Jump to content

BEST GAMES for the X-BOX


galinios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν απατόμαι το ISS Pro έχει ήδη ανακοινωθεί για XBOX εδώ και καιρό... :confused:

Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 144
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως arfi oι fotos που δίνεις από την 1η παρουσίαση του game μου φαίνονται περισσότερο για concept art απ'ότι για in-game screens κάποιας πρώιμης έκδοσης της μηχανής του παιχνιδιού.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Χε χε, εγώ ποτέ δεν απατόμαι... :p

 

@shodan

Δεν νομίζω ότι οι fotos αυτές ήταν concept art, με εξαίρεση εκείνη με τον σημαδεμένο τύπο... Αν ψάξεις στο net για να βρεις και άλλες fotos από την αρχική εκδοση θα δεις ότι υπάρχουν σκηνές μαχών κλπ. που τουλάχιστον μοιάζουν in-game και έχουν αντίστοιχα γραφικά... θα ψάξω και εγώ σε λίγο μπας και βρω καμία να postαρω

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

An einai concept art 8a einai mono isws h 3 foto h alles 2 einai in game opws ypoti8ete oti 8a tan to game,eks alou 8umame kala molis to xa dei oti eixe kamposes fotos,twra sto ign exoun mallon kai ap tis 2 ekdoseis photos,pantws 8a pw oti apogohteutika an i fotos einai ali8ines to pexnidi exei sasei to 70% apo thn mageia tou kai moiazei pia me allo ena 3d rpg tou eidous,typou gothic 1,oxi oti 8a einai asxhmo fisika,alla twra na se pane kateu8eian apo ton paradeiso sthn kolash e opws kai na exei me xalaei...8elw na ma8o otan to ign eipe oti game exei problhma sto frame rate,enoouse me ta kainouria grafika? eleos...As mhn to bgaloun re pedia to game,as argisoun 1+ xronaki akoma na er8ei sto xbox 2,na bgei ena game pou ontos 8a einai to epanastatiko RPG re pedi mou,BTW ap tis nees consoles den perimenw tipota xeirotero apo tis arxikes photos tou game,giati alliws 8a apogohteuto polu an oi nees consoles den mporoun na ftasoun auta ta epipeda.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το ninja gaiden δεν με ενθουσίασε 'καλά μη βαράτε' λέτε να έχω πρόβλημα. Απλά το βρήκα πολύ κλασσικό οκ ένα ανθρωπάκι κλωτσιές μπουνιές πέρνα πιστούλες σκότωσε τους κακούς. Γραφικά καλά δεν λέω αλλά έχω δει και καλύτερα - splinter cell 2 (άλλο είδος παιχνιδιού ξέρω όμως τα γραφικά συγρίνουμε εδώ) Δεν ξέρω ίσως πρέπει να του δώσω λίγο χρόνο παρακάτω να δω τι παίζεικαι με το σενάριο και μετά το κρίνω ξανά,

Παντως top 3 για μενα: 1) SHENMUE 2 Χωρίς συζήτηση άπιαχτο

2)Morrorwind (Σαν το pc μιλάμε για πολλά ξενυχτια παιχνίδι)

3)Halo ναι ξέρω υπάρχουν και καλύτερα σε γραφικά κτλ αλλά είναι halo τι σημαίνει αυτό απλα είναι halo και πρέπει να σα αρέσει γιατί αν δεν σα αρέσει έχεις πρόβλημα δεν εξηγήται (πχ το πρόβλημα που έχω εγώ και δεν μ'αρέσει το ninja gaiden :) )

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σε καμία περίπτωση δεν είναι παράξενο το να μη σου αρέσει το Ninja Gaiden, και πολύ περισσότερο δεν πρόκειται να φας ξύλο γι'αυτό το λόγο (βέβαια λίγες φάπες για να συνέλθεις δεν θα έκαναν κακό :p :devil: ). Ίσως πολύ απλά να μη σου αρέσει το συγκεκριμένο είδος παιχνιδιού ή απλά να μην είναι το στυλ σου, π.χ. εμένα δε μου άρεσε καθόλου το Morrowind και θεωρώ πολύ καλύτερο σε αυτό το είδος το Star Wars:KoTOR, ακόμα και αν όλοι όσους έχω γνωρίσει το θεωρούν κορυφή στο είδος. Αλλά αυτά είναι απλά γούστα.

Το Splinter Cell:PT δεν είχα την ευκαιρία να το παίξω, οπότε δεν μπορώ να σου πω αν έχει καλύτερα γραφικά...

Όσον αφορά το Halo, εκεί έχεις δίκιο γιατί όπως έχουμε πει Halo είναι μόνο ένα... ;)

 

Τώρα για το Shenmue 2...

Ρε παιδιά εσείς που το βάζετε στο Top3 είχατε παίξει το Shenmue1 στο Dreamcast??? Γιατί εγώ που είχα Dreamcast και είχα πραγματικά πορωθεί με το 1, το Shenmue 2 δεν μου έδειξε και τίποτα το ιδιαίτερο... Καλά για την πλοκή δεν το συζητάμε αλλά τα επιμέρους στοιχεία ήταν σχεδόν τα ίδια.

Για πείτε την άποψή σας να δω τι τρέχει...

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το Shenmue 1 ήταν καλύτερο, με μεγαλύτερα production values (αν δεν κάνω λάθος η παραγωγή του κόστισε 20 εκατομύρια δολλάρια). Πάντως και το 2 είναι άψογο :) Απλά το 1 άγγιζε την τελειότητα :)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι τρελος με το shenmue και αν πουλιωταν ακομα το dreamcast θα το επερνα για να το παιξω!

Αληθεια ξερετε αν υπαρχει σε κανενα καταστημα ακομη?

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο! :)
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Κωλοφαρδε! :cry:
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Dreamcast θα βρεις εύκολα και σε καλή τιμή σε πολλά μαγαζιά. Το shenmue 1 ή 2 για το dreamcast αποκλείεται να το βρεις στην Ελλάδα. Εγώ ρε γμτ το είχα δει στην Αγγλία για 10 λίρες και μετάνιωσα ικτρά που δεν το πήρα...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Egw ta exw teleiwsei edw kai para polu kairo kai ta 2 sto dreamcast,htan pragmatika super 8a 8ela na dw kai thn tainia pou bghke alla den eixa thn eukairia
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, την ταινία την δίνει μαζί η έκδοση που έχω για το ΧΒΟΧ, αλλά δεν την έχω δει πότε :Ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς shenmue στο dreamcast δεν είχα παίξει αλλά απο κει το είχα ακούσει και σε σχετικό review που είχα διαβάσει είχα μείνει κατάπληκτος. Ρε παιδιά όμως να ρωτήσω κάτι λέτε όλοι ότι τα γραφικά είναι ξεπερασμένα΄- εντάξει δεν είναι splinter cell αλλά είναι απ τα πολύ καλά σε γραφικά παιχνίδια που έχω δει. Καλά για σενάριο δεν συζηταμε άπαιχο. Α το dvd με την ταινία το έχω εγώ το δείνουν δώρο με το παιχνίδι βασικά είναι το shenmue to 1 σε βιντεο για νά καταλάβεις τι γίνεται.

Κάτι ακόμη χτες κατέβασα το thief το καινουριο. Καλούτσικο είναι, απο γραφικά πολύ καλό αλλά μου τη σπάει που δεν είναι φάση mgs ή σπλιντερ σελ αλλά έχει ανάμεσα στα επίπεδα loading σταματάει σου λέει για την καινούρια σου αποστολή κτλ εμένα μου αρέσουν περισσότερο αυτά που έχουν κινηματογραφική πλοκή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Revan ( 3 Ιούν. 2004 , 15:18)

 

Κοίτα σε καμία περίπτωση δεν είναι παράξενο το να μη σου αρέσει το Ninja Gaiden, και πολύ περισσότερο δεν πρόκειται να φας ξύλο γι'αυτό το λόγο (βέβαια λίγες φάπες για να συνέλθεις δεν θα έκαναν κακό :p :devil: ). Ίσως πολύ απλά να μη σου αρέσει το συγκεκριμένο είδος παιχνιδιού ή απλά να μην είναι το στυλ σου, π.χ. εμένα δε μου άρεσε καθόλου το Morrowind και θεωρώ πολύ καλύτερο σε αυτό το είδος το Star Wars:KoTOR, ακόμα και αν όλοι όσους έχω γνωρίσει το θεωρούν κορυφή στο είδος. Αλλά αυτά είναι απλά γούστα.

Το Splinter Cell:PT δεν είχα την ευκαιρία να το παίξω, οπότε δεν μπορώ να σου πω αν έχει καλύτερα γραφικά...

Όσον αφορά το Halo, εκεί έχεις δίκιο γιατί όπως έχουμε πει Halo είναι μόνο ένα... ;)

 

Τώρα για το Shenmue 2...

Ρε παιδιά εσείς που το βάζετε στο Top3 είχατε παίξει το Shenmue1 στο Dreamcast??? Γιατί εγώ που είχα Dreamcast και είχα πραγματικά πορωθεί με το 1, το Shenmue 2 δεν μου έδειξε και τίποτα το ιδιαίτερο... Καλά για την πλοκή δεν το συζητάμε αλλά τα επιμέρους στοιχεία ήταν σχεδόν τα ίδια.

Για πείτε την άποψή σας να δω τι τρέχει...

 

Πρέπει να αναθεωρήσω λιγάκι τις απόψεις μου περί ninja gaiden έπαιξα λιγάκι και απο γραφικά το παιχνίδι πετάει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ αλλά... τελικοί πανδύσκολοι και saves χάλια έτσι κατά τα άλλα γρήγορο και ευχάριστο αλλά μάλλον δεν μου αρέσουν αυτο το στυλ προτιμώ παιχνίδια με σκέψη και μη γραμμικότητα. Α φίλε για το morrorwind δωστου λίγο χρόνο δεν πρόκιται να κατλάβεις την αξία του σε λιγότερο απο 5 ώρες πρέπει να δεις πόσο αχανής είναι ο κόσμος του και πόσο υπέροχα τα γραφικά και το gameplay του για να το αποδεχτείς. Το kotor το είχα παίξει στο pc καλό είναι όμορφα γραφικά αλλά γενικά δεν μου αρέσουν πολύ τα futeristic rpg προτιμώ τα πιο ατμοσφαιρικά και gothic. A δεν μου άρεσει και το role -dice gameplay του.

Link to comment
Share on other sites

Όντως το Gaiden είναι δύσκολο, αλλά θέλει στρατηγική. Πρέπει να ανακαλύπτεις τις κινήσεις στις οποίες είναι ευάλωτοι οι αντίπαλοί σου. Μόλις το κάνεις αυτό, το παιχνίδι είναι ευκολότερο :) Και για κάθε ενδεχόμενο, διάβασε το faq που πόσταρε κάποιο παιδί παραπάνω ;)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ctony_a ( 4 Ιούν. 2004 , 10:07)

 

Α φίλε για το morrorwind δωστου λίγο χρόνο δεν πρόκιται να κατλάβεις την αξία του σε λιγότερο απο 5 ώρες πρέπει να δεις πόσο αχανής είναι ο κόσμος του και πόσο υπέροχα τα γραφικά και το gameplay του για να το αποδεχτείς.

 

A3izei na parw to game of the year edition?

Exw idi thn palia ekdosh, alla ayto poy moy th spaei einai to quest log!

Den fenetai kala poies apostoles exoyn mhnei kai poies exeis teleiwsei alla ta exei ola mazi me apotelesma otan exw na pai3w kairo to paixnidi na psaxnw wres ti prepei na kanw! :(

Exw akoysei oti sto pc ayto dior8onetai alla ti ginetai sthn xbox ekdosh? :confused:

 

Ps: sorry gia ta greeklish alla kati exei pa8ei h grammatoseira twn ellhnikwn! :eek:

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το KoTOR μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα πιο πολύ από κάθε RPG που έχω παίξει (αν και δεν μπορώ να πω ότι έχω παίξει και πολλά). Η πλοκή, η ελευθερία επιλογών και κινήσεων, οι χαρακτήρες, η ατμόσφαιρα και ο κόσμος του Star Wars δεν με άφηναν να ξεκολλήσω από την TV, για μέρες δεν έκανα τπτ άλλο απ'το να παίζω... http://www.click-smilies.de/my_smileys/smileys1/175.gif

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Ctony_a sygnwmh alla den kratieme na mhn to pw les oti s aresoun ta games me kinimatografiki plokh kai an katalaba kala typou RPG kai advent.Eixes opws eipes to ps2 pou einai ka8ara consola gia auta ta games kai piges kai pires xbox?Pou gia na deis ena game tetoiou typou prepei na kaneis tama?Ektos kai an katalaba la8os egw..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ε, όχι και τάμα... Εντάξει δεν έχει την ποικιλία του ps2 αλλά τα KoTOR, Shenmue, Morrowind, Syberia 2 που τα βάζεις??? Και μην ξεχνάμε ότι λιαν συντόμως έρχονται Fable, Sudeki, Jade Empire, BC και λίγα λέω...

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...