Jump to content

Samsung C3212 Dual Sim


Mitsakosgr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το δικο μου πεθανε χ8ες....το βρηκα κλειστο στη τσεπη μου.ανοιγει αλλα δεν ανταποκρινεται το πληκτρολογιο.

 

παιδια το κινητο το πηγα στο σερβις και μετα απο μια βδομαδα επικοινωνησαν μαζι μου και τι μου λενε?οτι δυστυχως δε καλυπτεται απο εγγυηση γιατι ειναι παραεισαγωγη απο ινδια!!!!!το κινητο αγορασμενο απο μουλτιραμα με την αποδειξη ολα κομπλε!το παραδοξο στη υποθεση ειναι οτι τι κινητο δουλευει κανονικα απο χθες που μου το επεστρεψαν.....:blink::blink::blink:. τωρα εγω τι να κανω???:ninja:

Edited by automan2

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια το κινητο το πηγα στο σερβις και μετα απο μια βδομαδα επικοινωνησαν μαζι μου και τι μου λενε?οτι δυστυχως δε καλυπτεται απο εγγυηση γιατι ειναι παραεισαγωγη απο ινδια!!!!!το κινητο αγορασμενο απο μουλτιραμα με την αποδειξη ολα κομπλε!το παραδοξο στη υποθεση ειναι οτι τι κινητο δουλευει κανονικα απο χθες που μου το επεστρεψαν.....:blink::blink::blink:. τωρα εγω τι να κανω???:ninja:

Είναι προφανές, στο επισκεύασαν και πλήρωσες κανονικά την επισκευή, άρα το τηλέφωνό σου λειτουργεί πια, γιατί όπως σου είπαν δεν καλύπτεται δωρεάν από την εγγύηση! Ποια η απορία σου;:confused:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο το πηγα στο σερβις και μετα απο μια βδομαδα επικοινωνησαν μαζι μου και τι μου λενε?οτι δυστυχως δε καλυπτεται απο εγγυηση γιατι ειναι παραεισαγωγη απο ινδια!!!!!το κινητο αγορασμενο απο μουλτιραμα με την αποδειξη ολα κομπλε!το παραδοξο στη υποθεση ειναι οτι τι κινητο δουλευει κανονικα απο χθες που μου το επεστρεψαν.....:blink::blink::blink:. τωρα εγω τι να κανω???:ninja:

 

εαν αγορασες κατι που δεν το καλυπτει η εγγυηση, το πας πισω και ζητας τα λεφτα σου..

Link to comment
Share on other sites

εγραψα το *#06# στο 6112 dual sim για να δω το ΙΜΕΙ και μου εβγαλε 2 ΙΜΕΙ.. Οταν εβγαλα τη μπαταρια, το αυτοκολητο εγραφε 'made in samsung'.. Εψαξα και τα 2 ΙΜΕΙ στο http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr και δεν το αναγνωριζει. Υπαρχει κανενας αλλος τροπος να ελεγξω εαν το ΙΜΕΙ ειναι original η παρεμποριο?
Link to comment
Share on other sites

εγραψα το *#06# στο 6112 dual sim για να δω το ΙΜΕΙ και μου εβγαλε 2 ΙΜΕΙ.. Οταν εβγαλα τη μπαταρια, το αυτοκολητο εγραφε 'made in samsung'.. Εψαξα και τα 2 ΙΜΕΙ στο http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr και δεν το αναγνωριζει. Υπαρχει κανενας αλλος τροπος να ελεγξω εαν το ΙΜΕΙ ειναι original η παρεμποριο?

 

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και με το δικό μου... :confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα dual sim έχουν 2 IMEI.

 

Ναι αλλά γιατί δεν αναγνωρίζει το (τα) imei το συγκεκριμένο site; :confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

εστειλα e-mail στη samsung και περιμενω απαντηση. Το ΙΜΕΙ ειναι μοναδικος αριθμος, ο οποιος αντιπροσωπευει μια συσκευη. 2 ΙΜΕΙ σημαινει 2 συσκευες.. Αρχιζω να τα παιρνω στο κρανιο με τη samsung. Εαν ειναι παρεμποριο θα τους φαω ζωντανους αυτους στο multirama! Ισως ετσι να εξηγειται το οτι το ξυπνητηρι της συσκευης οποτε θελει δουλευει..
Link to comment
Share on other sites

Είναι προφανές, στο επισκεύασαν και πλήρωσες κανονικά την επισκευή, άρα το τηλέφωνό σου λειτουργεί πια, γιατί όπως σου είπαν δεν καλύπτεται δωρεάν από την εγγύηση! Ποια η απορία σου;:confused:

 

δεν το επισκευασαν ....μετα απο 2 μερες ξαναεκανε τα ιδια.το πηγα στο σερβις του μουλτιραμα και αφου καταλαβαν τη παρανομια τους..:!: μιλησαν με το εμπορικο τμημα και μου εκοψαν πιστωτικο τα λεφτα..:).Ετσι πηρα το 2152 και εχω και καβα 35 ευρω ακομα...:p

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

δεν το επισκευασαν ....μετα απο 2 μερες ξαναεκανε τα ιδια.το πηγα στο σερβις του μουλτιραμα και αφου καταλαβαν τη παρανομια τους..:!: μιλησαν με το εμπορικο τμημα και μου εκοψαν πιστωτικο τα λεφτα..:).Ετσι πηρα το 2152 και εχω και καβα 35 ευρω ακομα...:p

 

το 2152 που πηρες ειναι original? απο ποιο μουλτιραμα το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

το 2152 που πηρες ειναι original? απο ποιο μουλτιραμα το πηρες?

 

το πηρα απο το μουλτιραμα στο πειραια στην εθν.αντιστασεως.Εχει ελληνικο βιβλιαρακι και ηταν σφραγισμενο(το 2152).Δεν υπαρχει θεμα αν ηταν οριτζιναλ ή οχι απλα ηταν παραεισαγωγη και δεν το καλυπτει η εγγυηση.την υποθεση δε τη κυνηγησα για τα χρηματα ή το κινητο (εχω πολυ ακριβοτερα) αλλα για τη κοροιδια ακομα και απο τις μεγαλες αλλυσιδες καταστηματων.

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

το 6112 που πηρα εγω εχει βιβλιαρακι στα ελληνικα και αυτοκολλητο σαμσουνγκ, αλλά δε γραφει απο που εχει φτιαχτει (made in). γραφει μονο 'made by samsung' κατω απο τη μπαταρια. Και το ξυπνητηρι ('ατζεντα' - 'ειδοποιηση') αλλες φορες χτυπαει, αλλες οχι
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
το 6112 που πηρα εγω εχει βιβλιαρακι στα ελληνικα και αυτοκολλητο σαμσουνγκ, αλλά δε γραφει απο που εχει φτιαχτει (made in). γραφει μονο 'made by samsung' κατω απο τη μπαταρια. Και το ξυπνητηρι ('ατζεντα' - 'ειδοποιηση') αλλες φορες χτυπαει, αλλες οχι

αυτο με το ξυπνητηρι μου συμβαινει και εμενα καμια φορα.....

συνηθως τοτε εχω ξεχασει να τσεκαρω την ημερα στο μενου του ξυπνητηριου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να το συνδέσω με bluetooth και να λειτουργούν και οι 2 sim;

Πιάνει μόνο τον αριθμό της sim 1 στη δεύτερη στέλνει τον ήχο στο ακουστικό του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung C3212 Dual Sim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...