Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρειαζεσε αλλαγη του housing.

 

Eιχα και εγω το ιδιο προβλημα με εσενα, αγορασα απο amazon housing και ηρθε σημερα (με 18 ευρο περιλαμβάνει και καλυμα μπαταριας και νεο πληκτρολόγιο)

 

Η διαδικασία για να το βαλεις ειναι πολυ ευκλοη και το κινητο δειχνει σαν καινουργιο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από Eλλαδα φίλε μου θα σου πιάσουν τον κ***, βρήκα το full housing 65 ευρώ.....

Αμα επιμένεις πάντως μπορώ να σου στείλω πμ με το μαγαζί .

 

Λογικά μπορείς να το πας και για service αλλα δεν θα είναι και φθηνή η αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Να συνδεθείς σε ασύρματο δίκτυο!

 

λογικο ειναι πως θα συνδεθω σε ασυρματο δικτυο !!! τις ωρες που δεν ειμαι κοντα σε wifi αυτο συνδεετε Με gprs/3g χωρις να το καταλάβω ! υπαρχει καποιος τροπος να ΑΠΟΚΛΕΙΣΩ τη συνδεση απο το gprs/3g και να συνδεομαι ΟΠΟΤΕ θελω με wifi ?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εκανα αλλαγη housing πριν απο μερικες ωρες.με 10ε απο ebay.εχει μεχρι και βιντεο στο youtube.μου πηρε λιγοτερο απο 20λεπτα.πραγματικα ειναι αμαρτια να δωσεις τοσα λεφτα για κατι που μπορεις να το κανεις μονος σου να πω οτι αλλαζεις οθονη οκ...αλλα αυτο ειναι πανευκολο
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω οταν στελνω/λαμβανω emails με ελληνικα οι χαρακτηρες εμφανιζονται ως ?????.πως θα μπορεσω να διορθωσω το προβλημα.εχω bb9700 με os6

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

Ναι το εχω και εγο προβλημα με τα ελληνικα στα σμσ !

Θελω να ρωτησω πιο ειναι το καλυτερο λογισμικο για αυτο τοι κινητο αυτη τη στιγμη? εχω το πιο καινουργιο το 6... αλλα σκεφτομαι να του βαλω το τελευταιο που δινει η ελληνικη vodafone.... τι λετε ?

Επισης θα ηθελα να μου δωσετε εναν οδηγο το πως αλλαζεις OS ... ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

Ναι το εχω και εγο προβλημα με τα ελληνικα στα σμσ !

Θελω να ρωτησω πιο ειναι το καλυτερο λογισμικο για αυτο τοι κινητο αυτη τη στιγμη? εχω το πιο καινουργιο το 6... αλλα σκεφτομαι να του βαλω το τελευταιο που δινει η ελληνικη vodafone.... τι λετε ?

Επισης θα ηθελα να μου δωσετε εναν οδηγο το πως αλλαζεις OS ... ευχαριστω !

 

Εχθες περασα την 6.0.0.534 ειναι η καλυτερη που ειχα εως τωρα,γρηγοροτερο το κινητο και ο browser.Μπορεις να την κατεβασεις στο greekberry.Κανε uninstall την παλια απο το pc και κανε setup την νεα.Μετα πας program files/common files/Research In Motion/apploader και σβηνεις ενα αρχειο το vendor.xml.Θα συνδεσεις το κινητο στο pc θα ανοιξεις την σουιτα και θα σου πει οτι βρηκε αναβαθμιση και θα την κανεις,εγω ετσι κανω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση ! Περασα δοκιμαστικα την νεοτερη της Vodafone αλλα δεν μου αρεσει και θα βαλω το 6 ΟΣ ... ομως εκανα απεγκατασταση την παλια αλλα δεν μου αναγνωριζει την καινουργια για να την περασει ! τι μπορει να φταει ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση ! Περασα δοκιμαστικα την νεοτερη της Vodafone αλλα δεν μου αρεσει και θα βαλω το 6 ΟΣ ... ομως εκανα απεγκατασταση την παλια αλλα δεν μου αναγνωριζει την καινουργια για να την περασει ! τι μπορει να φταει ?

 

Το vendor το εσβησες;σίγουρα κατεβασες την σωστή για το 9700;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι το σβηνο το vendor παντα ! τη σωστη κατεβασα ... κατεβασα κανα 2 αλλες και ουτε και εκεινες την βρησκει μου λεει ... τι να κανω? γινετε να περασω με καποιον αλλο τροπο ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι το σβηνο το vendor παντα ! τη σωστη κατεβασα ... κατεβασα κανα 2 αλλες και ουτε και εκεινες την βρησκει μου λεει ... τι να κανω? γινετε να περασω με καποιον αλλο τροπο ?

Τρεξε κατευθειαν το αρχειο loader μεσα απο τον φακελο που σβηνεις το vendor

Link to comment
Share on other sites

ναι, κατευθειαν το τρεχω το λοαντερ, σβηνω το βενντορ και μετα τρεχω το λοαντερ .!! τι αλλο μπορω να κανω ? υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα που μπορω να περασω την αναβαθμηση ?

**** εχω βαλει την τελευτεα της βονταφον , τωρα μπορεσα και περασα μια πιο καινουργια 5αρα της κοσμοτε αλλα δεν βλεπει τις 6αρες απ οτι καταλαβα ! **

καμια λυσει ?

Edited by snopmc
Link to comment
Share on other sites

Εδώ πως κάνεις αναβάθμιση http://www.blackberry-experts.net/articles/how-upgrade-your-blackberry-device-software

 

Εδώ πως κάνεις καθαρή εγκατάσταση την οποία και προτείνω http://www.blackberry-experts.net/articles/how-perform-clean-os-install

 

 

Παιδιά ψάξτε και λίγο το forum, έχει πολλά χρήσιμα πράγματα που θα σας βοηθήσουν

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πως κάνεις αναβάθμιση http://www.blackberry-experts.net/articles/how-upgrade-your-blackberry-device-software

 

Εδώ πως κάνεις καθαρή εγκατάσταση την οποία και προτείνω http://www.blackberry-experts.net/articles/how-perform-clean-os-install

 

 

Παιδιά ψάξτε και λίγο το forum, έχει πολλά χρήσιμα πράγματα που θα σας βοηθήσουν

 

Να σαι καλα Φιλε... Αυτο εψαχνα... τελικα εγινε μια χαρα !! Ευχαριστω πολυ παιδια !

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το os6 σε 9700 θα ήθελα αν γνωρίζει κανεις να μας ενημερώσει για τα εξής:

(1) Τελικά ποια είναι τα προβλήματα του os6 στο 9700;

(2) Αξίζει τον κόπο η αναβάθμιση;

(3) Η vodafone Ελλάδος έχει βγάλει επίσημη έκδοση; Δεν έχω δει κάτι. Αν δεν έχει βγάλει γνωρίζει κανείς γιατί;

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το os6 σε 9700 θα ήθελα αν γνωρίζει κανεις να μας ενημερώσει για τα εξής:

(1) Τελικά ποια είναι τα προβλήματα του os6 στο 9700;

(2) Αξίζει τον κόπο η αναβάθμιση;

(3) Η vodafone Ελλάδος έχει βγάλει επίσημη έκδοση; Δεν έχω δει κάτι. Αν δεν έχει βγάλει γνωρίζει κανείς γιατί;

 

1) Δεν εχω αντιμετοπισει κατι ακομα, προσοπικα !

2) Πιατευω πως αξιζει να αναβαθμησετε σε οσ6, ειναι πολυ πιο σταθερο και γρηγορο..

3) Η βονταφον ελλαδος δεν εχει βγαλει οσ6 ακομα, και μπορει να μην βγαλει και καθολου, λανσαρει τα νεα μοντελα !

 

Κατι αλλο θελω να ρωτησω, μπορω να εγκαθηστω εφαργμογες στην καρτα μνημης και οχι στην συσκευη ?

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα η 6άρα... Δουλεύει ρολόι!! Προβλήματα έχουν παρατηρηθεί με 6άρα σε συνδιασμό την εφαρμογή whatsup!

 

Δεν μπορείς να κάνεις εγκατάσταση προγραμμάτων στην κάρτα μνήμης.

 

Δεν είναι απαραίτητο/υποχρεωτικό να βάλεις της vodafone αν & εφόσον κυκλοφορήσει. Μπορείς να βάλεις από τώρα όποια θέλεις εσύ και ήδη υπάρχουν πολλές εταιρείες που την έχουν βγάλει! Δοκίμασε την τελευταία και δεν θα χάσεις...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα η 6άρα... Δουλεύει ρολόι!! Προβλήματα έχουν παρατηρηθεί με 6άρα σε συνδιασμό την εφαρμογή whatsup!

 

Δεν μπορείς να κάνεις εγκατάσταση προγραμμάτων στην κάρτα μνήμης.

 

Δεν είναι απαραίτητο/υποχρεωτικό να βάλεις της vodafone αν & εφόσον κυκλοφορήσει. Μπορείς να βάλεις από τώρα όποια θέλεις εσύ και ήδη υπάρχουν πολλές εταιρείες που την έχουν βγάλει! Δοκίμασε την τελευταία και δεν θα χάσεις...

 

Μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες. Ποιά να κατεβάσω, από που, αν μπορώ στη συνέχεια να επαναφέρω την 5 εφόσον κάτι δεν πάει καλά κλπ. Οι αναφορές που υπάρχουν διάσπαρτες για προβλήματα στην αποστολή sms στα ελληνικά, για προβλήματα μνήμης και άλλα έχουν βάση;

Αν προτιμάς και για να μην ταλαιπωρούμε το forum μπορείς να μου στείλεις pm. Ευχαριστώ.

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν προλαβαίνω. Όλες η πληροφορίες βρίσκονται στο forum σε σχετικά & ξεκάθαρα threads!! Κάνε ένα κόπο να τα διαβάσεις.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να την κατεβάσης από εδώ. Επίσης ακολούθησε τις οδηγίες που αναφέρει...

http://www.blackberryforums.com/general-9700-series-discussion-bold-2/247914-latest-os-9700-6-0-0-2391-6-0-0-543-multilanguage.html

PIN:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα σε ολους ! μηπως ξερει καποιος να μου πει που μπορω να βρω στο ιντερνετ "κασα" για το ββ ??? και μια ασπρη δεν θα ηταν κακη !!
Link to comment
Share on other sites

Γεμάτο το ebay από δαύτες ...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια να ρωτησω εδς και μερικες μερες παταω το εικονιδιο του browser αλλα δεν ανοιγει.τι μπορει να συμβαινει?τα μουρα ειναι κανονικα.εμαιλ περνω κανονικα.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...