Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
μηπως ξερεις γιατι δεν μπορω να τρεξω το chevron σε συστημα με win7? μου βγαζει μνμ.λαθους συνδεσης με το τηλ. τι αλλο μπορω να κανω?

 

Έχεις εγκαταστήσει τα Windows Phone 7 Developer Tools στο PC σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Μπορει να φενετε ακυρο αλλα αθορυβο πως μπαινει?

 

Μέσα από τις ρυθμίσεις γίνεται αλλά φαντάζομαι ότι θα ρωτάς για άμεση αλλαγή. Μέσω των πλαϊνών πλήκτρων έντασης ίσως είναι ο πιο γρήγορος τρόπος προς το παρόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να φενετε ακυρο αλλα αθορυβο πως μπαινει?

 

πατας το κουμπι της εντασης απο τ πλαι και στην οθονη πατας το κουδουνακι και στο κανει σε δονηση μονο

Link to comment
Share on other sites

οταν κανω τη δημιουργια του hotmail account στο κινητο για πρωτη φορα, θα πρεπει να βαλω σα χωρα οπωσδηποτε αμερικη ή αγγλια, αν βαλω ελλαδα δε θα μπορω να κατεβασω απο το μαρκετπλεις?
Link to comment
Share on other sites

τις παρατηρησεις του κανεις μετα απο ξεκλειδωμα ή οτι εχει να κανει με την λειτουργια της συσκευης;;

το bt εξακολουθει να ειναι κλειδωμενο..

Ηχο κλησης μπορεσατε να βαλετε δικο σας mp3??

Πως κλεινουν ραδιοφωνο βιντεακια youtube που μενουν με παυση οατν μπαινω στο μενου music&video???

(και εγω ξεκλειδωτο το εχω)

Edited by trophy
Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

οταν κανω τη δημιουργια του hotmail account στο κινητο για πρωτη φορα, θα πρεπει να βαλω σα χωρα οπωσδηποτε αμερικη ή αγγλια, αν βαλω ελλαδα δε θα μπορω να κατεβασω απο το μαρκετπλεις?

 

Nαι δεν υπαρχει μαρκετ ακομα για Ελλαδα..

Εχω @hotmail.gr εκανα στο zune μια επιβαιβεωση και απο τοτε ολα ενταξει :)

Υ>Γ(πολυ κολαει το forum)

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οταν κανω τη δημιουργια του hotmail account στο κινητο για πρωτη φορα, θα πρεπει να βαλω σα χωρα οπωσδηποτε αμερικη ή αγγλια, αν βαλω ελλαδα δε θα μπορω να κατεβασω απο το μαρκετπλεις?

 

Φτιάξε έναν λογαριασμό @windowslive.com για να είσαι σίγουρος. Και με ελληνικά regional settings από την αρχή μπαίνεις κανονικά στο market.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται σιγουρα μονο hotmail η live; Γιατι εβαλα Gmail (το οποιο ομως ειναι δηλωμενο σαν passport στο live ) και μπηκα live κανονικα..

 

Sent from my 7 Trophy using Board Express

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χρειαζεται σιγουρα μονο hotmail η live; Γιατι εβαλα Gmail (το οποιο ομως ειναι δηλωμενο σαν passport στο live ) και μπηκα live κανονικα..

 

Όταν λες live εννοείς το marketplace;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται σιγουρα μονο hotmail η live; Γιατι εβαλα Gmail (το οποιο ομως ειναι δηλωμενο σαν passport στο live ) και μπηκα live κανονικα..

 

Sent from my 7 Trophy using Board Express

 

ολες τις συσκευες χρησιοποιεις? πως σου φενεται το trophy?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιζει κανονικοτατα και εγω wind καρτα του εχω!:)

 

Το ξεκλείδωμα ειναι για να μπορεις να τους βαλεις δικες σου εφαρμογες να βαλεις δικα σου ringtones π.χ. κ.α. δηλαδη αποκτας δικαιωματα στη συσκευη σου

Πως κανουν Root σε Android

 

Thanx !!! Θα κοιτάξω να το βρω, να δοκιμάσω και αυτό το λειτουργικό

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω περιμενω το trophy μου σημερα.. Με το που το πιανω βαζω hotmail και τοπος καταγωγης αμερικη !! Και μετα κανω unlock με τον τροπο που υπεδειξε ο colossus σε πιο παλιο ποστ ??? Μετα πρεπει να κανω κατι αλλο???
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες live εννοείς το marketplace;

 

Και marketplace και xbox live χρησιμοποιώ. Ο λογαρισμος ειναι δηλωμένος σαν passport στην microsoft

 

ολες τις συσκευες χρησιοποιεις? πως σου φενεται το trophy?

 

Σαν κυρια εχω το ιPhone 4 και μεχρι χθες σαν δευτερο το Defy. Θα το δοκιμασω λιγες μερες ακομα το Trophy και μαλλον το Defy θα παει στις αγγελιες αν δεν το κρατησει σαν δευτερο η γυναικα :p

 

Μεχρι στιγμης, εκτος απο καποια μικροκολληματακια με βολεψε πολυ, αν και οποιος εχει ορεξη για πολυ σκαλισμα και παραμετροποιηση θα του φανει περιοριστικο. Απεναντιας αν καποιος ειναι set and forget χρηστης και του αρεσει το minimal θα ενθουσιαστει :)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και μια ερώτηση.

Αν αφού το ξεκλειδώσουμε του κάνουμε επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων

πρέπει να επαναλάβουμε την διαδικασία ξεκλειδώματος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και μια ερώτηση.

Αν αφού το ξεκλειδώσουμε του κάνουμε επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων

πρέπει να επαναλάβουμε την διαδικασία ξεκλειδώματος;

 

καλη ερωτηση... κα αν κανουμε hard reset μετα εφοσον εχουμε το nodo πρεπει για ξεκλιδωμα αλλη rom και παλι απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκλειδωσετε την συσκευη και μετα κανετε αναβαθμιση σε NoDo και για καποιο λογο θελετε να επιστρέψετε στην προ - NoDo κατάσταση αλλα ξεκλείδωτοι, υπάρχει η επιλογή restore στο zune.

 

αν ομως κανετε hard reset ή ολόκληρη εγκατασταση αρχικης ROM τοτε θελει πάλι ξεκλείδωμα. Χρησιμοποιείστε το συννημενο Chevron για sideloading ανευ περιορισμου 10 εφαρμογων.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκλειδωσετε την συσκευη και μετα κανετε αναβαθμιση σε NoDo και για καποιο λογο θελετε να επιστρέψετε στην προ - NoDo κατάσταση αλλα ξεκλείδωτοι, υπάρχει η επιλογή restore στο zune.

 

αν ομως κανετε hard reset ή ολόκληρη εγκατασταση αρχικης ROM τοτε θελει πάλι ξεκλείδωμα. Χρησιμοποιείστε το συννημενο Chevron για sideloading ανευ περιορισμου 10 εφαρμογων.

 

εγω εψω ξεκλιδωτη συσκευη με το nodo!

 

αν κανω hard reset τοτε θα εχω το nodo απλα με αρχικες ρυθμησεις σωστα?

και λογικα κλειδομενο τηκεφωνο!

 

αν θελω να το ξεκλειδωσω παλι... θα πρεπει να φλασαρω pre nodo rom μετα ξεκλειδβμα κ μετα update ξανα?

Link to comment
Share on other sites

τι είναι το nodo ρε παιδιά ; άμα μεταπηδήσουμε να ξέρουμε που πάμε ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

εγω εψω ξεκλιδωτη συσκευη με το nodo!

 

αν κανω hard reset τοτε θα εχω το nodo απλα με αρχικες ρυθμησεις σωστα?

και λογικα κλειδομενο τηκεφωνο!

 

αν θελω να το ξεκλειδωσω παλι... θα πρεπει να φλασαρω pre nodo rom μετα ξεκλειδβμα κ μετα update ξανα?

 

Hard reset = locked

 

τι είναι το nodo ρε παιδιά ; άμα μεταπηδήσουμε να ξέρουμε που πάμε ...

 

NoDo = No Donut

 

Ειναι update απο την Microsoft

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τι είναι το nodo ρε παιδιά ;

 

Δεν είναι δυνατόν να έχει μόνο το Android κωδικές ονομασίες στα updates του. :rolleyes:

 

Η επόμενη πολυαναμενόμενη θα έχει τον κωδικό "Μango".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν θελετε push mail απο τον λογαριασμο gmail καντε το setup σαν exchange και οχι σαν google. Το εμαθα the hard way και χρειάστηκε να κανω απο την αρχη

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Για να ξεκαθαρισουμε το θέμα με το κλειδωμα και το update NODO και το Hard reset.

Aν για καποιο λογο κανετε (reset) επαναφορα αρχικων ρυθμισεων απο settings/about "reset your phone"

τοτε το τηλεφωνο παυει να ειναι ξεκλειδωτο.

Για να ξανακλειδωσει πρεπει να κανουμε restore μεσα απο το Zune στο PC που καναμε Update.

Aν για καποιο λογο δεν μπορουμε απο το Zune τοτε πρεπει να φλασαρουμε πρωτα την Original ROM

και μετα "Ξεκλειδωμα" και update NoDo.

Οσο για το ChevronWP7.zip που ανεβασε καποιος φιλος πιο πανω, αν βαλαμε το προγραμμα Advance Config

εχει εκει μια επιλογη για την ιδια δουλεια...

 

Επίσης αν τα live tiles (home screen) απο αλλες εφαρμογες (twitter rss κλπ) σταματησουν να ενημερωνονται

δειτε μια λυση που ανεβασα εδω

 

Επίσης αν θελετε push mail απο τον λογαριασμο gmail καντε το setup σαν exchange και οχι σαν google. Το εμαθα the hard way και χρειάστηκε να κανω απο την αρχη

 

Σωστος... και επισης για να εμφανιζεται σωστα το ημερολογιο του Google πρεπει στις ρυθμισεις του Google (sto web)

να τσεκαρουμε το Automatically add invitations to my calendar:

 

 

colossus

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το εξηγησεις λιγο αυτο με το γκουγκλ? τι ενοεις push mail? σχετικα με την προσβαση στο μαρκετπλεις, εχω χοτμειλ λογαριασμο και windows live, αλλα το χοτμειλ το δημιουργησα με χωρα προελευσης ελλαδα... θα δουλεψει το μαρκετ ή πρεπει να κανω καινουριο λογαριασμο και να βαλω αμερικη?
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το εξηγησεις λιγο αυτο με το γκουγκλ? τι ενοεις push mail? σχετικα με την προσβαση στο μαρκετπλεις, εχω χοτμειλ λογαριασμο και windows live, αλλα το χοτμειλ το δημιουργησα με χωρα προελευσης ελλαδα... θα δουλεψει το μαρκετ ή πρεπει να κανω καινουριο λογαριασμο και να βαλω αμερικη?

 

Push mail ειναι για να βλεπεις τα μαιλ μολις ερχονται στον λογαριασμο σου και οχι μετα απο sync..

Tωρα για το domain toy mail...

Εγω στο δικο μου εχω hotmail.com και χωρα και γλωσσα Ελλαδα και δουλευει κανονικα,

Καπου ειχα δει οτι πρεπει να ειναι hotmail.com αλλα απο οτι λενε και αλλοι πιο δεν εχει καμμια σχεση.

Ακομα και με gmail account (που εχει δηλωθει σαν live passport id) ειπε καποιος οτι ειναι ΟΚ.

 

Η προταση μου ειναι να αποφυγουμε προς το παρον τα hotmail.gr live.gr windowslive.gr

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...