Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

focusinos νομιζω οτι η ζεστη δεν παιζει ρολο, το ιδιο συχνα (οχι πολυ!) το εκανε και το καλοκαιρι. Εχω μια υποψια οτι μπορει να εχει να κανει με την υγρασια ομως... Γενικα, προσπαθω να ειμαι προσεκτικος και να μην εκθετω την συσκευη σε υγρασια, αλλα εχω την εντυπωση οτι σε συγκριση με το 3650 που χρησιμοποιουσα πριν, για παραδειγμα, απο κατασκευης το 7610 εχει καποια μειονεκτηματα οπως το ανοιγμα του ηχειου, που βελτιωσε τον ηχο σε σχεση με το 3650 που ηταν "βουλωμενο", ομως ειναι μια ανοιχτη πληγη οσον αφορα την υγρασια και ισως και την σκονη. Να πω βεβαια οτι το κινητο δεν το εχω μελετησει, δεν το εχω ανοιξει και ας με διορθωσει αν καποιος ξερει καλυτερα αλλα αυτες ειναι καποιες σκεψεις που εκανα. Απλα μολις συνεδεσα το φαινομενο αυτο της παρατεταμενης διακοπης του σηματος (που το παρουσιασε παλι προχτες για καποιες ωρες μετα απο πολυ καιρο που δεν το εκανε) με το οτι βρεθηκε σε αρκετα υγρο περιβαλλον το προηγουμενο βραδυ.

Nerd αν μπορεις κι εσυ να το επιβεβαιωσεις αυτο θα εχουμε απο καπου να αρχισουμε!

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε stelar ακου η καλυτερα δες σκηνικο!το παραλαμβανω απο το service(3ο), βαζω τη sim, το ενεργοποιω και μετα απο δεκα λεπτα... να τα παλι! Δεν ξερω πλεον τι να υποθεσω! Η υγρασια ειναι σιγουρο κατι που καταστρεφει τετοιου ειδους συσκευες αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση που να την βρηκε την υγρασια! Το τρελο ειναι πως το χαρτι απο το service αναφερει οτι δεν εντοπιζεται κανενα προβλημα! Εχω αρχιζει να πιστευω πως ειναι προβλημα πλακετας και μου φαινεται απιθανο να φτιαχτει!Σκ..τα!Οποιοσδηποτε δει αυτο το μην και ξερει κατι παραπανω please help!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε stelar ακου η καλυτερα δες σκηνικο!το παραλαμβανω απο το service(3ο), βαζω τη sim, το ενεργοποιω και μετα απο δεκα λεπτα... να τα παλι! Δεν ξερω πλεον τι να υποθεσω! Η υγρασια ειναι σιγουρο κατι που καταστρεφει τετοιου ειδους συσκευες αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση που να την βρηκε την υγρασια! Το τρελο ειναι πως το χαρτι απο το service αναφερει οτι δεν εντοπιζεται κανενα προβλημα! Εχω αρχιζει να πιστευω πως ειναι προβλημα πλακετας και μου φαινεται απιθανο να φτιαχτει!Σκ..τα!Οποιοσδηποτε δει αυτο το μην και ξερει κατι παραπανω please help!!!!!

 

Αντε να βρεις το δικιο σου τωρα και να αποδείξεις οτι έχει πρόβλημα... :(

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να τους το πας και να τους δείξεις επι τόπου οτι το κινητό δεν βρίσκει σήμα... ισως, μετά από 3 αποτυχημένα service και αν το δουν να συμβαίνει μπροστά τους να καταλάβουν ότι μάλλον θέλει αντικατάσταση.

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

φοβαμαι οτι δε θα του κανανε καν σερβις αφου δεν εβρισκαν οτι εχει καποιο προβλημα, οποτε θα σκεφτηκαν τι σερβις να κανουνε...και φυσικα το προβλημα δε λυθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Νικο, λογικο ειναι αυτο. Αλλα περα απο το οτι μαλλον δεν εχουν κανει service (εφοσον δεν διαπιστωσαν προβλημα), το γεγονος ειναι οτι ο πελατης τους, τους εχει παραδωσει τρεις φορες το κινητο για service για συγκεκριμενο προβλημα... εχω την εντυπωση πως αν τους επιδειξει το προβλημα "on site" δεν θα μπορουν να το αρνηθουν... και αν παλι το παρουν για service δεν θα μπορουν να το παραδωσουν παλι ως εχει. Ετσι δεν ειναι?

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι, αν εχουν λιγο φιλοτιμο βεβαια(γιατι εχουν δει πολλα τα ματια μας).
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Χρησιμοποιώ για να περάσω αρχεία στο 7610 μου ένα card reader (το bluetooth είχε διάφορα προβληματάκια). Θέλω να στείλω μερικές εφαρμογές σε ένα 6600 ενός συναδέλφου αλλά το fexplorer δεν στέλνει "protected items" , το mms it κλείνει όταν πατάω να στείλει αρχείο sis , το ίδιο και το mobiluck. Καμιά ιδέα?

(Η αλλαγή κατάληξης δεν πιάνει γιατί ο άλλος δεν έχει κατάλληλη εφαρμογή για να το κανει sis...)

Σκέφτομαι άρα υπάρχω....
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Χρησιμοποιώ για να περάσω αρχεία στο 7610 μου ένα card reader (το bluetooth είχε διάφορα προβληματάκια). Θέλω να στείλω μερικές εφαρμογές σε ένα 6600 ενός συναδέλφου αλλά το fexplorer δεν στέλνει "protected items" , το mms it κλείνει όταν πατάω να στείλει αρχείο sis , το ίδιο και το mobiluck. Καμιά ιδέα?

(Η αλλαγή κατάληξης δεν πιάνει γιατί ο άλλος δεν έχει κατάλληλη εφαρμογή για να το κανει sis...)

 

Διαβαζεις το θεμα : Κλείδωμα αποστολής αρχείων

το οποιο το βρισκεις απο τον *** ΠΙΝΑΚΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ *** ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Χρησιμοποιώ για να περάσω αρχεία στο 7610 μου ένα card reader (το bluetooth είχε διάφορα προβληματάκια). Θέλω να στείλω μερικές εφαρμογές σε ένα 6600 ενός συναδέλφου αλλά το fexplorer δεν στέλνει "protected items" , το mms it κλείνει όταν πατάω να στείλει αρχείο sis , το ίδιο και το mobiluck. Καμιά ιδέα?

(Η αλλαγή κατάληξης δεν πιάνει γιατί ο άλλος δεν έχει κατάλληλη εφαρμογή για να το κανει sis...)

 

Στείλτου τον fileman και μέσα από το mailbox πας και αλλάζεις την κατάληξη του αρχείου.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε stelar ακου η καλυτερα δες σκηνικο!το παραλαμβανω απο το service(3ο), βαζω τη sim, το ενεργοποιω και μετα απο δεκα λεπτα... να τα παλι! Δεν ξερω πλεον τι να υποθεσω! Η υγρασια ειναι σιγουρο κατι που καταστρεφει τετοιου ειδους συσκευες αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση που να την βρηκε την υγρασια! Το τρελο ειναι πως το χαρτι απο το service αναφερει οτι δεν εντοπιζεται κανενα προβλημα! Εχω αρχιζει να πιστευω πως ειναι προβλημα πλακετας και μου φαινεται απιθανο να φτιαχτει!Σκ..τα!Οποιοσδηποτε δει αυτο το μην και ξερει κατι παραπανω please help!!!!!

Πηγαινε στη Συγγρού με ύφος πολύ σοβαρό και τσαντισμένο!τόνισε τους ότι επισκέφτεσε για 4η φορά Νοκια Shop και ΄πες τπυς ότι δεν υπάρχει χρόνος για τέτοιες επισκέψεις.Και κάτι πολύ σημαντικό που επίσης τους είπα όταν το πήγα εγώ το καλοκαίρι;;Να μην βιαστούνε να στο δώσουνε μέσα σε λίγες ώρες ή την επόμενη μέρα!Να το ψάξουνε πολύ καλά το προβλημα που θα τους πεις.

Έτσι έκανα το καλοκαίρι εγώ και είχα σκάσει!Ήμουν έτοιμος να ορμήξω αν μου λέγανε μια μαμακία ακόμα γιατί όντως δεν έχω χρόνο για χάσιμο και ειδικά τα πρωινά.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Χρησιμοποιώ για να περάσω αρχεία στο 7610 μου ένα card reader (το bluetooth είχε διάφορα προβληματάκια). Θέλω να στείλω μερικές εφαρμογές σε ένα 6600 ενός συναδέλφου αλλά το fexplorer δεν στέλνει "protected items" , το mms it κλείνει όταν πατάω να στείλει αρχείο sis , το ίδιο και το mobiluck. Καμιά ιδέα?

(Η αλλαγή κατάληξης δεν πιάνει γιατί ο άλλος δεν έχει κατάλληλη εφαρμογή για να το κανει sis...)

δε χρειαζεται να το μετονομασει παλι, αναγνωριζει το αρχειο κατευθειαν. τι σοι smartphone εχουμε;:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό πάνω από ένα χρόνο.Του έχω κάνει πάρα πολλά φορμάτ και ποτέ μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα σε κανένα τομέα.Πρίν μερικές μέρες του ξαναέκανα φορμάτ και από τότε όποτε το συνδέω στον υπολογιστή δεν το αναγνωρίζει.Δεν κάνει τίποτα.Σαν να μην έχω συνδέσει κάτι.Τι λέτε να φταίει?

Το 3230 του αδερφού μου το αναγνωρίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΠΗΡΑ ΕΝΑ 7610 ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΤΗΝ V6,522,0 02-06-05 RH-67

ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ ΝΟΚΙΑ 6670.ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΚΙΝΗΤΑ.ΕΤΣΙ?

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΟ ΜΑ-700 ΒΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ.ΠΟΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΒΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΤΟ ΜΑ700 ΜΕ ΤΟ 7610?ΔΕΝ ΕΧΩ PC-SUITE ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

KANEIS DEN XEREI RE PAIDIA?POIA EKDOSH NA PERASW GIA NA SYNERGAZETAI ME TO MA-700?

Link to comment
Share on other sites

Στη θεση σου θα ξαναεκανα ολη την διαδικασια εγκαταστασης του 700ma με τους drivers κτλ, θα εγκαθιστουσα και το pc suite που θα κατεβαζα απο το site της νοκια και θα εκανα συνδεση εκ νεου του κινητου με τον υπολογιστη.

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει:

 

Εγκατέστησα το miniGPS (demo) της PSILOC το οποίο και απεγκατέστησα (σημ. ίσως να ξεκίναγε αυτόματα με την εκκίνηση του τηλεφώνου και γι'αυτό το έβγαλα τελείως-χώρια ότι θα έληγε το demo σε 2-3 μέρες).

 

Εντωμεταξύ, προσπάθησα να εγκαταστήσω μία άλλη εφαρμογή η οποία ξεκινάει αυτόματα με την εκκίνηση του τηλεφώνου (Mobile Speak). Παλιότερα, αυτό έπαιζε μια χαρά (demo πάλι). Ωστόσο, κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης (Mobile Speak) το κινητό έκλεισε, και από τότε δεν μπορεί να ξανανοίξει!!! Βγαίνει το σήμα της Nokia στο άσπρο φόντο 2-3 φορές και αυτό ήταν...κλείνει το τηλέφωνο.

 

Έβγαλα την κάρτα MMC αλλά και πάλι καμία τύχη.

 

Ήξερα ότι το 6600, αν πάταγες το μολυβάκι την ώρα που πάταγες το Power On, ξεκινούσε παρακάμπτωντας τις εφαρμογές που ξεκινάνε αυτόματα με την εκκίνηση.

 

Καμία λύση για το 7610;

 

Ευχαριστώ,

Νικ

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω και εγω μια ερωτηση :)

 

Στο 3230 οταν εχεις μειωσει τη φωτινοτητα της οθονης ακουγεται οσο ειναι αναμμενος ο φωτισμος ενας πολυ σιγανο tzzzzzzzzzzzzzzzzz. Σταματαει οταν σβησει ο φωτισμος. Στο 7610 συμβαινει το ιδιο? Ρωταω μηπως αυτο συμβαινει μονο στο 3230 και μαλιστα ειναι κατασκευαστικο bug ή ειναι κοινο σε ολα τα 60αρια με την ιδια οθονη?

 

Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω και εγω μια ερωτηση :)

 

Στο 3230 οταν εχεις μειωσει τη φωτινοτητα της οθονης ακουγεται οσο ειναι αναμμενος ο φωτισμος ενας πολυ σιγανο tzzzzzzzzzzzzzzzzz. Σταματαει οταν σβησει ο φωτισμος. Στο 7610 συμβαινει το ιδιο? Ρωταω μηπως αυτο συμβαινει μονο στο 3230 και μαλιστα ειναι κατασκευαστικο bug ή ειναι κοινο σε ολα τα 60αρια με την ιδια οθονη?

 

Ευχαριστω.

Δεν ξερω να σου απαντησω για το 7610 αλλα στο 6630 συμβαινει και μαλιστα το συζητουσαμε πριν ενα χρονο στο αντιστοιχο θεμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Ρωτησα σε τεχνικο τμημα της Nokia και μου ανεφεραν οτι ειναι φυσιολογικος ο θορυβος απο τα Led του backlight.Απλως αναλογα την κατασκευη που εχει το περιβλημα του καθε κινητου, ακουγεται λιγοτερο ή περισσοτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω και εγω μια ερωτηση :)

 

Στο 3230 οταν εχεις μειωσει τη φωτινοτητα της οθονης ακουγεται οσο ειναι αναμμενος ο φωτισμος ενας πολυ σιγανο tzzzzzzzzzzzzzzzzz. Σταματαει οταν σβησει ο φωτισμος. Στο 7610 συμβαινει το ιδιο? Ρωταω μηπως αυτο συμβαινει μονο στο 3230 και μαλιστα ειναι κατασκευαστικο bug ή ειναι κοινο σε ολα τα 60αρια με την ιδια οθονη?

 

Ευχαριστω.

 

Ούτε στο δικό μου 7610 ακούγεται τίποτα... :confused:

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

tha mou proteinei kapoios kamia karta gia to kin ??? :(

 

Εγω εχω twinMOS MMCmobile 256mb και ολα καλα μεχρι τωρα, και απο αποψη λειτουργιας και ταχυτητας.

 

Και οσο για τον θορυβο που αναφερθηκε, ουτε σε μενα συμβαινει, αλλα το ειχα παρατηρησει σε αλλα κινητα οταν ειχα το handsfree ακουστικο συνδεδεμενο... ο θορυβος αυτος ακουγοταν μεσα απο το ακουστικο οταν ηταν αναμενη η οθονη.

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

re paidia rixte mia vohtheia!!agorasa ena hands free me rediofono gia to 7610 to hs-2r kai mou leei oti mh uposthrizomenh suskeuh!! ti kano? mhpos ftaiei oti dn to exo anavathmisei pote? h mhpos dn to uposthrizei to 7610
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...