Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για πειτε μου λιγο για το gta iv για ps3..

εχω ακουσει γενικα οτι ειναι καλο.. ειναι πιο εθιστικο απο το san andreas? εχει μεγαλυτερο βαθος? ειναι πιο ρεαλιστικο?

 

καλα λογια εχω ακουσει και για το red dead redemption.. καποια προσωπικη αποψη?

 

το gta ειναι πολυ πορωτικο ! και ρεαλιστικοτατο και με αρκετα μεγαλο βαθος... εχουν πολλες διαφορες μεταξυ τους πχ δεν εχεις ολους εκεινους τους κωδικους με τα εξωπραγματικα πραγματα που εκανες...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Toν τελευταιο καιρο παιζω

 

Fifa 11 (X360)

Pro Evo 11 (PS3)

Warcraft 3: Reign of Chaos (PC)

 

και υστερα απο προτροπη φιλου, σκεφτομαι να αρχισω το "Dragon Age : Origins" (PC)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

συνεχιζω το pro 11 στο pc ;)

 

και σκεφτομαι να ξεκινησω αλλο game, αλλα ποιο?

θα ηθελα καποιο με γριφους, κλπ...

 

ισως να ξεκινησω κανα tomb raider :D

Link to comment
Share on other sites

συνεχιζω το pro 11 στο pc ;)

 

και σκεφτομαι να ξεκινησω αλλο game, αλλα ποιο?

θα ηθελα καποιο με γριφους, κλπ...

 

ισως να ξεκινησω κανα tomb raider :D

 

με γριφους ? syberia 1 και 2 . Λιγο παλιο παιχνιδι αλλα τελειο

Link to comment
Share on other sites

για πειτε μου λιγο για το gta iv για ps3..

εχω ακουσει γενικα οτι ειναι καλο.. ειναι πιο εθιστικο απο το san andreas? εχει μεγαλυτερο βαθος? ειναι πιο ρεαλιστικο?

 

καλα λογια εχω ακουσει και για το red dead redemption.. καποια προσωπικη αποψη?

 

Με μεγάλη καθυστέρηση αλλά...

 

το San Andreas ήταν καλύτερο. Πιο τρελό, πιο fun, με μεγαλύτερη ποικιλία. Ο ρεαλισμός δεν έκανε καλό στο GTA iv, κατά τη γνώμη μου πάντα.

 

Το Red Dead Redemption είναι πάρα πολύ καλό. Ξεκινάει λίγο αργά και βαρετά αλλά εξελίσσεται εξαιρετικά.

Edited by marvin

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη καθυστέρηση αλλά...

 

το San Andreas ήταν καλύτερο. Πιο τρελό, πιο fun, με μεγαλύτερη ποικιλία. Ο ρεαλισμός δεν έκανε καλό στο GTA iv, κατά τη γνώμη μου πάντα.

 

Το Red Dead Redemption είναι πάρα πολύ καλό. Ξεκινάει λίγο αργά και βαρετά αλλά εξελίσσεται εξαιρετικά.

 

Συμφωνώ απόλυτα για το GTA IV. Το παιχνίδι είναι θηρίο και σαφώς ένας από τους πιο σημαντικούς τίτλους όλων των εποχών, αλλά και πάλι το San Andreas είχε περισσότερη "πλάκα". Χαιρόσουν περισσότερο να παίζεις.

 

Το RDR το βαρέθηκα στο πρώτο 3ωρο. Μπορεί να του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία βέβαια (μιας και τον τελευταίο καιρό έχω ολοκληρώσει όλες τις μεγάλες κυκλοφορίες και έχω ξεμείνει :p)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το RDR το βαρέθηκα στο πρώτο 3ωρο. Μπορεί να του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία βέβαια (μιας και τον τελευταίο καιρό έχω ολοκληρώσει όλες τις μεγάλες κυκλοφορίες και έχω ξεμείνει :p)

 

Να σου δώσω μια πρόχειρη επισκόπηση του RDR: η κεντρική ιστορία είναι κατά κάποιο τρόπο χωρισμένη στα τρία και δεν εννοώ το ξεκλείδωμα της κάθε περιοχής. Στις δέκα πρώτες αποστολές σκυλοβαριόμουν και αναρωτιόμουν αν επρόκειτο να φτιάξει. Είναι αυτές που βγάζεις το κοπάδι να βοσκήσει και μαθαίνεις να εξημερώνεις άγρια άλογα. Wow, spoiler! :p

Γύρω στο δέκατο mission το gameplay αρχίζει να γίνεται πιο Grand Theft Horse :rolleyes:, και η ιστορία πολύ ενδιαφέρουσα. Όταν πέρασα στο Μεξικό είχα αρχίσει να ψιλοενθουσιάζομαι με την ιστορία (έχει το επικό στυλ του San Andreas αλλά είναι πιο "σφιχτή") και ακόμα περισσότερο με το art direction που είναι εκπληκτικό.

Αυτά μέχρι την 40η αποστολή περίπου, που btw τη θυμάμαι ακόμα και είναι μία από τις 3-4 καλύτερες που έχει σχεδιάσει ποτέ η Rockstar. Κάπου εκεί το παιχνίδι επιστρέφει στις "ενδιαφέρουσες" δραστηριότητες της αρχής (σεναριακά κολλάει αλλά το gameplay υποφέρει) αλλά ευτυχώς δεν κρατάει πολύ και μετά έχουμε το τελευταίο κεφάλαιο που είναι και πάλι αναμενόμενα πολύ καλό. Αυτά.

Επίσης, για το μέγεθος του χάρτη το παιχνίδι είναι εντυπωσιακά γεμάτο και πάντα έχεις κάτι ενδιαφέρον ή διασκεδαστικό να κάνεις. Συνολικά αξίζει νομίζω και προσωπικά το διασκέδασα πολύ περισσότερο από το GTA4.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Να σου δώσω μια πρόχειρη επισκόπηση του RDR: η κεντρική ιστορία είναι κατά κάποιο τρόπο χωρισμένη στα τρία και δεν εννοώ το ξεκλείδωμα της κάθε περιοχής. Στις δέκα πρώτες αποστολές σκυλοβαριόμουν και αναρωτιόμουν αν επρόκειτο να φτιάξει. Είναι αυτές που βγάζεις το κοπάδι να βοσκήσει και μαθαίνεις να εξημερώνεις άγρια άλογα. Wow, spoiler! :p

Γύρω στο δέκατο mission το gameplay αρχίζει να γίνεται πιο Grand Theft Horse :rolleyes:, και η ιστορία πολύ ενδιαφέρουσα. Όταν πέρασα στο Μεξικό είχα αρχίσει να ψιλοενθουσιάζομαι με την ιστορία (έχει το επικό στυλ του San Andreas αλλά είναι πιο "σφιχτή") και ακόμα περισσότερο με το art direction που είναι εκπληκτικό.

Αυτά μέχρι την 40η αποστολή περίπου, που btw τη θυμάμαι ακόμα και είναι μία από τις 3-4 καλύτερες που έχει σχεδιάσει ποτέ η Rockstar. Κάπου εκεί το παιχνίδι επιστρέφει στις "ενδιαφέρουσες" δραστηριότητες της αρχής (σεναριακά κολλάει αλλά το gameplay υποφέρει) αλλά ευτυχώς δεν κρατάει πολύ και μετά έχουμε το τελευταίο κεφάλαιο που είναι και πάλι αναμενόμενα πολύ καλό. Αυτά.

Επίσης, για το μέγεθος του χάρτη το παιχνίδι είναι εντυπωσιακά γεμάτο και πάντα έχεις κάτι ενδιαφέρον ή διασκεδαστικό να κάνεις. Συνολικά αξίζει νομίζω και προσωπικά το διασκέδασα πολύ περισσότερο από το GTA4.

 

Ξέρεις τι μπορεί να φταίει εν τω μεταξύ και δε με ενθουσίασε;

Δε ήμουν ποτέ fan του Wild West έτσι κι αλλιώς.

 

Όπως και με το Star Wars Force Unleashed (εντάξει, έστω και αν αυτό ήταν κατώτερο των προσδοκιών) έτσι και με το RDR, πρέπει να είσαι λίγο "καμμένος" με τη θεματολογία και για να πιάσεις όλες τις λεπτομέρειες, αλλά και για να το διασκεδάσεις πραγματικά.

 

Αν το RDR ήταν σε κανα μεσαιωνικό κόσμο με μαγεία π.χ. είμαι σίγουρος πως θα το χαιρόμουν πολύ περισσότερο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι μπορεί να φταίει εν τω μεταξύ και δε με ενθουσίασε;

Δε ήμουν ποτέ fan του Wild West έτσι κι αλλιώς.

 

Όπως και με το Star Wars Force Unleashed (εντάξει, έστω και αν αυτό ήταν κατώτερο των προσδοκιών) έτσι και με το RDR, πρέπει να είσαι λίγο "καμμένος" με τη θεματολογία και για να πιάσεις όλες τις λεπτομέρειες, αλλά και για να το διασκεδάσεις πραγματικά.

 

Αν το RDR ήταν σε κανα μεσαιωνικό κόσμο με μαγεία π.χ. είμαι σίγουρος πως θα το χαιρόμουν πολύ περισσότερο.

 

Tο καταλαβαίνω ότι αν δε σε τραβάει το setting δεν είναι εύκολο να διατηρηθεί το ενδιαφέρον. Πάντως εγώ το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ χωρίς να τρελαίνομαι ιδιαίτερα για τα western. Ενώ αντίθετα το GTA4 που το σκηνικό του μου αρέσει πολύ περισσότερο το θεωρώ κατώτερο σαν παιχνίδι.

Πάντως είναι λίγο άδικη η σύγκριση με το Force Unleashed γιατί τα χωρίζει χάσμα ποιότητας και φιλοδοξίας. Ίσως το Knights of the Old Republic της Bioware να ταιριάζει περισσότερο αν και δεν το έχω παίξει.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

επαιζα πολυ πριν κανα 5αρι χρονια το counter strike , πολλές ωρες πανα απο μια οθόνη!! Απλα υπέροχο!
Γράφουμε ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ σε ηλεκτρονικούς υπολογιστές και κινητά για το ΚΑΛΟ της ΓΛΩΣΣΑΣ και του ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΜΑΣ!!! Πετάμε τα γκρικλις στα σκουπίδια για πάντα , όλοι μαζί μπορούμε ... no greeklish plz !!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Αυτες τις μέρες παίζω το Deus Ex Human Revolution.Επιτελους ενα ποιοτικο παιχνιδι μετα απο καιρο.Τα videο ειναι επιπεδου MGS4.Μονο αρνητικα για μενα η φωνη του πρωταγωνιστη και ο χειρισμος κυριως στην στοχευση.....οχι οτι δεν μου αρεσει αλλα θα προτιμουσα το κλασσικο LT Zoom in/out για την στοχευση που δεν εχει.Τα γραφικα για κονσολα ειναι απλως αποδεκτα....δλδ εχουμε δει περισσοτερη λεπτομερεια σε ανθρωπους/κτιρια...απλως νομιζω το game εστιαζει περισσοτερο στις γκαντζετιες,σεναριο και στις interactive σκηνές.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=vJxQjWytIcU&feature=player_embedded]Deus Ex: Human Revolution - Full E3 Trailer - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=YtaMRSm6rHw&feature=player_embedded]Deus Ex: Human Revolution - Combat Trailer - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=9-MT2ND3zMc&feature=player_embedded]Deus Ex: Human Revolution: Darwin Teaser HD - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=LNEFl2EI2eU&feature=player_embedded]Deus Ex Human Revolution - gameplay walkthrough part 1 ( pc,xbox360,ps3 ) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

εδω και... μηνες παλευω με την τελευταια νομιζω αποστολη του killzone2... εχω κολλησει σε ενα γ@^%σημειο που ερχονται κατι ορδες και ολο χανω στο ιδιο σημειο :mad:

 

επισης αρχισα το alone in the dark που το χα 1 χρονο σε ενα ραφι ξεχασμενο και το silent hill homecoming τα βραδακια ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίζω το GTA IV online και περιμένω να βγει το Battlefield bad company 3.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω δεν ειναι bad company...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο μόνο battlefield 3 λέγεται.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το thread..αυτο τον καιρο παιζω το Resident Evil Remake (με διαφορα το καλυτερο RE)

Αγορασα Gamecube μονο για αυτο και το RE4

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

need for speed hot pirsuit και pes 2011 (το εχω τερματισει αλλα για να περναει η ωρα):p

αντε και καμια φορα κανενα gta san andreas

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον λιγα λογια για το Driver...

 

δεν εχω προλάβει να παίξω πολύ, αλλα μπορώ να πω τα παρακάτω!

Εκπληκτικά γραφικά!!

Το concept του παιχνιδιού δεν είναι κάτι το φοβερό, αλλά σε κρατάει σε εγρήγορση!

Αρκετά αμάξια (που μπορείς να οδηγήσεις στο αψε σβήσε!)

Αληθοφανείς κόντρες, σταδιακά τρακαρίσματα (με αποτέλεσμα να χάνεις καπό, πόρτα, προφυλακτήρα, κλπ) που μένουν :), λάστιχα στην άσφαλτο...

 

Ωραία επιλογή για όποιον του αρέσουν τέτοιου είδους παιχνίδια!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον λιγα λογια για το Driver...

 

δεν εχω προλάβει να παίξω πολύ, αλλα μπορώ να πω τα παρακάτω!

Εκπληκτικά γραφικά!!

Το concept του παιχνιδιού δεν είναι κάτι το φοβερό, αλλά σε κρατάει σε εγρήγορση!

Αρκετά αμάξια (που μπορείς να οδηγήσεις στο αψε σβήσε!)

Αληθοφανείς κόντρες, σταδιακά τρακαρίσματα (με αποτέλεσμα να χάνεις καπό, πόρτα, προφυλακτήρα, κλπ) που μένουν :), λάστιχα στην άσφαλτο...

 

Ωραία επιλογή για όποιον του αρέσουν τέτοιου είδους παιχνίδια!

 

το ιδιο γινεται και στο san andreas και στα iv...επισης δεν εχει τοσο ρεαλισμο σε σχεση με αστυνομια και καταδιωξη...εγω θα επαιρνα το καινουριο gta που θα βγει

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

hawx 2 ps3

prince of persia the forgotten sands pc

mortal kombat 9 ps3

dead rising 2 ps3

need for speed hot pursuit ps3

evil dead regeneration pc (λίγο πιο παλιό αυτό)

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

PsP : Legend Of The Dragoon (κανα 100άρι ώρες) & Exit (τρελή εντύπωση)

 

PC : Call Of Duty 2 & 4 (τα headίδια πάνε σύννεφο αν και Veteran :p)

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε PS3 ή δεν έχετε φάει ban σε 360 :p να παίξετε σε co-op το Dead Island...splatter,ποικιλία σε levels και μεγάλη διάρκεια που ξεπερνά τις 30 ώρες!!

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=_jNooj48XXA]Dead Island Co-Op Trailer: "Part 3: Fight Together" (Europe) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...