Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Shadow Warrior 3

Screenshot-2.png

https://store.steampowered.com/app/1036890/Shadow_Warrior_3

Ενα μικρο διαλειμματακι απο το τεραστιο RDR 2 ηθελα ενα mindless και τερμα fast paced παιχνιδι για σωστη εκτονωση και μιας και το πετυχα σε προσφορα πριν λιγο καιρο του εδωσα μια ευκαιρια παρα τα πολλα αρνητικα που διαβαζα. Δυστυχως ολα αυτα επιβεβαιωθηκαν. 

Ακολουθησαν ενα διαφορετικο μονοπατι απο το 2 το οποιο και αυτο ηταν πολυ διαφορετικο απο το 1 και το εκαναν αλα Doom Eternal προσεγγιση με finishers τερμα linear αλλα δεν λειπει και το ατελειωτο platforming με το νεο μας εργαλειο το grappling hook το οποιο θα το χρησιμοποιησουμε παρα πολυ στην περιηγηση μας μεσα σε καθε level. 

Βρηκα την ιστορια ανευρη και μονοτονη δεν λειπει κλασικα ο μεγαλος εχθρος μας ο Zilla αν και εδω θα τα βρουμε ωστε να σωσουμε τον κοσμο μαζι με το φιλαρακι μας τον Hoji και τη Motoko μια μαγισσα του αλλου κοσμου. Εχθρος μας ενας τεραστιος δρακος τον οποιο ξυπναμε εμεις και αρχιζει το πανηγυρι. Ανευροι διαλογοι με τερμα καφρικο χιουμορ το οποιο δεν βρηκα ποιοτικο οπως στο SW 2 και στο πολυ αρνητικο η απουσια του ηθοποιου που εκανε τον Wang μεχρι το 2 η φωνη που βαλανε δεν παει καθολου στο χαρακτηρα δεν σου βγαζει αυτη την αλητεια του original.

Στα καλα για την πρωτη ωρα οι πολυ γρηγορες μαχες που δινεις ανελεητο πονο τιμια τα finishers ειδικα στους μεγαλους αντιπαλους και εδω ομως γινει μονοτονο μετα απο 1-2 ωρες το παιχνιδι μιας ειναι τερμα linear απλα προχωραμε μεχρι να παμε στο επομενο μεγαλος μερος που θα γινει ο χαμος με τη μαχη και θα σκοτωσουμε παλι τους ιδιους εχθρους για πολλοστη φορα οι οποιοι απορροφουν τις σφαιρες μας σαν σφουγγαρια ευτυχως με διαφορα κολπα[παγωμα/ηλεκτρισμος/φωτια] πεφτουν πιο ευκολα. Παντα θα βρεθουν και οι μικροι αντιπαλοι οι οποιοι κανουν respawn συνεχεια μεχρι να πεθανουν οι μεγαλοι που αν πεθανει και ο τελευταιος μεγαλος αντιπαλος εξαφανιζονται οι μικροι και προχωραμε. Αλα Doom Eternal στυλ μαχης οπως εγραψα. 

Στα των γραφικων και εδω λιγα πραγματα το 2 μου ειχε αρεσει πολυ πολυ παραπανω εδω και γενικα πολυ ανωτερο παιχνιδι σε ολα. Δεν λειπουν τα stutters οχι κατι τρομερο κυριως οταν μπαινουμε σε νεο chapter μιας και φτιαχνετε η shader cache επειτα ειναι απολυτα smooth. 

Δεν λειπουν τα challenges τα οποια τα εκανα ολα μεχρι να το τερματισω τα οποια δινουν orbs για να αναβαθμισουμε τον χαρακτηρα μας τα οπλα κτλ μαζι με τα orbs που βρισκουμε διασπαρτα σε καθε level. Το επαιξα στο medium με πηρε 7 ωρες για να το τελειωσω μαζι με ολα τα challenges μου εμειναν μονο λιγα orbs που δεν βρηκα ισως μελλοντικα ασχοληθω για να παρω και το τελευταιο achievement που εμεινε. Το ultrawide επισης δεν ειναι οτι καλυτερο με ενα απλα μεγενθυμενο 16:9 δεν εχει το FOV που επρεπε αλλα δεν χαλαει τοσο την εμπειρια απλα θα μπορουσαν να το κανουν πολυ καλυτερο. 

Με λιγα λογια η Flying Wild Hog καπου το εχασε δεν ξερω τι ηθελε να φτιαξει και για τα 50 ευρω που ζητουσαν αρχικη τιμη για 7 ωρες παιχνιδιου το οποιο δεν λεει και πολλα ουτε για αστειο. Στο 10αρικο και πολυ ειναι αν και δεν μπορω να το προτεινω το τελειωσα σε 2 μερες και δεν μπορω να πω οτι μου αφησε κατι. Περισσοτερο σαν αγγαρεια μου φανηκε μετα απο 1-2 ωρες και απλα το τελειωσα για να δω αν γινεται καλυτερο αλλα κανει μπαμ οτι δεν προσπαθησαν καθολου. Αν θελετε Lo Wang παιξτε τα 1/2 το 3 πειτε οτι δεν βγηκε. 5.5/10

Παρακατω φωτογραφιες απο το παιχνιδι

https://postimg.cc/gallery/SQ3BMb2

Shadow-Warrior-3-2022-12-22-12-52.jpg
Shadow-Warrior-3-2022-12-22-12-54.jpg
Shadow-Warrior-3-2022-12-22-13-02.jpg
Shadow-Warrior-3-2022-12-22-13-04.jpg
Shadow-Warrior-3-2022-12-22-14-08.jpg
Shadow-Warrior-3-2022-12-22-14-11-01.jpg
Shadow-Warrior-3-2022-12-22-14-17.jpg
Shadow-Warrior-3-2022-12-22-15-33.jpg
Shadow-Warrior-3-2022-12-22-15-49.jpg
Shadow-Warrior-3-2022-12-22-16-27.jpg
Shadow-Warrior-3-2022-12-23-01-03.jpg
Shadow-Warrior-3-2022-12-23-01-48-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το FIFA 23 για ps4 (προέρχομαι από το ΦΙΦΑ 18)  από το allkeyshop. Αν το πάρω από το πρώτο που λέει Ηνωμένες πολιτείες θα ταιριάζει με το δικό μου το PlayStation; Βαριέμαι να κάνω λογαριασμούς με VPN τώρα σε άλλες πολιτείες.

 

 

Screenshot_20221224-203618_Chrome.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό;
Από red Dead Redemption 2 είναι έχω λιγους μηνες και πιστεύω σε κάνα μήνα να το τελειώσω είμαι στο 75% του.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Far Cry 4

Έχω ολοκληρώσει εδώ και 4 χρόνια το περίπου 62% του παιχνιδιού , επέστρεψα διότι το νοστάλγησα αλλά και για να το φτάσω εκει που του αρμόζει , δηλαδή στο 100% !

Παιχνιδομηχανή : PS4 Pro

Ορίστε υλικό!

Far Cry® 4_20230101143455.jpg

Far Cry® 4_20230101153036.jpg

Far Cry® 4_20230104125853.jpg

Far Cry® 4_20230104133643.jpg

Far Cry® 4_20230104134802.jpg

Far Cry® 4_20230104134807.jpg

Far Cry® 4_20230104200402.jpg

Far Cry® 4_20230104203514.jpg

Far Cry® 4_20230104212028.jpg

Far Cry® 4_20230104212651.jpg

Far Cry® 4_20230104212700.jpg

Far Cry® 4_20230104213752.jpg

Far Cry® 4_20230104230658.jpg

Far Cry® 4_20230104231112.jpg

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Inevar said:

Far Cry 4

Έχω ολοκληρώσει εδώ και 4 χρόνια το περίπου 62% του παιχνιδιού , επέστρεψα διότι το νοστάλγησα αλλά και για να το φτάσω εκει που του αρμόζει , δηλαδή στο 100% !

Παιχνιδομηχανή : PS4 Pro

Ορίστε υλικό!

Φιλε μου αν μπορεις πιαστο στον υπολογιστη. 

Ειναι τρομερη εμπειρια ειδικα με ποντικι πληκτρολογιο

Spoiler

2020-12-24-05-15.png

2020-12-24-05-16.png

2020-12-24-05-17.png

2020-12-24-05-17-01.png

2021-01-05-16-57-01.png
2021-01-05-17-00-03.png
2021-01-05-17-01.png
2021-01-05-17-01-02.png

2021-01-05-23-19.jpg
2021-01-06-21-29-01.jpg
2021-01-07-20-34.jpg
2021-01-07-20-34-03.jpg
2021-01-07-20-43-01.jpg
2021-01-08-02-44-01.jpg
2021-01-08-04-04-02.jpg
2021-01-08-04-31.jpg
2021-01-08-18-07-01.jpg
2021-01-09-22-47-02.jpg
2021-01-10-00-25.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ναι .. εκεί έχω τα άλλα FC εκτός από το 5 και το 4.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Inevar said:

Ξέρω ναι .. εκεί έχω τα άλλα FC εκτός από το 5 και το 4.

Eιχα παρει την gold του 4 5 ευρω απο epic store πριν 1-2 χρονια εκει κοντα παιζει και σημερα. Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να περασεις τα save απο ps4 σε υπολογιστη αλλα εφοσον ειναι Uplay ισως γινεται με cloud save. Δοκιμασε το. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, king2009 said:

Eιχα παρει την gold του 4 5 ευρω απο epic store πριν 1-2 χρονια εκει κοντα παιζει και σημερα. Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να περασεις τα save απο ps4 σε υπολογιστη αλλα εφοσον ειναι Uplay ισως γινεται με cloud save. Δοκιμασε το. 

Αυτό σκεφτόμουν να κάνω αντί να πάρω το primal που δε το θεωρώ far cry εδώ που τα λέμε... Πάντως το ubisoft cloud είναι όντως καλό διότι όντως τα συγχρονίζει!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Inevar said:

Αυτό σκεφτόμουν να κάνω αντί να πάρω το primal που δε το θεωρώ far cry εδώ που τα λέμε... Πάντως το ubisoft cloud είναι όντως καλό διότι όντως τα συγχρονίζει!!

Χτυπα το ανετα φιλε μου πολυ καλυτερα με πληκτρολογιο ποντικι. Το primal ειναι εξαιρετικο far cry το εχω ξανα πει απο τα αγαπημενα μου σιγουρα της σειρας. Οτι πιο ιδιαιτερο εχω παιξει απο τη σειρα δωσε του μια ευκαιρια. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2023 at 7:51 ΜΜ, king2009 said:

Χτυπα το ανετα φιλε μου πολυ καλυτερα με πληκτρολογιο ποντικι.

Αναλόγως. Αν έχεις γείρει πίσω και έχεις το χειριστήριο στην κοιλούμπα, το χειριστήριο είναι μακράν ανώτερη και seamless εμπειρία.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kaluas said:

Αναλόγως. Αν έχεις γείρει πίσω και έχεις το χειριστήριο στην κοιλούμπα, το χειριστήριο είναι μακράν ανώτερη και seamless εμπειρία.

Αλλο αυτο εχω να παιξω ετσι 8 9 χρονια ακομα και στο ps3 θυμαμαι σε καρεκλα καθομουν ειδικα στα πιο fast pace παιχνιδια. Οπως βολευετε ο καθενας προφανως εγω δεν θα αντεχα να παιζω απο καναπε. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, king2009 said:

Αλλο αυτο εχω να παιξω ετσι 8 9 χρονια ακομα και στο ps3 θυμαμαι σε καρεκλα καθομουν ειδικα στα πιο fast pace παιχνιδια. Οπως βολευετε ο καθενας προφανως εγω δεν θα αντεχα να παιζω απο καναπε. 

Εντωμεταξύ και εγώ σε monitor παίζω σε γραφείο, αλλά με το ποντίκι πρέπει να έχεις μία χ επιφάνεια και τα χέρια στο γραφείο όλη την ώρα. Με το χειριστήριο έχεις ελεύθερα τα χέρια σου και μπορείς να έχεις 750 διαφορετικές στάσεις, από όρθιος, οκλαδόν, στραβοχυμένος, ξαπλωμένος ανάσκελα, ξαπλωμένος μπρούμυτα, με τα πόδια στο ενσωματωμένο υποπόδιο της καρέκλας, σαν Ρωμαίος ολιγάρχης που τον ταΐζουν σταφύλια κλπ κλπ. Ακόμα και Truck Simulator μόλις ξοδέψεις λίγη ώρα και σετάρεις όπως το θες, δεν γυρνάς πίσω στο wasd και στα βελάκια.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kaluas said:

Εντωμεταξύ και εγώ σε monitor παίζω σε γραφείο, αλλά με το ποντίκι πρέπει να έχεις μία χ επιφάνεια και τα χέρια στο γραφείο όλη την ώρα. Με το χειριστήριο έχεις ελεύθερα τα χέρια σου και μπορείς να έχεις 750 διαφορετικές στάσεις, από όρθιος, οκλαδόν, στραβοχυμένος, ξαπλωμένος ανάσκελα, ξαπλωμένος μπρούμυτα, με τα πόδια στο ενσωματωμένο υποπόδιο της καρέκλας, σαν Ρωμαίος ολιγάρχης που τον ταΐζουν σταφύλια κλπ κλπ. Ακόμα και Truck Simulator μόλις ξοδέψεις λίγη ώρα και σετάρεις όπως το θες, δεν γυρνάς πίσω στο wasd και στα βελάκια.

Σιγουρα θελει επιφανεια εχω 1+ μετρο mouse pad μου εχει λυσει τα χερια. Εχω και μπροστα ψηλο σκαμπο με μαξιλαρι για τα ποδια κυριως για ταινιες αυτο οταν αραζω πισω κανω ανακληση την καρεκλα και αραζω. Σκεψου ακομα και οταν ημουν με χειριστηριο η θα ημουν ορθιος στο ps3 η σε καρεκλα δεν μπορω καθολου να ειμαι αραχτος και να παιζω παιχνιδια θελω να ειμαι μεσα στην οθονη ολη την ωρα στα 80-90 εκατοστα σε 34αρα και να λιωνω ετσι. Αλλα οπως ειπα γουστα ολα αυτα. Σκεψου αγορασα xbox one χειριστηριο το 2015 για τον υπολογιστη 55 ευρω και απο οταν πηρα το μηχανικο δεν το ξανα εχω ανοιξει δουλεψα πριν κατι μηνες dual sense σε PS5 φιλου ενιωθα οτι λαγκαρει. Το ποντικι δουλευει μονιμα με 1000 polling rate και 3500 DPI η καμερα παει σφαιρα ενω πχ στο χειριστηριο ηθελα αρκετα παραπανω χρονο και το μηχανικο με καφε διακοπτες ειναι απιστευτο. Αν προσπαθησω να γυρισω σε χειριστηριο τοσα χρονια μετα θα νομιζω οτι λαγκαρουν ολα τα παιχνιδια λογο του latency ακομα και με καλωδιο που εχει ο αναλογικος. 

 

Φαντασου πηρα πλατινα το πρωτο crash bandicoot με 105% completion με ποντικι πληκτρολογιο το αγαπησα και γενικα το χειρισμο εβαλα στο ποντικι σβουρα+πηδημα με τα 2 κουμπια επαιζα με κλειστα ματια. 

Ειναι κατι αντιστοιχο με 16:9 και 21:9 μετα απο 5 χρονια δεν μπορω να επιστρεψω σε 16:9 νιωθω οτι περιοριζομαι απο το οπτικο πεδιο. Παντως 7 χρονων ειμασταν και λιωναμε pokemon stadium και mario 64 παιζει να ειχαν 20-25 fps δεν μας ενοχλουσε τωρα αν δεν εχω 70-80 fps νιωθω οτι κολλαει το παιχνιδι. Πως συνηθιζει ο εγκεφαλος με τα χρονια το 2015 επαιζα σε laptop far cry primal με 27fps και ελεγα μια χαρα η στο ps3 τοτε ειχε παιχνιδια με 25fps και drops στα 20 δεν ειχαμε θεμα. 

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, king2009 said:

Σιγουρα θελει επιφανεια εχω 1+ μετρο mouse pad μου εχει λυσει τα χερια. Εχω και μπροστα ψηλο σκαμπο με μαξιλαρι για τα ποδια κυριως για ταινιες αυτο οταν αραζω πισω κανω ανακληση την καρεκλα και αραζω. Σκεψου ακομα και οταν ημουν με χειριστηριο η θα ημουν ορθιος στο ps3 η σε καρεκλα δεν μπορω καθολου να ειμαι αραχτος και να παιζω παιχνιδια θελω να ειμαι μεσα στην οθονη ολη την ωρα στα 80-90 εκατοστα σε 34αρα και να λιωνω ετσι. Αλλα οπως ειπα γουστα ολα αυτα. Σκεψου αγορασα xbox one χειριστηριο το 2015 για τον υπολογιστη 55 ευρω και απο οταν πηρα το μηχανικο δεν το ξανα εχω ανοιξει δουλεψα πριν κατι μηνες dual sense σε PS5 φιλου ενιωθα οτι λαγκαρει. Το ποντικι δουλευει μονιμα με 1000 polling rate και 3500 DPI η καμερα παει σφαιρα ενω πχ στο χειριστηριο ηθελα αρκετα παραπανω χρονο και το μηχανικο με καφε διακοπτες ειναι απιστευτο. Αν προσπαθησω να γυρισω σε χειριστηριο τοσα χρονια μετα θα νομιζω οτι λαγκαρουν ολα τα παιχνιδια λογο του latency ακομα και με καλωδιο που εχει ο αναλογικος. 

 

Φαντασου πηρα πλατινα το πρωτο crash bandicoot με 105% completion με ποντικι πληκτρολογιο το αγαπησα και γενικα το χειρισμο εβαλα στο ποντικι σβουρα+πηδημα με τα 2 κουμπια επαιζα με κλειστα ματια. 

Ειναι κατι αντιστοιχο με 16:9 και 21:9 μετα απο 5 χρονια δεν μπορω να επιστρεψω σε 16:9 νιωθω οτι περιοριζομαι απο το οπτικο πεδιο. Παντως 7 χρονων ειμασταν και λιωναμε pokemon stadium και mario 64 παιζει να ειχαν 20-25 fps δεν μας ενοχλουσε τωρα αν δεν εχω 70-80 fps νιωθω οτι κολλαει το παιχνιδι. Πως συνηθιζει ο εγκεφαλος με τα χρονια το 2015 επαιζα σε laptop far cry primal με 27fps και ελεγα μια χαρα η στο ps3 τοτε ειχε παιχνιδια με 25fps και drops στα 20 δεν ειχαμε θεμα. 

Έχω μηχανικό Corsair με κόκκινα switches και ποντίκι Corsair M65 με 3 προφίλ που χρησιμοποιώ ποιο πολύ, 3200, 3500 και 3700. Ok τα RTS και να θες δεν παίζονται αλλιώς, αλλά την άνεση και την θαλπωρή που έχω το να αγκαλιάζω Dual Sense και να γουργουρίζει δεν την έχω με καμία άλλη συσκευή. Η σύγκριση είναι άδικη για μένα, τα πληκτρολόγια φτιάχτηκαν για να πληκτρολογείς. Το Dual Sense σε ενημερώνει δια της αφής πότε πρέπει να αλλάξεις ταχύτητα, πότε λοκάρουν τα φρένα, πότε μπαίνει το TCS πότε βρέχει, πότε γλιστράς, πότε πατάει ο χαρακτήρας σε χώμα/μέταλλο/μπετό/ότι αγαπάς, πότε μετατοπίζεται το βάρος του αυτοκινήτου, πότε σου τελείωσαν οι σφαίρες κ.ο.κ.. Αν λαγκάρει, 100% έχει κάνει μλκία με την οθόνη του και έχει βάλει καμία ρύθμιση με ανακατασκευή καρέ για να παίζει σε παραπάνω Hz. Τυπικές χαζομάρες που έχουν οι τηλεοράσεις και για μένα δεν αξίζουν.

Κατά τα άλλα έχω οθόνη 144Hz, στην οποία εννοείται εκτιμάω πολλά παιχνίδια, από Age Of Empires μέχρι και Division, αλλά μετά χαράς ανοίγω και PS3 για να θυμηθώ MSG4. Και το λιώνω και χωρίς δεύτερη σκέψη.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Red Dead Redemption 2[100%]

91l-XW9jct-L-AC-SL1500.jpg

https://store.steampowered.com/app/1174180/Red_Dead_Redemption_2

Παιχνιδι σταθμος στη ζωη ενος gamer και σιγουρα στα τοπ 5 παιχνιδια της δεκαετιας που μας περασε. Prequel του RDR 1 ακολουθουμε την επιβιωση της συμμοριας μας με αρχηγο τον Dutch van der Linde με το χαρακτηρα μας Arthur Morgan να προσπαθει για το καλυτερο για τη ζωη καθε μελους της ομαδας μας. Βρισκομαστε στο 1899 στην παρακμη της Αγριας Δυσης με τις πολεις να ειναι στο απογειο τους λογου του πετρελαιου αλλα στα χωρια και στη φυση επικρατει χαος με πολλες συμμοριες να προσπαθουν να ληστεψουν οτι μπορουν απο τους περαστικους. Θα βρεθουμε αντιμετωποι με καθε λογεις εχθρους απο την τελευταια συμμορια αγριων μεχρι δημαρχους και μεγιστανες πετρελαιου που προσπαθουν να ελεγξουν τον κοσμο. Ο στοχος μας? Ενα καλυτερο αυριο για μας και την ομαδα μας καπου μακρια απο ολα αυτα. Και τι χρειαζομαστε για αυτο? Χρηματα πολλα χρηματα ωστε να φυγουμε απο ολο αυτο το βουρκο. 

Η rockstar ολα τα παραπανω στα δινει σιγα σιγα με αριστοτεχνικο τροπο μεσα απο μια εξαιρετικη ιστορια λυτρωσης θα περασουμε απο χιλια σταδια με καθε λογης συναισθηματα. Το δεσιμο με σχεδον καθε χαρακτηρα που αλλον μπορει να το μισουμε αλλον να τον αγαπαμε αλλον να τον λυπομαστε ειναι κατι πρωτογνωρο για ενα παιχνιδι τετοιου βεληνεκους. Για την ιστορια καλυτερα να μην γραψω κατι παραπανω μιας και πρεπει ο καθε gamer να την ζησει χωρις να ξερει τιποτα. 

Στα του gameplay προσπαθησαν και καταφεραν για μενα να ακολουθησουν πιστα την ατμοσφαιρα και την ιστορια το εκαναν οσο αργο επρεπε ωστε να ειναι απολυτα ρεαλιστικο βλεπω καποιους του ξινιζει αυτο αλλα το παιχνιδι ετσι ακριβως πρεπει να ειναι. Η ζηστε το η καλυτερα μην το παιξετε ποτε δεν υπαρχει κατι ενδιαμεσο. Και οχι μονο στο οτι ειναι αργο αλλα και το να κανετε μονο τις αποστολες για να δειτε την ιστορια θα εχετε χασει το μισο παιχνιδι που ακομα και η πιο ασημαντη αποστολη καποιου ξενου ειναι δημιουργικη και οχι μονοτονη οπως και οι διαλογοι οι κινησεις ολα ειναι εξαιρετικα μονο η rockstar θα μπορουσε να κανει κατι τετοιο σε ενα παιχνιδι 200 ωρων. 

Συντροφια θα εχουμε μονιμα το αλογο μας το οποιο προφανως μπορουμε να βρουμε πολλα ακομα στη φυση να τα ηρεμησουμε και να δεθουμε μαζι τους με την παροδο του χρονου. Οσο πιο μεγαλο το δεσιμο τοσο πιο πολυ εμπιστοσυνη θα δειξουν σε μια μεγαλη αναποδια η μαχη. Στο ταξιδι μας θα συναντησουμε ξενους που χρειαζονται τη βοηθεια μας. Δωστε μισο λεπτο και δωστε την θα σας ανταμειψει αργοτερα το παιχνιδι. 

Αν θελετε να πατε για 100% το παιχνιδι εχει απειρα πραγματα να κανετε. Απο το να μαζεψετε κοκαλα απο δεινοσαυρο μεχρι να πιασετε θρυλικα ζωα ψαρια αλλα και να βρειτε μυστηρια αναγλυφα σε βραχους. Χρονοβορο ολο το παραπανω το μονο σιγουρο αλλα σε ανταμειβει η καθε ιστορια. Γενικα τα μυστηρια του τεραστιου κοσμου του παιχνιδιου ειναι ατελειωτα και ολα μαζι φτιαχνουν εναν οσο περισσοτερο αληθινο κοσμο γινεται προς τον παιχτη που μονο αγγαρεια δεν ειναι η ανακαλυψη καθε σπιθαμης του. 

Παμε και στα γραφικα. Το παιχνιδι βγηκε το 2018 και μεχρι σημερα νομιζω παραμενει ενα απο τα πιο ομορφα παιχνιδια που θα παιξετε ειδικα με καλο συστημα. Υπεροχος φωτισμος ειδικα το βραδυ στις μεγαλεις πολεις ειναι αριστουργημα καθεσε το χαζευεις αλλα και η φυση με κατι υπεροχες λιμνες για να ψαρεψετε οπως και στο βορειο κομματι με τους παγους και τα χιονια αλλα και προς το τελος που ανοιγει και η ερημος απο το πρωτο παιχνιδι ειναι οπτικα πανεμορφο. 

Συνολικα εκανα 4 μηνες να τελειωσω το παιχνιδι το ειχα πιασει αρχες του χρονου επαιξα 50 ωρες και μετα λογο ελλειψης χρονου το αφησα και το ξανα επιασα πριν λιγους μηνες μεχρι σημερα που μετα απο πολυ καψιμο και 205 ωρες τερματιστηκε στο 100% κανοντας τα παντα που εχει να προσφερει το παιχνιδι. Τρομερη εμπειρια η οποια αν εχετε χρονο ειναι το παιχνιδι που πρεπει να πιασετε αμεσα και να το ζησετε και να του δωσετε οσο χρονο χρειαζεται μονο καλα θα παρετε. Μπραβο στη rockstar φαινεται το μερακι τους και νομιζω ειναι το καλυτερο τους παιχνιδι μεχρι σημερα. Ελπιζω σε ενα Red Dead Redemption 1 Remake μελλοντικα. 10/10

Παρακατω φωτογραφιες απο το παιχνιδι

https://postimg.cc/gallery/X4hX5b3

Link to comment
Share on other sites

Τα πληκτρολόγια φτιάχτηκαν για να πληκτρολογείς και επιπλέον σε συνάρτηση με το ποντίκι, για να παίζεις fps games που όσο άνετο και ευχάριστο και αν είναι το dual sense (που είναι) , δε συγκρίνεται σε χρηστικότητα με το keyboard+mouse . Κάθε άλλη σύγκριση θεωρώ πως δεν έχει λόγο ύπαρξης, διότι και τα χειριστήρια έχουν την χάρη τους, πρόσφατα έπιασα στα χέρια μου του Xbox X και ομολογώ πως είναι καλύτερο από το χειριστήριο του ps4 pro μου!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Inevar said:

Τα πληκτρολόγια φτιάχτηκαν για να πληκτρολογείς και επιπλέον σε συνάρτηση με το ποντίκι, για να παίζεις fps games που όσο άνετο και ευχάριστο και αν είναι το dual sense (που είναι) , δε συγκρίνεται σε χρηστικότητα με το keyboard+mouse . Κάθε άλλη σύγκριση θεωρώ πως δεν έχει λόγο ύπαρξης, διότι και τα χειριστήρια έχουν την χάρη τους, πρόσφατα έπιασα στα χέρια μου του Xbox X και ομολογώ πως είναι καλύτερο από το χειριστήριο του ps4 pro μου!

Ειναι εξαιρετικο το χειριστηριο του xbox one και αμεση συνδεση με υπολογιστη απλα ανοιγεις BT και συνδεεται νομιζω και στα νεα dual sense ετσι παιζει σε υπολογιστη παλιοτερα ηθελε SCPToolkit. Και με αυτο του xbox παντως νιωθεις το lag σε συγκριση με πληκτρολογιο και ποντικι. Ειδικα στην καμερα με το ποντικι γυρναει αμεσα και απολυτα smooth με χειριστηριο ειναι λιγο σαν αργη κινηση η καλυτερα οχι τοσο αμεση σε συναρτηση με οταν κουναμε τον αναλογικο. Διπλα μου το εχω το xbox εδω και πολλα χρονια δεν το ξανα εχω ακουμπησει. Σιγουρα ομως ειδικα για μπαλα racing simulator δεν γινεται με πληκτρολογιο. Μεχρι dirt rally που στην αρχη μου φαινοταν πολυ δυσκολο αλλα το εμαθα σχετικα γρηγορα και forza ως πιο arcade ειναι αψογα. Σε κατι project cars που δοκιμασα δεν εστριβε με τιποτα.  

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, king2009 said:

Ειναι εξαιρετικο το χειριστηριο του xbox one και αμεση συνδεση με υπολογιστη απλα ανοιγεις BT και συνδεεται νομιζω και στα νεα dual sense ετσι παιζει σε υπολογιστη παλιοτερα ηθελε SCPToolkit. Και με αυτο του xbox παντως νιωθεις το lag σε συγκριση με πληκτρολογιο και ποντικι. Ειδικα στην καμερα με το ποντικι γυρναει αμεσα και απολυτα smooth με χειριστηριο ειναι λιγο σαν αργη κινηση η καλυτερα οχι τοσο αμεση σε συναρτηση με οταν κουναμε τον αναλογικο. Διπλα μου το εχω το xbox εδω και πολλα χρονια δεν το ξανα εχω ακουμπησει. Σιγουρα ομως ειδικα για μπαλα racing simulator δεν γινεται με πληκτρολογιο. Μεχρι dirt rally που στην αρχη μου φαινοταν πολυ δυσκολο αλλα το εμαθα σχετικα γρηγορα και forza ως πιο arcade ειναι αψογα. Σε κατι project cars που δοκιμασα δεν εστριβε με τιποτα.  

Ναι εκεί έχει αξία το χειριστήριο, επίσης το απολαμβάνω και στο snowrunner simulator.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...