειχε ηδη).

Καθοτι πιο γρηγορο απο το 5800 εχει πολλα θεματα...

Link to comment
Share on other sites

Η σωστή έκδοση του ΝDrive είναι η 9.3.15....??? Edited by Blokatos
To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Ολες σωστες ειναι απλα αυτη ειναι μια απο τις τελευταιες νομιζω.

2) Ρυθμιση για να κλεισει ο αισθητητας φωτος της οθονης. Παιζω με τo brightness αλλα εξακολουθει να κανει τα ιδια σκαμπανευασματα αναλογα τον φωτισμο του χωρου.

Για δες:

Ρυθμισεις/ τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Κάπου είχα δεί αλλά δεν μπορώ να το βρώ τώρα στο μενού που έλεγε για γραμμή 1 και γραμμή 2.Τι σημαίνει αυτό?Οτι μπορείς να έχεις 2 ξεχωριστές γραμμές στο ίδιο τηλέφωνο?

Εχω ξανακάνει την ερώτηση πιο πάνω αλλά επειδή δεν πήρα απάντηση την ξανάγραψα.Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα έχεις cosmote. Τα σημερινά τηλέφωνα ούτως ή άλλως μπορούν να διαχειριστούν δυο εισερχόμενες κλήσεις βάζοντας τη μια σε αναμονή ενώ μιλάς με την άλλη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η σωστή έκδοση του ΝDrive είναι η 9.3.15....???

 

Αν με το "σωστη" εννοεις να δουλευει τοτε ναι, οπως και πολλες αλλες.

Αν εννοεις η τελευταια, νομιζω ναι, εγω παντως αυτη εχω...:)

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...