Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimmy3 (13 Ιούλ. 2004 , 00:26)

 

Καλησπέρα σας.

 

Φίλε μου mathmos, θα σου απαντήσω όσο πιο αντικειμενικά μπορώ. Είμαι χρήστης p800, και nokia 6600-7610.

 

Μπορώ να σου πω ότι είμαι κατα πολύ πιο ευχαριστημένος από το smartphone της sony ericsson, παρά από κάθε άλλη προαναφέρουσα συσκευή της ΝΟΚΙΑ.

 

Όπως λέω τώρα τελευταία στο forum, αυτές τις 3-4 τελευταίες μέρες, η ΝΟΚΙΑ με έχει κάνει να την απαιχθάνομαι. Έχω πάρει 2 7610 ως τώρα [ελπίζω να μην τριτώσει..] και τα δύο μου βγήκαν με διαφορετικά προβλήματα (στο λειτουργικό μέρος πάντα). Δεν θεωρώ τα μοντέλα της ΝΟΚΙΑ όσο αξιόπιστα θα θεωρούσα τα p800/p900.

 

Από την άλλη, η ΝΟΚΙΑ -ειδικά στο 7610- έχει κάνει ένα μεγάλο βήμα στις φωτογραφίες. Μόνο γι' αυτό, επιμένω στο συγκεκριμένο μοντέλο.

 

Η επιλογή είναι δική σου. Αν σταθείς τυχερός και σου βγει το 7610 καλό, ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΣ! Εμένα πάντως δε μου βγήκε (δις), γι'αυτό και θα σου πρότεινα ένα "ντόμπρο" p900.. :)

 

Όπως και να 'χει, σου εύχομαι καλή επιλογή να έχεις ;)

 

διαφονο.εχω δει p800 ενος φιλου μου του οποιου ειχε καει σχεδον ολο το πανο μερος της οθονης.και να λεμε και του στραβου το δικιο το p900 δεν εχει και την καλυτερη καμερα(προσωπικα προτιμω του 6600)και δεν νομιζω να συγκρινεται με 1mpx καμερα.τωρα αν θα παρει κανει px00 ειναι θεμα αν τον βολευει η οθονη αφης και το symbian uiq

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η απο σημερα το απογευμα η αυριο θα εχω στα χερια μου το πολυποθητο 7610....για αυτο εαν καποιος εχει την καλωσυνη ας στειλει σε pm τα σχετικα Links για irc(servers και channels) που μπορω να βρω καλουδια για το mobile,και κανα site αμα υπαρχει καλο θα ηταν Thanks...

 

Kαι μια ερωτηση γενικου περιεχομενου.Το serfing στο internet ειναι καλο απο το 7610?Δηλαδη με τι ταχυτητα σερφαρω? και τις σελιδες τισ βλεπω κανονικα?(Http?)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lepes (13 Ιούλ. 2004 , 09:53)

 

Η απο σημερα το απογευμα η αυριο θα εχω στα χερια μου το πολυποθητο 7610....για αυτο εαν καποιος εχει την καλωσυνη ας στειλει σε pm τα σχετικα Links για irc(servers και channels) που μπορω να βρω καλουδια για το mobile,και κανα site αμα υπαρχει καλο θα ηταν Thanks...

 

Kαι μια ερωτηση γενικου περιεχομενου.Το serfing στο internet ειναι καλο απο το 7610?Δηλαδη με τι ταχυτητα σερφαρω? και τις σελιδες τισ βλεπω κανονικα?(Http?)

 

http://www.aivanet.com εκει μπορεις να βρεις τα παντα σχεδον.τωρα για mirc αν δεν ξερεις να το χρησιμοποιεις αστο καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 (13 Ιούλ. 2004 , 09:31)

 

διαφονο.εχω δει p800 ενος φιλου μου του οποιου ειχε καει σχεδον ολο το πανο μερος της οθονης.και να λεμε και του στραβου το δικιο το p900 δεν εχει και την καλυτερη καμερα(προσωπικα προτιμω του 6600)και δεν νομιζω να συγκρινεται με 1mpx καμερα.τωρα αν θα παρει κανει px00 ειναι θεμα αν τον βολευει η οθονη αφης και το symbian uiq

 

 

Ίσως ο φίλος σου δεν το πρόσεχε και πολύ :cool:

 

Στην κάμερα όντως υστερεί η sony ericsson (προς το παρόν, θέλω να ελπίζω). Άλλωστε το ανέφερα στο προηγούμενο post. ["Από την άλλη, η ΝΟΚΙΑ -ειδικά στο 7610- έχει κάνει ένα μεγάλο βήμα στις φωτογραφίες. Μόνο γι' αυτό, επιμένω στο συγκεκριμένο μοντέλο."]

 

Για κάποιον που θέλει ένα σταθερό τηλέφωνο, χωρίς κολλήματα "από το πουθενά", η sony ericsson είναι η κύρια επιλογή του. :D

 

Προσωπική μου άποψη έτσι; :o

 

Σας ευχαριστώ.

Φιλικά

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 (13 Ιούλ. 2004 , 10:05)

 

http://www.aivanet.com εκει μπορεις να βρεις τα παντα σχεδον.τωρα για mirc αν δεν ξερεις να το χρησιμοποιεις αστο καλυτερα.

 

Ξερω-Ξερω...

τους Servers θελω μονο και τα channels :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lepes (13 Ιούλ. 2004 , 11:41)

 

Ξερω-Ξερω...

τους Servers θελω μονο και τα channels :)

 

 

Στο #mediaplace @efnet θα βρεις τα παντα!! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (13 Ιούλ. 2004 , 11:51)

 

Στο #mediaplace @efnet θα βρεις τα παντα!! :)

 

 

:up:

thanks

:up:

Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα όντως υστερεί η sony ericsson (προς το παρόν, θέλω να ελπίζω). Άλλωστε το ανέφερα στο προηγούμενο post. ["Από την άλλη, η ΝΟΚΙΑ -ειδικά στο 7610- έχει κάνει ένα μεγάλο βήμα στις φωτογραφίες. Μόνο γι' αυτό, επιμένω στο συγκεκριμένο μοντέλο."]

 

εγώ πάλι γιατί δεν το βλέπω έτσι...είμαι κλασσικός fan της sony-ericsson και κάτοχος του αφράτου Ζ600.για την ανάλυση-ποιότητα που μπορεί να δώσει το κινητό είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.του 7610 γιατί δεν με ικανοποίησαν.με 1Mp περίμενα μεγάλη διαφορά στα αποτελέσματα...

(μιλάω για αυτές που είδα στο myphone πάντα.δεν έχω δει από κοντά πως βγάζει το κινητό...).

 

οι φωτό που βγάζει το 7610 είναι πολύ καλύτερες από του 6600 και από του 6230?(το οποίο παρεπιπτόντως επειδή το έχει κολλητός και έχω ασχοληθεί ώρες,έχει σημαντικό πρόβλημα στις φωτό του με τα χρώματα)

 

όποιος ξέρει ας μου πει σας παρακαλώ γιατί πρέπει οπωσδήποτε να τον αλλάξω τον "χοντρό"...γιατί σε λίγο μέχρι να βγει το s700 θα έχω 2 κινητά έτσι όπως πάει το πορτάκι του... :( :(

LET MY LIFE BE PSYCHEDELIC!!!

http://www.danasoft.com/sig/Letis.jpg

mail me!!!

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν αναφέρει πουθενά για στέρεο και δεν έχει ακόμα διπλά ακουστικά,οπότε μάλλον Λάθος.

 

2)Σωστό

 

3)Σωστό

 

4)Αιώνες, μέχρι στιγμής παρά το φόρτωμα κάθε είδους εφαρμογής (αγαπημένο aivanet) δεν έχει κολλήσει ούτε μία φορά (επανεκκίνηση)!! Τώρα το σχόλιο από το jimmy3 περι σταθερότητας, το t68m που είχα ήταν εντελώς αδικαιολόγητο από σταθερότητα (μετά από 3 αναβαθμίσεις και συνολικά 4μήνες λύθηκαν τα σημαντικά μονο προβλήματα), γιατί άραγε η sony ericsson προσφέρει συνεχώς δωρεάν αναβαθμίσεις ενώ η nokia δεν βγάζει καθόλου αναβαθμήσεις για τα κινητά της παρα μόνο σε σπάνιες περιπτώσεις? :whistle: Τουλάχιστον βόλο που βρίσκομαι, πέρα από εμένα ακόμα δύο άτομα που γνωρίζω με την ίδια συσκευή δεν αντιμετόπισαν κανένα απολύτως πρόβλημα.

Παρόλα αυτά θεωρώ το Ρ900 ένα επίσης άριστο κινητό με μόνο μειονέκτημα την,αναγκαστικά και λογικά γιαυτά που προσφέρει,τιμή του.

 

5)Σωστό.

 

6) λάθος , αυτό είναι το νόημα των forum. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Letis (13 Ιούλ. 2004 , 13:46)

 

[...]

του 7610 γιατί δεν με ικανοποίησαν.με 1Mp περίμενα μεγάλη διαφορά στα αποτελέσματα...

(μιλάω για αυτές που είδα στο myphone πάντα.δεν έχω δει από κοντά πως βγάζει το κινητό...).

 

 

Εδώ θα δεις μια φωτογραφία που έβγαλα εγώ από το 7610.

Νομίζω αρκετά ικανοποιητική.

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτική Παρουσίαση του Nokia 7610 (από εμένα):

http://www.myphone.gr/devices/review-31.html - thanks nervous! :)

 

Γράψτε τη... δική σας παρουσίαση για το 7610

http://www.myphone.gr/devices/myreview.php?id=31

 

Φωτογραφίες μελών με το φακό του 7610

http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/3093

 

Για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνιση / πληροφορία στη διάθεσή σας! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πάλι μου φαίνονται λίγο θολές.απλά δεν είναι αυτό που περίμενα στα 1mp.πάντως ο κύβος ερίφθη.βρέθηκε διαθέσιμο σε γερμανό,στα 535 ευρώ.τιμή λογική μου φάνηκε...σε καμια ώρα θα πάω να το πάρω.ελπίζω να μου αποδείξει ότι άξιζε,να πουλήσω την sony-ericsson που τόσα χρόνια με τροφοδοτούσε με τα καλούδια της...αύριο λοιπόν και οι δικές μου εντυπώσεις...(ελπίζω η nokia να έχει αφήσει ικανοποιητική ισχύ στην μπαταρία του γιατί αυτές οι 16-18 ώρες της πρώτης φόρτισης περνάνε απελπιστικά αργά...)

ευχαριστώ πάντως το συγκεκριμένο thread για την πολύτιμη βοήθεια και τις πληροφορίες που βοήθησαν στην επιλογή.

(αν και νομίζω ότι τώρα θα το χρειαστώ πολύ περισσότερο μιας και από series 60 δεν έχω ιδέα !!!)

LET MY LIFE BE PSYCHEDELIC!!!

http://www.danasoft.com/sig/Letis.jpg

mail me!!!

Link to comment
Share on other sites

διαβασα τις πρωτες 25 σελιδες και τις 2 τελευταιαες και θελω να κανω μερικες ερωτησεις.

 

1. απο θεσσαλονικη η πιο φτηνη τιμη ποια ειναι?

 

2. ανεξαρτητα απο την τιμη τα αξεσουαρ ειναι τα ιδια; εχει αλλαξει τιποτα;

 

3. οταν λετε οτι για να δινουμε αρχεια μεσω bluetooth χρεωνομαστε τι ακριβως εννοειτε;

 

4. μπορω να μπαινω στο internet χωρις να χρεωνομαι;

 

και μια παρατηρηση: για να μπερδευον πολυ τον ηχο και να λενε οτι ειναι stereo ενω ειναι Mono, τοτε πραγματικα η ποιοτητα πρεπει να ειναι πολυ καλη. σωστα;

Link to comment
Share on other sites

1.Απλό, πήγαινε στα μαγαζιά της Θεσσαλονίκης και όπου το βρείς φθηνότερο, πάρτο. Παίζει 500 με 530.

 

2.Τα περισσότερα αξεσουάρ για pop-port θύρα δεν κάνουν. ΔΕν τα αναγνωρίζει καν. Μερικά που κάνουν δεν στα συνιστώ να τα πάρεις γιατί ο ήχος είναι πολύ χαμηλός.

Τα bluetooth εξαρτήματα δουλεύουν όλα μια χαρά.

Όλα τα εξαρτήματα του 7610 θα τα βρείς εδώ.

 

3.Δεν χρεώνεσαι για οποιαδήποτε αποστολή λήψη μέσω bluetooth.

 

4.Όχι, δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (13 Ιούλ. 2004 , 11:51)

 

Στο #mediaplace @efnet θα βρεις τα παντα!! :)

 

 

file ASYMBIBASTE, mhpos kata la8os ksereis se poion server k channel yparxoun OLOKLHRES TAINIES ? giati yparxoun sigoura, alla akoma den tis exo brei.....

 

 

oxi tipota allo, na aksiopoih8ei plhros k h adsl.....

 

 

...RODITIS.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Letis (13 Ιούλ. 2004 , 13:46)

 

εγώ πάλι γιατί δεν το βλέπω έτσι...είμαι κλασσικός fan της sony-ericsson και κάτοχος του αφράτου Ζ600.για την ανάλυση-ποιότητα που μπορεί να δώσει το κινητό είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.του 7610 γιατί δεν με ικανοποίησαν.με 1Mp περίμενα μεγάλη διαφορά στα αποτελέσματα...

(μιλάω για αυτές που είδα στο myphone πάντα.δεν έχω δει από κοντά πως βγάζει το κινητό...).

 

οι φωτό που βγάζει το 7610 είναι πολύ καλύτερες από του 6600 και από του 6230?(το οποίο παρεπιπτόντως επειδή το έχει κολλητός και έχω ασχοληθεί ώρες,έχει σημαντικό πρόβλημα στις φωτό του με τα χρώματα)

 

όποιος ξέρει ας μου πει σας παρακαλώ γιατί πρέπει οπωσδήποτε να τον αλλάξω τον "χοντρό"...γιατί σε λίγο μέχρι να βγει το s700 θα έχω 2 κινητά έτσι όπως πάει το πορτάκι του... :( :(

 

απο οσο εχω δει η καμερα του z600 παρα τα 65000 χρωματα δεν εχει και πολυ καλες φωτο(το 3650 που εχω πιστευω επειδη εχει μεγαλυτερη αναλυση βγαζει καπος καλυτερες).οι φωτο φενονται καλυτερα απο το κινητο παρα απο τον υπολογιστη αρα ηφωτο που ηδες ειναι πολυ καλυτερες στην οθονη ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimmy3 (13 Ιούλ. 2004 , 14:45)

 

Εδώ θα δεις μια φωτογραφία που έβγαλα εγώ από το 7610.

Νομίζω αρκετά ικανοποιητική.

 

πολυ καλη φωτο ;) ωραιο φτιαγμενο το μερος που φωτογραφησες :p

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimmy3 (13 Ιούλ. 2004 , 00:26)

 

Καλησπέρα σας.

 

Φίλε μου mathmos, θα σου απαντήσω όσο πιο αντικειμενικά μπορώ. Είμαι χρήστης p800, και nokia 6600-7610.

 

Μπορώ να σου πω ότι είμαι κατα πολύ πιο ευχαριστημένος από το smartphone της sony ericsson, παρά από κάθε άλλη προαναφέρουσα συσκευή της ΝΟΚΙΑ.

 

Όπως λέω τώρα τελευταία στο forum, αυτές τις 3-4 τελευταίες μέρες, η ΝΟΚΙΑ με έχει κάνει να την απαιχθάνομαι. Έχω πάρει 2 7610 ως τώρα [ελπίζω να μην τριτώσει..] και τα δύο μου βγήκαν με διαφορετικά προβλήματα (στο λειτουργικό μέρος πάντα). Δεν θεωρώ τα μοντέλα της ΝΟΚΙΑ όσο αξιόπιστα θα θεωρούσα τα p800/p900.

 

Από την άλλη, η ΝΟΚΙΑ -ειδικά στο 7610- έχει κάνει ένα μεγάλο βήμα στις φωτογραφίες. Μόνο γι' αυτό, επιμένω στο συγκεκριμένο μοντέλο.

 

Η επιλογή είναι δική σου. Αν σταθείς τυχερός και σου βγει το 7610 καλό, ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΣ! Εμένα πάντως δε μου βγήκε (δις), γι'αυτό και θα σου πρότεινα ένα "ντόμπρο" p900.. :)

 

Όπως και να 'χει, σου εύχομαι καλή επιλογή να έχεις ;)

 

φιλε μου εχουμε τα ιδια κινητα ακριβως :) η γνωμη μου ειναι οτι σε ευχρηστια και στο να εχω ποικιλια στις εφαρμογες,οπως και καμερα μακραν νοκια!!!σε εμφανιση μου αρεσει το Ρ800,ειδικα χωρις πορτακι ειναι τελειο!!!!οπως και οτι γουσταρω την τεραστια οθονη του,αλλα μου την δινει η θαμπαδα που εχει η οθονη :( συγνωμη απο ολους για το off-topic ;) ;)επισης απο σταθεροτητα δεν εχω παραπονο απο κανενα!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 (13 Ιούλ. 2004 , 22:40)

 

ηχογραφησεις μπαινουν για ηχοι οταν σε καλουνε?ευχαριστω και παλι παιδια

 

 

Nai. Kaneis thn hxografisi k meta an pas Hxos Klisis tha to vreis ekei.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ξέρει κανείς παιδιά τις ρυθμίσεις για MMS της Κοσμοτέ?Περιμένω να μου τις στείλουν με Εμάιλ από τις 10 του μηνός αλλά τίποτα ακόμα.Μου έστειλαν με SMS κάποιες αυτόματες αλλά δεν γίνεται τίποτα.Μου είπαν οτι χρειάζονται και "χειροκίνητες"
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nemos (14 Ιούλ. 2004 , 00:08)

 

Γεια σας.Ξέρει κανείς παιδιά τις ρυθμίσεις για MMS της Κοσμοτέ?Περιμένω να μου τις στείλουν με Εμάιλ από τις 10 του μηνός αλλά τίποτα ακόμα.Μου έστειλαν με SMS κάποιες αυτόματες αλλά δεν γίνεται τίποτα.Μου είπαν οτι χρειάζονται και "χειροκίνητες"

 

 

Pigaine edw

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μία ερωτηση ρε παιδιά. Ένας από τους λόγους που θέλω το 7610, είναι για να μπαίνω στο internet και να έχω msn messenger. Θα κάνω σύβδεση με Cosmote. Θα έχω κανένα πρόβλημα; Μέχρι τώρα ειχα Vodafone, και το απλό gprs είναι χωρίς extra μηνιαίες χρεώσεις. Ισχύει το ίδιο και για την Cosmote;
Link to comment
Share on other sites

Τις χρεώσεις του ίντερνετ που σε ενδιαφέρουν θα τις βρείς εδώ.

 

Ίντερνετ θα μπαίνεις κανονικά και με ικανοποιητική ταχύτητα. Υπάρχουν πολλές εφαρμογές-browser που σου λύνουν τα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...