Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, Θελω να ρωτησω πως μπορω να βγαλω την αυτοματη συμπληρωση λεξεων στα SMS οταν γραφω .. αυτο το σπαστικο πραγμα γραφει οτι θελει.. και το κανει μονο στα ελληνικα.. οταν γραφω greeklish δεν κανει κατι παρομοιο... παρακαλω καποιος ας βοηθησει.
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις Αγγλικο μενου πας:

Options-- Language and text Input-- Input style: Auto correction (Λογικα η επιλογη που εχει θα ειναι η word completion)

Σε Ελληνικο μενου πας:

Επιλογες-- Εισαγωγη γλωσσας και κειμενου-- Στυλ εισαγωγης: Auto correction

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε τοτε κι αυτο:

Στον φακελο των SMS πανε στα options-- Spell Check και ξετσεκαρε την επιλογη Auto correction ή οποια αλλη επιλογη σου φαινεται σχετικη.

Δεν εχω το Bold αλλα το Storm... Αλλα υποθεσα οτι δεν θα ειχε διαφορετικο μενου... Αναβαθμιση στο OS 5 εχεις κανει λογικα ε?

Link to comment
Share on other sites

συνεχιζει να το κανει... να σου κανω ενα παραδειγμα, δηλαδη στα sms οταν πληκτρολογω "πως" αυτοματα μολις πατησω space μου το αλλαζει σε "Να (πώς να)" ... ακριβως αυτο.. και σε αλλες λεξεις... :/
Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω απο την μικρη μου εμπειρια με το 9700 (μολις 2 μηνες) οτι ειναι μακραν καλυτερο απο το 9000. Μονο και μονο η εξοικονομηση ενεργειας μου φτανει! Ηθελα 2 φορτισεις ημερησιως μετα απο 15 μηνες χρησης του 9000! Ελεος!

 

Κατι που εχω παρατηρησει κα ιδεν ξερω αν ειναι γενικα καποιο bug ειναι οτι αρκετες φορες οταν με καλουν στην αναγνωριση κλησης φαινεται ο προηγουμενος που με καλεσε (με αποτελεσμα να το σηκωνω σε ανεπιθυμητους!).

 

Το εχετε παρατηρησει και εσεις;

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω απο την μικρη μου εμπειρια με το 9700 (μολις 2 μηνες) οτι ειναι μακραν καλυτερο απο το 9000. Μονο και μονο η εξοικονομηση ενεργειας μου φτανει! Ηθελα 2 φορτισεις ημερησιως μετα απο 15 μηνες χρησης του 9000! Ελεος!

 

Κατι που εχω παρατηρησει κα ιδεν ξερω αν ειναι γενικα καποιο bug ειναι οτι αρκετες φορες οταν με καλουν στην αναγνωριση κλησης φαινεται ο προηγουμενος που με καλεσε (με αποτελεσμα να το σηκωνω σε ανεπιθυμητους!).

 

Το εχετε παρατηρησει και εσεις;

 

Ναι μερικές φορές συμβαίνει.

Πολύ λίγες όμως...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και εγώ με τη σειρά μου τους κατόχους

Ενδιαφερομαι να πάρω από amazon.Uk σε καλή τιμή και μου λέει ότι είναι SIM FREE .Η ερώτηση μου είναι η εξής: μπορεί να δουλέψει Ελλάδα κανονικά ; η θέλει διαδικασία ;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ρίχνετε και μια ματιά στη Χρυσή Ευκαιρία? Εχει αρκετούς που το πουλάνε είτε σφραγισμένο είτε χρησιμοποιημένο σε πολύ καλές τιμές!
Link to comment
Share on other sites

ακομα και στο myphone στις αγγελιες υπαρχουν πολυ καλες τιμες bb 9700 το πηρα 270euro (σχεδον καινουργιο) το bb 8520 80euro απλα θέλει λιγο ψαξιμο.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και εγώ με τη σειρά μου τους κατόχους

Ενδιαφερομαι να πάρω από amazon.Uk σε καλή τιμή και μου λέει ότι είναι SIM FREE .Η ερώτηση μου είναι η εξής: μπορεί να δουλέψει Ελλάδα κανονικά ; η θέλει διαδικασία ;

 

Ετσι οπως στο παρουσιαζουνε σημαινει οτι μπορει να δουλεψει κανονικα στην Ελλαδα σε ολα τα δικτυα

 

Ειναι σοβαρο σαιτ αυτο και δυσκολα να σε κοροιδευουνε

 

Ακομα ομως και να γινει μια στραβη και να ειναι κλειδωμενο, με 10 ευρω περιπου αγοραζεις απο το ιντερνετ ενα κωδικο και το ξεκλειδωνεις.

 

Παντως πραγματικα μπορεις να το βρεις ανετα και απο Ελλαδα αν ψαξεις λιγο

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία: διαβάζω στο εχγειριδιο του τηλεφώνου ότι υπάρχουν δύο τρόποι μεταφοράς αρχείων από υπολογιστή σε συσκευή. 1) Mass storage mode και 2) Media Transfer Protocol. Μπορεί κανείς να εξηγήσει την διαφορά μεταξύ τους και τα πλεονεκτήματα? Ευχαριστώ.
PIN:
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές:

 

Το mass storage mode είναι η τυπική σύνδεση που φαίνεται η συσκευή σαν συσκευή αποθήκευσης, όπως ένας εξωτερικός δίσκος. Είναι πιο "γενικής χρήσης".

 

Το media transfer protocol (MTP) είναι ένα πρωτόκολλο επικοινωνίας που υποστηρίζει μεταφορά πολυμέσων, όπως εικόνες, βίντεο, μουσική κλπ, σε συνεργασία με κατάλληλο λογισμικό, όπως για παράδειγμα ο Windows Media Player. Στην ουσία, πέρα από τα τεχνικά μέρη, διευκολύνει τη μεταφορά των πολυμέσων γιατί δίνει μεγαλύτερη ευελιξία επιτρέποντας να δημιουργείς playlists, να έχεις πιο εύκολη ταξινόμηση των κομματιών σε μορφή library που είναι προτιμότερο από το να έχεις φακέλους κλπ.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

 

Ειμαι νεος με τα ΒΒ και εχω κατα ενθουσιαστει. Ομως εχω μερικες αποριες και λογικα οι απορειες μου θα ειναι ισως βαρετες για καποιον και γι αυτο δε θελω να τις αναφερω εδω και να γεμιζω αδικα το forum μας. Αν καποιος θελει να με βοηθησει τον PIN μου ειναι 225ΑC647 ή ακομη και με Pm.

 

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές:

 

Το mass storage mode είναι η τυπική σύνδεση που φαίνεται η συσκευή σαν συσκευή αποθήκευσης, όπως ένας εξωτερικός δίσκος. Είναι πιο "γενικής χρήσης".

 

Το media transfer protocol (MTP) είναι ένα πρωτόκολλο επικοινωνίας που υποστηρίζει μεταφορά πολυμέσων, όπως εικόνες, βίντεο, μουσική κλπ, σε συνεργασία με κατάλληλο λογισμικό, όπως για παράδειγμα ο Windows Media Player. Στην ουσία, πέρα από τα τεχνικά μέρη, διευκολύνει τη μεταφορά των πολυμέσων γιατί δίνει μεγαλύτερη ευελιξία επιτρέποντας να δημιουργείς playlists, να έχεις πιο εύκολη ταξινόμηση των κομματιών σε μορφή library που είναι προτιμότερο από το να έχεις φακέλους κλπ.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις εξηγήσεις.

PIN:
Link to comment
Share on other sites

δυο αποριούλες. πως γίνεται να γράφει με 160 χαρακτήρες sms και όχι με 70; και πως μπορώ στα ελληνικά να οτυ βγάλω το t9 (η όπως αλλιώς λέγεται) για να μην γράφει ότι θέλει. :)

 

ευχαριστώωω

Link to comment
Share on other sites

δυο αποριούλες.

πως γίνεται να γράφει με 160 χαρακτήρες sms και όχι με 70;

(Μενού-options-sms text-data codind , το αλλάζεις από UCS2 σε 7bit)

και πως μπορώ στα ελληνικά να οτυ βγάλω το t9 (η όπως αλλιώς λέγεται) για να μην γράφει ότι θέλει. :)

(Μενού-options-language and Text input, στο input language βλαζεις ελληνικά και ακριβώς από κάτω στην επιλογή show text input μπαίνεις μέσα και απενεργοποιείς το predictive input

 

ευχαριστώωω

παρακαλώωω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχετε να προτείνετε κάποια λύση για το πρόβλημα του WiFi με το 9700?

Έχω διαβάσει αρκέτα thread αλλά δεν έχω βρει ακόμα κάτι.

Το πρόβλημα, για όσους δεν γνωρίζουν, αφορά την πλήρη λειτουργία WiFi στο 9700. (έμφανιση λευκού σήματος στην Home screen)

The best is yet to come.... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχετε να προτείνετε κάποια λύση για το πρόβλημα του WiFi με το 9700?

Έχω διαβάσει αρκέτα thread αλλά δεν έχω βρει ακόμα κάτι.

Το πρόβλημα, για όσους δεν γνωρίζουν, αφορά την πλήρη λειτουργία WiFi στο 9700. (έμφανιση λευκού σήματος στην Home screen)

 

πιο συγκεκριμένα????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...