Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Είμαι κάτοχος του 7610 και έχω πρόβλημα με το messenger...

Εχω περάσει στο τηλέφωνο και το Turbo Msn 1.7 και το Umsg αλλά δε μπορώ να κάνω με κανένα connect.

Πήρα και στην Vodafone και μου είπαν δε γνωρίζουν...

Μήπως δε γίνεται απο 7610?

P.S: mms-vf live λειτουργούν κανονικά

 

Ευχαριστώ.

The Mobiler
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το turbo msn θέλει Internet over gprs. Αν έχεις alc/cu δεν γίνεται, μόνο με σύνδεση και χρήση του apn internet.vodafone.gr
Link to comment
Share on other sites

Αντώνη σύνδεση έχω...

πήρα τηλ. σε Vf τους είπα οτι χρειάζομαι ρυθμίσεις για internet over gprs μου τις έστειλαν τις αποθήκευσα κ πάλι τπτ :(

The Mobiler
Link to comment
Share on other sites

Για να αναβαθμίσεις το κινητό σου μπορείς να πας σε ένα Nokia shop και να κρατάς και την εγγύηση του κινητού σου, και θα σου την κάνουν τσάμπα!

Μία μέρα μπορεί να σου το κρατήσουν

Δεν ξαναπάω σε Νόκια κατάστημα που να χτυπιούνται!Χρειάστηκε να αντικατάσταθει το δικό μου και πέρασα όλο το καλοκαίρι με τη παλιά μου συσκευή.Τρεις ΜΗΝΕΣ κάνανε οι ********* να το φτιάξουν!!ΗΜΑΡΤΟΝ!

Και από ευγένεια και εξυπηρέτηση μη μιλήσω για αυτά!Ούτε ιθαγενείς δεν έχουν τέτοια συμπεριφορά!(Αυτά για το κατάστημα στη Λεωφ.Συγγρού.

Για το άλλο στη Βουλιαγμένης απλά δεν ήξεραν τι τους γίνετε!

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΓΟΝ!!!

από το πρωί το τηλέφωνό μου δεν πάει καθόλου καλά, πρώτα άρχισε να κολλάει όταν έμπαινα στισ επαφές και με το ζόρι έκανα scroll για να δώ πιο κάτω... με 3-4 restart λύθηκε ως δια μαγείας... μετά ξαφνικά όταν με παίρνουν τηλέφωνο και το κλέινω κάνει επιτόπου restart από μόνο του, το δοκίμασα να πάρω εγώ τηλέφωνο δεν το κάνει, να με πάρουν και να κλέισει πρώτα ο άλλος δηλαδή να μην χρειαστεί να πατήσω το κόκκινο για τερματισμό κλήσης δεν το κάνει, έσβησα το μητρώο γιατί πλησίαζα στισ 30 μέρες και λέω μπορεί να "βαραίνει" πάλι δεν γίνεται τίποτα......έχω τρελαθεί δεν ξέρω τι έπαθε στα καλά καθούμενα, ούτε εγκατέστησα τίποτα την τελευταία εβδομάδα...έχω την έκδοση 4.0437.4 τι να φταίει? θέλω να αποφύγω το format και επαναφορά με το sprite backup μόνο και μόνο για να βρω τι έπαθε και κόλλησε φαφνικά...

άσχετο,στην μιχαλακοπούλου στο nokia shop γιατί αργούν τόσο πολύ να φέρουν τις αναβαθμίσεις για τα τηλέφωνα????? την 6 δεν την έχουν φέρει ούτε ξέρουν πότε θα τη φέρουν λένε...

 

 

Μόλις έφτιαξε ύστερα από την τρίτη φορά που έβγαλα και έβαλα την κάρτα μνήμης , σημείωση ότι το φόρτισα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η μπαταρία ήταν στη μέση....τέσπα...

 

 

πάλι σήμερα τα ίδια από το πρωί όμως μόλις ανακάλυψα τι φταίει... το πρόγραμμα interactive voice call master 1.01, είναι σαν το advanced call manager σχεδόν ολόιδιο. όταν τρέχει "πίσω" και με πάρει κάποιος που δεν είναι στη μαύρη λίστα το τηλέφωνο κάνει επανεκίννηση, το δοκίμασα πολλές φορές για να βεβαιωθώ και τελικά σίγουρα είναι αυτό το πρόβλημα...αλήθεια το έχει αντιμετωπίσει κανείς?

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από aggelos_77

Γεια σας

Καινουριος εδω μεσα και θα ηθελα μια βοηθεια...

Λοιπον εχω εγκαταστησει το NOKIA PC SUITE απο το cd του nokia 7610 αλλα εχει προβλημα και θελω να το διαγραψω και δεν μπορω ( προσθαφαιρεση. διαγραφη...) κατεβασα ξανα απο τη nokia com νεοτερη εκδοση αλλα και παλι δεν μπορει να διαγραφει η προηγουμενη για να γινει η εγκατασταση της νεα εκδοσης.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

 

 

 

"""ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΜΩς ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ"""

ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ......!!!!!!

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα και κατέβασα το Tune up utility και έτσι το έσβησα και μπόρεσα μετά να το κάνω εγκατάσταση

 

 

 

 

 

 

 

ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ Η ΛΥΣΗ ΣΕ ΑΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ειχα το ιδιο προβλημα, αλλα με το webgate. advanced.call.manager v2.00. Σε ολεs τιs κλησειs. Κι εχω την αναβαθμιση v5.509.0. Μονο οταν μιλουσα , οταν δε μιλουσα δεν γινοτανε τιποτα. Με ενα FORMAT ηρθε στα ισια. Το απενεργοποιουσα ,και μολιs μιλουσα εκανε RESTART το τηλεφωνο βγαζονταs το εικονιδιο οτι ειναι ενεργοποιημενο το προγραμμα. Μπορει καποιος να μου πει ,αν μετα απο FORMAT (*#7370#), βαζοντας στις ρυθμισεις γλωσσα αυτοματη, το τηλέφωνο βάζει γλώσσα αγγλικά. πρέπει να βάλω γλώσσα ελληνικά;Αυτό έγινε όταν άλλαξα operator logo τηςvodafone.
Link to comment
Share on other sites

το έκανα synchronize με outlook,έκανα και backup με το pc suite..αλλα τώρα πάει το "κινητακι"..το έδωσα..

 

 

πάμε γι αλλα..nokia n70!! :w00t: :shifty:

 

Το πήρες το N? Μόλις το πάρεις κάνε και σε αυτό ένα συγχρονισμό με το outlook και όλα θα είναι οκ(λογικά :D ) όσο για το backup...δεν μπορείς να κάνεις restore σε άλλη συσκευή...τζάμπα το έκανες :p

 

Καλησπέρα σας.

Είμαι κάτοχος του 7610 και έχω πρόβλημα με το messenger...

Εχω περάσει στο τηλέφωνο και το Turbo Msn 1.7 και το Umsg αλλά δε μπορώ να κάνω με κανένα connect.

Πήρα και στην Vodafone και μου είπαν δε γνωρίζουν...

Μήπως δε γίνεται απο 7610?

P.S: mms-vf live λειτουργούν κανονικά

 

Ευχαριστώ.

Εγώ χρησιμοποιώ το Agile messenger και δουλέυει κανονικά...αλλά έχω tim και είμαι σίγουρος ότι είναι ενεργοποιημένο το internet μέσω gprs

Πρόσεξε: μπορεί να έχεις τις ρυθμίσεις αλλά να μην είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία από το δίκτυο. Και ...άλλο το gprs για τα mms και άλλο για το internet :O

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos. εχω ενα 7610 το οποιο το ειχα και καθοταν λογω αγορας 6680. λοιπον εβαλα αγγελια και βρηκα να το πουλησω αλλα εχς ξεχασει τον κωδικο ασφαλειας. πως μπορω να του κανω ενα reset η να βρ τον κωδικο? καποιο προγραμμα κατι?

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε decibel, ο default κωδικος, αν δεν τον εχεις αλλαξει ειναι 12345. Αν τον εχεις αλλαξει ομως νομιζω πως δεν επαναφερεται με reset ή format και δεν πιστευω να υπαρχει αλλος τροπος παρα μονο τα Νοκια services. Ειτε τους το πας και τους εξηγεις τι εχει, ή αν ειναι εντος εγγυησης τους ζητας απλα αναβαθμιση για να μη σε χρεωσουν, και με την αναβαθμιση θα διορθωθει και το προβλημα σου.

Αν καποιος ξερει καποιον αλλον τροπο ας διορθωσει.

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

decibel εδώ πέρα θα βρείς την λύση και δεν θα χρειαστεί να κουραστείς καθόλου,παρα μονο να περάσεις μια "εφαρμογουλα",να την τρέξεις και να βάλεις το IMEI του 7610 σου ;) !

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=81645&page=2&pp=20

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα δουλεια. τελειο

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλο αυτο,δεν το ειχα προσεξει!!

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει τρόπος να σώσουμε τα μηνύματά μας στο υπολογιστή?

Προσπαθώ να τα χρησιμοποιήσω το Nokia PC Suite 6.1.005 αλλά όταν ανοίγω την επιλογή 'επαφές και μηνύματα' δεν μπορεί να συνδεθεί με το τηλέφωνο γιατί λέει ότι αυτή η εφαρμογή δεν υποστηρίζεται στο τηλέφωνο αυτό!!!

Τι χαζομάρα είναι αυτή???

Αυτό που θέλω είναι να μεταφέρω τα μηνύματα από 2 7610 στον υπολογιστή, ώστε να τα μεταφέρω όλα μετά σε ένα από τα δύο. Καμία ιδέα???

 

Ευχαριστώ,

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει τρόπος να σώσουμε τα μηνύματά μας στο υπολογιστή?

Προσπαθώ να τα χρησιμοποιήσω το Nokia PC Suite 6.1.005 αλλά όταν ανοίγω την επιλογή 'επαφές και μηνύματα' δεν μπορεί να συνδεθεί με το τηλέφωνο γιατί λέει ότι αυτή η εφαρμογή δεν υποστηρίζεται στο τηλέφωνο αυτό!!!

Τι χαζομάρα είναι αυτή???

Αυτό που θέλω είναι να μεταφέρω τα μηνύματα από 2 7610 στον υπολογιστή, ώστε να τα μεταφέρω όλα μετά σε ένα από τα δύο. Καμία ιδέα???

 

Ευχαριστώ,

 

Νίκος.

η πιο σίγουρη λύση είναι με card reader.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει τρόπος να σώσουμε τα μηνύματά μας στο υπολογιστή?

Προσπαθώ να τα χρησιμοποιήσω το Nokia PC Suite 6.1.005 αλλά όταν ανοίγω την επιλογή 'επαφές και μηνύματα' δεν μπορεί να συνδεθεί με το τηλέφωνο γιατί λέει ότι αυτή η εφαρμογή δεν υποστηρίζεται στο τηλέφωνο αυτό!!!

Τι χαζομάρα είναι αυτή???

Αυτό που θέλω είναι να μεταφέρω τα μηνύματα από 2 7610 στον υπολογιστή, ώστε να τα μεταφέρω όλα μετά σε ένα από τα δύο. Καμία ιδέα???

 

Ευχαριστώ,

 

Νίκος.

Έχω card reader, αλλά πως θα καταφέρω να ενώσω τους δύο φακέλους mail που έχουν τα δύο κινητά και να καταφέρω να αποκτήσω έναν φάκελο, ενιαίο, που να δουλεύει???

 

Ότι και αν έχω προσπαθήσει δεν το έχω καταφέρει...

 

Νικος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

η πιο σίγουρη λύση είναι με card reader.. ;)

 

Ά ναι?Και να σε ρωτήσω...μετά πώς ενώνεις τους φακέλους?Τα κάνεις copy/paste στο κινητό? Το έχεις δοκιμάσει? Δεν μου φαίνεται πολύ σόι λύση,μάλλον κάποια μηνύματα θα γίνουν overwrite...κοινώς ...θα χαθούν.

 

Αυτό που θέλω είναι να μεταφέρω τα μηνύματα από 2 7610 στον υπολογιστή, ώστε να τα μεταφέρω όλα μετά σε ένα από τα δύο. Καμία ιδέα???

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κανένα πρόγραμμα όπως msgsaver αλλά αυτό θα μετατρέψει όοοολα τα μηνύματα σε ένα txt...και καλό και όχι. Δοκίμασες το oxygen phone manager? Αν θυμάμαι καλά με αυτό είχα αποθηκέυσει τα μηνύματά μου στο pc (και τα mms μαζί με τις φωτογραφίες τους!!) αλλά δεν ξέρω αν θα μπορείς να κάνεις αυτό που θέλεις...

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Ά ναι?Και να σε ρωτήσω...μετά πώς ενώνεις τους φακέλους?Τα κάνεις copy/paste στο κινητό? Το έχεις δοκιμάσει? Δεν μου φαίνεται πολύ σόι λύση,μάλλον κάποια μηνύματα θα γίνουν overwrite...κοινώς ...θα χαθούν.

sorry φιλε μου αλλα σε αυτο δεν μπορω να σε βοηθισω γιατι δεν γνωριζω :( ..η μονη λυση ειναι να δοκιμασεις!

 

σωσε και τους 2 φακελους του Mail(και απο τα 2 κινητα) στον υπολογιστη και μετα δοκιμασε να κανεις copy/paste τον εναν φακελο στον αλλο(αφου τον σωσεις στον υπολογιστη καντον paste στο κινητο)..και αν χαθουν,η δεν γινει ετσι οπως θες,σβινεις ολο το φακελο Mail και βαζεις εναν απο τους 2 οποιον θες(απο τον υπολογιστη στο κινητο,αυτους που εσωσες στην αρχη)..δοκιμασε το και πες μας.. ;)

Link to comment
Share on other sites

ισως εχει γραφτει παραπανω αυτο που θα ρωτησω αλλα δεν μπορω να διαβασω και 210 σελιδες...λοιπον...οταν μεταφερω ενα αρχειο απο μια συσκευη στη δικη μου μεσω bluetooth αυτο αποθηκευεται στη μνημη του τηλεφωνου.μπορω να το αλλαξω αυτο και να αποθηκευεται στην καρτα?(γιατι αν ειναι μεγαλο........)ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

ισως εχει γραφτει παραπανω αυτο που θα ρωτησω αλλα δεν μπορω να διαβασω και 210 σελιδες...λοιπον...οταν μεταφερω ενα αρχειο απο μια συσκευη στη δικη μου μεσω bluetooth αυτο αποθηκευεται στη μνημη του τηλεφωνου.μπορω να το αλλαξω αυτο και να αποθηκευεται στην καρτα?(γιατι αν ειναι μεγαλο........)ευχαριστω!

 

Δεν χρειαζεται να διαβασεις 210 σελιδες ,απλως διαβαζεις το manual του 7610:

Ρυθμισεις Μηνυματων->Αλλα->Μνημη σε Χρηση και επιλεγεις καρτα μνημης. :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Gia sas,

 

exw ena problima me to 7610 mou. Otan to enwsw me to kalwdio sto PC gia to PC Suite molis anoi3w to Phone Browser, fainetai to eikonidio tou kinhtou mou alla den mporw na kanw copy tpt panw tou h install applications. Mou bgazei to mhnyma "The operation could not be completed" :what: . Diabasa apo alla forums oti otan kaneis rename thn MMC douleuei, alla emena den douleuei. Dokimasa akoma kai hard format alla pali tpt. Dokimasa akoma na kanw reinstall ta drivers tou Data Cable kai tou PC Suite alla pali tpt :w00t: . Ti na kanw? Pls help.

 

Kamia lysh kanenas? Einai epeigon.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εχω προβλημα με το τελικα σπασαρχ..ικο 7610!χανει το σημα περιοδικα και επανερχεται οποτε του ερθει!εχει κανενας παρομοια εμπειρια?εχω δοκιμασει με διαφορετικες sim το εχω στειλει 3 φορες για service kai αποτελεσμα 0!θα το πεταξω στον τοιχο!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εχω προβλημα με το τελικα σπασαρχ..ικο 7610!χανει το σημα περιοδικα και επανερχεται οποτε του ερθει!εχει κανενας παρομοια εμπειρια?εχω δοκιμασει με διαφορετικες sim το εχω στειλει 3 φορες για service kai αποτελεσμα 0!θα το πεταξω στον τοιχο!!!!!!!!!!

 

Το εχω παρατηρησει κι εγω. Ξερει κανεις τι συμβαινει?

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εχω προβλημα με το τελικα σπασαρχ..ικο 7610!χανει το σημα περιοδικα και επανερχεται οποτε του ερθει!εχει κανενας παρομοια εμπειρια?εχω δοκιμασει με διαφορετικες sim το εχω στειλει 3 φορες για service kai αποτελεσμα 0!θα το πεταξω στον τοιχο!!!!!!!!!!

Μήπως το κάνει όταν ζεστένετε;

Το δικό μου το καλοκαίρι με το που το χτύπαγε ο ήλιος έχανε το σήμα και το έβαζα στο αιρκοντίσιον και επανερχότανε.Μετά από τρεις επισκέψεις στη Νοκια μου το κράτησαν τρεις μήνες και τελικά το αντικατέστησαν φυσικα στα πλαίσια της εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Η υποθεση ξεκίνησε αρχες ιουνιου και οπως λες τωρα ειναι η τριτη φορα που το στελνω.Το κακο ειναι πως δεν μπορουν να εντοπισουν το προβλημα. Οσο για τη ζεστη δε νομιζω. Παντως εκτος απο εμενα ασχολειται και ενας φιλος μου με symbian και τα σχετικα και δεν του εχει τυχει ποτε κατι τετοιο ουτε και εχει ακουσει.Τι να πει κανεις? Το σιγουρο ειναι πως εχω ξενερωσει παρα πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...