Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
μια και αυτα τα κινητά πλέον είναι σχεδόν ίδια και αλλαζει μόνο το hardware προς το παρόν ίσως είναι καλή ιδέα να μπουν όλα κάτω από 1 γενικό τίτλο windows phones ανεξαρτήτως μάρκας!

 

Αν θυμάσαι Μάνο κάποτε ήταν έτσι. Όμως σύμφωνα με απόφαση της ομάδας διαχείρισης αποφασίστηκε για καλύτερη συνοχή του forum να μπουν όλα κάτω από την ομπρέλα της κάθε εταιρίας και όχι του τύπου της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειχε γραψει ενας φιλος τις προαλλες για ξεκλειδωμα του τηλεφωνου και δυστυχως την πατησα γιατι εκανα update στο τηλεφωνο και δεν γινεται τιποτα τωρα ..μηπως ξερει καποιος καμια αλλη λυση η πρεπει να περιμενω αλλο ξεκλειδωμα πλεον??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειχε γραψει ενας φιλος τις προαλλες για ξεκλειδωμα του τηλεφωνου και δυστυχως την πατησα γιατι εκανα update στο τηλεφωνο και δεν γινεται τιποτα τωρα ..μηπως ξερει καποιος καμια αλλη λυση η πρεπει να περιμενω αλλο ξεκλειδωμα πλεον??

 

Δοκίμασε αυτό...

 

Steps:

1. Instal Windows Phone Support Tools

2. Restore your phone with Zune on that machine where you updated it to Nodo

3. Search for Zune backup folder. Path looks like this: "C:\Users\<username>\AppData\Local\Microsoft\Windo ws Phone Update\" on Win7

4. Move the whole backup to another folder (anywhere)

4.5 Disable firewall (no risk)

5. Use Windows Phone Support Tools as it described

6. Edit Windows\System32\drivers\etc\hosts file like this:

127.0.0.1 developerservices.windowsphone.com

127.0.0.1 developerservices.windowsphone-int.com

 

7. Use Chevron to unlock the phone and use Root Tools from XDA to prevent relock

8. Use Chevron updater to get NoDo

9. Enjoy freedom.

 

Υποτίθεται ότι δουλεύει σε συσκευές με NoDo update.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω και θα σου πω ..σε ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον..φαντασου οτι εκατσα απο τισ 5 μεχρι τις 11.30 το βραδυ με ενα φιλο να βρουμε λυση και δεν μπορεσαμε να κανουμε τιποτα ..αστα να πανε..θα σου πω ....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανά widget στα wp7 να κάνει lock screen πατώντας την οθόνη να σβήνει δηλαδή η συσκευή γιατί είναι σπαστικο το άνοιξε κλείσε απ το πάνω κουμπί.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ειχε γραψει ενας φιλος τις προαλλες για ξεκλειδωμα του τηλεφωνου και δυστυχως την πατησα γιατι εκανα update στο τηλεφωνο και δεν γινεται τιποτα τωρα ..μηπως ξερει καποιος καμια αλλη λυση η πρεπει να περιμενω αλλο ξεκλειδωμα πλεον??

 

και εγω την πατησα ετσι, στο zune καπου στις ρυθμισεις αν θυμαμαι καλα εχει στο update εφοσον εκανες απο το ιδιο pc το update το κουμπι restore! το οποιο σε επαναφερει στο προιγουμενο update! ;) μετα κανεις to unlock και prevent from lock και μετα το nodo ξανα!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανά widget στα wp7 να κάνει lock screen πατώντας την οθόνη να σβήνει δηλαδή η συσκευή γιατί είναι σπαστικο το άνοιξε κλείσε απ το πάνω κουμπί.

 

μεχρι στιγμισ οχι, αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις να σβηνει η οθονη καθε 30 δευτερα ωστε με το που το αφηνεις να κλειδωνει μονο του! πιστευω πως θα βγουνε συντομα τετια προγραμματακια, αν κοιταξεις σε προηγουμενα post υπαρχουν διευθυνσεις που μπορεισ να μενεις ενημερωμενος για ολα τα προγραμματα που κυκλοφορουν

 

Αν καποιος ειναι προγραμματιστης για windows phone

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1052251

 

πολυ καλα νεα για τους προγραμματιστες και για τους απλουσ χρηστεσ καθως το προγραμματα που θα χρησημοποιουν το νεο update θα αρχησουν να φτιαχνονται απο νωρις ...

Edited by ViEL
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρη αναφορα στα πρωτα βηματα και καποια βασικα προγραμματα

 

1. Εγκαθιστουμε τα 2 update απο το Zune .

2. Για να σεταρουμε λογαριασμους Παμε Settings/Emails Accounts και βαζουμε πρώτα τα στοιχεια

για το μαιλ του hotmail.com (Προσοχη μονο με τετοιο μαιλ θα εχουμε

προσβαση στο Market.

ΠΡΟΣΟΧΗ Αυτος ο λογαριασμος ειναι ο ο μονος που δεν μπορει να διαγραφει.

3. Στην ιδια οθονη μπορουμε να βαλουμε λογαριασμους Google και Facebook Twitter εταιρικα μαιλ κλπ

Για το facebook αν βαλετε λογαριασμο και δεν θελετε τους εκαντονταδες

"φιλους" να φαινονται τοτε πηγαινεται στο Settings/applications/people και

εκει επιλεξτε να φαινονται μονο αυτοι που ειναι στις επαφες μας.

4. Ξεκινηστε το market και αναζητηστε την εφαρμογη Facebook.

Αν ολα εχουν γινει σωστα τοτε θα μπορειτε να την κατεβασετε (αυτην και

οτι αλλο ειναι free στο market).

Επίσης καντε τα update που σας δειχνει εκει. Ειναι για εφαρμογες της HTC.

5. Αφου βεβαιωθουμε οτι το market σωστα τοτε μπορουμε να βαλουμε και τα

Ελληνικα στο τηλεφωνο...

Πάμε settings/region and language και αλλαζουμε σε Greek το Region Format

και το System Locale. Μετα τις αλλαγες πανω-πανω στην οθονη μας ζηταει

να σωσουμε τις αλλαγες και να κανει επανεκινηση.

Μετα την επανεκινηση θα εχουμε και Ελληνικα σε Ημερ/νιες κλπ.

6. Τωρα εγκαταστηστε με το Τom Xap INstaller το Ελληνικο πληκτρολογιο που

θα κατεβασετε απο εδω. Οταν εγκατασταθει τρεχουμε την εφαρμογη Native Keyboard και

επιλεγουμε γλώσσα Greek και να αντικαταστησει τα Ισπανικα.Παταμε aply.

και κλεινουμε την εφαρμογη, και παμε settings/keyboard και απο την λιστα

επιλεγουμε Αγγλικα και Ισπανικα. Τωρα εχουμε και Ελληνικο πληκτρολογιο

παντου.

 

Προτεινομενες δωρεαν εφαρμογες.

 

1 Native Keyboard - Ελληνικο πληκτρολογιο (ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΟΥ)

2. Advance Config - Αλλαγη βασικων χρωματων σε αποχρωσεις που μας αρεσουν. (ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΟΥ)

αλλαγη ηχων και αλλες ρυθμισεις.

3. Registry Editor (ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΟΥ)

4. Βattery tool (ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΟΥ)

5. Facebook kai FIM (MARKET)

6. Htc Apps (Υπαρχουν περιπου 10 εφαρμογες δειτε τις)(MARKET)

7. Flixter kai IMDB για τους σινεφιλ.. (MARKET)

8. Shazam Αναγνωριση τραγουδιων. (MARKET)

9. Wonder Reader και Tech News Now -- RSS google reader (MARKET)

10. Tile Notes- Για συντομες σημειωσεις (yellow notes) στην αρχικη οθονη (MARKET)

 

Εδω οι εφαρμογες που δεν ειναι στο Market

 

Oσο για την επαναφορα σε προ-NODO που ρωτησε καποιος φιλος

Αυτη γινετε απο το Zune Phone/Settings/Update. Δειτε την φωτο πιο κατω

 

colossus

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι ..λοιπον το εκανα και ολα μια χαρα το εβγαλα το update..ευχαριστω πολυ.μια ερωτηση να κανω οταν περασω τραγουδια δικα μου και και το ξεκλειδωσω μπορω να κανω update μετα η το αφηνω το τηλεφωνο οπως ειναι?εν τω μεταξυ αυτο που βλεπω ειναι οτι στο καιρο τωρα μου βγαζει κανονικα την περιοχη που ειμαι ενω πριν μου εβγαζε ασχετα αυτο πλαι δεν μπορω να το καταλαβω αλλα τελος παντων...:))
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος να μου πει ενα τροπο να ξεκλειδωσω το τηλεφωνο που εκανα update στο nodo και το zune δε μου δινει επιλογη για restore?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι ..λοιπον το εκανα και ολα μια χαρα το εβγαλα το update..ευχαριστω πολυ.μια ερωτηση να κανω οταν περασω τραγουδια δικα μου και και το ξεκλειδωσω μπορω να κανω update μετα η το αφηνω το τηλεφωνο οπως ειναι?εν τω μεταξυ αυτο που βλεπω ειναι οτι στο καιρο τωρα μου βγαζει κανονικα την περιοχη που ειμαι ενω πριν μου εβγαζε ασχετα αυτο πλαι δεν μπορω να το καταλαβω αλλα τελος παντων...:))

Υποθέτω οτι το "εβγαλες" με το backup απο το Ζune ??? Ετσι ειναι????

 

Τωρα αν καταλαβα την ερωτηση σου ...ΝΑΙ μπορεις και να περασεις τραγουδια, μετα να το ξεκλειδωσεις και μετα να κανεις Update...

H σειρα ειναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ και πρεπει να γινει ετσι . 1. Ξεκλειδωμα 2.Μετα update.

 

μηπως μπορει καποιος να μου πει ενα τροπο να ξεκλειδωσω το τηλεφωνο που εκανα update στο nodo και το zune δε μου δινει επιλογη για restore?

 

Το Zune παντα εχει επιλογη μετα απο update...Μηπως εκανες το update σε αλλο PC ??

H εσβησες κατι ???

 

Θα το ξανακοιταξω αλλα νομιζω οτι πρεπει να φλασαρεις ΡΟΜ πριν απο το NODO.

Αυτη πρεπει να ειναι η ΡΟΜ που φοραει πριν τη NODO.

To oνομα του αρχειου ειναι Vodafone_ELL_1.10.168.05_Radio_5.52.09.1 6_22.33a.50.10U

Αν καποιος το εχει ας επιβεβαιωσει τα νουμερα απο το settings/about/more

Eδω εχει ΟΔΗΓΙΕΣ για το φλασαρισμα

 

colossus

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη βρηκα καταστημα voda να παω να το παρω...θα ηθελα να ρωτησω υπαρχει σε ''καταστημα'' gps δωρεαν...για να το κατεβασω αν ειναι στειλτε καποιο πμ...ευχαριστω..

 

ΥΓ: Επειδη φευγω εντος ολιγου αν ειναι διαθεσιμος καποιος θα ειμαι υποχρεως μην παω κ το παρω κ δεν κανει...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος μετρητης για δεδομενα ? ευχαριστω

Οχι ..δεν υπαρχει ακομη..

 

Παιδια επειδη βρηκα καταστημα voda να παω να το παρω...θα ηθελα να ρωτησω υπαρχει σε ''καταστημα'' gps δωρεαν...για να το κατεβασω αν ειναι στειλτε καποιο πμ...ευχαριστω..

 

ΥΓ: Επειδη φευγω εντος ολιγου αν ειναι διαθεσιμος καποιος θα ειμαι υποχρεως μην παω κ το παρω κ δεν κανει...

 

Τα προγραμματα πλοηγησης τωρα ξεκινανε στα WP7 ...

Αν το θελεις κυριως για πλοηγηση ..μην το παρεις ...δεν ειναι ακομη ετοιμο...θα ειναι αλλα οχι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

ναι colossus μεσω zune το εκανα γιατι βασικα εχω τα vista και με το που εκανα update εκανα και απεγκατασταση και το ειχα παει σε ενα φιλο που εχει windows 7 και περασα το zune εκει αλλα δεν ειχε restore οποτε το εκανα απο το δικο μου τωρα και ολα μια χαρα με γυρισα ετσι οπως το πηρα το τηλεφωνο με εκδοση 7008.0 οποτε μια χαρα τωρα ..εισαι ωραιος..
Link to comment
Share on other sites

[/u][/b]

 

 

 

Το Zune παντα εχει επιλογη μετα απο update...Μηπως εκανες το update σε αλλο PC ??

H εσβησες κατι ???

 

Θα το ξανακοιταξω αλλα νομιζω οτι πρεπει να φλασαρεις ΡΟΜ πριν απο το NODO.

Αυτη πρεπει να ειναι η ΡΟΜ που φοραει πριν τη NODO.

To oνομα του αρχειου ειναι Vodafone_ELL_1.10.168.05_Radio_5.52.09.1 6_22.33a.50.10U

Αν καποιος το εχει ας επιβεβαιωσει τα νουμερα απο το settings/about/more

Eδω εχει ΟΔΗΓΙΕΣ για το φλασαρισμα

 

colossus

 

colossus ευχαριστω για την απαντηση.Στο pc που εγινε το update εχει γινει format και στο zune δεν υπαρχει restore point.να δοκιμασω τη rom που δινεις?

Link to comment
Share on other sites

colossus ευχαριστω για την απαντηση.Στο pc που εγινε το update εχει γινει format και στο zune δεν υπαρχει restore point.να δοκιμασω τη rom που δινεις?

 

Νομιζω οτι δεν εχεις αλλη επιλογη.... Με προσοχη και να ακολοθησεις τις οδηγιες κατα γραμμα.

Οταν τελειωσεις πες μας πως πήγε !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

To παρηγγειλα και εγω μεσω ιντερνετ.Για να δουμε ποσο καιρο θα κανει να ερθει με κουριερ στην κω

 

Σε εσας ποσο καιρο εκανε;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

σε εχω ζαλισει το ξερω αλλα παλι κατι δεν παει καλα .εστειλα το mail στο κινητο το εκανα install το αρχειο chevronwp.cer. και μετα συνδεω το τηλεφωνο στον υπολογιστη και ανοιγω το αρχειο chevronwp.exe που εχει το λουκετο σαν εικονα ξεκλειδωμενο και μου γραφει αποδοχη..το κανω κανονικα και μετα μου πεταει κατι αλλο και γραφει:(sorry,i am having trouble communicating with the phone .please make sure its connected using usb.please start the zune application).και ειναι συνδεδεμενο το τηλεφωνο κανονικα στον υπολογιστη..τι παει στραβα δεν μπορω να καταλαβω...:((
Link to comment
Share on other sites

σε εχω ζαλισει το ξερω αλλα παλι κατι δεν παει καλα .εστειλα το mail στο κινητο το εκανα install το αρχειο chevronwp.cer. και μετα συνδεω το τηλεφωνο στον υπολογιστη και ανοιγω το αρχειο chevronwp.exe που εχει το λουκετο σαν εικονα ξεκλειδωμενο και μου γραφει αποδοχη..το κανω κανονικα και μετα μου πεταει κατι αλλο και γραφει:(sorry,i am having trouble communicating with the phone .please make sure its connected using usb.please start the zune application).και ειναι συνδεδεμενο το τηλεφωνο κανονικα στον υπολογιστη..τι παει στραβα δεν μπορω να καταλαβω...:((

 

μηπως εχεισ κανει το nodo update? αν ναι δεν μπορεισ να το σπασεις! μπες στα settings και δες τι εκδοση εχεις.. και πες μας! αν λεει 7390 (αν θυμαμαι καλα) τοτε εχεις το nodo.. αν λεει 2004 η 2008 τοτε κατι αλλο δν κανεις καλα

Link to comment
Share on other sites

εισα κανει update και εκανα restore και μου βγαζει κανονικα τωρα εκδοση 7008.0 ενω οταν του ειχα κανει το update εβγαζε 7390..οποτε απο αυτο ειναι ενταξει αλλα δεν μπορω να καταλαβω μετα vista τι γινεται ..εκτος αν κολλαει τι να πω..
Link to comment
Share on other sites

εισα κανει update και εκανα restore και μου βγαζει κανονικα τωρα εκδοση 7008.0 ενω οταν του ειχα κανει το update εβγαζε 7390..οποτε απο αυτο ειναι ενταξει αλλα δεν μπορω να καταλαβω μετα vista τι γινεται ..εκτος αν κολλαει τι να πω..

 

μηπως ειναι κλειδομενη η οθονη οταν κανεις τρεχεις το exe?

μηπως η συνδεση με το zune ειναι σαν guest?

μηπως εχεις κανενα skype ανοιχτο?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=938106

 

το θελει ναι αυτο ειναι ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...