Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι να μπορούσα αλλά δεν έχω αυτή τη δυνατότητα μιας και δεν ανήκω πια στην ομάδα διαχείρισης! Αν ρίξεις μια ματιά σε παλαιότερα post θα δεις ότι το έχω ζητήσει πολλάκις!

.

 

Νομισα οτι επειδή το opening post ειναι δικό σου οτι μπορεις ..sorry

 

Διόρθωσε αν θες και τα δύο link, είναι λάθος.

 

Ευχαριστώ για την υποδειξη ...Διορθώθηκαν

 

Και άλλη μία... το LG έχει 16GB εσωτερικής μνήμης ενώ το Trophy 8GB.

Και δύο μικρότερες διαφορές... το LG έχει και DLNΑ ενώ το Trophy όχι. To LG έχει 512ΜΒ RAM ενώ το Trophy 576MB.

 

Εχεις δίκιο ....ξέχασα την μνημη (16gb-8gb)....ειναι σημαντική για κάποιους...

 

colossus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,ειμαι αναμεσα σε trophy. Και optimus 7. Aποτο καταστημα ειναι 199 η οχι;πιστωτικη δεν εχω

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το Post του colossus. Τέτοια θα βοηθήσουν και τη συσκευή να πουλήσει, αφού οι φίλοι θα δουν ότι το κινητό "ανοίγει" κι έχει κι άλλες χάρες εκτός από το άριστο πραγματικά interface...

 

Μολις το πάρω στα χερια μου θα κατσω να φτιαξω ενα αναλυτικο HowTo απο την αρχή με ολα οσα πρεπει να γίνουν ...

 

Καλησπερα,ειμαι αναμεσα σε trophy. Και optimus 7. Aποτο καταστημα ειναι 199 η οχι;πιστωτικη δεν εχω

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Δες το ποστ μου στην προηγουμενη σελιδα για συγκρισεις ...Νομιζω οτι μπορεις και απο καταστημα να το παρεις 199.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι αναμεσα σε trophy. Και optimus 7. Aποτο καταστημα ειναι 199 η οχι;πιστωτικη δεν εχω

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Η τιμή είναι ίδια : 199E είτε στο κατάστημα, είτε με πιστωτική από το site της vodafone....

Βλέπω αρχίζουμε και γινόμαστε πολλοί...!!! Καλορίζικο σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομισα οτι επειδή το opening post ειναι δικό σου οτι μπορεις ..sorry

 

colossus

 

Μετά το πέρας κάποιου χρονικού διαστήματος δεν έχουμε τη δυνατότητα να κάνουμε edit το post μας, πόσο μάλλον τον τίτλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι ίδια : 199E είτε στο κατάστημα, είτε με πιστωτική από το site της vodafone....

Βλέπω αρχίζουμε και γινόμαστε πολλοί...!!! Καλορίζικο σε όλους!!!

 

Επιβεβαιώνω κ εγώ μιας κ το δικό μου και του ξαδέρφου μου τα παραγγείλαμε από καταστήματα στα 199€

Το θέμα είναι αν θα μας τα φέρουν βεβαίως!!!:p

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εχω μερικες αποριες... Εγω ειμαι κυπρο και παω θεσσαλονικη την τεταρτη. Αν το παραγγειλω απο την vodafone το κινητο την τριτη θα ερθει συστημενη επιστολη να παω να το παρω απο ταχυδρομιο η απο καποιο μαγαζι της;; Θελω να μου πειτε ποτε πρεπει να το παραγγειλω για να το εχω ακομα και απο τεταρτη στα χερια μου.. Επισης ηθελα να ρωτισω επειδη δεν γνωριζω αυτα τα updates, NoDo κλπ, πως γινονται update?? Οταν συνδεσω το trophy με το PC γινονται αυτοματα η πρεπει να κανω κατι αλλο??? ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ να το πιασω στα χερια μου !!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω μερικες αποριες... Εγω ειμαι κυπρο και παω θεσσαλονικη την τεταρτη. Αν το παραγγειλω απο την vodafone το κινητο την τριτη θα ερθει συστημενη επιστολη να παω να το παρω απο ταχυδρομιο η απο καποιο μαγαζι της;; Θελω να μου πειτε ποτε πρεπει να το παραγγειλω για να το εχω ακομα και απο τεταρτη στα χερια μου.. Επισης ηθελα να ρωτισω επειδη δεν γνωριζω αυτα τα updates, NoDo κλπ, πως γινονται update?? Οταν συνδεσω το trophy με το PC γινονται αυτοματα η πρεπει να κανω κατι αλλο??? ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ να το πιασω στα χερια μου !!!

 

Φιλε μου καλυτερα βρες απ το site της Voda πιο μεγαζι ειναι κοντα στη περιοχη που θα πας,μετα παρτους τηλεφωνο να σου το φερουν αυτοι και οταν με το καλο θα εισαι Θεσαλονικη περνα απ το μαγαζι κατα τη Πεμπτη απογευμα θα το εχουν εκει!

Οσο για τα updates μαλλον δεν ειναι ΟΤΑ και πρεπει να το συνδεσεις με το PC και το Zune

 

Μάνο θα έρθουν σίγουρα, υπάρχει πολύ απόθεμα.

 

Μακαρι φιλε Γιαννη,δε το χρειαζομαι το κινητο αμεσα μιας και εχω προπαραγγειλη και το htc flyer και εχω και αυτα που ξερεις αλλα δε ξερω γιατι αλλα με τραβαει η ιδεα να παρω ενα 7αρι παρ ολα τα μειον τους και να εντρυφησω στο λειτουργικο που κατι μου λεει πως θα ναι πολυ καλος παικτης απ του χρονου(σταθεροτητα δεδομενη,αερατο,εισοδος Νοκια με πιθανως δωρεαν χαρτες ovi οι οποιοι ειναι πολυ λειτουργικοι και διαδραστικοι(τους δουλευω χρονια αλλα ειδικα τα τελευταια 2 χρονια εχουν κανει αλματα:))και επισης δε ξερω γιατι με τραβαει η ιδεα htc ms wp7 πιο πολυ απ το σαφως πιο ολοκληρωμενο ios iphone που για μενα ειναι ο πιο κοντινος ανταγωνιστης του μιας και το android απο δυνατοτητες και ελευθεριες ειναι αλλου:)

 

σσ

Μου αρεσει φιλε που εισαι πανταχου παρον(παει και λογο των ημερων).η παρουσια και οι γνωσεις σου δινουν αξια στα φορουμ!!!:D

 

σσ

Καλη Ανασταση να εχουμε παιδια ολοι!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χαίρεται... μήπως γνωρίζει κάποιος παιδιά αν το trophy έχει Gorilla Glass???

 

Ναι, και αυτό και το LG.

 

http://www.corninggorillaglass.com/#featured-products

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για οσους το πήραν και αρχισαν το σκαλισμα...

Απο οτι ξέρω (γιατι δεν το εχω ακόμα στα χερια μου) δεν πρέπει να γινει update σε NODO πριν το ξεκλειδώσετε ...

 

Πρώτα ξεκλειδωμα (νεος οδηγός) οπως ειναι και επιπλεον αυτο για να μην ξανακλειδωσει

και μετα update.... για να μεινει ξεκλειδωτο και μετα το update...

 

Αν γινει update πριν το ξεκλειδωμα μετα δεν ξεκλειδωνει ...

Πιθανον να χρειαστει φλασαρισμα στην προηγουμενη ρομ για να διορθωθει.

 

Περισσοτερα οταν θα το εχω ...

colossus

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω για εναν οδηγο στα Ελληνικα για το σπασιμο μεχρι να το παραλαβω....

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Για ξεκλειδωμα πριν το NODO !!! ξεκλιδωνεις ... χωρις να αποσυνδεσεις το καλωδιο κανεις το tweak για να μεινει ξεκλειδωτο .. και μετα περνας apps και update ;) αν εχεις βαλει το NODO στο Zune υπαρχει επιλογη για restore το κανεις και σε επαναφερει στο προηγουμενο update
Link to comment
Share on other sites

Τωρα αμα παω εκει και τους αρπαξω???

Πηγα και στα 2 και μου ειπαν δεν εχουμε αποθεμα αλλα αν παρεαγγειλουμε υπαρχουν μπολικα.

Το καταγγελω!!! :p

 

Πριν λιγο εντοπισα ενα μοναδικο κομματι σε καταστημα της Βεροιας και, ως αδυναμος χαρακτηρας που ειμαι, το τσιμπησα. Για το οτι ειναι μια συσκευη πολυ ανωτερης κλασης απο των 200 ευρω δεν το συζηταμε καν. Ετοιμαζω το jailbreak, την αναβαθμιση και επανερχομαι!:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Tελικα, μετα απο 2 ωρες διαπιστωνω οτι δεν μου αρεσει η δομη των WP7. To βαζω προς πωληση στο Buy & Sell και επιστρεφω στο Android! :(

 

Εκτιμώ ότι θα δούμε πολλά τέτοια post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χάρη, αφού είδες ότι το πήρα. Ας ερχόσουν μια βόλτα να πίναμε καφεδάκι...

Όπως δε σου άρεσε και το Ios, έτσι και το WM7 που είναι μιας ίδιας φιλοσοφίας λειτουργικό, ήταν φυσικό να μην σου αρέσει...

Από την άλλη, εμένα μου αρέσει πολύ, αλλά δυσκολεύομαι ακόμη πιο πολύ να δουλέψω 500+ επαφές χωρίς Ελληνικά...

Χώρια το ξεκλείδωμα που χρειάζεται για να απαντήσεις!!!!!!!!!

Και να το κρατήσεις, δε νομίζω να είναι θέμα, πιστεύω ότι Droid στο κινητό αυτό θα παίξει στο μέλλον... Ιδιαίτερα αν τα WP7 του Οκτώβρη αποδειχθούν πατάτα...

Όσο για το Android, αν είναι όπως το γνώρισα στα Xperia Mini (και Maxi) και στο Archos 70, καλύτερα να μην το ξαναπιάσω στα χέρια μου....

 

Εκτιμώ ότι θα δούμε πολλά τέτοια post.

Η έλλειψη Ελληνικών είναι αυτό που θα κάνει το κινητό να μην αγαπηθεί πιστεύω από τους χρήστες. Να λέμε την αλήθεια, η κατάσταση θυμίζει Ios κι Android στα πρώτα τους βήματα... Για να μην ξεχάσω ότι πέρυσι ακόμη παίρναμε Xperia X10 που δεν έστελναν με bluetooth, η μπαταρία τους τελείωνε με μερικά τηλεφωνήματα... Μην τα ξεχνάμε όλα αυτά.

Και για να λέμε και την αλήθεια, όπως είπε κι ο Χάρης, δύσκολα αντιστέκεσαι σε τέτοιες ευκαιρίες (; )

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως για να αλλάξουμε θέμα και να επανέλθουμε, ένα θετικό που έχουν τα windows phone είναι πως ότι ισχύει για μία συσκευή... ισχύει για όλες, με μια μικρή εξαίρεση στα Samsung.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και να το κρατήσεις, δε νομίζω να είναι θέμα, πιστεύω ότι Droid στο κινητό αυτό θα παίξει στο μέλλον... Ιδιαίτερα αν τα WP7 του Οκτώβρη αποδειχθούν πατάτα...

Όσο για το Android, αν είναι όπως το γνώρισα στα Xperia Mini (και Maxi) και στο Archos 70, καλύτερα να μην το ξαναπιάσω στα χέρια μου....

 

1. Είαι σχεδόν σίγουρος πως δεν πρόκειται κάποιος να καθίσει και να ασχοληθεί για να βάλει android σε αυτή τη συσκευή.

 

2. Δεν έχει καμία σχέση το android με αυτό που έχεις γνωρίσει στις συσκευές που αναφέρεις.

 

3. Δεν λέγεται droid (που είναι άλλο πράγμα) αλλά android.

 

EDIT: Sorry για τα συνεχόμενα post λόγω βιασύνης, ας τα συνενώσει κάποιος mod.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Γιατί όχι; Εδώ στο HD2 τρέχουν τα πάντα.... (σχεδόν).

2. Τι να κάνουμε; Δε μου δίνουν τα κινητά για δοκιμή, τα αγοράζω με χρήματα δουλεμένα και σχεδόν πάντα καινούργια, οπότε προτιμώ ότι υπάρχει φθηνότερο!!!! Θα ήθελα ένα Desire HD, αλλά 600 ευρώ δεν έδωσα ούτε για Iphone...

3. Ευχαριστώ για τη διόρθωση. Γνωρίζω σχετικά, απλά χάριν συντομίας.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Γιατί όχι; Εδώ στο HD2 τρέχουν τα πάντα.... (σχεδόν).

 

Ξέρεις τι development έχει πέσει στο HD2 για να φτάσει σε αυτά τα αποτελέσματα;

 

Είναι από τις τυχερές συσκευές που ασχολήθηκε μαζί της η DFTeam και ο Cotulla. Η καλύτερη ομάδα στο χώρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απ τις απαντήσεις του athanaso και απ το λίγο που κάθησα και ασχολήθηκα να δω τι ψάρια πιάνουν αυτα τα wp7 μου φαίνεται πεταμένα λεφτά θα δώσω κ σκέφτομαι σοβαρά να ακυρώσω τη παραγγελία!!

εξηγούμε..

βασικό..όχι Ελληνικα!!!

ούτε πληκτρολόγιο παρά μόνο με modes..

όχι search στις επαφές μου πράγμα σημαντικό το καλοκαίρι στη δουλειά μου!

λειτουργικό καρακλειδωμενο

όχι bluetooth που εμένα μετ χρειάζεται μιας κ δεν εχω σήμα να στέλνω mail πάντα στο νησί

όχι file explorer

αναμονή για multitasking

ένα κάρο εφαρμογές που τις εχω συνηθίσει στα wm κ στο android και εδώ ούτε ζωγραφια δεν υπάρχουν

 

τέλος πάντων μάλλον έπρεπε να τη ψάξω καλύτερα τη δουλειά πριν ενθουσιαστό με τη προοπτική των 7,ίσως να είναι καλά μετά τον Οκτώβρη στο update η όταν μπει η Nokia στο χορό αλλά όχι τώρα!

 

ακου να πρέπει να τα ξεκλειδώσεις για να απαντήσεις σε κλήση!!!:mad:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ακου να πρέπει να τα ξεκλειδώσεις για να απαντήσεις σε κλήση!!!:mad:

 

Κοίταξε, αυτό το "ελάττωμα" δεν εμπόδισε τη Samsung να γίνει μια από τις μεγάλες δυνάμεις στο χώρο (ήταν χαρακτηριστικό σε όλες τις πρώτες συσκευές της αφής).

Εμένα περισσότερο με πείραζε η καθυστέρηση των Wm να "παίξουν" τον ήχο κλήσης, οπότε και κάποιες φορές έχανα κλήσεις με τα Omnia, Kaiser κλπ...

 

Όσο για τα WP7, έτσι κι αλλιώς, απαντώ με το Bluetooth...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δώσε του μια ευκαιρία Μάνο, μόνο έτσι θα μάθεις αν είναι όντως για σένα, αλλιώς πάντα θα μείνεις με την απορία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...