Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Paidia sto www.9volto.gr grafei 'Αναβαθμίζουμε αλλάζουμε γλώσσες και ξεκλειδώνουμε NOKIA 7610 και NOKIA 5140'.

 

Ennoei oti ksekleidwnoun to BT ?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jim87 (11 Ιούν. 2004 , 23:41)

 

Μάλλον θα εννοούν αν κλειδώσει το κινητό απο λάθος εισαγωγή pin

 

 

offtopic:

Mε λαθος pin κλειδωνουν οι καρτες sim, κλειδωμενα τηλεφωνα

στο δικτυο εννοουν, ή τηλεφωνα με κωδικο ασφαλειας :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2 μερες συμβιωσης ας γραψω κι εγω τη γνωμη μου λοιπον το κινητο ως τωρα το βρισκω αριστο ποιοτητα κατασκευης τελεια καμια σχεση με 6600 η 6230 ειναι πολυ στιβαρο η οθονη του ειναι σαφως πολυ πιο ζωντανη απο του 6600 και οι φωτος που βγαζει ειναι πολυ καλες τα mp3 παιζουν βεβαια λιγο χαμηλα αλλα ειναι ok μπραβο στη νοκια που κατακρινα πριν λιγο καιρο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (11 Ιούν. 2004 , 18:30)

 

To philips camcoder δεν νομιζω να το χρειαζεσαι αφου τραβαει ετσι κι αλλιως 10 λεπτα βιντεο με ηχο. ;)

 

 

 

Eγω το Philips το χρησημοποιω ως player για να βλεπω αυτα που τραβαει το κινητο fullscreen γιατι εχει φοβερη ποιοτητα και το 7610 σιγουρα δεν θα τα παιζει fullscreen απο μονο του. Για αυτο σας παρακαλω ας το δοκιμασει καποιος και ας το θεωρει παρακατιανο.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και σε σένα φίλε ταξιδιώτη.

 

Sorry για τα πολλαπλά πόστ λίγο παραπάνω, ας τα σβήσει κάποιος mod, αλλά δεν έχω συνηθίσει ακόμα να χρησιμοποιώ τέλεια το wap.

 

Κατάφερα σύνδεσα το κινητό με το pc και εγκατέστησα με επιτυχία το pc suite και δουλεύει τέλεια. Ακόμα καλύτερα και απο το n-Gage (απίστευτο και όμως αληθινό). Βλέπει σαν σκληρό και την μνήμη τηλεφώνου αλλά και την κάρτα μνήμης.

Δεν χρειάζεται να κατεβάσετε υποχρεωτικά το servvice pack 1 γα τα windows xp και ας το λέει στις απαιτήσεις του.

 

freyarip εγκατέστησα στην μνήμη τηλεφώνου το philips camcoder 3.7.5 και ενώ το άνοιξα κανονικά και έκανα τις ρυθμίσεις, όταν πήγα να τραβήξω βίντεο, μου κόλλησε το κινητό. Ούτε στο μενού δεν έμπαινε και αναγκάστηκα να το κλείσω. Αφού έγινε αυτό 3 συνεχόμενες φορές, τσαντίστηκα και το απεγκατέστησα. ¨οσο όμως είδα, η εικόνα φαινόταν εντελώς χάλια μέσα απο το πρόγραμμα. Υποθέτω οτι θα τραβάει και χάλια. Εγώ πάντως δεν τα κατάφερα και απ'ότι κατάλαβα δεν δουλέυει καθόλου στο 7610.

 

Πίστεψέ με, όταν πάρεις το 7610, θα ξεχάσεις όλα τα προγράμματα λήψης βίντεο. Η βιντεοσκόπησή του, εκτός απο πάρα πολύ καλή εικόνα, είναι και απίστευτα εύχρηστη και γρήγορη στην χρήση. Τώρα για αναπαραγωγή, νομίζω υπάρχουν και άλλαπρογράμματα με full screen αναπαραγωγή. Αν δεν κάνω λάθος το pvplayer είναι ένα απ'αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Με μια γρήγορη ματιά δεν βρήκα απάντηση οπότε ας ρωτήσω:

Με ΒΤ κατάφερε κανείς απο όσους το αγόρασαν να το συνδέσει με τον υπολογιστή? Απο χτες προσπαθώ και το βλέπει μόνο σαν μοντεμ, δεν μου δίνει δυνατότητα άλλης επιλογής.

Με το καλώδιο φυσικά κανένα πρόβλημα.

Αντε και καλορίζικό μας :) :) :) :)

+

(είμαι αγράμματος και υπογράφω με σταυρό)

Link to comment
Share on other sites

na anafero mono ton neo tropo klidomatos tis nokia gia alles efarmoges pou doulevoun me ke..en....

to imei ine me 16 arithmous, epomenos ta mexri tora spastiria den doulevoun, giati ipostirizoun mexri 15 digits :mad: :mad:

as elpisoume oti tha bgoun nea....

apo entiposis mexri tora : ARISTES :D

PC-SUITE doulevi apsoga, vriski to kinito(usb sindesi) amesa, metafora arxion, fisika taxitati.

programmata den evala pola akomi mono netfront kai jlkeylock, fisika apo psiloc tipota giati den tha doulevoun gia panta(des parapano) :(

 

mpori kapoios na mas pei pos doylevi i efarmogi parousia pou exi???

 

version exi 4.0421.4/22-05-04 rh-51

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NV_ORTON (12 Ιούν. 2004 , 06:21)

 

Με μια γρήγορη ματιά δεν βρήκα απάντηση οπότε ας ρωτήσω:

Με ΒΤ κατάφερε κανείς απο όσους το αγόρασαν να το συνδέσει με τον υπολογιστή? Απο χτες προσπαθώ και το βλέπει μόνο σαν μοντεμ, δεν μου δίνει δυνατότητα άλλης επιλογής.

Με το καλώδιο φυσικά κανένα πρόβλημα.

Αντε και καλορίζικό μας :) :) :) :)

 

Αγαπητε φιλε εμενα με ενα ΒΤ της gigabyte μου δουλευει αψογα ολο το pcsuite.

Δοκιμασε να εγκαταστησεις το παρακατω patch για τους drivers της Widcom ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος azeppos (12 Ιούν. 2004 , 09:12)

 

Αγαπητε φιλε εμενα με ενα ΒΤ της gigabyte μου δουλευει αψογα ολο το pcsuite.

Δοκιμασε να εγκαταστησεις το παρακατω patch για τους drivers της Widcom ;)

 

 

Δοκιμασε να εγκαταστησεις το παρακατω patch για τους drivers της Widcom ;)

pou ine??? :wacko:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NV_ORTON (12 Ιούν. 2004 , 06:21)

 

Με μια γρήγορη ματιά δεν βρήκα απάντηση οπότε ας ρωτήσω:

Με ΒΤ κατάφερε κανείς απο όσους το αγόρασαν να το συνδέσει με τον υπολογιστή? Απο χτες προσπαθώ και το βλέπει μόνο σαν μοντεμ, δεν μου δίνει δυνατότητα άλλης επιλογής.

Με το καλώδιο φυσικά κανένα πρόβλημα.

Αντε και καλορίζικό μας :) :) :) :)

 

Αγαπητε φιλε εμενα με ενα bt της gigabyte μου δουλευει αψογα και το βλεπει το κινητο ολη η σουιτα της ΝΟΚΙΑ.

Δοκιμασε να κατεβασεις ενα patch που υπαρχει για τους drivers της widdcom ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

 

Μολις ειμαι ενας ΠΡΩΙΝ...!!! κατοχος του 7610 και αυτο γιατι:

 

Φοβησμενος απο τα καμμενα pixels του 6600 επισκευθηκα καταστημα της ΤΙΜ το οποιο ειχε παραλαβει χθες μολις ενα τεμαχιο.

Ενημερωσα την υπευθηνη του καταστηματος πως θελλω ν αγορασω την συσκευη υπο εναν ορο,``αν υπαρχει προβλημα με την οθονη μεσα στην ημερα θα το επιστρεψω`` και συμφωνησε.

 

Μετα απο λεπτομερη ελεγχο διαπιστωσα πως υπαρχει ενα καμμενο pixel στην οθονη και με μεγαλη μου λυπη το επεστρεψα και φυσικα το δεχθηκε.

 

Αυτο το περιστατικο το ανφερω διοτι εχει αναφερθει παραπανω πως κανεις δεν εχει δει για την ωρα παντα...καμμενο [ixel.

Καλο ειναι επιτοπου αν το επιτυρεπει ο πωλητης να γινετε καποιος ελγχος.

 

Συγνωμη ανα κουρασα,αλλα πιστευω πως επρεπε να σας γραψω την εμπειρια μου για να προστατεψω τους συνforumίτες απο την ταλαιπωρια με την AC...

 

Κατα τ αλλα το κινητο ηταν πολυ κομψο και αρκετα λειτουργικο και λιγο πιο μικρο (ιδιετερα στο παχος )απο το 6600.

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) Μάνος_the_Wireless_Master:): Nokia7610/2.0 (4.0421.4) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Sta upoloipa me kalupsan oi alloi, alla auto einai to proto post apo to kosmima tis Nokia! Pragmatika polu grigoro GPRS! ΞΟΟΞ¬!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος COCOMAT (12 Ιούν. 2004 , 10:27)

 

Καλημερα σε ολους!

 

Μολις ειμαι ενας ΠΡΩΙΝ...!!! κατοχος του 7610 και αυτο γιατι:

 

Φοβησμενος απο τα καμμενα pixels του 6600 επισκευθηκα καταστημα της ΤΙΜ το οποιο ειχε παραλαβει χθες μολις ενα τεμαχιο.

Ενημερωσα την υπευθηνη του καταστηματος πως θελλω ν αγορασω την συσκευη υπο εναν ορο,``αν υπαρχει προβλημα με την οθονη μεσα στην ημερα θα το επιστρεψω`` και συμφωνησε.

 

Μετα απο λεπτομερη ελεγχο διαπιστωσα πως υπαρχει ενα καμμενο pixel στην οθονη και με μεγαλη μου λυπη το επεστρεψα και φυσικα το δεχθηκε.

 

Αυτο το περιστατικο το ανφερω διοτι εχει αναφερθει παραπανω πως κανεις δεν εχει δει για την ωρα παντα...καμμενο [ixel.

Καλο ειναι επιτοπου αν το επιτυρεπει ο πωλητης να γινετε καποιος ελγχος.

 

Συγνωμη ανα κουρασα,αλλα πιστευω πως επρεπε να σας γραψω την εμπειρια μου για να προστατεψω τους συνforumίτες απο την ταλαιπωρια με την AC...

 

Κατα τ αλλα το κινητο ηταν πολυ κομψο και αρκετα λειτουργικο και λιγο πιο μικρο (ιδιετερα στο παχος )απο το 6600.

 

φιλικα

 

me syxoreis alla ego den blepo tipota

be smart use brain

http://www.danasoft.com/sig/Bange.jpg

Link to comment
Share on other sites

σΕ ολλα τα κινητα που παραγονται μαζικα υπαρχουν που και που καμμενα πιξελ!αλλα επειδη και εγω το ψαχνω πολυ πριν το παρω μεχρι στιγμης εκτος αυτο του ποστ κανεις δεν εχει πει για καμμενα πιξελ,,οποτε ισως ι νοκια αυτη την φορα εχει κανει καλη δουλεια οντως με την ο8ονη
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:

Εγκατεστησα κανονικα το Handy Safe στο 7610 (v. 2.2) αλλα ενω δουλευει κανονικα στο τηλ δεν κανει συγχρωνισμο με το Handy Safe στο pc παρολο που επιλεγω ΝΟΚΙΑ 6600 :(

Καμια λυση? γιατι η epocware δεν εχει επιλογες ακομα για το 7610 :(

Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσει κ'άποιος γρήγορα, το pc suite θέλει service pack1 ή όχι;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος azeppos (12 Ιούν. 2004 , 12:00)

 

Καμια λυση? γιατι η epocware δεν εχει επιλογες ακομα για το 7610 :(

 

 

Kανε λιγο υπομονη φιλε μου, το 7610 δεν εχει κυκλοφορησει

παρα ελαχιστες μερες. Ολες οι εταιριες θα αναβαθμισουν

τις εφαρμογες τους συντομα για να υποστηριζουν πληρως

και το 7610 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) Μάνος_the_Wireless_Master:): Nokia7610/2.0 (4.0421.4) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Auto pou mou tin espase itan to gegonos oti i nokia den evale kanena paixnidi!!! Ma kala tsigouneutike ta paixnidia; Katevasa to bounce kai to space impact kai paizoun teleia sto 7610. Teleia xromata kai teleioi ixoi apisteta den exo xanadei tetoia poiotita se series 60! :) ;) :o :happy:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε bergyr όπως είπα και πιο πάνω, στον υπολογιστή μου δεν έχω κατεβάσει κανένα service pack. Και όμως το αναγνωρίζει μια χαρά το κινητό.

 

Το περίεργο είναι οτι χθες το βράδυ, που το σύνδεσα για πρώτη φορά, το αναγνώριζε κανονικά. Λίγο αργότερα όμως δεν το αναγνώριζε, και σκέφτηκα οτι ίσως τελικά να χρειάζεταο το service pack. Σήμερα όμως όλα καλά πάλι. Ίσως να έφταιγε το οτι είχε πολύ χαμηλή μπαταρία και μετά το οτι φόρτιζε. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Περίεργα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...