Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ρε οκ γι αυτά. Άλλα πριν λέγαμε για πλατινουμ. Το όποιο συνήθως θέλει διάβασμα κάποιου trophy guide.

 

Όντως. Δεν είναι λίγες οι φορές που έβλεπα 2-3 βιντεάκια στο youtube πριν πάω να ξαναπαίξω για 123124η φορά :p

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν μπορω να ξεκολλήσω απο το Skyrim!

 

εγω ειμαι φανατικος gamer αλλα το αγαπημενο μου game ειναι το assassins το λατρευω οσο τιποτα

 

Άσε μη μου το θυμίζεις... Είχα λιώσει όλο το χειμώνα με το Black Flag αλλά κάποια στιγμή έπρεπε να κάνω format και ξέχασα να κάνω backup τα saves... [Epic Facepalm]

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Άσε μη μου το θυμίζεις... Είχα λιώσει όλο το χειμώνα με το Black Flag αλλά κάποια στιγμή έπρεπε να κάνω format και ξέχασα να κάνω backup τα saves... [Epic Facepalm]

 

Είναι και μεγάλο. Πρόσφατα το τελείωσα και εχω ακομα κάποια contracts κλπ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Crazy Taxi 1 (PS3). Δύο τρόπαια μου έμειναν.

Θυμάμαι τις παλιές ωραίες εποχές που το έλιωνα (και το 2) στο Dreamcast.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Μόλις τελείωσα το "Bioshock Infinite". Aπίθανο.. η δε ιστορία... καλύτερη από τις περισσότερες ταινίες επιστημονικής φαντασίας που έχω δει.

Τώρα ξεκίνησα "Uncharted 2: Among Thieves". Φαίνεται καταπληκτικό όπως ήταν και το τρίτο το οποίο το έχω τερματίσει.

"Resident Evil 5: Gold Edition". Είχα ολοκληρώσει το 5 στο Χ360 παλιά και τώρα είπα να δω την Gold έκδοση στο PS3. Πόσο καλά κρατάνε τα γραφικά πέντε χρόνια μετά την κυκλοφορία του ρε παιδιά!

 

Επίσης, ταυτόχρονα παίζω το "Hotline Miami". Ιndie παιχνιδάκι με 8bit γραφικά και ανεπανάληπτο soundtrack. Πολύ βίαιο εκτός των άλλων και πολύ δύσκολο. Σχετικά εθιστικό.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να δώσω 10€ για το tomb raider (2013) ??

 

Αν σου αρέσει το στιλ, η αναζήτηση σε ζούγκλες, οι θησαυροί και τα upgrades τότε αξίζει, μην το σκέφτεσαι. ;)

Link to comment
Share on other sites

San andreas για δευτερη φορα στο κινητο,pokemon black 2 με ds emulator στο κινητο,walking dead season 1 με ολα τα επεισοδια και god of light hd.Στο ps3 ξεκινησα last of us και tomb raider εξαιρετικα και τα 2.

 

Μολις τερματιστουν αυτα σειρα εχουν τα SC blacklist και AC pirates στο ps3 και dark knight/modern combat 4/gangstar vegas στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

pokemon black 2 με ds emulator στο κινητο

Ποιον ds emulator χρησιμοποιείς; Εγώ προσωπικά έχω 2 DS, 1 DSi και 2 3DS αλλά θέλω να δοκιμάσω και στο Nexus 5 να δω σε τι στάδιο βρίσκεται η εξέλιξη των NDS emulators στο Android.

 

Υ.Γ. Σε περίπτωση που παίζεις XY δώσε friend code.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ποιον ds emulator χρησιμοποιείς; Εγώ προσωπικά έχω 2 DS, 1 DSi και 2 3DS αλλά θέλω να δοκιμάσω και στο Nexus 5 να δω σε τι στάδιο βρίσκεται η εξέλιξη των NDS emulators στο Android.

 

Υ.Γ. Σε περίπτωση που παίζεις XY δώσε friend code.

 

Εχω την τελευταια εκδοση του drastic και τα παει περιφημα χωρις κανενα κολλημα μεχρι στιγμης με την pokemon black 2.Εχω κατεβασμενη και την pokemon x αλλα ειναι για 3ds δεν την εχω δοκιμασει στον drastic.Ειναι ds emulator δεν νομιζω να παιζει παιχνιδια των 3ds.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την τελευταια εκδοση του drastic και τα παει περιφημα χωρις κανενα κολλημα μεχρι στιγμης με την pokemon black 2.Εχω κατεβασμενη και την pokemon x αλλα ειναι για 3ds δεν την εχω δοκιμασει στον drastic.Ειναι ds emulator δεν νομιζω να παιζει παιχνιδια των 3ds.

Ωραία. Θα τον δοκιμάσω. Δεν έχει βγει ακόμα emulator για 3DS ούτε για PC. Έλεγα μήπως έπαιζες με κανονικό cartridge σε κανονικό 3DS.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Θα τον δοκιμάσω. Δεν έχει βγει ακόμα emulator για 3DS ούτε για PC. Έλεγα μήπως έπαιζες με κανονικό cartridge σε κανονικό 3DS.

 

Οχι μονο με emulator για την ωρα.Δοκιμασε το ειναι παρα πολυ καλο.Επισης δοκιμασε και n64 emulator και βαλε τις αξεχαστες pokemon stadium 1/2.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου αρέσει το στιλ, η αναζήτηση σε ζούγκλες, οι θησαυροί και τα upgrades τότε αξίζει, μην το σκέφτεσαι. ;)

+1

 

Επίσης Assassin's Creed 4 (Windows) και Starcraft II

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να δώσω 10€ για το tomb raider (2013) ??

 

Το έχω λιώσει τις τελευταίες μέρες στο PS3 και είναι ΤΕΛΕΙΟ!!! Τρομερά γραφικά, ατελείωτο μπιστολίδι, (μπορείς και να διαλέξεις μάχη σώμα με σώμα αλλά και sniper κατάσταση με το τόξο), απέραντες πίστες με κρυμμένους χώρους παντού, φοβερές αναβαθμίσεις στα όπλα, ατμοσφαιρική μουσική, πολύ βία και αίμα (οπότε προσοχή αν έχετε μικρά παιδιά και παίζουν)...

Μ' αρέσει πολύ ο τρόπος που μπορείς να γυρίσεις σε προηγούμενα επίπεδα για να βρεις θησαυρούς, κρυφές σπηλιές (αξίζει να τις βρεις όλες μιας και έχει έξυπνους γρίφους) , οπλισμό και ότι άλλο σου έχει διαφύγει!

Ένα 9/10 χαλαρά για βαθμολογία και σίγουρα ένα από τα καλύτερα παιχνίδια! Είναι σχεδόν κινηματογραφικό με μερικά σημεία δανεισμένα από το Uncharted! Δεν ξέρω στο PC ή σε άλλες κονσολες, αλλά το PS3 έχει στα έξτρας και πολλά ενδιαφέρον βίντεο με συνεντεύξεις από τους δημιουργούς τους παιχνιδιού, με την ηθοποιό που ενσάρκωσε την Λάρα, με τον τρόπο δημιουργίας του και πολλά άλλα που αξίζει να ρίξετε μια ματιά! :)

Για το in topic, αυτό τον καιρό παίζω το Tomb Raider, το Uncharted 2, το Bioshock Infinite και σειρά έχουν τα 2 infamous !!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλέ, συνεννοημενοι είμαστε; τα ίδια παίζουμε!

Τέλειο το Tomb Raider όπως και το Uncharted 2 (να δεις και το τριτο)

Επίσης άψογο το Bioshock Infinite. Καταπληκτική πλοκή.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα..., απίστευτο! Τώρα είδα το παραπάνω σου σχόλιο!! :)

Όντως είναι όλες παιχνιδάρες ! Έχω και γω το Resident Evil 5 που λες παραπάνω, όπως και τα χειριστήρια move μαζί και σκέφτομαι να το ξεκινήσω έτσι -->

, αλλά που να βρω χρόνο! Έχω και στον σκληρό το Uncharted 3 (ας είναι καλά το PS+), το Τhe last of us, και ΠΟΛΛΑ άλλα!! Μας έχει κάψει το ρημάδι!!!!:D Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Τώρα ξεκιναω το Walking Dead: Telltale series

Έχω διαβάσει τα καλυτερα!

 

Επίσης χάρη στο PS Plus, έκτος απο τα προαναφερθέντα, απήλαυσα το Brothers: A Tale of Two Sons.

Σύντομο όμως τόσο πρωτότυπο και συγκινητικο...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με πείσατε να το πάρω και θα το πάρω όσο το προλαβαίνω σε Πλαίσιο ή Public για pc.

Η αλήθεια είναι πως το έπαιξα λίγο στο ps3 ενός συγγενή και μου φάνηκε πολύ της λεπτομέρειας. Το έπαιξα σε μία φάση που

ήμουν σε μια σπηλιά και μου επιτέθηκε ένας λύκος και έπρεπε να πατήσω κάποια συγκεκριμένη στιγμή τα κουμπιά, αλλιώς η Λάρα γιοκ!

. Στη συνέχεια, έπαιξα που ήμουν σ'ένα σκοινί και έπρεπε να πατήσω μια συγκεκριμένη στιγμή το κουμπί για να βγάλει το εξάρτημα και να μείνω πάνω στο βουνό, αλλιώς πάλι θα πέθαινα.

Γενικά μου φάνηκε της υπομονής και της λεπτομέρειας και βλέπω εκτός από το παιχνίδι να παίρνω και έξτρα ποντίκι και πληκτρολόγιο. :lol:

 

edit: ψάχνοντας στο google για παιχνίδια δράσης με γυναίκες για βασικούς χαρακτήρες έπεσε το μάτι μου πάνω σε ένα με την Αλίκη από τη χώρα των θαυμάτων (?) αλλά ήταν παλιό και δεν είχα χρόνο να δώσω βάση. Το έχει παίξει κανείς ?? Είναι όντως από το ομώνυμο παραμύθι ή είναι κάτι ξεχωριστό ??

Edited by Johnboy
Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

edit: ψάχνοντας στο google για παιχνίδια δράσης με γυναίκες για βασικούς χαρακτήρες έπεσε το μάτι μου πάνω σε ένα με την Αλίκη από τη χώρα των θαυμάτων (?) αλλά ήταν παλιό και δεν είχα χρόνο να δώσω βάση. Το έχει παίξει κανείς ?? Είναι όντως από το ομώνυμο παραμύθι ή είναι κάτι ξεχωριστό ??

 

Καμία σχέση με την Lara. Παιδικό σενάριο, χαζά quests και πολύ μικρό σε διάρκεια. Δε θα το συνιστούσα :happy:

Link to comment
Share on other sites

edit: ψάχνοντας στο google για παιχνίδια δράσης με γυναίκες για βασικούς χαρακτήρες έπεσε το μάτι μου πάνω σε ένα με την Αλίκη από τη χώρα των θαυμάτων (?) αλλά ήταν παλιό και δεν είχα χρόνο να δώσω βάση. Το έχει παίξει κανείς ?? Είναι όντως από το ομώνυμο παραμύθι ή είναι κάτι ξεχωριστό ??

Καμία σχέση με την Lara. Παιδικό σενάριο, χαζά quests και πολύ μικρό σε διάρκεια. Δε θα το συνιστούσα :happy:

Μάλλον λες το Alice: Madness Returns. Να σου πω την αλήθεια το ευχαριστήθηκα όσο να'ναι! Καμία σχέση με την original ιστορία. Είναι γεμάτο αίμα και πολύ gore! Για την εμπειρία και μόνο δεν θα έλεγα όχι! Αν το βαρεθείς σταμάτα το απλά, δεν χάνεις και τίποτα.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Minecraft εδω και περιπου 2 χρονια...Επισης φοβερο το South Park-The Stick of Truth...ελιωσα στο γελιο...

Τελος, το Infamous- Second Son φοβερο, απλα και μονο λογω του τραγουδιου στα credits. (Heart-shaped Box, Nirvana(διασκευη))

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...