Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές: Επιλογή / Αναβάθμιση


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας,

 

ψαχνω για αμεση αγορα ενος laptop με 15αρα οθονη Ι7 επεξεργαστη και καλη καρτα γραφικων + SSD με τιμη εως 900ε μαξιμουμ.

http://www.digideli.gr/Electronics/Computers/Laptops?price_range=&hdd_range=&display_range=2&limit=100&cpu=Intel+Core+i7&cpu=Intel+Core+i7&cpu=Intel+Core+i7&ram=16&ram=8&ram=8

 

Απο αυτη την λιστα τι πιστευετε οτι αξιζει???εγω προσανατολιζομαι σε αυτο

http://www.digideli.gr/Lenovo-Z50-70-15.6-33541

τι λετε καλη επιλογη?ο επεξεργαστης του καλος?κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα??

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα σας,

 

ψαχνω για αμεση αγορα ενος laptop με 15αρα οθονη Ι7 επεξεργαστη και καλη καρτα γραφικων + SSD με τιμη εως 900ε μαξιμουμ.

http://www.digideli.gr/Electronics/Computers/Laptops?price_range=&hdd_range=&display_range=2&limit=100&cpu=Intel+Core+i7&cpu=Intel+Core+i7&cpu=Intel+Core+i7&ram=16&ram=8&ram=8

 

Απο αυτη την λιστα τι πιστευετε οτι αξιζει???εγω προσανατολιζομαι σε αυτο

http://www.digideli.gr/Lenovo-Z50-70-15.6-33541

τι λετε καλη επιλογη?ο επεξεργαστης του καλος?κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα??

 

 

Γενικά ακούγονται πολλά για την ποιότητα κατασκευής των lenovo ειδικά για τις οθόνες. Έχουν καλά χαρακτηριστικά, αλλά στην υλοποίηση χωλαίνουν. Επίσης, φίλος μου είχε πολύ κακή εμπειρία με το service

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ακούγονται πολλά για την ποιότητα κατασκευής των lenovo ειδικά για τις οθόνες. Έχουν καλά χαρακτηριστικά, αλλά στην υλοποίηση χωλαίνουν. Επίσης, φίλος μου είχε πολύ κακή εμπειρία με το service

Για το service της Dell,μόνο συγχαρητήρια από μένα.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

θα ήθελα να με βοηθήσετε για αγορά Laptop. To μπάτζετ είναι μέχρι 400 ευρώ και η χρήση που θα γίνει είναι κυρίως για σερφάρισμα στο ίντερνετ.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

Τι εχετε να μου προτεινετε σε καλο μηχανημα με i5 τετραπυρηνο ο οποιος θα ηθελα να πληρει οσες περισσοτερες απο τις παρακατω προθεσεις μπορει:

 

1)Μεγεθος οθονης μεχρι 15'

2)Φινετσατος σχεδιασμος με οθονη οχι matte και ευκολος στην μεταφορα,

3)8GB μνημη

4)Καλη καρτα γραφικων

5)Αν γινεται να εχει και SSd δισκο

6)Αγορα απο καταστημα ελλαδος η αγγλιας

 

Ευχαριστω!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους !Ειμαι φοιτητρια και ενδιαφερομαι για αγορα λαπτοπ για καθημερινες εργασιες λιγο matlab , photoshop επισης ,χωρις να κολλαει ομως σημαντικο!επισης θα ηθελα να μπορει να παιξει και κανα παιχνιδακι cod οχι τρελες απαιτησεις μεχρι 400 ευρω.Μπορει να βοηθησει καποιος? ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα την γνωμη και συμβουλη σας για την αγορα λαπτοπ

Επειδη ακριβως πλεον τα μπατζετ ειναι παρα πολυ μειωμενα θα ηθελα την γνωμη σας για ενα λαπτοπ μεχρι 400Ε

Θα το χρησιμοποιω για word excel pdf κτλ

για μουσικουλα , σερφαρισμα , ταινια , σειρα κτλ

οποτε δε θα ηθελα ενα λαπτοπ με τρελες απαιτησεις

Παρακαλω οποιος μπορεις να απαντησει γτ τα χρονικα ορια της εξεταστικης πιεζουν πολυ

Ευχαριστω ,

Θανος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

τι γνωμη εχετε για το συγκεκριμενο λαπτοπ;

HP 15-g200nv

 

http://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-hp-15-g200nv-156-a4-62104gb500gbhd-8570m/prod7281350pp/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φαντάζομαι θα έχεις προσέξει ότι δεν παρέχει λειτουργικό σύστημα. Αν δεν σε ενδιαφέρει και έχεις λειτουργικό και θες να το περάσεις μόνος σου οκ.

Θα σου πρότεινα το ίδιο λάπτοπ με 40 ευρώ παραπάνω και 8GB μνήμη και windows 8!

Δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα έχεις προσέξει ότι δεν παρέχει λειτουργικό σύστημα. Αν δεν σε ενδιαφέρει και έχεις λειτουργικό και θες να το περάσεις μόνος σου οκ.

Θα σου πρότεινα το ίδιο λάπτοπ με 40 ευρώ παραπάνω και 8GB μνήμη και windows 8!

Δες εδώ

 

Δεν έχω πρόβλημα.Έχω ξαναπάρει λαπτοπ χωρίς λειτουργικό και το ετοίμασα μόνος μου. Το είχα δει και στο you αλλά νόμιζα ότι δεν υπήρχε διαφορά,πάλι καλά που το είπες. Παιχνίδια μέχρι 720p θα τα σηκώνει εύκολα φαντάζομαι.

Κοιτάζω και αυτό:https://www.skroutz.gr/s/5585222/HP-15-r105-nv-i3-4005U-4GB-1TB.html

Edited by Raptor1
Link to comment
Share on other sites

Bλέπω ότι ρώτησα σε λάθος τόπικ προηγουμένως :O

 

Είμαι ανάμεσα σε https://www.skroutz.gr/s/5585222/HP-15-r105-nv-i3-4005U-4GB-1TB.html

 

και σε αυτον https://www.skroutz.gr/s/5585395/Lenovo-G50-45-A8-6410-8GB-1TB.html

 

Αν θεωρείτε ότι υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά πείτε μου.

Κυρίως σερφάρισμα και κανα παιχνιδάκι τύπου dirt 3,f1 2014.

Link to comment
Share on other sites

Για παιχνίδια δεν ξέρω να σου πω. Πάντως το hp είναι πιο χαμηλό σε χαρακτηριστικά. Γενικά σε λάπτοπ προσωπικά που έχω δει οθόνη και πλαστικά καλύτερη ποιότητα το hp. Από εκεί και πέρα γούστα είναι αυτά.
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγγνωμη αλλα δεν ξερω που αλλου να το ποσταρω δεν βρηκα κατι! αν μπορει καποιος να με βοηθησει ή να μπει στο καταλληλο θεμα αν δεν ειναι εδω σας ευχαριστω εκ των πρωτερον! θελω να κανω φορματ το λαπτοπ και επι την ευκαιρια λεω να το αναβαθμισω σε 8.1 απο τα 7αρια που εχω τωρα! η σχολη μου εχει συμφωνια με την Microsoft και μπορω να τα κατεβασω τζαμπα το θεμα ειναι πιο να διαλεξω δεν ξερω πια η διαφορα αναμεσα σε αυτα τα 4 δλδ;; εκτος απο τα 2 τελευταια που αναφερουν και στον τιτλο update τι ειναι αυτο;

[ATTACH]61985[/ATTACH]

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγγνωμη αλλα δεν ξερω που αλλου να το ποσταρω δεν βρηκα κατι! αν μπορει καποιος να με βοηθησει ή να μπει στο καταλληλο θεμα αν δεν ειναι εδω σας ευχαριστω εκ των πρωτερον! θελω να κανω φορματ το λαπτοπ και επι την ευκαιρια λεω να το αναβαθμισω σε 8.1 απο τα 7αρια που εχω τωρα! η σχολη μου εχει συμφωνια με την Microsoft και μπορω να τα κατεβασω τζαμπα το θεμα ειναι πιο να διαλεξω δεν ξερω πια η διαφορα αναμεσα σε αυτα τα 4 δλδ;; εκτος απο τα 2 τελευταια που αναφερουν και στον τιτλο update τι ειναι αυτο;

[ATTACH]61985[/ATTACH]

Επέλεξε την τελευταία επιλογή, η οποία περιλαμβάνει το τελευταίο UPDATE των Windows 8.1.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε την τελευταία επιλογή, η οποία περιλαμβάνει το τελευταίο UPDATE των Windows 8.1.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Tελικά μάλλον καταλήγω εδώ που μου βγαίνει στα 430

http://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-hp-15-r219nv-156-i5-5200u4gb500gbhd-5500/prod7261899pp/

 

Για το budget σου είναι μια χαρά επιλογή! Από μια γρήγορη αναζήτηση στο skroutz οι υπόλοιπες επιλογές σου σε i5 με ram 4 GB είναι lenovo την οποία προσωπικά δεν εμπιστεύομαι καθόλου... Η HP πιστεύω ότι είναι πιο αξιόπιστη!

Link to comment
Share on other sites

Για το budget σου είναι μια χαρά επιλογή! Από μια γρήγορη αναζήτηση στο skroutz οι υπόλοιπες επιλογές σου σε i5 με ram 4 GB είναι lenovo την οποία προσωπικά δεν εμπιστεύομαι καθόλου... Η HP πιστεύω ότι είναι πιο αξιόπιστη!

 

Ακούω και θετικές και αρνητικές κριτικές για τη lenovo κοντά στο 50-50.Εγώ μέχρι τώρα δεν είχα laptop και δεν έχω ιδέα τί παίζει.Τώρα έβγαλε στα 389 ένα lenovo με ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά και 2 χρόνια εγγύηση αλλά χωρίς windows το e-shop.

Βλέπω όμως ότι και οι 2 εταιρίες δίνουν 1 χρόνο εγγύηση ενώ η dell είναι η μόνη που δίνει 2.Όμως σε αυτή την κατηγορία χρημάτων δε βλέπονται.

Link to comment
Share on other sites

Ακούω και θετικές και αρνητικές κριτικές για τη lenovo κοντά στο 50-50.Εγώ μέχρι τώρα δεν είχα laptop και δεν έχω ιδέα τί παίζει.Τώρα έβγαλε στα 389 ένα lenovo με ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά και 2 χρόνια εγγύηση αλλά χωρίς windows το e-shop.

Βλέπω όμως ότι και οι 2 εταιρίες δίνουν 1 χρόνο εγγύηση ενώ η dell είναι η μόνη που δίνει 2.Όμως σε αυτή την κατηγορία χρημάτων δε βλέπονται.

 

Και επίσης έστω και μία μέρα πριν λήξει η εγγύηση στο dell, μπορείς να κάνεις επέκταση της εγγύησης για άλλο 1 έως 3 χρόνια. Στέλνοντας απλά ένα mail στα κεντρικά της dell και αν δεχτείς την προσφορά που θα σ δώσουν, πληρώνεις από 70 έως 130 ευρώ και το κάνεις. Επίσης μην ξεχνάς πως αν πάθει κάτι το λαπτοπ σ, μέσα στο πρώτο μήνα σου κάνουν αντικατάσταση εντελώς δωρεάν και για το υπόλοιπο της εγγύησης, για ότι σ συμβεί, έρχεται τεχνικός της dell στο χώρο σου αν όντως έχει κάποιο πρόβλημα το λαπτοπ, σου κάνει επισκευή χωρίς καμία εξτρά χρέωση! Μήπως να το ξανασκεφτείς;;;

Link to comment
Share on other sites

Ακούω και θετικές και αρνητικές κριτικές για τη lenovo κοντά στο 50-50.Εγώ μέχρι τώρα δεν είχα laptop και δεν έχω ιδέα τί παίζει.Τώρα έβγαλε στα 389 ένα lenovo με ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά και 2 χρόνια εγγύηση αλλά χωρίς windows το e-shop.

Βλέπω όμως ότι και οι 2 εταιρίες δίνουν 1 χρόνο εγγύηση ενώ η dell είναι η μόνη που δίνει 2.Όμως σε αυτή την κατηγορία χρημάτων δε βλέπονται.

 

Θα σου πρότεινα να πας σε καταστήματα που έχουν λάπτοπ σε λειτουργία για να ελέγξεις την ποιότητα της οθόνης της κάθε εταιρείας και μετά να παραγγείλεις. Επειδή μια φορά την πάτησα κι εγώ με ένα φθηνό λάπτοπ της toshiba το είδα στο ίντερνετ το παράγγειλα και απογοητεύτηκα από την οθόνη.Ευτυχώς η εγγύηση της toshiba το κάλυψε και μου έδωσε τα χρήματα πίσω. Όμως, η toshiba είναι κορυφαία εταιρεία έχει καλά λάπτοπ, με άριστα γραφικά στην οθόνη, αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

 

DELL Inspiron 15 3000 Series 3543 I7-5500U/8GB/1TB/ Κάρτα Γραφικών 2GB

 

 

Αξίζει? Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά πάνω κάτω?

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Για μένα και τα χρήματα που θέλεις να διαθέσεις αξίζει. Δυνατό μηχάνημα από εκεί και πέρα για κάτι καλύτερο με full hd οθόνη ανεβαίνεις στα 1000 και πάνω!

Αν θέλεις ψάξε και στο σκρουτζ για καλύτερες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα! Καλός επεξεργαστής, μεγάλη μνήμη, μόνο με την κάρτα γραφικών δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει.

skroutz ξεκινάει από 630€, μικρή σχετικά οι διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό! Αν και για να δείτε τον παραλογισμό του Έλληνα, φίλος που δουλεύει στην Ηλεκτρονική μου έλεγε πως ο κόσμος πήγαινε σωρηδόν και σήκωνε όλο το μαγαζί με το σκεπτικό ότι αφού θα μας τα κουρέψουν ας τα χαρούμε και ας τα χαλάσουμε"

Πάντως αν και όποτε το αποφασίσεις είναι καλή επιλογή! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...