Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές: Συντήρηση / Προβλήματα


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2 χρόνια.. τι ένας χρόνος ;;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει εγγυηση...ρωτησα

 

μηπως η μητρικη χαλασε ? Την ειχες πηραξει?

...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

μηπως η μητρικη χαλασε ? Την ειχες πηραξει?

 

δεν εχω πειραξει τιποτα... ολα δουλευουν χωρις κανενα προβλημα... μονο οτι δεν κλεινει με το shut down... δοκιμασα και με ubuntu και κανει το ιδιο... αρα κατι αλλο συμβαινει...

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θύμισες τώρα...

Μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε καινούριο Dell Inspiron 1525.Έμενε στην αποσύνδεση και δεν έκλεινε ποτέ...Η τεχνική υποστήριξη της Dell δεν μπορούσε να δώσει λύση(όλο format μου έλεγαν να κάνω), αλλά προσωπικά κατέληξα ότι έφταιγε ο driver του wlan!! Με απενεργοποίηση της συσκευής του ασύματου δικτύου κανένα πρόβλημα το laptop.Φυσικά το γύρισα πίσω (DOA) και πήρα άλλη μάρκα...

Οπότε κάνε format και ξεκίνα να κάνεις επανεκκινήσεις κάθε φορά που βάζεις έναν driver.Κάποια στιγμή θα βρεις αυτό που σου προκαλεί το πρόβλημα. Σημειωτέον μπορεί να μην φταίει μόνο ο driver αλλά και το ίδιο το module - δηλαδή να είναι και πρόβλημα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μιας και ειμαι ασχετος με τους υπολογιστες εχω μια ερωτηση.Εκει ξαφνικα που ημουνα στο ιντερνετ to laptop κολλησε.Και οχι μονο αυτο επεσε και ενα βαρυ αντικειμενο πανω του(Δεν ξερω αμα αυτο παιζει ρολο με το προβλημα που εχω.)Εκανα λοιπον επανεκκινηση το λαπτοπ και στην αρχη εδειχνε μια μαυρη οθονη.Τωρα οποτε παω να το ανοιξω μου βγαζει αυτο το μηνυμα."Η εκκινηση των windows απετυχε.Αυτο μπορει να οφειλεται σε μια προσφατη αλλαγη η το λογισμικο."Καποια βοηθεια κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω καθολου xD Αν οντως ειναι αυτο που λες ποσο πιστευεις θα κοστισει για να φτιαχτει το λαπτοπ?

 

Αγορά δίσκου 50-100 ευρώ + 20 ευρώ περίπου τα περαστικά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι ευκολο?Υπαρχει μηπως κανενα βιντεο πως να βαζεις τον σκληρο?Μην φαω τα μουτρα μου και κλαιω μετα xD.Επισης τι σκληρο να παρω.Εχει καποιος να μου προτεινει κατι?
Link to comment
Share on other sites

Αγορα δισκου μονο.

Το να τον περασεις ειναι γελοια διαδικασια.

το να περάσει δίσκο είναι... το να κάνει ένα σωστό format με όλα να δουλεύουν άψογα χωρίς bloatware δεν είναι.....

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρο δεν ειναι, αλλα ειναι ισως η πιθανη αιτια του προβληματος.

Ειναι πολυ ευπαθεις οι σκληροι.

Αν πας σε τεχνικο προετοιμασου για νταβατζιλικι. Κανα φιλο δεν εχεις που ασχολειται με αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις πολλα αρχεια?

Επισης δεν ειναι σιγουρο οτο χαλασε ο δισκος. Μη το δενεις κομπο. Κρατα μπακ απ αρχειων και δοκιμασε να φορμαρεις τον δισκο και εκ νεου εγκατασταση του λειτουργικου

Link to comment
Share on other sites

Εχω αρκετα αρχεια.Αλλα αυτα που χρειαζομουν πιο πολυ τα ειχα βαλει σε ενα flashaki, οποτε οσο αναφορα αυτο το θεμα δεν υπαρχεια προβλημα.Απλως ρωτησα εαν αυτος θα εχει προσβαση στα αρχεια μου,γιατι εχω διαφορα εγγραφα κλπ κλπ απο την δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι οκ ο δισκος, φυσικα και θα μπορει να δει τα αρχεια.

Αλλα και παλι, ο αλλος πρεπει να ειναι πολυ περιεργος για να κανει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι οκ ο δισκος, φυσικα και θα μπορει να δει τα αρχεια.

Αλλα και παλι, ο αλλος πρεπει να ειναι πολυ περιεργος για να κανει κατι τετοιο.

 

αν δεν διαλύθηκαν κεφαλές............ μπορεί να παρει καποια αρχεια (ισοσ οχι ο ιδιος ) αν διαλύθηκαν κεφαλές απο το χτύπημα άστο καλυτερα μερικά χιλιάρικα είναι η ανάκτηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...