Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα δεν είναι καθόλου χοντρό και δεν μειώνει την ευαισθησία της οθόνης.

το βρίσκω πολύ καλό!

 

Thanks

 

πως το έβαλες το skyfire; γιατί το ψάχνω και εγώ και μου το βγάζει μόνο στο ovi που δεν μπαίνει

 

Δοκίμασε http://get.skyfire.com από το κινητό.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες όσοι σκέφτεστε την λύση screen protector, εφοδιαστείτε με υπομονή. Πήρα ένα πακετάκι με 3 τμχ, και τα 3 βγήκαν άχρηστα. Ήταν σχεδόν αδύνατο να μην περάσει αέρας και να μην δημιουργηθεί η παραμικρή φουσκαλίτσα... Δοκίμασα πιστωτικές, να σπρώχνω τον αέρα σιγά σιγά καθώς ξεκολλάει κτλ..κτλ... αλλα τιποτα... Εν τέλει κατέληξα σε μία θηκούλα, οπου προστατεύει ολόκληρο το κινητό και ηρέμησα...

 

δες αυτο εδω

 

βοηθαει παρα πολυ εγω εβαλα screen protector σε 2 κινητα και δεν αφησε ουτε ιχνος φουσκαλιτσας ;)

Link to comment
Share on other sites

djbazil αν ο skyfire δεν παρέχεται δωρεάν τότε καλό θα ήταν να μην ανεβάσεις κάποιο link. Επίσης θα παρακαλέσω να απογεύγεις τα greeklish. Μηνύματα που είναι γραμμένα με αυτό τον τρόπο θα διαγράγονται άμεσα. :)

φιλε μου αν εχω γραψει μεχρι τωρα με greeklish να μου το πεις αν και δεν νομιζω οσον αφορα το skyfire ειναι δωρεαν απλα το περασανε στo οvi των nokia αν θες μπορεις να το τσεκαρεις.

δεν προκειτε να αναρτησω τιποτα αυτοι που θελουν να με βρουν θα με βρουν εξαλλου εχω βοηθησει αρκετους και εχω βοηθηθει αρκετα μεχρι τωρα και νομιζω οτι και ο λογος υπαρξης αυτης της σελιδας ειναι αυτος ..... εκτος αν κανω λαθος...........

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε http://get.skyfire.com από το κινητό.

Nα το κατεβασει κανεις μεσα απο το κινητο του το δοκιμασε κανεις?

Και γω νομιζω το ειχα κατεβασει απο την επισημη σελιδα αλλα τωρα το εχει μονο για τα νοκια μεσω ονι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένας τρόπος να δείχνει η οθόνη αν έχεις αναπάντητη ή μύνημα όταν είναι στο stand by, (σβηστή); Έχει ένα κόκκινο λαμπάκι δεξιά που ανάβει όταν δεν έχει μπαταρία. παίζει τίποτα με αυτό; Η κανά βελάκι στην οθόνη όπως το παλιό καλό Κ800 μου;
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, το δοκίμασα κι αυτό αλλά.... Και μου έκανε εντύπωση γιατί μου έδιναν 3 προστασίες. Καμία δεν έμεινε! :D

 

Ρε παιδιά, όταν το αγοράζεις δεν εχει ήδη πάνω του screen protector?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, όταν το αγοράζεις δεν εχει ήδη πάνω του screen protector?

 

ναι αλλα οταν χαλασει τι κανεις??

εγω πηρα αλλο οταν μου χαλασε και τωρα ειμαι οκ :clap:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το skyfire το εδιναν απο το σαιτ δωρεαν,αλλα πλεον το κλειδωσε μονο απο το ovi store δυστυχως τη νεα εκδοση.

η ericcson κοιματε,πληρωνει βεβαια kai την nokia για το symbian kai η nokia κανει παρτυ σε βαρος της ericcson και εχει μαζεψει εκατονταδες εφαρμογες και πλεον της δινει μονο απο το ovi kai h ericcson εχει στο σαιτ της καμια 10αρια το πολυ.

 

ο μονος λογος που μετανιωσα που το πηρα ειναι οι εφαρμογες που δεν εχουμε ευκολη προσβαση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μου στειλανε ενα VIVAZ απο Αγγλια, κλειδωμενο στην ORANGE και με οποιαδηποτε Ελληνικη καρτα εμφανιζει την ενδειξη SIM Lock και ενα κλειδωμενο λουκετο στο Network.

Και βεβαια δε μπορει να χρησιμοποιηθει για καμια χρηση.

Γνωριζει κανεις πως/αν μπορω να το ξεκλειδωσω ?

 

Ευχαριστω

 

Καλησπέρα,

Τελικά το κατάφερα αγοράζοντας κωδικό απο το

http://www.deblocage-sony.com

To τηλέφωνο ήταν κλειδωμένο στην ORANGE UK και δε ξεκλείδωνε με το tutorial παρά μόνο με τον κωδικό που μου στείλανε μετά απο 5 μέρες.

Μου ζήτησαν το ΙΜΕΙ και το S/N και μου κόστησε περίπου 25 euro. Το τηλέφωνο ξεκλείδωσε αμέσως ακουλοθώντας τις οδηγίες τους.

Μετά από τόσο κόπο : Μην αγοράσετε ποτέ τηλέφωνο από το EBAY. χε χε :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένας τρόπος να δείχνει η οθόνη αν έχεις αναπάντητη ή μύνημα όταν είναι στο stand by, (σβηστή); Έχει ένα κόκκινο λαμπάκι δεξιά που ανάβει όταν δεν έχει μπαταρία. παίζει τίποτα με αυτό; Η κανά βελάκι στην οθόνη όπως το παλιό καλό Κ800 μου;

Και βελακι εχει οπως στα παλια ericsson, αλλα αν σου κανουν αναπαντητη 'η σου στειλουν μηνυμα, αναβει για λιγο το μπλε led στο πλαι κατω απο το κοκκινο/πρασινο φωτακι και στην συνεχεια αναβοσβηνει συνεχως το πρασινο φωτακι.

 

ο μονος λογος που μετανιωσα που το πηρα ειναι οι εφαρμογες που δεν εχουμε ευκολη προσβαση.

Αν κανετε μια αναζητηση στο google θα βρειτε το skyfire για 5800(κανει για vivaz εγω που ειχα 5800 εχω βαλει την εκδοση που ειχα κατεβασει για το 5800).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει καποια εφαρμογή παραπλήσια του SKYPE για το vivaz?? Den vrika κάπου αλλού να έχει αναφερθει (νομίζω) και μου είναι χρήσημο για επικοινωνία ανα το Europe.

 

Απο όσο γνωρίζω το skype είναι "εφαρμόσμημο" μονο για ΝΟΚΙΑ.

 

Πχ εδώ http://www.skype.com/intl/en-us/get-skype/on-your-mobile/download/skype-for-symbian/#SymbianModels

και

εδώ http://forum.skype.com/topic/469421-skype-for-sony-ericson-satio/

αυτά που βρήκα για το συγκεκριμένο θέμα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να βρω το θεμα του κινητου με το μαυρο φοντο(τα κουμπια που εχουν το μαυρο χρωμα εννοω).για νοκια 5800 το θελω.αν μπορει καποιος να μ πει που να το βρω το θεμα του vivaz
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει καποια εφαρμογή παραπλήσια του SKYPE για το vivaz?? Den vrika κάπου αλλού να έχει αναφερθει (νομίζω) και μου είναι χρήσημο για επικοινωνία ανα το Europe.

 

Απο όσο γνωρίζω το skype είναι "εφαρμόσμημο" μονο για ΝΟΚΙΑ.

 

http://www.fring.com

 

Είναι freeware και εκτός των άλλων υποστηρίζει Skype-out, Google Talk και MSN όπου υποστηρίζει και live φωνή.

Η symbian έκδοση υποστηρίζει και video calling αν ο άλλος έχει fring στον υπολογιστή ή στο κινητό (symbian και iphone)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Και βελακι εχει οπως στα παλια ericsson, αλλα αν σου κανουν αναπαντητη 'η σου στειλουν μηνυμα, αναβει για λιγο το μπλε led στο πλαι κατω απο το κοκκινο/πρασινο φωτακι και στην συνεχεια αναβοσβηνει συνεχως το πρασινο φωτακι.

 

Λοιπόν έχεις δίκιο (μερικώς). Αναβοσβήνει πράσινο λεντάκι στο πλάι..βέβαια δεν είανι μπλε (!!) αλλά και βελάκι στην οθόνη δεν βγάζει. Αλλά και το λεντάκι καλό είναι, δεν το είχα παρατηρήσει. thanks!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχεις δίκιο (μερικώς). Αναβοσβήνει πράσινο λεντάκι στο πλάι..βέβαια δεν είανι μπλε (!!) αλλά και βελάκι στην οθόνη δεν βγάζει. Αλλά και το λεντάκι καλό είναι, δεν το είχα παρατηρήσει. thanks!

Οντως, δε νομίζω πως πάνω στην οθόνη απεικονίζει βελάκι ή κάτι αντίστοιχο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχεις δίκιο (μερικώς). Αναβοσβήνει πράσινο λεντάκι στο πλάι..βέβαια δεν είανι μπλε (!!) αλλά και βελάκι στην οθόνη δεν βγάζει. Αλλά και το λεντάκι καλό είναι, δεν το είχα παρατηρήσει. thanks!

 

υπαρχει μπλε λεντακι και ειναι αναμεσα αοι τα κουμπια που της αυξομειωσης της εντασης ηχου και της καμερας !! :mobile:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα.καθε φορα που κανω επανεκινηση το κινητο συνδεεται απο μονο του

στο vodafone live!!και πρεπει απο το μενου στη διαχειρηση συνδεσεων να το απενεργοποιω καθε φορα.επισης στην επανεκινηση ειναι παντα ενεργος ο φακελος των εφαρμογων(που εχει το apps shop,clock,rss reader).εχω κανει το τελευταιο update απο το site της ericson αλλα παλι τα ιδια.

καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μπλε λεντακι και ειναι αναμεσα αοι τα κουμπια που της αυξομειωσης της εντασης ηχου και της καμερας !! :mobile:

 

και πότε ανάβει αυτό; γιατί υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

και πότε ανάβει αυτό; γιατί υπάρχει;

 

αναβει οταν σου στελνουν ενα μηνυμα

ή οταν ανοιγεις καμερα ή βιντεο

Link to comment
Share on other sites

και πότε ανάβει αυτό; γιατί υπάρχει;

Aναβει οταν γινει καποια ενεργεια(σου στειλουν μηνυμα 'η ανοιξεις την καμερα κτλ), δεν αναβοσβηνει συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο κατέβασα το nDrive 3.5.27 s60v3/v5 και μόλις πήγα να το κάνω εγκατάσταση στο vivaz μου λέει πως (η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή) . κανείς που να είχε ανάλογο πρόβλημα η κάποια ιδέα ?!?!?

 

Παρακαλώ βοηθήστε με , ευχαριστώ εκ τον προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

α) Παιδια υπάρχει τρόπος οταν πάω multimedia -> Video ή φωτογραφίες κλπ να μην εμφανίζεται κάποιος φάκελος? Δηλάδη έστω οτι θέλω να έχω και προσωπικές φωτογραφίες στο κινητο, οταν θέλω να δείξω σε κάποιον γενικές φωτογραφίες ή βίντεο να μην εμφανίζονται και οι προσωπικές μου μαζί αλφαβητικα.

 

β) Επειδή το κινητο το αγόρασα μεταχειρισμένο και χωρις κάρτα, γινεται να βρώ όλα τα προγράμματα που έχει απο την εταιρια οταν το πρωτοαγοραζεις?

 

γ) Ρε παιδιά ΠΟΥ εχετε βρει πρόγραμμα GPS + χάρτες για το vivaz ? έχω δοκιμάσει 500 προγράμματα και μια δεν δουλευει το προγραμμα , μια ο χαρτης κ.λ.π.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...