Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hawk_heaven ( 7 Σεπ. 2004 , 19:36)

 

Pou mporoume na broume ***** gia symbiam applications?

Px. to KeyLocker 'h to FSCaller?

 

 

FSCaller v 3.0 και Key Locker v 1.0 . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hawk_heaven ( 7 Σεπ. 2004 , 19:36)

 

Pou mporoume na broume ***** gia symbiam applications?

Px. to KeyLocker 'h to FSCaller?

 

 

Σε διαφορα groups που εχουν φτιαξει αρκετα παιδια

καθως και στο irc

 

Μπορεις να κανεις http://www.myphone.gr/forum/image/edit.gif το μυνημα σου

Ας συνεχισουμε στα αντιστοιχα θεματα των εφαρμογων ομως.

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hawk_heaven ( 7 Σεπ. 2004 , 19:47)

 

Thanx, gia th sumboulh!

Profanws 8a eidate oti eimai akoma "psari" sto forum... :)

 

 

Ολοι ετσι καποτε ξεκινησαμε ,do not worry ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hawk_heaven ( 8 Σεπ. 2004 , 01:54)

 

Ena bluetooth handsfree motorola mporei na doulepsei se nokia?

 

 

Λογικα ναι, ας ενημερωσει ομως καποιος που το εχει δοκιμασει.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι ανάγκη να έχουν και τα δύο κινητά ενεργοποιημένη ή έστω εγκατεστημένη την εφαρμογή. Εξάλλου λειτουργεί μόνο για αποστολή και όχι για λήψη. Εκεί, δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

 

Η λογική λέει οτι αν στείλεις μέσω mobiluck ένα αρχείο σε μία άλλη συσκευή με ενεργοποιημένο και χωρίς περιορισμούς, bluetooth, θα το δεχτεί κανονικά.

 

Υπάρχει όμως και άλλος τρόπος να στείλεις αρχεία υπο περιορισμό απο το 7610. Τους αλλάζεις την κατάληξη με μια απλή μετονομασία. Πχ ένα αρχείο sis το κάνεις si και φεύγει κανονικά. Μιλάμε μόνο για series 60 όμως. Με άλλες συσλευές, υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Mirrorofsorrow: To mobiluck επίσης μεταφράζει τα μηνύματα που μπορεί να στείλει κάποιος μέσω ΒΤ σε άλλο κινητό. Αν δεν έχει ο παραλήπτης mobiluck τότε τα μηνύματα (κειμένου) μέσω ΒΤ βγαίνουν αρλούμπες.(άσχετο με την μεταφορά αρχείων βέβαια αλλα.. ;) )

 

Και προχωρώ ακάθεκτος στην ερώτησή μου:Είναι δυνατόν να αφαιρέσω μια λέξη από το λεξικό του 7610 ή έστω και όλες τις λέξεις (εννοείται που έχω προσθέσει εγώ) χωρίς να κάνω format ;

 

Επίσης όσο και αν έψαξα δεν έχω βρει ακόμα πώς ακριβώς προσθέτω λειτουργίες στις συντομεύσεις...

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια, και συγγνώμη αν έχουν απαντηθεί οι ερωτήσεις μου...

Shall I say I was wrong, if I'm right?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως υπαρχει σπασμενο το miniGPS1.36? ειχα βαλει το 1.25.και παροτι χρησιμοποιησα το ****** του 1.21 δεν το ενεργοποιουσε,εβγαζε μηνυμα expired και σημερα εληξε παντελως!Εβαλα το 1.20 αλλα παλι τα ιδια.τελικα περασα το 1.36 πουναι η τελευταια εκδοση αλλα το κλειδι το θεωρει λαθος και αφηνει διορια 10 μερες. Προσπαθησα να ξαναβαλω το 1.25 αλλα τωρα πια δεν μπαινει καν στο προγραμμα ωστε να περασω το κλειδι αλλα ζηταει συνδεση με διακομιστη για να κατεβασει νεοτερη εκδοση,οποτε η μονη εκδοση που μου δουλευει ειναι η 1.36 η οποια ειναι ομως evaluation για 10 μερες!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος galgeo ( 8 Σεπ. 2004 , 13:35)

 

Παιδια μηπως υπαρχει σπασμενο το miniGPS1.36? ειχα βαλει το 1.25.και παροτι χρησιμοποιησα το ****** του 1.21 δεν το ενεργοποιουσε,εβγαζε μηνυμα expired και σημερα εληξε παντελως!Εβαλα το 1.20 αλλα παλι τα ιδια.τελικα περασα το 1.36 πουναι η τελευταια εκδοση αλλα το κλειδι το θεωρει λαθος και αφηνει διορια 10 μερες. Προσπαθησα να ξαναβαλω το 1.25 αλλα τωρα πια δεν μπαινει καν στο προγραμμα ωστε να περασω το κλειδι αλλα ζηταει συνδεση με διακομιστη για να κατεβασει νεοτερη εκδοση,οποτε η μονη εκδοση που μου δουλευει ειναι η 1.36 η οποια ειναι ομως evaluation για 10 μερες!

 

 

Γυρισε την ημερομηνια του κινητου ενα χρονο πισω και βαλε την 1.25 που εχεις και δεν θα εχεις προβλημα.Αν σου βγαζει παλι αυτο το μηνυμα τοτε σβησε το system.ini κανε ενα reboot και ξανακανε την διαδικασια που σου ειπα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Wraithgr ( 8 Σεπ. 2004 , 12:34)

 

Mirrorofsorrow: To mobiluck επίσης μεταφράζει τα μηνύματα που μπορεί να στείλει κάποιος μέσω ΒΤ σε άλλο κινητό. Αν δεν έχει ο παραλήπτης mobiluck τότε τα μηνύματα (κειμένου) μέσω ΒΤ βγαίνουν αρλούμπες.(άσχετο με την μεταφορά αρχείων βέβαια αλλα.. ;) )

 

Και προχωρώ ακάθεκτος στην ερώτησή μου:Είναι δυνατόν να αφαιρέσω μια λέξη από το λεξικό του 7610 ή έστω και όλες τις λέξεις (εννοείται που έχω προσθέσει εγώ) χωρίς να κάνω format ;

 

Επίσης όσο και αν έψαξα δεν έχω βρει ακόμα πώς ακριβώς προσθέτω λειτουργίες στις συντομεύσεις...

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια, και συγγνώμη αν έχουν απαντηθεί οι ερωτήσεις μου...

 

οΧΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ οτι μπορεις να αφαιρεσεις λεξεις απλα σβηνονται μονες τους οταν φτασουν σε ενα οριο η καινουρια σβηνει την πιο παλια αν πας στην μεταβαση και ανοιξεις την βοηθεια θα δεις τι πρεπει να κανεις δεν μπαινουν παντως ολες οι εφαρμογες στην μεταβαση
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω ασυμβιβαστε.Δενηξερα οτι χρειαζοταν αυτη η διαδικασια.Τελικα εσβησα το system.ini για να μπει στο προγραμμα και ολα ειναι περιφημα και το προγραμμα licenced :D
Link to comment
Share on other sites

mages sos!!!!!problem!!!gmt....apo simera to proi den mou leitourgei to

phone browser...ola ta alla programs tou pc suite leitourgoun...ennoo oti molis kano diplo klik sto eikonidio tou 7610 arxizei kai psaxnei gia fakelous to pc kai kollaei ekei,,,,kapoia voitheia?ta esvisa kai ta ksanaperasa ta programmata but nothing....

Link to comment
Share on other sites

Xagie:Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να κοιτάξω τη βοήθεια του κινητού, αλλά όσο και αν έψαξα δεν βρήκα καμία λειτουργία για την οποία να υπάρχει η επιλογή "add to goto" στα options...Δοκίμασα να βάλω βασικές λειτουργίες όπως το ρολόι ή τα μηνύματα αλλα πάλι τίποτα.. προφανώς κάνω κάτι λάθος, αλλα τι;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση για το λεξικό πάντως, και εγώ αυτό φοβόμουν..

Shall I say I was wrong, if I'm right?
Link to comment
Share on other sites

Kai emena mou exei tuxei auto merikes fores. Oxi mono sto phone browser... Dokimase restart sto PC :)

 

Me thn eukairia... Otan tre3eis mia fora to PC suite, tote auto trexei sunexeia. Pws mporw na to kleisw kai na to 3anatre3w, gia na apofugw to restart?

hawk_heaven
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Letis ( 7 Σεπ. 2004 , 17:09)

 

μα αυτό είναι όμως το πρόβλημα φίλε μου.δεν μπορώ νσ στείλω τα πάντα...δεν ξέρω... αγχώθηκα. lol!

θα δοκιμάσω και με κανα 2-3 κινητά άλλα μήπως και έτρωγε το κόλλημα με το "αποτυχημένο" κ700

 

(την είπα την κακία μου πάλι δεν άντεξα...) lol!

 

 

Μια χαρά στέλνουν το ένα στο άλλο... (και χωρίς mobiluck!!!)

Όσο οι νόμοι των μαθηματικών ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, δεν είναι σαφείς, και όσο σαφείς είναι, δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηρα μια καρα μνημης 128 mb(για 7610) και θελω να κανω back up ολα τα αρχεια απο την 64 καρτα μου στην καινουργια ωστε να μην τα ξαναπερναω ολα απο την αρχη.....

ενω λοιπον το back up ξεκιναει κανονικα ξαφνικα μου σβηνει το τηλ και μου βγαζει το μην η συνδεση με το τηλ διακοπηκε....!!!! :wacko: :wacko:

εχω απενεργοποιησει ολα τα firewall και παλι το ιδιο...

η εκδοση του pc suite ειναι η τελευταια...

γενικα παντως εχω βαρεθει με τα προγραμματα αυτα της νοκια!!!

να κανες κατι μια φορα και να μην ειχες προβλημα!!!!

τεσπα μπορει κανεις να βοηθησει???

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση: Ο Howardchoui στο site του, στο review που κανει για το 7610 γραφει για τα Notes:

 

"You can write notes here. This is a feature which I wish was on more phones. The notes synchronize with Outlook and you can send them via SMS, email, Bluetooth, or MMS as a text file."

 

Οντως μπορουν τα Notes να συγχρονιστουν με τα Notes του Outlook;; Ρωταω γιατι απο ο,τι γνωριζω στα series 60 ΔΕΝ γινεται αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freddaras ( 8 Σεπ. 2004 , 23:48)

 

ρε παιδια πηρα μια καρα μνημης 128 mb(για 7610) και θελω να κανω back up ολα τα αρχεια απο την 64 καρτα μου στην καινουργια ωστε να μην τα ξαναπερναω ολα απο την αρχη.....

ενω λοιπον το back up ξεκιναει κανονικα ξαφνικα μου σβηνει το τηλ και μου βγαζει το μην η συνδεση με το τηλ διακοπηκε....!!!! :wacko: :wacko:

εχω απενεργοποιησει ολα τα firewall και παλι το ιδιο...

η εκδοση του pc suite ειναι η τελευταια...

γενικα παντως εχω βαρεθει με τα προγραμματα αυτα της νοκια!!!

να κανες κατι μια φορα και να μην ειχες προβλημα!!!!

τεσπα μπορει κανεις να βοηθησει???

 

 

Σε αντιστοιχη περιπτωση χρησιμοποιω card-reder

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dejan ( 9 Σεπ. 2004 , 22:34)

 

paidia xeretai mhpws mexri poia ekdosh firmware exei vgei ?

kai xeretai an exei vgei to firmware etsi wste na eisai symbato to radio tou 7210 ?

 

 

V 4.0421.4

22-05-04

RH-51

 

Δεν νομιζω να υπαρχει καμμια πιο καινουργια firmware.Οσο για το δευτερο ερωτημα σου ομολογω δεν το πολυκαταλαβα.Αν θες εξηγησε λιγο καλυτερα τι εννοεις. :confused:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

pedia epidi den exo polikatalabi apotote pou bgike to 7610 exi kikloforisi kapio firmware giati den tou exo kani pote anaba8misi kai pou mporo na pao na do pia version exo

efxaristo

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...