Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορώ να κάνω update στην συσκευή πλέον,αλλά στο Marketplace πάλι :

Server Error

500 - Internal server error.

There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed... βγάζει!!! Έλεος ρε...................:X:X:X

 

Τώρα δεν μου βγάζει "Server Error

500 - Internal server error.

There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed". Μπαίνω κανονικά στο Marketplace από τον ΗΥ και στο Purchase history λέει:

"Your phone's current Country/Region setting prevents you from viewing your purchase history on the web. Please go to the Store on your phone, and then try to download the app again''....... Παντού έχω το ίδιο US,όμως.......όσο πάει και γίνεται πιο περίεργο το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τώρα δεν μου βγάζει "Server Error

500 - Internal server error.

There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed". Μπαίνω κανονικά στο Marketplace από τον ΗΥ και στο Purchase history λέει:

"Your phone's current Country/Region setting prevents you from viewing your purchase history on the web. Please go to the Store on your phone, and then try to download the app again''....... Παντού έχω το ίδιο US,όμως.......όσο πάει και γίνεται πιο περίεργο το θέμα!

 

Επειδή νομίζω ότι κατάλαβα τι έχει γίνει, για δοκίμασε τις δικές μου ρυθμίσεις:

Display Language: English ( United Kingdom )

 

Region Format: Greek

 

System Locale: Greek

 

Browser & Search Language: English ( United States )

 

Και μετά, κάνε του και ένα restart.

 

Ένα δικό μου πρόβλημα, σχετικά με το τελευταίο update: Τώρα έχω την έκδοση 7.10.8773.98. Και στο μενού των παιχνιδιών, όταν το Avatar κάνει κάποια κίνηση, βλέπω ότι laggάρει.. Όμως, σε όλα τα άλλα σημεία το κινητό δεν έχει κάποιο άλλο θέμα. Θα μου πείτε, το "ψυρίζω" και πόσες φορές θα το κοιτάζω την ημέρα, αλλά ο σκοπός της αναβάθμισης, είναι να βελτιώνει το κινητό και όχι να το υποβαθμίζει. Ας ελπίσουμε με το update σε WP7.8 να μη "γονατίσουν" οι συσκευές μας.. Η συσκευή μου είναι στην υπογραφή..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ναι γιαυτό το ρωτάω. Μιας και η LG δεν θα βγάλει 7,8

 

Μονο αν ασχοληθει καποιος στο XDA μπορεις να ελπιζεις ...!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή νομίζω ότι κατάλαβα τι έχει γίνει, για δοκίμασε τις δικές μου ρυθμίσεις:

Display Language: English ( United Kingdom )

 

Region Format: Greek

 

System Locale: Greek

 

Browser & Search Language: English ( United States )

 

Και μετά, κάνε του και ένα restart.

 

Αν το κάνω αυτό,δεν θέλει και reset μετά?

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνω αυτό,δεν θέλει και reset μετά?

 

Όχι, καθόλου. Μόνο restart, που νομίζω θα σου εμφανίσει και το αντίστοιχο μήνυμα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξεκίνησε η διάθεση του αναμενόμενου update για τα WP8 με την ονομασία Portico στο 8X της HTC σύμφωνα με το wpcentral.com!

 

http://www.wpcentral.com/first-ota-update-windows-phone-8-os-now-live-htc-8x

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το limia 610 θα αναβαθμιστει σε 7,8? Υποστηριζεται usb mass storage? Εγκατασταση εφαρμογών εκτος marketplace, όπως στα win mobile? Και το σηματικότερο αποθήκευση ιστοσελίδων απο τον browser? kai downloading αρχείων??????
Link to comment
Share on other sites

Το limia 610 θα αναβαθμιστει σε 7,8? Υποστηριζεται usb mass storage? Εγκατασταση εφαρμογών εκτος marketplace, όπως στα win mobile? Και το σηματικότερο αποθήκευση ιστοσελίδων απο τον browser? kai downloading αρχείων??????

 

Θα αναβαθμιστεί... Τα υπόλοιπα στα της συσκευής σου...

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μιας που το έγραψε ο συμφορουμίτης από πάνω, πού μπορούμε να δούμε ποιες συσκευές θα αναβαθμιστούν, πέρα από τις Lumia;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

http://www.wpcentral.com/windows-phone-78-update-lumia-900-ready-nokia-servers

 

Τα wp7.8 έχουν φορτωθεί στους σερβερς... Αναμένουμε οι κάτοχοι νοκια να έρθει...

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. λοιπόν δεν ξερω αν ειναι off topic αλλά δεν ξέρω που να το γράψω. Λοιπόν κατι έκανα απο το pc και όχι απο το κινητό και διαγραφηκαν όλες οι εικόνες απο το κινητό και απο το pc αυτες δλδ που υπήρχαν στο κινητό δεν υπάρχουν στο pc. Υπάρχει κάποιος τρόπος να σώσω τις φωτογραφίες ? Μάγκες plz είναι ανάγκη!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν εσκασε μεσω zune..νομιζω εχει κλειδωμενα καποια feautures η ρομ που κυκλοφορησε μεσω care suite..
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το update θα έρθει με το νέο έτος. Αυτή τη στιγμή πήραν αναβάθμιση οι συσκευές που είχαν προμηθευτεί διάφοροι δημοσιογράφοι και προγραμματιστές, και όχι αυτές που κυκλοφόρησαν στο εμπόριο. Ιδού και το άρθρο

 

http://wmpoweruser.com/nokia-devices-getting-wp7-8-update-are-pre-productionactual-update-coming-next-year/

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. λοιπόν δεν ξερω αν ειναι off topic αλλά δεν ξέρω που να το γράψω. Λοιπόν κατι έκανα απο το pc και όχι απο το κινητό και διαγραφηκαν όλες οι εικόνες απο το κινητό και απο το pc αυτες δλδ που υπήρχαν στο κινητό δεν υπάρχουν στο pc. Υπάρχει κάποιος τρόπος να σώσω τις φωτογραφίες ? Μάγκες plz είναι ανάγκη!

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Ειχες ρυθμισει τις φωτο να τις ανεβαζει αυτοματα στο skydrive ? Αν ναι ειναι ολες στο skydrive

Η αν εχεις καποιο backup του κινητου να επαναφερεις

Απο το Pc υποθετω κοιταξες στην Ανακυκλωση και δεν ειναι ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες. Λοιπόν δεν το έχω ρυθμίσει να περνάνε αυτόματα στο SkyDrive, αν μπορείς πες μου πως να το κανω. Κάποιο backup του κινητού δεν έχω και ναι στον κάδο ανακύκλωσης κοίταξα και δεν υπαρχει τίποτα. Τι να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες. Λοιπόν δεν το έχω ρυθμίσει να περνάνε αυτόματα στο SkyDrive, αν μπορείς πες μου πως να το κανω. Κάποιο backup του κινητού δεν έχω και ναι στον κάδο ανακύκλωσης κοίταξα και δεν υπαρχει τίποτα. Τι να κανω ?

 

Για να κανεις τη ρυθμιση για το skydrive.. πηγαινε Ρυθμισεις/(δεξια) Εφαρμογες/Εικονες+Καμερα και ενεργοποιησε το "Αυτοματη αποστολη στο Skydrive"

Μηπως αλλαξες τις ρυθμισεις στους καταλογους στο Zune και ειναι σε αλλο καταλογο και δεν τις βλεπεις ?

 

Κανε μια γενικη αναζητηση στον δισκο σου για αρχεια με το ονομα WP_0*.* να δεις μηπως υπαρχουν σε καποιον

αλλο καταλογο στον δισκο ..

Σε ενα υπολογιστη μονο εχεις συνδεσει το κινητο ? Μηπως στον αλλο υπολογιστη εχει και εκει τις φωτο σου ?

 

Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο .. αν δεν τις βρεις μαλλον τις εχασες ..!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τελικα τις βρήκα με την αναζητηση! :D αυτό που μου λες με την ρύθμιση δεν μου το έχει ως επιλογή. Παίζει να μην ισχύει στο 610 ?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε τελικα τις βρήκα με την αναζητηση! :D αυτό που μου λες με την ρύθμιση δεν μου το έχει ως επιλογή. Παίζει να μην ισχύει στο 610 ?

 

Μπραβο χαιρομαι που δεν εχασες τις φωτο σου ...

Νομιζω οτι δεν εχει να κανει με συσκευη ... υπαρχει σε ολες

Για ξανακοιταξετο ... στο "Εικονες+Καμερα" εχει κατω κατω αυτην την επιλογη για το skydrive !!!!

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μου εχει ειναι η επιλογη ''λογαριασμος γρηγορης κοινοποιησης''.Αυτο ειναι ?

 

Οχι πιο πανω εχει διαφαρες αλλες επιλογες ....

Αλλα για δες εκει εχει Skydrive Facebook Twitter

 

δες και τα PM σου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μου έδωσαν ένα Nokia lumia 610 από την Ελλάδα με επιδότηση συσκευής από την Cosmote. Όταν ανοίγει το τηλέφωνο βγάζει το σήμα της Cosmote και στις πληροφορίες αναφέρει πως πάροχος κινητής τηλεφωνίας είναι η Cosmote Greece. Το λογισμικό είναι το Windows Phone 7.5

 

Έχω το εξής πρόβλημα: ζω στο εξωτερικό κ έβαλα μία SIM Card ενός παρόχου στη Γερμανία. Επιλέγει το τηλέφωνο αυτόματα κανονικά το δίκτυο, συνδέεται σε αυτό κ στέλνει δεδομένα ίντερνετ κανονικά... Δέχεται κλήσεις κανονικά κ απαντώ μια χαρά... το πρόβλημα είναι πως όταν τηλεφωνώ δείχνει πάντα πως το τηλέφωνο που τηλεφωνώ είναι κατειλημμένο, ακόμη κ αν τηλεφων΄ψ πχ το σταθερό μου κ ξέρω πως δεν είναι κατειλημμένο.

 

Τί συμβαίνει, μπορείς κάποιος να εξηγήσει που υπάρχει το πρόβλημα? Έχω ελέγξει το κινητό, δε βλέπω κάπου να υπάρχει κάποιο πρόβλημα κι όμως δεν μπορώ να καλέσω...

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μου έδωσαν ένα Nokia lumia 610 από την Ελλάδα με επιδότηση συσκευής από την Cosmote. Όταν ανοίγει το τηλέφωνο βγάζει το σήμα της Cosmote και στις πληροφορίες αναφέρει πως πάροχος κινητής τηλεφωνίας είναι η Cosmote Greece. Το λογισμικό είναι το Windows Phone 7.5

 

Έχω το εξής πρόβλημα: ζω στο εξωτερικό κ έβαλα μία SIM Card ενός παρόχου στη Γερμανία. Επιλέγει το τηλέφωνο αυτόματα κανονικά το δίκτυο, συνδέεται σε αυτό κ στέλνει δεδομένα ίντερνετ κανονικά... Δέχεται κλήσεις κανονικά κ απαντώ μια χαρά... το πρόβλημα είναι πως όταν τηλεφωνώ δείχνει πάντα πως το τηλέφωνο που τηλεφωνώ είναι κατειλημμένο, ακόμη κ αν τηλεφων΄ψ πχ το σταθερό μου κ ξέρω πως δεν είναι κατειλημμένο.

 

Τί συμβαίνει, μπορείς κάποιος να εξηγήσει που υπάρχει το πρόβλημα? Έχω ελέγξει το κινητό, δε βλέπω κάπου να υπάρχει κάποιο πρόβλημα κι όμως δεν μπορώ να καλέσω...

 

ευχαριστώ.

 

Ισως ειναι κλειδωμενο απο την cosmote αν δεν μπορεις να κανεις τηλεφωνα (ηταν και με επιδοτηση)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...