Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά πάρε στη vodafone και ζήτα να ενεργοποιηθεί blackberry στη γραμμή σου, αφού πήρες ήδη το πακέτο δεδομένων είσαι οκ, δεν έχει άλλη χρέωση.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω και αλλο προβλημα. εσβησα την επιλογη να μπενει μεσω wap το κινητο μου ιντερνετ και τωρα οποτε παταω περιαγωγη μου γραφει "προκειται για υπηρεσια wi-fi"

δηλαδη αν δεν βρει wifi δεν μπενει με τιποτα ιντερνετ

 

παιδια ας με βοηθησει καποιος σας παρακαλω γιατι μου χουν σπασει τα νευρα θα το πεταξω

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας περιαγωγή (roaming) εννοείς περιήγηση (browsing); Δεν κατάλαβα τι ακριβώς έσβησες.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

περιηγηση ηθελα να πω sorry .ειχε κατι ρυθμισεις ουτε ξερω που ηταν για επιλογη να μπενεις ιντερνετ και εσβησα οσα λεγανε wap η web δεν θυμαμαι και αφησα μονο wifi.

απο τοτε οσες φορες επιχειρω να μπω ιντερνετ μου γραφει "προκειται για υπηρεσια wifi.Βεβαιωθειτε οτι η συσκευη σας εχει ενεργη συνδεση wifi και προσπαθηστε ξανα" ενω πριν εμπενε κανονικα μεσω wap.

ενεργοποιησα και το surf & mail 150 αλλα τιποτα..

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.ενα θεμα μου εχει προκύψει με το setup των mail sto 9700

ειχα σεταρει 2 gmail σε ενα 8520, άλλαξα συσκευή, και πήρα το 9700.

μου παίρνει το ενα gmail, αλλα το αλλο για κάποιο λογο δεν το παίρνει με τίποτα, μου γράφει οτι δεν υπάρχει το mail και ο κωδικός. στον υπολογιστή ομως μπαίνω κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. τι μπορεί να γίνετε ρε παιδιά; να είσαστε καλά, καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Cavaradossi, δεν ξέρω τι βρήκες και έσβησες :p , αλλά θα πρότεινα να κάνεις πάλι αποστολή service books και αν δε λυθεί μάλλον θα πρέπει να ξαναπεράσεις το λογισμικό. BIS έχεις, έτσι;

 

manos_1966, δοκίμασες από τη σελίδα των ρυθμίσεων να σβήσεις το προβληματικό mail και να το δηλώσεις εκ νέου;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το service books που πρεπει να ξαναπερασω? ουτε το λογισμικο ξερω να ξαναπερναωωω:(

ok λυθηκε το θεμα μου μ ενα τηλεφωνο στο 13830 :)

μου ειπανε να βγαλω μπαταρια και οταν το ανοιξα παλι ειχα χαρτες και ολα δουλεουν ρολοι!!

μια απορια μου εμεινε μονο τωρα που θα βρω το whatsupp να μιλαω τσαμπα με αλλα ΒΒ και iphones?

Edited by Cavaradossi
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Τα service books, αν ξαναχρειαστεί, τα στέλνεις από τη σελίδα που δηλώνεις τα email, επιλέγοντας help και μετά send service books (εναλλακτικά γίνεται από την εφαρμογή email setup της συσκευής). Για το λογισμικό κοίτα στο Blackberry FAQ στο γενικό forum των blackberry.

 

Το whatsapp τελευταία φορά που κοίταξα ήταν διαθέσιμο μόνο μέσω AppWorld. Δεν ξέρω πλέον τι κάνει...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

hi παιδες!

απεκtισα κ εγω ενα blackberry 9700 το οπoιο με εχει εν8ουσιασει αρκετα! και το bis ενεργοποιη8ικε σε 15' απο wind!!!

 

αλλα εχω καποια προβληματα! δεν ειμαι και τοσο ευχαριστημενος απο την ταχυτητα εχω κατεβασει μεγιστα με 50 και συνι8ως με 20 δεν ειναι λιγα?

γινεται να γραφω μια νεα επαφη και αυτη αυτοματα να γραφεται και στον καταλογο της sim? γινεται οταν κανω τρο ποποιηση σε μια επαφη που υπαρχει ιδι και στον καταλογο του bb και της sim να γινεται και η τροποποιηση και σταδιο?

 

ενα προβλημα που παρατηρισα ειναι οτι οταν το πρωτοπηρα σκαλωσε ο player! επαιζε πιο γρηγορα κοματια και video απο το φυσιολογικο και το χρονομετρο εμενε στο μηδεν! μετα κολαγε ολο το τηλεφωνο...αυτο εστρωσε οταν το εκλισα και εβγαλα την μπαταρια! αλλα παρατηρισα οτι το ξαναεκανε οταν μπικα απο wifi στο youtube και ανοιξα videακια!

 

οταν ειμαι online se 3G bis γιατι δεν ανοιγει τα videακια του youtube και προσπα8ει να κανει streaming μεσω wap ενω οταν μπενω απο wifi τα ανοιγει?

κανενα site να κανω streaming youtube εκτως του vuclip που κανει πρωτα αναλιση του video? μεσο αλλου browser? μπενει στο bb flasplayer για να τα ανοιγω σε firefox version?

 

το bb μου ειχε απο πριν το msn υπαρχει εκδοση και πως μπορω να το κανω να μην μου κανει logout το msn στο pc αλλα να μενουν και τα δυο online?

 

πως εναλασω πληκρολογιο απο Ελληνικα σε αγγλικα το εμα8α αλλα πως ενεργοποιω το αρι8μιτικο πλικτρολογιο για να μην παταω ολη την ωρα και το alt?

 

εχει καπου μετριτι με τα MB που εχω χαλασει για να ξερω που βρισκομαι? εχω 250MB απο το bis. φτενουν λεται με τις συμπιεσεις κτλ? κατεβαζω και videakia και τραγουδια! μου ειχε πει ενας φιλος οτι υπαρχει μια εφαρμογη για να το συνδεεις με το pc και να το λειτουργεις σαν 3G modem μεσω bis χωρις να χρεωνεσαι! π 8α το βρω? 250MB ενω μου ειχανε πει για απεριοριστα στην αρχη.... κοροιδιες τι απεριοριστα ειναι τα 250ΜΒ??? λενε ολοι οτι σ φανουν κ κανει τρελη συμπιεση.... 20 τραγουδακια αν κατεβασω το μηνα.... εξαφανιστικαν τα ΜΒ!

 

ποιος navigator δουλευουν καλα στο 9700? παρχει κανενας τζαμπα?

υπαρχει τζαμπα pdf reader?

 

υπαρχουν εφαρμογες που μπορει να μην περνανε απο το bis και να σε χρεοσουν? γιατι? ποιες ειναι αυτες? μ ειπαν κατι τετοιο απο την wind και τους ειπα να απενεργοποιηοσουν το προφιλ internet απο την συνδεση και να αφισουν μονο το bis για να μην υπαρχει δινατοτητα χρεωσης. καλα δεν εκανα?

 

περνει καρτα μεχρι 16GB σωστα? 8α κολαει αμα την βαλω? να παρω καλητερα μια των 8? οι τσιφουτιδες σε τετοιο κινιτο και ναζουν μεσα 2GB μονο!

 

και οι αλλοι οι τσιφουτιδες της bb τι 8α τους κοστιζε μια καμερα videoκλισης? ειναι το μονο π του λιπει!

 

P.S. sorry π σας κουρασα!! το ξερο οτι καποια καπου αλλου μπορει να εχουν γραφτει... και ευχαριστω απο τωρα για οποιαδηποτε απαντιση!

Edited by tnt_tuner
Link to comment
Share on other sites

hi παιδες!

απεκtισα κ εγω ενα blackberry 9700 το οπoιο με εχει εν8ουσιασει αρκετα! και το bis ενεργοποιη8ικε σε 15' απο wind!!!

 

αλλα εχω καποια προβληματα! δεν ειμαι και τοσο ευχαριστημενος απο την ταχυτητα εχω κατεβασει μεγιστα με 50 και συνι8ως με 20 δεν ειναι λιγα?

γινεται να γραφω μια νεα επαφη και αυτη αυτοματα να γραφεται και στον καταλογο της sim? γινεται οταν κανω τρο ποποιηση σε μια επαφη που υπαρχει ιδι και στον καταλογο του bb και της sim να γινεται και η τροποποιηση και σταδιο?

 

ενα προβλημα που παρατηρισα ειναι οτι οταν το πρωτοπηρα σκαλωσε ο player! επαιζε πιο γρηγορα κοματια και video απο το φυσιολογικο και το χρονομετρο εμενε στο μηδεν! μετα κολαγε ολο το τηλεφωνο...αυτο εστρωσε οταν το εκλισα και εβγαλα την μπαταρια! αλλα παρατηρισα οτι το ξαναεκανε οταν μπικα απο wifi στο youtube και ανοιξα videακια!

 

οταν ειμαι online se 3G bis γιατι δεν ανοιγει τα videακια του youtube και προσπα8ει να κανει streaming μεσω wap ενω οταν μπενω απο wifi τα ανοιγει?

κανενα site να κανω streaming youtube εκτως του vuclip που κανει πρωτα αναλιση του video? μεσο αλλου browser? μπενει στο bb flasplayer για να τα ανοιγω σε firefox version?

 

το bb μου ειχε απο πριν το msn υπαρχει εκδοση και πως μπορω να το κανω να μην μου κανει logout το msn στο pc αλλα να μενουν και τα δυο online?

 

πως εναλασω πληκρολογιο απο Ελληνικα σε αγγλικα το εμα8α αλλα πως ενεργοποιω το αρι8μιτικο πλικτρολογιο για να μην παταω ολη την ωρα και το alt?

 

εχει καπου μετριτι με τα MB που εχω χαλασει για να ξερω που βρισκομαι? εχω 250MB απο το bis. φτενουν λεται με τις συμπιεσεις κτλ? κατεβαζω και videakia και τραγουδια! μου ειχε πει ενας φιλος οτι υπαρχει μια εφαρμογη για να το συνδεεις με το pc και να το λειτουργεις σαν 3G modem μεσω bis χωρις να χρεωνεσαι! π 8α το βρω? 250MB ενω μου ειχανε πει για απεριοριστα στην αρχη.... κοροιδιες τι απεριοριστα ειναι τα 250ΜΒ??? λενε ολοι οτι σ φανουν κ κανει τρελη συμπιεση.... 20 τραγουδακια αν κατεβασω το μηνα.... εξαφανιστικαν τα ΜΒ!

 

ποιος navigator δουλευουν καλα στο 9700? παρχει κανενας τζαμπα?

υπαρχει τζαμπα pdf reader?

 

υπαρχουν εφαρμογες που μπορει να μην περνανε απο το bis και να σε χρεοσουν? γιατι? ποιες ειναι αυτες? μ ειπαν κατι τετοιο απο την wind και τους ειπα να απενεργοποιηοσουν το προφιλ internet απο την συνδεση και να αφισουν μονο το bis για να μην υπαρχει δινατοτητα χρεωσης. καλα δεν εκανα?

 

περνει καρτα μεχρι 16GB σωστα? 8α κολαει αμα την βαλω? να παρω καλητερα μια των 8? οι τσιφουτιδες σε τετοιο κινιτο και ναζουν μεσα 2GB μονο!

 

και οι αλλοι οι τσιφουτιδες της bb τι 8α τους κοστιζε μια καμερα videoκλισης? ειναι το μονο π του λιπει!

 

P.S. sorry π σας κουρασα!! το ξερο οτι καποια καπου αλλου μπορει να εχουν γραφτει... και ευχαριστω απο τωρα για οποιαδηποτε απαντιση!

 

Το ποσο γρηγορα κατεβαζεις εξαρτατει απο το ποσο bandwidth σου δινει το site Και ποσο καλο σημα εχεις εκεινη τη στιγμη.

 

Δεν γινονται αυτοματες καταχωρησεις-τροποποιησεις και στη sim και στο τηλεφωνικο καταλογο

 

Οταν μαθεις καποια πραγματα παραπανω θα μπορεσεις να κανεις καποια αναβαθμιση λογισμικου που θα σου διορθψσει κολληματα στον player

 

Οι εταιρειες για να σε προστατεψουνε απο τυχον υπερβολικες χρεωσεις (και επισης να προστατεψουνε το bandwidth τους)σε δυσκολευουνε να κανεις streaming απο το δικτυο. Το WiFi ειναι η λυση σε αυτο. Υπαρχουνε καποιες εξαιρεσεις αλλα ο γενικος κανονας ειναι αυτος

 

με το MSN δεν νομιζω οτι γινεται αυτο που ζητας

 

Για αριθμητικο πληκτρολογιο πατα το ALT και το αριστερο SHIFT. Ειναι το πληκτο διπλα απο το μηδεν. Η ιδια διαδικασια με το δεξι SHIFT ειναι για να γραφεις κεφαλαια

 

 

Τα 250mb ειναι υπερκαρκετα αλλα αν κατεβαζεις συνεχεια αρχεια μπορει να μη σου φτασουνε. Υπαρχει ενας προγραμμα που λεγεται Mobile data alerter που ειναι free και μπορεις να εγκαταστησεις αργοτερα οταν μαθεις καλυτερα το κινητο. Προς το παρον να παιρνεις συχνα τη Wind και να ρωτας ποσο εχεις ξοδεψει

 

Τζαμπa navigator ειναι το AmazeGPS

 

Free Pdf reader εχει απο τη μανα του αλλα μονο αν σου ερθει pdf με email. Δεν διαβαζει δηλαδη pdf που αντιγραφεις εσυ στο κινητο. Δεν γνωριζω free pdf που να τα κανει και τα 2 αυτα

 

Ολα τα δεδομενα περνανε μεσα απο το BIS. Βλακειες λεει η WIND, εκτος αν εχει βρει καποιο μαγικο τροπο να αλλαξει τη λειτουργια του ολου συστηματος blackberry

 

Μια χαρα παιρνει καρτα 16gb. Αν την βαλεις και σου κολλαει ή δεν την βλεπει, καντην πρωτα ενα φορματ με card reader σε pc και μετα θα την βλεπει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλο μηνα!

Θελω να κανω μια ερωτηση στο φορουμ.Επειδη σκοπευω να παρω το 9700 και ψαχνωντας στο ιντερνετ μπηκα στο αμερικανικο expansys και το βρηκα σε καλη τιμη σε σχεση με ελλαδα.

Θελω να ρωτηση επειδη γραφει οτι ειναι ξεκλειδωτο και διπλα λεει λογκο της ΑΤ&Τ.

Αυτο τι σημαινει? Θα το γραφει καπου πανω στη συσκευη,θα το βλεπω οταν ανοιγει το τηλεφωνο?

Ισως ακουγεται λιγο χαζη η ερωτηση αλλα θελω να ειμαι σιγουρος.

Ευχαριστω πολυ για την οποια απαντηση σας.

Φιλικα,

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

thanks για τις διευκρινισεις!!!

 

αλλα τι να πω και τα 50 λιγα μου φαινονται για σχεδον full σιμα 3G υποτιθετε οτι πιανει 3,2mbps

παντα μιλαω οτι κατεβαζα απο το ιδιο site που απο wifi πιανω 120 συνηθως.... εμενα μου φαινεται για θεμα δικτιου!

 

ελεος..... απο τις πιο βασικες λειτουργιες του καταλογου.....

δηλ τςρα ειμαι ουσισαστικα υποχρεωμενος να χρησιμοποιω τον καταλογο της sim μονο, για να μην χανω την μπαλα. ε?

 

εχω την εκδοση 5,0,0,400(platform5,1,0,110) δεν ειναι η τελευταια?

και εχει και ενα χοντρο κολημα που ειναι τελειως χαζο που το διαβασα και καπου αλλου! αν εχω στα options του browser να περνει δικτιο απο hotspot δεν ανοιγει τα ελληνικα αν εχω internet browser μπενει κανονικα!

 

ναι ναι για να μας προστατεψουν απο χρεωσεις οχι για να μην φορτονεται το δικτιοτους γιατι ειναι μουφα....(και δεν μηλαω μονο για την wind)

 

σε ρωταω για το msn γιατι στο pc γινεται...(γινεται και στο skype και σε αλλα προγραμματα αυτο και ειναι πολυ βολικο!)

μηπως υπαρχει καποιο αλλο προγραμα η οτιδιποτε π να υποστιριζει msn και να μπορει να το κανει?

 

η λυση για το download ειναι μαλον οπως ειπες το wifi οσο γινεται και οχι το 3G....

 

περα απο το οτι μου ειπανε οτι νανε στην εξυπιρετιση.... καλα δεν εκανα που τους ειπα να κλειδωσουν το Internet Που χρεωνεται και να αφισουν μονο το bis εστο και στο ενδεχομενο μην χρεωθω οταν βαλω την καρτα μ σε αλλη συσκευη!.... εε?

πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι 8α χρεωθω αν βαλω την καρτα μου σε αλλη συσκευη αφου εχω πακετο δεδομενων για 3G πια ειναι η διαφορα με το bis?????

Link to comment
Share on other sites

To θέμα της χρέωσης είναι θέμα apn (access point name) γιατί ουσιαστικά όταν έχεις BIS και μπαίνεις myphone θα μπεις bis.eu.vodafone.myphone.gr ενώ σε μια άλλη συσκευή θα πρέπει να μπει web.vodafone.europe.myphone και κάτι τέτοιο χοντρά χοντρά....

Για την ασυμβατότητα hotspot browser ελληνικών site φταίνε και η RIM και τα συγκεκριμένα site πχ το Βήμα είναι οκ.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

λιανα λιανα πως ειναι? υπαρχει σε αλλο τοπικ?

δηλ υπαρχει τροπος να μπω απο αλλη συσκευη?

μπα η της συσκευης ειναι θεμα η του διακομιστη...

για τα ανοιγει τοτε κανονικα οταν μπενεις απο wifi? αυτο συμενει οτι η συσκευη τις εχει τις κωδικοποιησεις και σιγουρα το site δεν εχει προβλημα.....

το AmazeGPS εχει κανονικα πλοηγηση κ τα παντα οπως το GARMIN η το ΟVI

εχει ofroad χαρτες που εχει πχ to garmin?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

ειμαι κατοχος iphone 3g κ θελω να μπω στον κοσμο των ΒΒ,αλλα

εχω καποιες ερωτησεις για το ΒΒ 9700,ελπιζω να μπορω να ρωτησω εδω.

 

αυτο που δεν μου αρεσει στο iphone ειναι οτι ακομα και για να κατεβασεις ringtone,music,εφαρμογες κτλ πρεπει να εχεις λογαριασμο με πιστωτικη καρτα στο itunes.Αυτο που με ενδιαφερει εμενα ειναι να εχω ιντερνετ,e-mail (yahoo,google,κτλ),εφαρμογες,ringtones,μουσικη,κτλ..και αν γινεται οτι θελω να το πληρωνω μεσω του λογαριασμου μου και οχι να μπλεκω μεσω καποιας πιστωτικης καρτας.

Μολις ειδα το ΒΒ 9700 μου αρεσε παρα πολυ..αλλα μολις αρχιζα να διαβαζω καποια πραγματα εδω μεσα,μπερδευτηκα,μου βγηκαν καποιες ερωτησεις.

 

1) δεν ειναι φακελωμα απο την ΒΒ το BIS?(εννοω να περνανε τα παντα απο τον δικο τους server ή κανω λαθος?

2)ειμαι στην vodafone με ενα προγραμμα 6 ωρες χρονο ομιλιας,250 sms,250 MB internet...τι αλλαζει στο ΒΒ με αυτο που λετε για συμπιεση δεδομενων?καπου εδω διαβασα οτι και 40 MB φτανουν για εναν μηνα?!πρεπει να ελλατωσω το προγραμμα μου?

3)πρεπει να ειμαι επαγγελματιας για να εχω ΒΒ,δηλ. πρεπει να δηλωσω καπου επαγγελματικο server ή ακομα και εγω που μου αρεσουν απλα τα smartphone μπορω να εχω?

4)στο iphone οταν εισαι καπου με wifi απλα εαν δεν ειναι κλειδωμενο μπαινεις και δεν υπαρχει καμμια χρεωση,αλλιως μπαινεις με 3g και χρεωνεσαι απο το προγραμμα σου απο το δικτυο σου (που για μενα 250 mb δεν τα περασα ποτε και ειμαι ολη την μερα στο youtube,yahoo,internet...

στο ΒΒ τι γινεται?ολοι ρωτανε για το wifi,για το BIS,για 3g...καποιος να μου τα ξεχωρισει λιγο στο μυαλο μου. :)

Ευχαριστω πολυ και συγνωμη για τις "χαζες" ερωτησεις μου αλλα ειμαι new και διψαω να μαθω!

Link to comment
Share on other sites

Αμα κανεις OS Update, χανεις τις εφαρμογες ρυθμισεις και οτι αλλο εχεις περασμενο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

ειμαι κατοχος iphone 3g κ θελω να μπω στον κοσμο των ΒΒ,αλλα

εχω καποιες ερωτησεις για το ΒΒ 9700,ελπιζω να μπορω να ρωτησω εδω.

 

αυτο που δεν μου αρεσει στο iphone ειναι οτι ακομα και για να κατεβασεις ringtone,music,εφαρμογες κτλ πρεπει να εχεις λογαριασμο με πιστωτικη καρτα στο itunes.Αυτο που με ενδιαφερει εμενα ειναι να εχω ιντερνετ,e-mail (yahoo,google,κτλ),εφαρμογες,ringtones,μουσικη,κτλ..και αν γινεται οτι θελω να το πληρωνω μεσω του λογαριασμου μου και οχι να μπλεκω μεσω καποιας πιστωτικης καρτας.

Μολις ειδα το ΒΒ 9700 μου αρεσε παρα πολυ..αλλα μολις αρχιζα να διαβαζω καποια πραγματα εδω μεσα,μπερδευτηκα,μου βγηκαν καποιες ερωτησεις.

 

 

 

1) δεν ειναι φακελωμα απο την ΒΒ το BIS?(εννοω να περνανε τα παντα απο τον δικο τους server ή κανω λαθος?

2)ειμαι στην vodafone με ενα προγραμμα 6 ωρες χρονο ομιλιας,250 sms,250 MB internet...τι αλλαζει στο ΒΒ με αυτο που λετε για συμπιεση δεδομενων?καπου εδω διαβασα οτι και 40 MB φτανουν για εναν μηνα?!πρεπει να ελλατωσω το προγραμμα μου?

3)πρεπει να ειμαι επαγγελματιας για να εχω ΒΒ,δηλ. πρεπει να δηλωσω καπου επαγγελματικο server ή ακομα και εγω που μου αρεσουν απλα τα smartphone μπορω να εχω?

4)στο iphone οταν εισαι καπου με wifi απλα εαν δεν ειναι κλειδωμενο μπαινεις και δεν υπαρχει καμμια χρεωση,αλλιως μπαινεις με 3g και χρεωνεσαι απο το προγραμμα σου απο το δικτυο σου (που για μενα 250 mb δεν τα περασα ποτε και ειμαι ολη την μερα στο youtube,yahoo,internet...

στο ΒΒ τι γινεται?ολοι ρωτανε για το wifi,για το BIS,για 3g...καποιος να μου τα ξεχωρισει λιγο στο μυαλο μου. :)

Ευχαριστω πολυ και συγνωμη για τις "χαζες" ερωτησεις μου αλλα ειμαι new και διψαω να μαθω!

 

Μπορεις να κατεβασεις ringtones και μουσικη μεσα απο υπηρεσιες της Vodafone.Αν αυτα ειναι δωρεαν, χρεωνεσαι μονο data απο το προπληρωμενο προγραμμα BIS. Αν ομως αυτα που θες να κατεβαζεις απο διαφορα site εχουνε χρεωση, χρειαζεσαι πιστωτικη καρτα

 

1)Ναι ειναι <<φακελλωμα>> αλλα δεν νομιζω πραγματικα να σε ενοχλει αυτο. Πιο πολυ για να γινεται συζητηση τιθεται το θεμα

 

2)Απλως θα πεις στι Vodafone να σου αλλαξει το υπαρχων προγραμμα data που εχεις και να στο κανει ενα αντιστοιχο BIS. Η χρεωση ειναι παρομοια

 

3Δεν χρειαζεται να εισαι επαγγελματιας

 

4)Το ιδιο συμβαινει στο ΒΒ. Οταν εισαι με WiFi δεν τραβας απο τα mb του BIS προγραμματος που εχεις. Οταν δεν εισαι συνδεδεμενος με WiFi, οποιαδηποτε κινηση data κανεις (browsing, msn, facebook e.t.c) σου τραβαει απο το BIS. Με λογικη χρηση, ακομα και 150mb ειναι ατελειωτα.

Τα 3g και τα GPRS μην σε μπερδευουνε. Αυτα ειναι απλως οι ταχυτητες που υποστηριζει το κάθε κινητο.

 

Το ΒΒ δεν το αγαπας με την πρωτη ματια, οπως ισως το IPHONE. Θα θελησει λιγο ψαξιμο εκ μερους σου. Επισης δεν εινει φιλικο με το youtube οπως το Iphone. Για παρδειγμα δεν θα μπορεις να βλεπεις Video στο Youtube, αν δεν εισαι συνδεδεμενος με WIFI.

 

Σκεψου το και αν εισαι multimedia person, σκεψου το 2 φορες

Link to comment
Share on other sites

Αμα κανεις OS Update, χανεις τις εφαρμογες ρυθμισεις και οτι αλλο εχεις περασμενο?

 

Αν διαλεξεις να ριξεις το νεο λειτουργικο <<απο πανω>>, εχεις την επιλογη να μαρκαρεις εκει που λεει να κανει backup-restore αυτοματα

 

Αν αποφασισεις να ριξεις το νεο λειτουργικο μετα απο φορματ (δεν στο συστηνω αν εισαι απειρος σε θεματα ΒΒ) πρεπει πρωτα να κανεις χειροκινητα backup και αφου ριξεις το νεο λειτουργικο να κανεις restore

Link to comment
Share on other sites

Οκ δηλαδη το ριχνω απο πανω που λες και εσυ, και δεν χανω τιποτα, σωστα?

 

Wind Με cosmote διανομες ξερουμε τι διαφορες εχει? Η Wind φαινεται πως παρεχει πιο νεα εκδοση, αλλα εχω ακουσει πως της cosmote ειναι πιο σταθερη.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

ringo7213,

σε ευχαριστω πολυ..με βοηθησες αρκετα..

και συγνωμη καποιες φορες με αυτα που διαβαζετε απο εμας.. :)

..για αυτο επιλεγω myphone.gr γιατι εχει αστερια παιδια που ξερουν..

να 'σαι καλα,καλο απογευμα!

Link to comment
Share on other sites

Οκ δηλαδη το ριχνω απο πανω που λες και εσυ, και δεν χανω τιποτα, σωστα?

 

Wind Με cosmote διανομες ξερουμε τι διαφορες εχει? Η Wind φαινεται πως παρεχει πιο νεα εκδοση, αλλα εχω ακουσει πως της cosmote ειναι πιο σταθερη.

 

Οι νεες εκδοσεις για το 9700 ολες ειναι σταθερες Θα σου προτεινα να πας με τη πιο νεα εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Οι εκδόσεις WIND και Cosmo είναι ακριβώς οι ίδιες. Αν η Cosmo έχει καθυστερήσει να ανεβάσει την τελευταία βάλε της WIND. Το ίδιο είναι. Οι εκδόσεις VF λόγω σχέσεων με το Group και Branding (οι μόνες στην ελλάδα που έχουν το logo στο άνοιγμα) είναι λίγο διαφορετίκες και ίσως έχουν κάποιες διαφορές στην αστάθεια.
Link to comment
Share on other sites

Οι νεες εκδοσεις για το 9700 ολες ειναι σταθερες Θα σου προτεινα να πας με τη πιο νεα εκδοση

 

Γνωριζεις αν το ιδιο ισχυει και για το 9000 γιατι γι'αυτο προκειται. Παντως προσπαθω να κατεβασω της wind, και μου κατεβαζει το αρχειο της κοσμοτε. σντοιοιοιονγκ...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...