Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7230


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://nds3.nokia.com/pressphotos/public/global/devices/7230/Nokia7230_graphite_front_left_lowres.jpg

 

 

_______________________________________________________

 

Nokia 7230 - Share in style

 

Being connected has never looked so good. The Nokia 7230's compact slide design, colorful looks and solid set of features are a package that offers great value for money.

 

Sharing special moments and joy with friends and family is effortless, thanks to the 3.2 megapixel camera, large 2.4" display and fast 3G connectivity. With the Nokia 7230 in your pocket, you also have quick access to email, instant messaging and social networks on the go, and the subtle illumination indicates if you have missed calls or messages from your friends.

 

Nokia 7230 is expected to become available in the first quarter of 2010, and the retail prices before taxes and subsidies is anticipated to be EUR 100.

 

_______________________________________________________

 

 

Press Release

Press Release Photos

Forum Nokia Device Specificatons

Nokia 7230 slide Main Page

Nokia 7230 slide Technical Specifications

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναφέρεται παραπάνω ..

 

Nokia 7230 is expected to become available in the first quarter of 2010, and the retail prices before taxes and subsidies is anticipated to be EUR 100.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφο κινητο,μακαρι να ναι και ποιοτικο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πανέμορφο. Και σε πολύ καλή τιμή. Ότι πρέπει για τη γυναίκα μου. Έχετε ακούσει κανένα νέο σχετικά με την αφιξή του εκτός από το Q1 2010?

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Παει.... μια σειρα της Νοκια ειχε μεινει ορθια (η 7χχχ)...

Παει και αυτη.

 

Καποτε εκπροσωπευε κινητα επαναστατικα (σχεδιαστικα και τεχνολογικα), τωρα βγαινει οτι να ναι με το θρυλικο προθεμα "7" μπροστα.

Edited by thePRODIGY

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μηπως ξερει καποιος ποτε περιπου θα ειναι διαθεσιμο? Εχω επιδοτηση οπου να'ναι και και σκεφτομαι να το παρω... Αν βεβαια η τιμη του δεν παει πολυ ψηλα...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

http://multirama.gr/products/product?pid=0459574&catid=100400

 

'Εχοντας πάρει και τα 3720,6303,6700 καταλήγω πως μέχρι στιγμής το 7230 με ικανοποίησε περισσότερο από τα άλλα.

Οθόνη επιτέλους πολύ φωτεινή,το μέγεθος των εικονιδίων στην σωστή αναλογία με το μέγεθος της οθόνης,ηχείο πολύ δυνατό και ποιοτικό-ακουστικό επίσης πολύ δυνατό στις κλήσεις(+καθαρότητα φωνής),κάμερα απλή 3,2 και τίποτα το ιδιαίτερο εδώ(έχοντας το εκ των προτέρων υπόψην δεν απογοητεύει επίσης;)).

Μουσική και υποδοχή 3,5άρα με συνδυασμό απλών SONY ακουστικών ΤΕΛΕΙΟ σε ένταση και ποιότητα(χωρίς παραμορφώσεις κλπ.),στο ραδιόφωνο ισχύει επίσης.

Το ledάκι στην πάνω δεξιά γωνία του slide είναι πολύ έντονο και ειδοποιεί για αναπάντητες κλήσεις και μηνύματα,ανάβει και στις εισερχόμενες κλήσεις-τέλειο

Πραγματικά 3-4 πράγματα πολύ καλά έχει και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής επίσης,αξίζει και τα 125 € του με το παραπάνω:);)

Link to comment
Share on other sites

σας εχει φαει κανα κολλημα??

γιατι το σκεφτομαι σαν δευτερο

Αυτό δεν κολλάει πουθενά,αυτοί που το έχουν κολλάνε μαζί του.....;),για δεύτερο(και για πρώτο μέχρι να βγάλει άλλο 40άρι με τόσο καλή οθόνη και μια αξιόλογη κάμερα 5ΜΡ με leds και WiFi και GPS ίσως....-wishfull thinking...:)-μια χαρά κινητάκι είναι,στην ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ πωλείται 119 € πλέον.

Link to comment
Share on other sites

http://multirama.gr/products/product?pid=0459574&catid=100400

 

'Εχοντας πάρει και τα 3720,6303,6700 καταλήγω πως μέχρι στιγμής το 7230 με ικανοποίησε περισσότερο από τα άλλα.

Οθόνη επιτέλους πολύ φωτεινή,το μέγεθος των εικονιδίων στην σωστή αναλογία με το μέγεθος της οθόνης,ηχείο πολύ δυνατό και ποιοτικό-ακουστικό επίσης πολύ δυνατό στις κλήσεις(+καθαρότητα φωνής),κάμερα απλή 3,2 και τίποτα το ιδιαίτερο εδώ(έχοντας το εκ των προτέρων υπόψην δεν απογοητεύει επίσης;)).

Μουσική και υποδοχή 3,5άρα με συνδυασμό απλών SONY ακουστικών ΤΕΛΕΙΟ σε ένταση και ποιότητα(χωρίς παραμορφώσεις κλπ.),στο ραδιόφωνο ισχύει επίσης.

Το ledάκι στην πάνω δεξιά γωνία του slide είναι πολύ έντονο και ειδοποιεί για αναπάντητες κλήσεις και μηνύματα,ανάβει και στις εισερχόμενες κλήσεις-τέλειο

Πραγματικά 3-4 πράγματα πολύ καλά έχει και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής επίσης,αξίζει και τα 125 € του με το παραπάνω:);)

 

Οντως, ακριβως ετσι ειναι. Το διαπιστωσα μιας κι επεσε και στα δικα μου χερια..:)

Το μονο που με χαλασε, ειναι τα εντελως ''θηλυπρεπεστατα'' θεματακια του...:lol: Ολα μες το ροζ και το φουξια.. ( γουστα ειναι αυτα κιολας).

Περνοντας του ομως αλλα, σκουρα θεματα απο αλλα 40ρια ηρθε κι εδειξε. Πανεμορφο το ατιμο. Ολα τα λεφτα. ( Συν η 2gb (!) καρτα στη συσκευασια...)

 

Υ.Γ.1. καλα αυτο με το λεντακι που αναβοσβηνει σε αναπαντητες ή σε εισερχομενες κλησεις, ειναι τρομερο! Πολυ χρησιμο, ειδικα οταν εισαι σε χωρο με πολυ θορυβο!! Δεν μπορουσε αραγε η Νοκια να το εισαγει και στα αλλα ακριβα της μοντελα..???..

 

Υ.Γ.2. τι μ@λ@κι@ ειναι αυτη που ξεκινησε η νοκια με τα μηνυματα παλι? Με ελληνικα, μονο μεχρι 60 χαρακτηρες παιρνει... Ουτε ρυθμισεις για υποστηριξη χαρακτηρων ''περιορισμενη'' πλεον, ουτε τιποτα... Υποχρεωτικα δηλαδη ''γκρικλις''.. για να παιρνει 160..?? Να ξεχασουμε σιγα σιγα κι αυτα τα ελληνικα που ξερουμε...

Edited by antonio_r
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω, facebook μπορει να μπει ή μπα?

 

κανονικοταταααααααααααααα:lol:

Link to comment
Share on other sites

πως γραφει 160 ελληνικους, με ποιο τροπο? αφου ουτε καν ρυθμιση εχει για υποστηριξη χαρακτηρων ''περιορισμενη''...

Εκτος αν κατι, καπου, δεν προσεξα εγω καλα..

Link to comment
Share on other sites

πως γραφει 160 ελληνικους, με ποιο τροπο? αφου ουτε καν ρυθμιση εχει για υποστηριξη χαρακτηρων ''περιορισμενη''...

Εκτος αν κατι, καπου, δεν προσεξα εγω καλα..

Φιλε μου εγω το πηρα το Σαββατο εχει την εδοση v06.90 26-02-10 rm-604 και δεν εχω κανει καμια ρυθμιση οπως το πηρα ετσει γραφει 160 δεν ξερω !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν ξεκινας να γραφεις μηνυμα, οντως, επανω δεξια στην οθονη εμφανιζεται το '' 160 ''. Συνεχιζοντας ομως το μηνυμα με ελληνικους χαρακτηρες, αυτοματα, μειωνονται παλι επανω στην οθονη, σε 70.

π.χ. Ξεκινα να γραψεις τη λεξη '' Πάτρα ''. Δεν σου βγαζει οτι εχεις υπολοιπο 65 χαρακτηρες εσενα? :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν ξεκινας να γραφεις μηνυμα, οντως, επανω δεξια στην οθονη εμφανιζεται το '' 160 ''. Συνεχιζοντας ομως το μηνυμα με ελληνικους χαρακτηρες, αυτοματα, μειωνονται παλι επανω στην οθονη, σε 70.

π.χ. Ξεκινα να γραψεις τη λεξη '' Πάτρα ''. Δεν σου βγαζει οτι εχεις υπολοιπο 65 χαρακτηρες εσενα? :)

 

Κανονικοτατα αμα γραψω πατρα πατρα επανω λεει 148(01) για πηγενε απο νοκια club να το δουνε εχει και ελληνικα το πληκτρολογιο ??εγω εχω μαθει στο 5800 και το παλευω ακομα με αυτο το εχω για δευτερο παντως για την δουλεια το 7230

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο... :confused:

ελληνικοτατο ηταν και το δικο μου. Το εδωσα ομως.

Κι απ΄οσο ξερω, το ιδιο ελεγαν εδω και τα παιδια, οσοι το πηραν, για το 3710 fold..

ποιος ξερει.. τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...