Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε μενα εκανε 1,5 μερα (official rom)

 

Και τι,το άφησες με ανοικτή οθόνη και wi-fi...μέχρι να τελειώσει....?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και τι,το άφησες με ανοικτή οθόνη και wi-fi...μέχρι να τελειώσει....?

 

οχι βεβαια, το σεταρα και δεν ξαναασχοληθηκα, απλά το κοιταξα την αλλη μερα και ηταν οκ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα με την touch it την μπαταρία την πάει αίμα. Εχθρός το βράδυ το γεμισα τώρα είναι κάτω από την μέση. Δεν μίλησα καθόλου, 5λεπτα Wi-Fi

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

οχι βεβαια, το σεταρα και δεν ξαναασχοληθηκα, απλά το κοιταξα την αλλη μερα και ηταν οκ

 

Aν και άλλαξα ROM, δεν νομίζω να έφταιγε αυτό. Πέρασα λοιπόν άλλη ROM και πάλι μου έκανε το ίδιο παραμύθι. Το άφησα λοιπόν όλο το βράδυ όπως εσύ, και σήμερα το μεσημέρι τελείωσε ο συγχρονισμός. Δεν ξέρω τι φταεί, αν είναι "ελληνικό" το φαινόμενο ή έτσι κάνει γενικότερα, αλλά όσο συγχρονίζει δεν έχει κάποιο πρόβλημα. Μια χαρά δουλεύει το twitter. Το μοναδικό θεματάκι είναι ότι δεν εμφανίζονται οι twitter επαφές. Τώρα που συγχρονίστηκα, εμφανίστηκαν και αυτές.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

έχω το nokia lumia 800. όταν γράφω email στα ελληνικά, ο παραλήπτης δεν αναγνωρίζει τους χαρακτήρες. Με λατινικούς χαρακτήρες δεν υπάρχει πρόβλημα. Γνωριζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

επειδή εμένα με δυσκόλεψε αρκετά, σας παραθέτω το link. Μπορεί σε κάποιους να φανεί χρήσιμο.

εισαγωγή επαφών από gmail σε Lumia 800: θέλει τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εφαρμογή facebook μα τόσο χάλια;

Αυτό δεν είναι διαφήμηση αλλά δυσφήμηση

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

επειδή εμένα με δυσκόλεψε αρκετά, σας παραθέτω το link. Μπορεί σε κάποιους να φανεί χρήσιμο.

εισαγωγή επαφών από gmail σε Lumia 800: θέλει τρόπο

 

από το gmail δεν μπορείς να τις περάσεις στο hotmail, από εκεί μετά στο κινητό??

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

από το gmail δεν μπορείς να τις περάσεις στο hotmail, από εκεί μετά στο κινητό??

 

από το hotmail όχι. το δοκίμασα και αυτό. μόνο αν τις περάσεις στο outlook ή στο address book του mac

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρίν παρω το lumia είχα το Iphone.. να πω ότι δεν είχα κανένα πρόβλημα να εισάγω τις επαφές μου στο hotmail κατευθείαν απο το

gmail

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρίν παρω το lumia είχα το Iphone.. να πω ότι δεν είχα κανένα πρόβλημα να εισάγω τις επαφές μου στο hotmail κατευθείαν απο το

gmail

 

συμφωνώ, απο το gmail περνάνε οι επαφές στο hotmail (το έχω γράψει και ο ίδιος). Δεν περνάνε όμως από το λογαριασμό του hotmail στο Lumia 800.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως φεύγει η επιλογή να εμφανίζεται το γράμμα στις σελίδα με τις εφαρμογές??Θέλω να είναι η μία κάτω απο την άλλη χωρίς να υπάρχει το γράμμα που να τις ξεχωρίζει.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως φεύγει η επιλογή να εμφανίζεται το γράμμα στις σελίδα με τις εφαρμογές??Θέλω να είναι η μία κάτω απο την άλλη χωρίς να υπάρχει το γράμμα που να τις ξεχωρίζει.

 

αυτό το κάνει αυτόματα όταν ξεπερνάει έναν εριθμό απο εφαρμογές. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποια ρύθμιση εκτός αν υπάρχει κατι στην registry

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιο πρόβλημα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει

Θέλω να ξεκλειδώσω το τηλ. Η έκδοση είναι 7.10 .7740.16

Hd7 αν υπάρχει κάποια νεότερη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις Custom ROM (την έχω περάσει, δεν έχει κανένα πρόβλημα), διάβασε τον οδηγό εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316887

 

και για να διαλέξεις την τελευταία ROM δες το μήνυμα μου εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3964448#post3964448

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχετε περάσει αρχεία pdf στα wp να τα διαβάσετε? Δεν ξέρω τι γίνεται στα android η στα iphone αλλά στο trophy μου κατέβασα ένα βιβλίο 35mb 1100 σελίδες και το άνοιξα με το adobe reader αλλά δεν διαβάζεται με τίποτα, κολλάει πάρα πολυ και δεν αποκρίνεται σωστά, επίσης δεν υπάρχει τρόπος να μεταβεί κάποιος σε όποια σελίδα θέλει αλλα να τις πάει μια μια μέχρι να τη βρεί. Υπάρχει αλλος τρόπος?

 

Εκτός το skydrive πως μπορούμε να έχουμε τέτοια αρχεία στο κινητό μας, γιατί μου πήρε 20 λεπτά να το ανεβάσω πρώτα στο skydrive και να το κατεβάσω στη συσκευή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχετε περάσει αρχεία pdf στα wp να τα διαβάσετε? Δεν ξέρω τι γίνεται στα android η στα iphone αλλά στο trophy μου κατέβασα ένα βιβλίο 35mb 1100 σελίδες και το άνοιξα με το adobe reader αλλά δεν διαβάζεται με τίποτα, κολλάει πάρα πολυ και δεν αποκρίνεται σωστά, επίσης δεν υπάρχει τρόπος να μεταβεί κάποιος σε όποια σελίδα θέλει αλλα να τις πάει μια μια μέχρι να τη βρεί. Υπάρχει αλλος τρόπος?

 

Εκτός το skydrive πως μπορούμε να έχουμε τέτοια αρχεία στο κινητό μας, γιατί μου πήρε 20 λεπτά να το ανεβάσω πρώτα στο skydrive και να το κατεβάσω στη συσκευή

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=975401

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

 

Σωστός! και με το windows phone power tools γίνεται αλλά σκεφτόμουν κάτι επίσημο όπως με το zune, μήπως δηλαδή μου διαφεύγει κάτι. Tα βιβλία είναι για φίλο, σκέφτεται να πάρει το lumia, να μην τον μπλέξω με τέτοια κόλπα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστός! και με το windows phone power tools γίνεται αλλά σκεφτόμουν κάτι επίσημο όπως με το zune, μήπως δηλαδή μου διαφεύγει κάτι. Tα βιβλία είναι για φίλο, σκέφτεται να πάρει το lumia, να μην τον μπλέξω με τέτοια κόλπα

σωστα αλλα με το zune μαλλον δεν περνανε αυτα τα αρχεια ....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις Custom ROM (την έχω περάσει, δεν έχει κανένα πρόβλημα), διάβασε τον οδηγό εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316887

 

και για να διαλέξεις την τελευταία ROM δες το μήνυμα μου εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3964448#post3964448

 

Η σελίδα έχει τρία λιγκ το πρώτο που κατέβασα και το τρίτο

Δεν λειτουργεί έχεις κάποια λύση

Link to comment
Share on other sites

Η σελίδα έχει τρία λιγκ το πρώτο που κατέβασα και το τρίτο

Δεν λειτουργεί έχεις κάποια λύση

 

Τα τσέκαρα δουλεύουν, το τρίτο θέλει εγγραφή

http://www.mediafire.com/?a27d9vc21qs7emd

αυτό είναι το δεύτερο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η σελίδα έχει τρία λιγκ το πρώτο που κατέβασα και το τρίτο

Δεν λειτουργεί έχεις κάποια λύση

Δεν δουλεύουν τα λινκ ή οι RΟΜ;

 

Στις ROM για το Trophy, υπήρχε κάποιο πρόβλημα. Για να το λύσω έκανα το εξής. Κατέβασα και την κινέζικη ROM, που θα την βρεις εδώ, και τις σύγκρινα και είδα ότι έλειπαν 2 αρχεία. Τα πήρα άπό την κινέζικη και τα αντέγραψα στην άλλη, και μετά δούλευε. Αν πάλι δεν δουλέψει, αντέγραψε και το αρχείο ROMUpdateUtility.exe και αντικατέστησέ το. Λογικά έτσι θα δουλέψει.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά τα διόρθωσα κάνοντας αλχημείες το τηλ.

Όμως είναι κλειδωμένο προσπαθώ να βάλω κάποιο πρόγραμμα αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...