Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές: Συντήρηση / Προβλήματα


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προχτες ξαναπηρα vaio καινουριο μετα απο ενα μικρο διαλημα με imac.ηθελα να ρωτησω πως να δουλευω την μπαταρια για να την συντηρησω καλα ,γιατι 90% το δουλευω με μπριζα .να την βγαλω εντελως ?και αν ναι καθε ποτε να την βαζω για να φορτισει .ευχαριστω .το vaio ειναι αυτο http://www.sony.gr/product/vn-e-series/vpceb1z1e-b .

 

τελικα εχω ενα προβλημα και δεν ξερω αν φταιει το λαπτοπ η τα windows η καποιο προγραμμα .μερικες φορες παγωνη η οθονη και βασικα ολο το μηχανημα και δεν ακουει κανενα κουμπι .μονο αν το κλεισω με το κουμπι εκκινησης αν το κρατισω πατιμενο κλεινη και μετα οταν το ανοιγω ολα καλα.τη μπορει να φταει?

 

Εχω κι εγω αυτο το φορητο εδω και λιγες μερες. Μην ακους κανεναν, με λιγοτερο απο 900 ευρω απλα δεν εχει ανταγωνισμο με τη χαρμα οφθαλμων 1920Χ1080 οθονη του (κι ασε τους αλλους να πληρωνουν 1500 ευρω για core2duο - πανεμορφα μηχανηματα τα macbook, αλλα ευχαριστω δε θα παρω hardware 1 ετους σε τιμες 2Χ +).

Ουτε Acer δεν υπαρχει σε αυτο το price range (ΑΤΙ 5650 1GB, Bluray player, core i5 κλπ).

Για το προβλημα που αναφερεις επειδη εχω δει καποια σχετικα σχολια στο φορα, καλο θα ηταν να το παρακολουθησεις μετα απο clean install των windows (οπως κι εκανες απο οτι διαβαζω) και να δεις αν συνεχιζει το προβλημα. Τοτε πισω στο καταστημα για αντικατασταση σαν DOA η αν εχει παρελθει το περιθωριο αποστολη στη Σονυ.

Χρονια πολλα σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς το έχω παραπάνω από 2 χρόνια...

Γενικά το health το κοιτούσα και ήταν πάντα φουλ στα 5/5, πρέπει τώρα τελευταία να έχει πέσει στα 4/5.

 

Θα δοκιμάσω και μια δυο φορές πλήρη αποφόρτιση - φόρτιση να δώ μήπως διορθωθεί.

 

Φοβάμαι μήπως η μπαταρία τα παίζει σιγά σιγά μιας και χρησιμοποιώ το laptop σαν desktop μόνιμα συνδεδεμένο στο ρεύμα με την μπαταρία πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω αυτο το φορητο εδω και λιγες μερες. Μην ακους κανεναν, με λιγοτερο απο 900 ευρω απλα δεν εχει ανταγωνισμο με τη χαρμα οφθαλμων 1920Χ1080 οθονη του (κι ασε τους αλλους να πληρωνουν 1500 ευρω για core2duο - πανεμορφα μηχανηματα τα macbook, αλλα ευχαριστω δε θα παρω hardware 1 ετους σε τιμες 2Χ +).

Ουτε Acer δεν υπαρχει σε αυτο το price range (ΑΤΙ 5650 1GB, Bluray player, core i5 κλπ).

Για το προβλημα που αναφερεις επειδη εχω δει καποια σχετικα σχολια στο φορα, καλο θα ηταν να το παρακολουθησεις μετα απο clean install των windows (οπως κι εκανες απο οτι διαβαζω) και να δεις αν συνεχιζει το προβλημα. Τοτε πισω στο καταστημα για αντικατασταση σαν DOA η αν εχει παρελθει το περιθωριο αποστολη στη Σονυ.

Χρονια πολλα σε ολους!

 

το εχω κανει αντικατασταση :)το laptop απλα ειναι οτι καλητερο υπαρχει στα λεφτα του :)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρα! Λοιπον θα μπω κατευθειαν στο θεμα. Εχω εδω και 2,5 χρονια ενα Innovator Pluto WP-724V ο οποιος εδω και 2 περιπου μηνες εχει αρχισει να ανεβαζει επικυνδυνα θερμοκρασια με αποτελεσμα να κανει restart οταν βαζω καποιο game η ακομα και οταν βλεπω καποιο video. Μετα απο κανενα μισαωρο απο το ανοιγμα του φτανει 75 βαθμους σε idle mode οπως μου λεει το SpeedFan και δεν πεφτει απο εκει και κατω. Βαζω και ενα screenshot πιο κατω να το τσεκαρετε αναλυτικα.

Το laptop καιει πραγματικα και μονο που το ακουμπαω και 99% ειναι απο σκονη, την οποια ομως δεν μπορεσα να δω που το ανοιξα λιγο, μου φανηκε καθαρο. Η εγγυηση εχει ληξει και θα ηθελα να μου πειτε μια γνωμη και αν καποιος εχει καποιο προβλημα θερμοκρασιας σε Innovator να μου πει..

 

Που να ερθει και το καλοκαιρι..

 

Το ειχα παει πριν κανα χρονο στο e-shop για τον ιδιο λογο και οντως ειχε σκονη μου ειπαν αλλα τωρα εχουμε παλι τα ιδια..

Σκεφτηκα να παρω καμια βαση για laptop που εχουν coolers απο κατω αλλα το προβλημα ειναι πολυ μεγαλο για να μου το λυσει μια βαση πιστευω, καθως απο οτι εχω διαβασει το πολυ να σου ριχνουν εως 5 βαθμους.

 

Γενικως εχω απογοητευτει πολυ με το συγκεκριμενο laptop και αλλο τοσο με το service και την εξυπηρετηση του e-shop. Ειναι τεραστια ιστορια και θα μου χρειαζοταν καμια ωρα για να την αφηγηθω. Ενα μονο θα σας πω για να καταλαβετε οτι απο την πρωτη μερα φανηκε πως θα παει το πραγμα. To laptop μου το εδωσαν ΛΥΤΟ, σε ΚΟΜΜΑΤΙΑ!!! O επεξεργαστης και οι μνημες στα κουτακια τους οπως και ολα τα υπολοιπα..

 

Τελος παντων, επαθα και εμαθα. Μακρια απο e-shop γενικοτερα και ΕΙΔΙΚΑ απο Innovator την επομενη φορα (αν υπαρξει ποτε επομενη φορα για εμενα).

 

Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και ελπιζω σε απαντησεις!

 

 

 

Το laptop: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.909156

 

Sceenshot απο SpeedFan: http://i41.tinypic.com/e9ylmr.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! Λοιπον θα μπω κατευθειαν στο θεμα. Εχω εδω και 2,5 χρονια ενα Innovator Pluto WP-724V ο οποιος εδω και 2 περιπου μηνες εχει αρχισει να ανεβαζει επικυνδυνα θερμοκρασια με αποτελεσμα να κανει restart οταν βαζω καποιο game η ακομα και οταν βλεπω καποιο video. Μετα απο κανενα μισαωρο απο το ανοιγμα του φτανει 75 βαθμους σε idle mode οπως μου λεει το SpeedFan και δεν πεφτει απο εκει και κατω. Βαζω και ενα screenshot πιο κατω να το τσεκαρετε αναλυτικα.

Το laptop καιει πραγματικα και μονο που το ακουμπαω και 99% ειναι απο σκονη, την οποια ομως δεν μπορεσα να δω που το ανοιξα λιγο, μου φανηκε καθαρο. Η εγγυηση εχει ληξει και θα ηθελα να μου πειτε μια γνωμη και αν καποιος εχει καποιο προβλημα θερμοκρασιας σε Innovator να μου πει..

 

Που να ερθει και το καλοκαιρι..

 

Το ειχα παει πριν κανα χρονο στο e-shop για τον ιδιο λογο και οντως ειχε σκονη μου ειπαν αλλα τωρα εχουμε παλι τα ιδια..

Σκεφτηκα να παρω καμια βαση για laptop που εχουν coolers απο κατω αλλα το προβλημα ειναι πολυ μεγαλο για να μου το λυσει μια βαση πιστευω, καθως απο οτι εχω διαβασει το πολυ να σου ριχνουν εως 5 βαθμους.

 

Γενικως εχω απογοητευτει πολυ με το συγκεκριμενο laptop και αλλο τοσο με το service και την εξυπηρετηση του e-shop. Ειναι τεραστια ιστορια και θα μου χρειαζοταν καμια ωρα για να την αφηγηθω. Ενα μονο θα σας πω για να καταλαβετε οτι απο την πρωτη μερα φανηκε πως θα παει το πραγμα. To laptop μου το εδωσαν ΛΥΤΟ, σε ΚΟΜΜΑΤΙΑ!!! O επεξεργαστης και οι μνημες στα κουτακια τους οπως και ολα τα υπολοιπα..

 

Τελος παντων, επαθα και εμαθα. Μακρια απο e-shop γενικοτερα και ΕΙΔΙΚΑ απο Innovator την επομενη φορα (αν υπαρξει ποτε επομενη φορα για εμενα).

 

Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και ελπιζω σε απαντησεις!

 

 

 

Εχεις δίκιο, το πρόβλημα της σκονης είναι πολύ σοβαρό. Εσυ είπες οτι το άνοιξες και δεν... είδες σκόνη. Λοιπον, είτε βλέπεις είτε δεν βλέπεις, πρεπει να πάρεις ενα μπουκάλι πεπιεσμένου αέρα, και φύσα το απο όλες τις μεριές ΜΕΣΑ στο λάπτοπ. Φύσα μέσα στα ανεμιστηράκια, φύσα απο εκεί που βγαίνει ο ζεστός αερας, φύσα κάτω απο τις μνήμες. Αν υπάρχει σκόνη, θα φύγει.

Τώρα όσον αφορά τον "αράπη".... (αυτό που του κάνει αέρα απο κάτω του). Πρέπει να είχες αγοράσει ένα. Διώχνει τον θερμό αέρα κάτω απο το λάπτοπ, και αυτο είναι μεγάλη δουλειά. Παλαιότερα υπήρχε ενα καταπληκτικό Notebook Cooler, της Zalman. Το ΖΜ-NC1000. Τωρα δεν ξερω τι καλο υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στην κατοχή μου το Sony Vaio VGN-Z21N και κάθε φορά που προσπαθώ να ανοίξω την camera από κάποια εφαρμογή, δημιουργείται σφάλμα και κλείνει. Τα φώτα σας παρακαλώ :)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε Hierophant αλλα δεν γνωριζω ποια βαση αξιζει τα λεφτα της και κανει δουλεια. Επισης το σπρευ πεπιεσμενου αερα το ακουω πρωτη φορα και η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι λιγο να ανοιξω το laptop και να ριξω μεσα μην παθω καμια ζημια.. Edited by Cyberdemon87
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε Hierophant αλλα δεν γνωριζω ποια βαση αξιζει τα λεφτα της και κανει δουλεια. Επισης το σπρευ πεπιεσμενου αερα το ακουω πρωτη φορα και η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι λιγο να ανοιξω το laptop και να ριξω μεσα μην παθω καμια ζημια..

 

υπάρχει μια παροιμία που λέει "όποιος φοβάται, πάει σπίτι και κοιμάται...."

 

περα απο την πλάκα ο πεπιεσμένος ΑΕΡΑΣ είναι ενας σίγουρος τρόπος για να φύγει η σκόνη. Αυτό κάνουν και στο service. Δεν είναι τίποτα... εύκολο είναι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω ενα acer 5520g..μολις παταω το κουμπι εκκινησης απο το λαπτοπ για να ανοιξει,φορτωνει το λογοτυπο(acer) που σου λεει οτι μπορεις να πατησεις F2 για τα bios..και μετα μου εμφανιζεται πανω αριστερα μια παυλα να αναβοσβηνει..τι ρυθμισεις στο bootarisma δοκιμασα να αλλαξω,τι φορματ δοκιμασα(ακομα και αλλα windows),τι σκληρο αλλαξα..τιποτα..τα ιδια..καποιες φορες υπακουει στο F8 και τοτε μονο μπουταρει στα windows..:confused:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

σουπερ επειγον !!

εχουμε το μαθητικο λαπτοπ ACER ASPIRE 751

οταν το πηρα προσπαθησα να κανω cd recover αλλα μου εβγαζε σφαλμα και το παρατησα.

δυστυχως ηρθε η ωρα που πρεπει να κανω φορματ

δεν αποκρινονται καλα τα windows και δεν μπαινει στο μενου του recovery που εχει στις επιλογες των προγραμματων

 

θα ηθελα εαν υπαρχει αλλος τροπος να κανω restore, και ακομα καλυτερα εαν καποιος φιλος εχει το CD recovery, ας μου το δωσει με rapidshere ή αλλο τροπο

 

ο προμηθευτης μου ζητα 45 ευρω για να το κανει

 

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις αρχεια που τα χρειαζεσαι βαλε ενα λαιβ σι ντι λινουξ και περασετα π.χ. σε ενα εξωτερικο σκληρο...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.... Εχω τον hp pavillion dv6500 και μολις τον αγορασα ειχε μεσα τα windows vista αλλα δε μου ειχαν δωσει το cd . Τωρα θελω να κανω ενα format και θελω να παρω τα vista απο τον υπολογιστη να κανω ανακτηση δηλαδη (εχω ακουσει οτι αν δε σου δωσουνε το cd ετσι μπορεις να παρεις τα windows). Το θεμα ειναι οτι δε ξερω πώς.... Μπορει να με βοηθησει καποιος???? Ελπιζω να εγινα κατανοητος...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,εχω ενα acer 5520g..μολις παταω το κουμπι εκκινησης απο το λαπτοπ για να ανοιξει,φορτωνει το λογοτυπο(acer) που σου λεει οτι μπορεις να πατησεις F2 για τα bios..και μετα μου εμφανιζεται πανω αριστερα μια παυλα να αναβοσβηνει..τι ρυθμισεις στο bootarisma δοκιμασα να αλλαξω,τι φορματ δοκιμασα(ακομα και αλλα windows),τι σκληρο αλλαξα,τι δοκιμες τις μνημες καθε μια ξεχωριστα και στα 2 σλοτ με memtest..τιποτα..τα ιδια..καποιες φορες υπακουει στο F8 και τοτε μονο μπουταρει στα windows..και καποιες βγαζει τη παυλα για ενα δευτερολεπτο και ανοιγει κανονικα...
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τη βοηθεια σας...

Εχω ενα Acer Aspire 5942g.

Πανω δεξια εχει το κουμπι on/off για το power management utility.

Εχω εγκατεστημενο το launch manager και μετα εγκαθιστω το ιδιο.

Παταω το κουμπι και αναβει πρασινο.

Αυτο ειναι καλο γιατι χωρις τους drivers εγκατεστημενους το κουμπι κατα το πατημα δε φωτιζοταν καθολου.

Εδω αρχιζουν τα προβληματα.

Περαν του οτι αναβει πρασινο, δεν υπαρχει καμια αλλη αντιδραση του laptop.

Δεν εχω στην οθονη ενδειξη ενεργοποιησης, οπως εχω οταν αναβω το wlan η το bluetooth.

Η οθονη δεν χαμηλωνει την ενταση του φωτισμου, ουτε απενεργοποιει τα aero οπως θα επρεπε.

Αρα, εκτος του οτι φωτιζεται το κουμπι, το προγραμμα δεν λειτουργει.

Εχω δοκιμασει με ac μονο, με ac και μπαταρια, μονο με μπαταρια, το αποτελεσμα το ιδιο.

 

Εχω απεγκαταστησει και launch manager και το utility και τα εχω εγκαταστησει παλι και με διαφορετικη σειρα το καθενα, δεν αλλαξε τιποτα.

Εχω παει c: program files:acer:acer powersmart manager και προσπαθω να ανγκασω το προγραμμα να τρεχει εστω χωρις το κουμπι.

Παταω το ePowerMsg.exe αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτο το σωστο.

Παρολαυτα, εχω παραθυρο σφαλματος και συγκεκριμενα αυτο:

http://img219.imageshack.us/img219/7852/16279115.png

 

 

Δεν εχω ιδεα τι αλλο μπορω να κανω.

 

Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη. :(

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε ένα παλιό λάπτοπ που χρησιμοποιώ για μικροδουλειές έχει σπάσει το πλαστικό κάτω δεξιά της οθόνης και η οθόνη μια δουλεύει, μια όχι. Υπάρχει περίπτωση να το επισκευάσω με 100-150 ευρώ σε κάποιο μαγαζί ή θα πρέπει να βρεθεί ολόκληρο το πλαστικό (πράγμα δύσκολο γιατί το λάπτοπ είναι παλιό);

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τη βοηθεια σας...

Εχω ενα Acer Aspire 5942g.

Πανω δεξια εχει το κουμπι on/off για το power management utility.

Εχω εγκατεστημενο το launch manager και μετα εγκαθιστω το ιδιο.

Παταω το κουμπι και αναβει πρασινο.

Αυτο ειναι καλο γιατι χωρις τους drivers εγκατεστημενους το κουμπι κατα το πατημα δε φωτιζοταν καθολου.

Εδω αρχιζουν τα προβληματα.

Περαν του οτι αναβει πρασινο, δεν υπαρχει καμια αλλη αντιδραση του laptop.

Δεν εχω στην οθονη ενδειξη ενεργοποιησης, οπως εχω οταν αναβω το wlan η το bluetooth.

Η οθονη δεν χαμηλωνει την ενταση του φωτισμου, ουτε απενεργοποιει τα aero οπως θα επρεπε.

Αρα, εκτος του οτι φωτιζεται το κουμπι, το προγραμμα δεν λειτουργει.

Εχω δοκιμασει με ac μονο, με ac και μπαταρια, μονο με μπαταρια, το αποτελεσμα το ιδιο.

 

Εχω απεγκαταστησει και launch manager και το utility και τα εχω εγκαταστησει παλι και με διαφορετικη σειρα το καθενα, δεν αλλαξε τιποτα.

Εχω παει c: program files:acer:acer powersmart manager και προσπαθω να ανγκασω το προγραμμα να τρεχει εστω χωρις το κουμπι.

Παταω το ePowerMsg.exe αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτο το σωστο.

Παρολαυτα, εχω παραθυρο σφαλματος και συγκεκριμενα αυτο:

http://img219.imageshack.us/img219/7852/16279115.png

 

 

Δεν εχω ιδεα τι αλλο μπορω να κανω.

 

Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη. :(

 

Βρηκα κατι στο c: ProgramData: OEM: Power Management: Log

Οπου υπαρχει ενα αρχειο σημειωματαριου.

Γραφει:

 

04122010_141310 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - BEGIN

04122010_141310 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - END

04122010_141310 | DefaultPowerOption | info | Battery button supported

04122010_141312 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteACValueIndex(NULL,&GUID_MIN_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_MIN_AC_SEARCH_INDEXER_SETTING),The operation completed successfully.

 

 

04122010_141312 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteDCValueIndex(NULL,&GUID_MIN_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_MIN_DC_SEARCH_INDEXER_SETTING),The operation completed successfully.

 

 

04122010_141312 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteACValueIndex(NULL,&GUID_TYPICAL_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_TYPICAL_AC_SEARCH_INDEXER_SETTING),The operation completed successfully.

 

 

04122010_141312 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteDCValueIndex(NULL,&GUID_TYPICAL_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_TYPICAL_DC_SEARCH_INDEXER_SETTING),The operation completed successfully.

 

 

04122010_141312 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteACValueIndex(NULL,&GUID_MAX_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_MAX_AC_SEARCH_INDEXER_SETTING),The operation completed successfully.

 

 

04122010_141312 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteDCValueIndex(NULL,&GUID_MAX_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_MAX_DC_SEARCH_INDEXER_SETTING),The operation completed successfully.

 

 

04122010_141312 | DefaultPowerOption | info | Intel VGA

05052010_131559 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - BEGIN

05052010_131559 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - END

05052010_131559 | DefaultPowerOption | info | Battery button supported

05052010_131600 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteACValueIndex(NULL,&GUID_MIN_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_MIN_AC_SEARCH_INDEXER_SETTING),05052010_132854 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - BEGIN

05052010_132854 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - END

05052010_132854 | DefaultPowerOption | info | Battery button supported

05052010_132855 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteACValueIndex(NULL,&GUID_MIN_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_MIN_AC_SEARCH_INDEXER_SETTING),05052010_164137 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - BEGIN

05052010_164137 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - END

05052010_164137 | DefaultPowerOption | info | Battery button supported

05052010_164138 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteACValueIndex(NULL,&GUID_MIN_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_MIN_AC_SEARCH_INDEXER_SETTING),05052010_175926 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - BEGIN

05052010_175926 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - END

05052010_175926 | DefaultPowerOption | info | Battery button supported

05052010_175927 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteACValueIndex(NULL,&GUID_MIN_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_MIN_AC_SEARCH_INDEXER_SETTING),05052010_183625 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - BEGIN

05052010_183625 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - END

05052010_183625 | DefaultPowerOption | info | Battery button supported

05052010_183626 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteACValueIndex(NULL,&GUID_MIN_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_MIN_AC_SEARCH_INDEXER_SETTING),05052010_185323 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - BEGIN

05052010_185323 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - END

05052010_185323 | DefaultPowerOption | info | Battery button supported

05052010_185324 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteACValueIndex(NULL,&GUID_MIN_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_MIN_AC_SEARCH_INDEXER_SETTING),05052010_192045 | DefaultPowerOption | info | Battery button NOT supported

05052010_192046 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteACValueIndex(NULL,&GUID_MIN_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_MIN_AC_SEARCH_INDEXER_SETTING),05052010_192926 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - BEGIN

05052010_192926 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - END

05052010_192926 | DefaultPowerOption | info | Battery button supported

05052010_192927 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteACValueIndex(NULL,&GUID_MIN_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_MIN_AC_SEARCH_INDEXER_SETTING),05052010_203551 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - BEGIN

05052010_203552 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - END

05052010_203552 | DefaultPowerOption | info | Battery button supported

05052010_203553 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteACValueIndex(NULL,&GUID_MIN_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_MIN_AC_SEARCH_INDEXER_SETTING),05052010_225224 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - BEGIN

05052010_225224 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - END

05052010_225224 | DefaultPowerOption | info | Battery button supported

05052010_225225 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteACValueIndex(NULL,&GUID_MIN_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_MIN_AC_SEARCH_INDEXER_SETTING),05062010_004748 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - BEGIN

05062010_004748 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - END

05062010_004748 | DefaultPowerOption | info | Battery button supported

05062010_004749 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteACValueIndex(NULL,&GUID_MIN_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_MIN_AC_SEARCH_INDEXER_SETTING),05062010_163716 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - BEGIN

05062010_163716 | DefaultPowerOption | info | CheckTrayReg() - END

05062010_163716 | DefaultPowerOption | info | Battery button supported

05062010_163717 | DefaultPowerOption | error | PowerWriteACValueIndex(NULL,&GUID_MIN_POWER_SAVINGS,&GUID_SEARCH_INDEX_SUBGROUP,&GUID_SEARCH_INDEXER_SETTING, DEFAULT_MIN_AC_SEARCH_INDEXER_SETTING),

 

 

http://img219.imageshack.us/img219/2598/kjhcz.png

 

Αν καποιος ξερει...

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εκανα φορματ στο λαπτοπ και απο vista εβαλα τα 7. ενω ομως ολα φαινονται καλα... βρηκα ενα φακελο στο σκληρο με το ονομα windows.old που εκει μεσα εχει ολα τα αρχεια που ειχα πριν το format. Τα προγραμματα εχουν απεγκατασταθει, αλλα υπαρχει ο φακελος programm files... Δεν εχω κανει σωστα το format? Τι παιζει ακριβως? Αν ξερει καποιος ας βοηθησει... Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εκανα φορματ στο λαπτοπ και απο vista εβαλα τα 7. ενω ομως ολα φαινονται καλα... βρηκα ενα φακελο στο σκληρο με το ονομα windows.old που εκει μεσα εχει ολα τα αρχεια που ειχα πριν το format. Τα προγραμματα εχουν απεγκατασταθει, αλλα υπαρχει ο φακελος programm files... Δεν εχω κανει σωστα το format? Τι παιζει ακριβως? Αν ξερει καποιος ας βοηθησει... Ευχαριστω

 

Στο φάκελο Windows.old υπάρχει ό,τι είχες στα Windows 7 (προγράμματα, αρχεία etc). Τα προγράμματα - απ'ότι έχω δοκιμάσει - δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις , αλλά μπορείς να έχεις τα αρχεία που είχες στα Vista. Τέλος, αν δεν τον θες το φάκελο, μπορείς να τον διαγράψεις για να μην σου καταναλώνει χώρο..

 

Υ.Γ: Η εγκατάσταση των Windows ολοκληρώθηκε επιτυχώς..

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Στο φάκελο Windows.old υπάρχει ό,τι είχες στα Windows 7 (προγράμματα, αρχεία etc). Τα προγράμματα - απ'ότι έχω δοκιμάσει - δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις , αλλά μπορείς να έχεις τα αρχεία που είχες στα Vista. Τέλος, αν δεν τον θες το φάκελο, μπορείς να τον διαγράψεις για να μην σου καταναλώνει χώρο..

 

Υ.Γ: Η εγκατάσταση των Windows ολοκληρώθηκε επιτυχώς..

 

Nαι η εγατασταση εγινε σωστα, το format ομως εγινε σωστα????

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

παρακαλώ την βοήθεια σας οποιος ξέρει.

 

έχω το toshiba A300-15D

http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/jsp/SUPPORTSECTION/discontinuedProductPage.do?service=EU&BV_UseBVCookie=yes&PRODUCT_ID=150524

 

το πρόβλημα το οποιο έχει δημιουργηθεί είναι το εξής:

 

μερικές φορες όταν είμαι στο pc και ανοίγω σελίδες,βλέπω κάτι η ακούω μουσική μπορεί ανά πασα στιγμή να κολλήσει όλο το σύστημα και το μονο που θα μπορώ να κάνω είναι να το κλείσω από το κουμπί γιατί τίποτα άλλο δεν δουλεύει.δηλαδή σαν να λέμε ότι κρασάρει το σύστημα.όταν το ανοίγω κάνει και cheking disk αλλα δεν βρίσκει κάποιο error.

και μερικές φορες είτε θα μπει στα windows είτε θα αργήσει αρκετά να μπει και θα κάνει loading αλλα θα μπει

 

τι μπορεί να συμβαίνει?

στα λαμπάκια εκεί που σου δείχνει ότι φορτίζει η μπαταρία η ότι είναι στην μπρίζα,διπλα που δείχνει ότι ο σκληρός δουλεύει εκεί δεν τον βλέπω καθόλου όταν κολλήσει το σύστημα, σαν να έχει σταματήσει.

με ένα format λέτε να φτιάξει και να βάλω τα win7?

η λέτε είναι θέμα σκληρού?αλλα στα καλά καθούμενα να κολλάει το σύστημα και να χάλασε ο σκληρός?

 

παρακαλώ οποιος έχει καμια ιδέα.

 

ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και που το διαβάσατε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδεσ !! θελω να βαλω στον υπολογιστη μου τα windows 7 αλλα ολα καλα με τουσ αλλουσ drivers αλλα εχω το intel® pro /wireless 2000bg network connection θελω τουσ drivers για τα windows 7 μπορειτε να μου τουσ βρειτε ειναι μεγαλη αναγκη η να κανω κατι αλλο???? ε/??? ειναι μεγαλη αναγκη . ακομα τουσ αλουσ drivers τουσ περνει μονο του το συστημα ε???

 

 

 

MEGALI ANAGKI!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα vaio sz11 xn/b και χω περασει τα win 7 αλλα δεν λειτουργει το memory card reader,κατεβαζω απο το site της sony τους drivers αλλα ειναι κατι αρχεια που δεν ειναι για εγκατασταση,τι κανω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πατας πανω στο αρχειο δεξι κλικ--> και επιλεγεις εγκατασταση.

αλλιως απο τη διαχειρηση συσκευων κανεις ενημερωση οδηγου στον memory card reader και επιλεγεις αυτα τα αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...