Jump to content

Sunno A880


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 74
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ωραίο αλλά παράξενο μιας και στα screenshots βλέπουμε το Sense του Android (πως θα το βάλουν αυτό άραγε :confused: ) και όχι το Sense των windows mobile που θα ήταν και το πιο λογικό. Ίδωμεν! :ninja:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδια την εχω εγκαταστησει την συγκεκριμενη εφαρμογη το δικο μου Sunno χρειαζεται το Infinite Today απο κατω αλλα το προβλημα ειναι οτι οι μαγκες που το εφτιαξαν το προγραμμα το εκαναν μονο για την παρτη τους δηλαδη στα κινεζικα οποτε σε εμας ειναι αχρηστο... εκτος αν μπορεσει καποιος να το μεταφρασει.... ισως.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την εχω εγκαταστησει την συγκεκριμενη εφαρμογη το δικο μου Sunno χρειαζεται το Infinite Today απο κατω αλλα το προβλημα ειναι οτι οι μαγκες που το εφτιαξαν το προγραμμα το εκαναν μονο για την παρτη τους δηλαδη στα κινεζικα οποτε σε εμας ειναι αχρηστο... εκτος αν μπορεσει καποιος να το μεταφρασει.... ισως.

=========

δεν μου λες ρε ομορφη ,στο δικο σου Α880 το trackball παιζει?

στο δικό μου λειτουργεί απλώς σαν ΟΚ.

κανονικα δεν επρεπε να έχουμε κάποιο κέρσορα ή ένα μικρό βελάκι και να το κουνάμε πέρα-δώθε? :)

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

=========

δεν μου λες ρε ομορφη ,στο δικο σου Α880 το trackball παιζει?

στο δικό μου λειτουργεί απλώς σαν ΟΚ.

κανονικα δεν επρεπε να έχουμε κάποιο κέρσορα ή ένα μικρό βελάκι και να το κουνάμε πέρα-δώθε? :)

 

Δεν μου λες ρε ασχετε εσενα ποιος σου ειπε οτι αυτο ειναι trackball????

Ειναι ενα απλο κουμπι, δυστυχως.

 

Για το φιλο που ρωταει παραπανω τι εντυπωσεις εχω μετα απο ενα μηνα χρησης εχω να πω το εξης: Τις ιδιες που ειχα και την πρωτη μερα που το πηρα, κινηταρα!

Απο μπαταρια μου κραταει περιπου 4 μερες, ισως και παραπανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το φιλο που ρωταει παραπανω τι εντυπωσεις εχω μετα απο ενα μηνα χρησης εχω να πω το εξης: Τις ιδιες που ειχα και την πρωτη μερα που το πηρα, κινηταρα!

Απο μπαταρια μου κραταει περιπου 4 μερες, ισως και παραπανω.

 

Τότε γιατί το πουλάς αν επιτρέπεται;

 

@freyarip, angelos22: Παρακαλώ να μην προβαίνουμε σε χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη. Αποτελούν λόγο διαγραφής μηνυμάτων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί το πουλάς αν επιτρέπεται;

 

@freyarip, angelos22: Παρακαλώ να μην προβαίνουμε σε χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη. Αποτελούν λόγο διαγραφής μηνυμάτων.

 

Πρωτα απο ολα θα ηθελα να πω οτι χαρακτηρισα "ασχετο" τον φιλο παραπανω επιτηδες για να δει ποσο προσβλητικος ηταν ο ιδιος στο μηνυμα του αν θελετε ευγενεια θα πρεπει να την εμπνεετε κιολας αλλιως θα μιλαμε ολοι σαν τα ζωα μεταξυ μας.

 

Τελοσπαντων το πουλαω γιατι θελω να παρω αλλο αυτο ειναι προσωπικο μου θεμα και δεν εχει να κανει με τις επιδοσεις του κινητου, εξαλλου αν δειτε στις αγγελιες υπαρχουν τοσα αλλα κινητα που πωλουνται και ειναι 1, 2 ημερων οποτε τι σημαινει αυτο? Οτι δεν ειναι καλα?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν δειτε στις αγγελιες υπαρχουν τοσα αλλα κινητα που πωλουνται και ειναι 1, 2 ημερων οποτε τι σημαινει αυτο? Οτι δεν ειναι καλα?

 

Δε νομίζω να είπε κανείς κάτι τέτοιο. Τέλος πάντων, ας επικεντρωθούμε σε ότι έχει να κάνει με τη συγκεκριμένη συσκευή τηρώντας όπως σωστά ανέφερες όλους τους κανόνες ευγενείας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που εχω να πω λοιπον για αυτη τη συσκευη ειναι οτι προσφερει ολα οσα ενα επωνυμο htc ή αλλο smart phone, σε μια πολυ κομψη και ελαφρια συσκευη και (το σημαντικοτερο) σε τιμη 2 ή και 3 φορες κατω κανοντας μας να αναρωτιομαστε για τις εξωφρενικες τιμες των επωνυμων και μεγαλων εταιριων.
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει ένα σημαντικό μειονέκτημα, την ιδιαίτερη ανάλυση της οθόνης με αποτέλεσμα να αντιμετωπίζουν αρκετά προγράμματα πρόβλημα ασυμβατότητας και κυρίως τα προγράμματα πλοήγησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Destinator 7 ευτυχως δουλευει τελεια! Τωρα η αναλυση της οθονης ειναι οντως προβλημα αλλα μονο σε μερικα και ευτυχως λιγα προγραμματα/παιχνιδια τα περισσοτερα τα παιζει μια χαρα.
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ζητώ συγνώμη αν πρόσβαλα καποιον αθελά μου και ήμουν αγενέστατος!

 

στο προκείμενο τώρα..

πράγματι το destinator 7 παίζει τέλεια.

για να γράψεις ένα μήνυμα θέλεις τουλάχιστον 1 ώρα να παιδεύεσαι με το keyboard που διαθέτει η συσκευή! Παρ'ολες τις προσπάθειές μου να περάσω κάποιο άλλο με πιο μεγάλα γράμματα , δεν κατάφερα τίποτα!

Πάντως παρα πολλές εφαρμογές και παιχνίδια που του πέρασα δουλέψανε ( οι περισσότερες ) μιά χαρά. Σε λίγο καιρό που θα βγούνε εφαρμογές για την HVGA οθόνη του δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

και κατά την δική μου εκτίμηση το κινητό είναι καλό και αξίζει τα λεφτά του.

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

To καλυτερο πληκτρολογιο που εχω βαλει μεχρι στιγμης ειναι αυτο: Resco.Keyboard.v5.23

πιο μεγαλα γραμματα και πολυ ευχρηστο καμια σχεση με το μαμισιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το FingerKeyboard το έχεις χρησιμοποιήσει;

 

(Πλέον αυτό είναι το πιο δημοφιλές σε αυτού του τύπου τις συσκευές)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το FingerKeyboard το έχεις χρησιμοποιήσει;

 

(Πλέον αυτό είναι το πιο δημοφιλές σε αυτού του τύπου τις συσκευές)

 

To εχω δοκιμασει αλλα υποστηριζει μονο συγκεκριμενες αναλυσεις οθονης οποτε δεν δουλευε σωστα αν και δεν το παιδεψα και πολυ το εβγαλα αμεσως αφου ειχα ηδη βολευτει με το resco.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Με το resco keyboard έχεις λύσει και το θέμα των 160 ελληνικών χαρακτήρων/sms;

 

Δεν το θεωρησα προβλημα ισα ισα που ειχα χαρει που δεν εχει 70 χαρακτηρες/sms στα ελληνικα σαν το HD2 που εχω τωρα, και στα αγγλικα παντως 160 εχει οπως και το hd2. Υπαρχει τροπος δηλαδη να γραφει παραπανω????

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Στο HD2 και στα ελληνικά αλλά και στα αγγλικά υπάρχει η δυνατότητα για 160 χαρακτήρες / sms.

 

Με το fingerkeyboard επίσης γίνεται σε όλες τις συσκευές.

 

Γιαυτό σε ρώτησα για το resco.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το μεγιστο που μπορουμε να γραφουμε ειναι 160 χαρακτηρες δεν υπαρχει καποιο προγραμμα που να δινει την δυνατοτητα για περισσοτερους???? Δεν το εχω ψαξει γιατι δεν πολυστελνω μνμ προτιμω να μιλαω αλλα μου κανει εντυπωση που κινητα που κανουν "παππαδες" δεν μπορουν να στειλουν ενα μηνυμα με πανω απο 160 γραμματα.

Ασχετο αλλα το hd2 γραφει μεχρι 70 ελληνικα (με το μαμισιο πληκτρολογιο) μηπως φταιει το firmware 6.5.5 ειναι ιδιο με το sunno που γραφει επισης 70!

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το μεγιστο που μπορουμε να γραφουμε ειναι 160 χαρακτηρες δεν υπαρχει καποιο προγραμμα που να δινει την δυνατοτητα για περισσοτερους???? Δεν το εχω ψαξει γιατι δεν πολυστελνω μνμ προτιμω να μιλαω αλλα μου κανει εντυπωση που κινητα που κανουν "παππαδες" δεν μπορουν να στειλουν ενα μηνυμα με πανω απο 160 γραμματα.

Ασχετο αλλα το hd2 γραφει μεχρι 70 ελληνικα (με το μαμισιο πληκτρολογιο) μηπως φταιει το firmware 6.5.5 ειναι ιδιο με το sunno που γραφει επισης 70!

στελνει οσους χαρακτηρες θες αλλα σε χρεωνει παραπανω μυνηματα.

160 χαρακτηρες ειναι το μεγιστο απο τις εταιρειες κινητης. δεν ειναι θεμα τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδη το μεγιστο που μπορουμε να γραφουμε ειναι 160 χαρακτηρες δεν υπαρχει καποιο προγραμμα που να δινει την δυνατοτητα για περισσοτερους???? Δεν το εχω ψαξει γιατι δεν πολυστελνω μνμ προτιμω να μιλαω αλλα μου κανει εντυπωση που κινητα που κανουν "παππαδες" δεν μπορουν να στειλουν ενα μηνυμα με πανω απο 160 γραμματα.

Ασχετο αλλα το hd2 γραφει μεχρι 70 ελληνικα (με το μαμισιο πληκτρολογιο) μηπως φταιει το firmware 6.5.5 ειναι ιδιο με το sunno που γραφει επισης 70!

 

Σε ένα μήνυμα γράφεις όσους χαρακτήρες θέλεις. Όμως το πρωτόκολλο των sms υποστηρίζει μέχρι 160 χαρακτήρες σε ένα sms. Περισσότεροι χαρακτήρες στέλνονται σε περισσότερα sms.

 

ΥΓ. Υπάρχει και στο HD2 η δυνατότητα για 160 ελληνικούς χαρακτήρες/sms αρκεί να ρίξεις μια ματιά στο πρώτο post στο σχετικό thread της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

1) το καλύτερο πληκτρολόγιο που έχω δοκιμάσει και χρησιμοποιω ειναι τελικα το Cliquick Keyboard v4.03.

Αφου πειραματίστηκα με πάρα πολλα κατέληξα σε αυτό.

λόγω της HVGA οθόνης του κινητού ,αυτό είναι το καλύτερο ,μεγάλα γράμματα , Ελληνικά και εντελώς παραμετροποιήσιμο.δοκιμάστε το και θα με θυμηθειτε. Δυστυχώς δεν ειναι δωρεάν!

λειτουργει όμως για κανένα μήνα.

 

2) Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω με την καμερα του κινητου?

γιατι όταν βγάζω φωτογραφίες ειναι τέλειο αλλα όταν τραβάω video πολυ χάλια!!!

σαν να πέφτει το ένα καρέ πάνω στο αλλο και κουνίεται συνέχεια!!! δράμα σας λέω!

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1) Γράφει 160 ελληνικούς χαρακτήρες σε ένα sms;

 

2) Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα εκεί μιας και έχει να κάνει με τις δυνατότητες της κάμερας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν γραφει 160 χαρακτηρες αλλα σιγουρα ενα sms με 160 χαρακτηρες ειναι υπερβολη,ετσι δεν ειναι?

όσο για την καμερα νομιζω οτι πρεπει να ειναι θεμα με τον driver γιατι μονο στο video ειναι χαλια.

ακομα και στην μικροτερη ανάλυση που το γυρνάω κανει τα ιδια, και οταν το βαλω στην μεγαλύτερη ... τρελένεται τελείως!!!

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...