Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ανοίξω μια σελίδα μέσω του twitter app και το αφήσω να κλειδώσει χωρίς να βγει στο αρχικό μενού θα συνεχίσει η σελίδα να "λειτουργεί" και να καταναλώνει ενέργεια???
Mobile Lineup : Nokia 3330 --> SE T300--> SE T630--> SE K750-->SE W960--> HTC Touch--> SE j105--> Nokia 5530 XpressMusic + Nokia C5 --> Huawei Ideos X5--> SE Xperia Neo V + LG Optimus 7-->Samsung Galaxy S4 mini DUOS-->ASUS Zenfone 2 (2GB Ram).Τα καλύτερα Κ750 --> Xperia Neo V-->j105 (έπεσε στην θάλασσα και έσταζε σκουριά)--> Νοκια C5 --> Ideos X5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν ανοίξω μια σελίδα μέσω του twitter app και το αφήσω να κλειδώσει χωρίς να βγει στο αρχικό μενού θα συνεχίσει η σελίδα να "λειτουργεί" και να καταναλώνει ενέργεια???

 

Οχι .. αν κλεισει και δεν ειναι στο ρευμα κλεινουν ολα σε λιγο εκτος απο εφαρμογες που εχεις να δουλευεουν στο παρασκηνιο...

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι το api υπάρχει για να λειτουργούν οι εφαρμογές και με κλειστή οθόνη αλλά δεν το εκμεταλεύονται όλες οι εφαρμογές.π.χ. το tunein radio σε ρωτάει αν θες να λειτουργεί και με κλειστή οθόνη. Και αν ακους κάποιο σταθμό και κλείσεις την οθόνη,το wifi δε θα σταματήσει να λειτουργεί ακόμη και αν δεν έχεις την συσκευή στο ρεύμα.Αλλη περίπτωση εφαρμογής που κρατάει το wifi ανοιχτό ειναι το spotify.Αρα δε πιστεύω ότι π.χ. οι δημιουργοί του skype δεν είχαν τρόπο να κάνουν την εφαρμογή να δουλεύει και στο παρασκήνιο και στην αναμονή να χρησιμοποιεί το wifi
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι το api υπάρχει για να λειτουργούν οι εφαρμογές και με κλειστή οθόνη αλλά δεν το εκμεταλεύονται όλες οι εφαρμογές.π.χ. το tunein radio σε ρωτάει αν θες να λειτουργεί και με κλειστή οθόνη. Και αν ακους κάποιο σταθμό και κλείσεις την οθόνη,το wifi δε θα σταματήσει να λειτουργεί ακόμη και αν δεν έχεις την συσκευή στο ρεύμα.Αλλη περίπτωση εφαρμογής που κρατάει το wifi ανοιχτό ειναι το spotify.Αρα δε πιστεύω ότι π.χ. οι δημιουργοί του skype δεν είχαν τρόπο να κάνουν την εφαρμογή να δουλεύει και στο παρασκήνιο και στην αναμονή να χρησιμοποιεί το wifi

 

Tωρα που το ειπες ...αυτη ειναι και η λυση στην ερωτηση του φιλου πιο πανω ..

Πως να μεινει ανοιχτο το wifi Βαζεις το TuneIn Radio να παιζει και μενει ανοιχτο !!!

Μπακαλικο αλλα δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Οχι .. αν κλεισει και δεν ειναι στο ρευμα κλεινουν ολα σε λιγο εκτος απο εφαρμογες που εχεις να δουλευεουν στο παρασκηνιο...

 

Ναι αυτό ήξερα και εγώ αλλά χθες μου έτυχε μια περίπτωση όπως προανέφερα και όταν πήγα να πιάσω το κινητό μετά από κανένα μισάωρο ήταν ζεστό και η μπαταρία είχε εξαντληθεί που σημαίνει ότι η σελίδα εκτελούνταν κανονικά καθώς δεν υπήρχε τίποτα άλλο ανοιχτό, δεν μου είχε ξανατύχει !!

 

σημ. η μπαταρία είχε εξαντληθεί γιατί δεν ήταν στο 100%, εξάλλου είναι αδύνατον να φτάσεις στο 10% μια μπαταρία μέσα σε ένα μισάωρο ότι και να κάνεις!

Mobile Lineup : Nokia 3330 --> SE T300--> SE T630--> SE K750-->SE W960--> HTC Touch--> SE j105--> Nokia 5530 XpressMusic + Nokia C5 --> Huawei Ideos X5--> SE Xperia Neo V + LG Optimus 7-->Samsung Galaxy S4 mini DUOS-->ASUS Zenfone 2 (2GB Ram).Τα καλύτερα Κ750 --> Xperia Neo V-->j105 (έπεσε στην θάλασσα και έσταζε σκουριά)--> Νοκια C5 --> Ideos X5
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα είμαστε να δούμε και τα wp8.Μακάρι να κάνω λάθος αλλά μια από τα ίδια θα ειναι.Με την διαφορά ότι θα έχουν αυξηθεί οι διαθέσιμες εφαρμογές του μάρκετ.Για τα κλειδώματα,δεν νομίζω ότι θα κάνουν κάτι

Απλά αρκετός κόσμος θα πειστεί ότι δεν του χρειάζονται κάποιες ευκολίες.Οπως αρκετοί και στο android πλέον έχουν πειστεί,ότι δε χρειάζεται να βγαίνει η μπαταρία και να μπορείς να αυξάνεις το χώρο αποθήκευσης,έτσι θα πειστούν και για τα wp ότι απλές καθημερινές ευκολίες, τους ειναι άχρηστες,γιατί το λέει η ms...

 

Εγώ πιστεύω πως τα 8άρια θα είναι πολύ καλύτερα και ελπίζω πολύ πιο παραμετροποιήσημα , ήδη βγήκαν οι πρώτες ΦΗΜΕΣ οτι θα καταργήσουν εντελώς το zune και θα περνάς αρχεία με file manager γενικά θα βελτιωθούν σε πολλά σημεία.

 

Αλλά ρε παιδιά πρέπει να είμαι πολύ ανάποδος, όλοι λένε ότι τα phone 7 είναι πιο ελαφριά και ρολάρουν πιο καλά και αξιοποιούν τα hardware πιο καλά κτλ, εγώ γιατί βλέπω τα phone 7( LG optimus 7 E900 1GHz snapdragon, adreno..... 200) να ρολάρουν τέλεια στο μενού και τις εφαρμογές να σκαλώνουν σαν youtube την σωτήρια εποχή της pstn και τα android μου ακόμη και το ideos χ5 με 800MHz (stock rom με GO launcher) να κολάν στο μενού και στις εφαρμογές να είναι σουμάχερ???

Mobile Lineup : Nokia 3330 --> SE T300--> SE T630--> SE K750-->SE W960--> HTC Touch--> SE j105--> Nokia 5530 XpressMusic + Nokia C5 --> Huawei Ideos X5--> SE Xperia Neo V + LG Optimus 7-->Samsung Galaxy S4 mini DUOS-->ASUS Zenfone 2 (2GB Ram).Τα καλύτερα Κ750 --> Xperia Neo V-->j105 (έπεσε στην θάλασσα και έσταζε σκουριά)--> Νοκια C5 --> Ideos X5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως τα 8άρια θα είναι πολύ καλύτερα και ελπίζω πολύ πιο παραμετροποιήσημα , ήδη βγήκαν οι πρώτες ΦΗΜΕΣ οτι θα καταργήσουν εντελώς το zune και θα περνάς αρχεία με file manager γενικά θα βελτιωθούν σε πολλά σημεία.

 

Αλλά ρε παιδιά πρέπει να είμαι πολύ ανάποδος, όλοι λένε ότι τα phone 7 είναι πιο ελαφριά και ρολάρουν πιο καλά και αξιοποιούν τα hardware πιο καλά κτλ, εγώ γιατί βλέπω τα phone 7( LG optimus 7 E900 1GHz snapdragon, adreno..... 200) να ρολάρουν τέλεια στο μενού και τις εφαρμογές να σκαλώνουν σαν youtube την σωτήρια εποχή της pstn και τα android μου ακόμη και το ideos χ5 με 800MHz (stock rom με GO launcher) να κολάν στο μενού και στις εφαρμογές να είναι σουμάχερ???

 

Να κολαει το WP οχι δεν γινεται ..Ακομη και αυτοι που δεν τους αρεσουν λενε οτι πετανε ...Και οντως πετανε...

Το LG το ξερω ειναι πολυ καλο τηλεφωνο ..Και πιστεψε με δεν κολαγε καθολου .. Τωρα αν ετρεχες εφαρμογη που ηθελε δεδομενα απο το ιντερνετ αυτο ειναι αλλου παπα.

Και σε καμμια περιπτωση παντως σε ιδιο hardware δεν ειναι το android πιο γρηγορο

Αλλα σε καμμια ομως !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως τα 8άρια θα είναι πολύ καλύτερα και ελπίζω πολύ πιο παραμετροποιήσημα , ήδη βγήκαν οι πρώτες ΦΗΜΕΣ οτι θα καταργήσουν εντελώς το zune και θα περνάς αρχεία με file manager γενικά θα βελτιωθούν σε πολλά σημεία.

 

Αλλά ρε παιδιά πρέπει να είμαι πολύ ανάποδος, όλοι λένε ότι τα phone 7 είναι πιο ελαφριά και ρολάρουν πιο καλά και αξιοποιούν τα hardware πιο καλά κτλ, εγώ γιατί βλέπω τα phone 7( LG optimus 7 E900 1GHz snapdragon, adreno..... 200) να ρολάρουν τέλεια στο μενού και τις εφαρμογές να σκαλώνουν σαν youtube την σωτήρια εποχή της pstn και τα android μου ακόμη και το ideos χ5 με 800MHz (stock rom με GO launcher) να κολάν στο μενού και στις εφαρμογές να είναι σουμάχερ???

 

Δεν ισχύουν αυτά που λες,κάτι φταίει φίλε μου..... Έχω το LG και ακόμα πάει μια χαρά.....:blink:

Link to comment
Share on other sites

Για να μιλήσω μέσω της Συνομιλίας του Facebook, απο τα μηνύματα, πρέπει να συνδέσω το Fb με το Windows Live που έχω αποθηκεύσει σαν κύριο, οταν "έστηνα" το κινητό η αν συνδέσω κάποιο άλλο Windows Live id δεν έχει σημασία; :confused:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με το κύριο του κινητού.

Nokia 3310 (5/2002) -> Nokia 3650 (8/2003) -> Nokia N95 (7/2007) -> Nokia Lumia 800 (2/2012) -> Nokia Lumia 620 (11/2013) -> Nokia Lumia 830 (5/2015) -> Samsung S7 edge (5/2017) -> Samsung S20 (5/2020) -> iPhone 13 Pro (11/2022)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να κάνεις σύνδεση μεταξύ των λογαριασμών. Απλά στις ρυθμίσεις του κινητού φτιάχνεις λογαριασμό για το Facebook και μετά ανοίγεις την επιλογή να εμφανίζεται το Chat στην συνομιλία. Αν γίνεται κάποια σύνδεση, την κάνει το κινητό (η MS) από μόνο του χωρίς να κάνεις κάτι εσύ. Διορθώστε με αν κάνω λάθος
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν αφήσω ανοιχτή την επιλογή location από τις ρυθμίσεις η συσκευή καταναλώνει ενέργεια?(Lg E900)

(χωρίς να έχω καμιά εφαρμογή gps ανοιχτή)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να κάνεις σύνδεση μεταξύ των λογαριασμών. Απλά στις ρυθμίσεις του κινητού φτιάχνεις λογαριασμό για το Facebook και μετά ανοίγεις την επιλογή να εμφανίζεται το Chat στην συνομιλία. Αν γίνεται κάποια σύνδεση, την κάνει το κινητό (η MS) από μόνο του χωρίς να κάνεις κάτι εσύ. Διορθώστε με αν κάνω λάθος

 

Εγω νομιζω οτι θελει να ειναι συνδεδεμενα απο το Windows Live αν δεν βλεπεις στις επαφες messanger τις επαφες του Facebook δεν θα μπορει ουτε απο το τηλεφωνο ...

Σε οσα τηλεφωνα εστησα αυτο γινοταν παντα ..

 

Τωρα τελευταια εχουν γινει πολλες αλλαγες στο backoffice του WindowsLive και δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι ετσι ειναι ακομη ...

Link to comment
Share on other sites

Με το κύριο του κινητού.

 

Το φοβόμουν ότι θα το πεις αυτό... :(

 

Εγω νομιζω οτι θελει να ειναι συνδεδεμενα απο το Windows Live αν δεν βλεπεις στις επαφες messanger τις επαφες του Facebook δεν θα μπορει ουτε απο το τηλεφωνο ...

Σε οσα τηλεφωνα εστησα αυτο γινοταν παντα ..

 

Τωρα τελευταια εχουν γινει πολλες αλλαγες στο backoffice του WindowsLive και δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι ετσι ειναι ακομη ...

 

Με το που θα πατήσεις να ανοίξεις τη συνομιλία Facebook στα μηνύματα τη πρώτη φορά, σου βγάζει μήνυμα ότι θα πρέπει να γίνει συνδεση του Windows Live με το Fb. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με το που θα πατήσεις να ανοίξεις τη συνομιλία Facebook στα μηνύματα τη πρώτη φορά, σου βγάζει μήνυμα ότι θα πρέπει να γίνει συνδεση του Windows Live με το Fb. :)

 

Ευχαριστω για την επιβεβαιωση

Link to comment
Share on other sites

Ναι το μόνο θέμα είναι ότι όταν επιλέγουμε online στο chat μπαίνει ή και στα 2 ή μόνο msn, εμένα δε με απασχολεί καθόλου, άλλους μπορεί όμως.

Nokia 3310 (5/2002) -> Nokia 3650 (8/2003) -> Nokia N95 (7/2007) -> Nokia Lumia 800 (2/2012) -> Nokia Lumia 620 (11/2013) -> Nokia Lumia 830 (5/2015) -> Samsung S7 edge (5/2017) -> Samsung S20 (5/2020) -> iPhone 13 Pro (11/2022)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το μόνο θέμα είναι ότι όταν επιλέγουμε online στο chat μπαίνει ή και στα 2 ή μόνο msn, εμένα δε με απασχολεί καθόλου, άλλους μπορεί όμως.

 

Σε ολα φαινεσαι online και διαλεγεις απο τα "Μηνυματα" με τι γραφεις σε καθε επαφη (sms msn facebook)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι εβαλα τελικά μια custom rom με tango χάρη στον πολύ αναλυτικό οδηγό του colossus-r από το πολύ ωραίο blog ( πολύ χρήσιμες συμβουλές κ εφαρμογές μπράβο για την δουλιά ) , τώρα το κινητό μου πάει αστραπή αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως μπορώ να στέλνω τα βιντεο , εικόνες κ τα τραγούδια με το bt file transfer κατευθείαν εκεί που πρέπει γιατί εντάξει τις εικόνες πατάω save to phone τα τραγούδια όμως κ τα βιντεο πως να αποθηκευσω. Αυτό που θέλω να πω είναι οταν μας ρωτάει που να το στείλει πιο path να βαλω για να τα στέλνει κατευθείαν εκεί που πρέπει ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι ειναι.Δες μια σελίδα πίσω και θα καταλάβεις σε ποιες περιπτώσεις δεν κλείνει.
Link to comment
Share on other sites

το πετυχα κ στο xda το spotify αλλα για καποιο λογο δε το βρισκω στο μαρκετ..τι μπορει να φταιει?

 

επισης,οτι κ αν κανει το spotify..δε τρωει μπαταρια αυτο επιπλεον?

 

το βρισκω παντελως χαζομαρα να μην μενει το wifi ανοιχτο,εως ηλιθιοτητα εκ μερους της ms...

 

ισως ειναι πραγματικα το μονο πραμα που με ξενερωνει αφανταστα στο κατα τα αλλα μια χαρα κινητο..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι δεν το βλέπεις γιατί δεν ειναι διαθέσιμο στο ελληνικό marketplace.Aν το έχεις ξεκλειδωμένο βάλε το μεσω τρίτης εφαρμογής market π.χ. μέσω του wappstore http://wappstore.org/wp/?showapp=1 Υπάρχει και μια άλλη "φορητή" λύση.Συνδέεις όλη την ώρα ένα τέτοιο φορτιστή http://www.netimes.com/shop/2000mah-portable-mini-power-pack-with-led-light-p-3264.html?cPath=80_879 και όση ώρα ειναι στο "ρεύμα" δεν κλεινει το wifi :lol:
Link to comment
Share on other sites

ειναι απλα τρατζικ!απορω που δεν εχει πολλα παραπονα...

 

υπαρχει προοπτικη να φτιαχτει?

 

μπαινω στην ιστοσελιδα απο το κινητο..αλλα μου βγαζει σφαλμα οταν παω να την κατεβασω...

 

νομιζω το εχω με αλλη ρομ και εχει μια εφαρμογη μεσα του ansar με διαφορες επιλογες μεσα...

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Iσως με τα 8αρια να το φτιάξουν.Η να κάνει καμμιά πατέντα η dft team ή κανένας άλλος dev στο xda.Απο την στιγμή που το έχεις ξεκλειδωμένο μπορείς να περάσεις και εφαρμογές εκτός μάρκετ.Δε ξέρω όμως αν η ρομ που έχεις,υποστηρίζει εγκατάσταση .xap αρχείων απευθείας από τον internet explorer ή θα χρειαστεί να το κάνεις με κάποιο εργαλείο από το pc.Κάποιος που έχει trophy και ansar rom θα μπορεί πιστεύω να σου απαντήσει
Link to comment
Share on other sites

σε υπερευχαριστω για τη βοηθεια σου

 

τελικα κατεβασα το wappstore(δε ξερω γιατι νωριτερα δε με αφηνε..) ομως οταν παω να ψαξω μια εφαρμογη δε μου βγαζει κανενα αποτελεσμα...

 

και στις κατηγοριες ολα κενα ειναι..

 

τελικα επρεπε να παω σε καποια υπο-υποκατηγορια...

 

για να δουμε..

 

μακαρι να φτιαχτει..

 

απλα δε μπορω να καταλαβω με ποια λογικη εγινε αυτο...

 

δε με αφηνει να μπω στο spotify μεσω φβ,ουτε να κανω λογαριασμο σε αυτο,προφανως λογω χωρας...τι τραβαω σημερα,θεε μου για να μενει το wifi ανοιχτο!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...