Jump to content

Σύφιλη! - Ιστοριες DSL τρέλλας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος valerio (21 Φεβ. 2004 , 07:06)

 

Αφού ο muhaha αποφάσισε επιτέλους να βάλει DSL μετά από τόσο θάψιμο που έχει ρίξει στην τεχνολογία αυτή λογικό ήταν να πάνε όλα στραβά :p

 

Σοβαρά πάντως όταν εμπλέκονται 2 εταιρίες είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη, η μια τα ρίχνει στην άλλη... Στον ΟΤΕ υπάρχουν και φιλότιμοι άνθρωποι, απλά πρέπει να ξέρεις ποιον να βρείς... Δυστυχώς το ίδιο το σύστημα αφομοιώνει τους καλούς, και γίνονται σαν τους υπόλοιπους. Το ίδιο γίνεται και στο ΙΚΑ, την εφορία, και γενικότερα ένα μεγάλο μέρος των δημόσιων υπηρεσιών. Ο αδύναμος κρίκος κάθε φορά είναι ο απλός υπάλληλος (ο οποίος μετά εξελλίσεται και γίνεται διευθυντής κλπ κλπ). Η μόνη λύση είναι για τη συγκεκριμένη περίπτωση να χτίσουν δίκτυο οι εναλλακτικοί, και για το σύνολο του δημοσίου η αξιολόγιση...

 

 

Χεχε, φίλε μου :)

Ακόμα τη θάβω. Είναι πολύ ακριβή. Ομως, πενία τέχνας κατεργάζεται. Χρειάζομαι κάτι πρόχειρο για το σπίτι, εν όψει ογκοχρέωσης στο άλλο flat rate, το GPRS.

 

Έχεις δίκιο για την κατάσταση που περιγράφεις μέσα στους δημόσιους οργανισμούς. Έτσι είναι τα πράγματα και αν δε δραστηριοποιηθεί αληθινή ιδιωτική πρωτοβουλία (ξέρω, ονειρεύομαι!) δε θα υπάρξει ανταγωνισμός, άρα και φως...

 

Πάω να ψάξω τη χαμένη γραμμή......

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georget (21 Φεβ. 2004 , 14:55)

 

Εδώ στην Κύπρο πάντος χρειάζεσαι τουλάχιστο 2-3 μήνες για να έρθει ο τεχνικός να σου "βάλει" το μοντεμ και όταν στο βάλει (1 mbit σύνδεση) μπορείς να κατεβάσεις μέχρι και 10Kb to δευτερόλεπτο !!!!!!!!!!!!!!!

 

 

χεχε! ωραίος! :p

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτοι είναι. Το πρόβλημα είναι πως δε μπορεί κανείς να βγάλει άκρη, επειδή υπάρχουν 500.000 άνθρωποι, ο καθένας δηλώνει με τον τρόπο του άσχετος και παραπέμπει σε τηλέφωνα άλλων, άσχετων ανθρώπων. Δεν υπάρχει αρχή και τέλος.

 

Πρέπει να γίνει λοιπόν μία συνέλευση πνευμαατιστριών για να αποφασίσουμε που θα πάρω για να βρω τη.. χαμένη γραμμή; Δεν υπάρχει τίποτα, μα τίποτα όρθιο;

 

Ζητώ συγνώμη για τον τρόπο μου, μα είμαι εκνευρισμένος και απογοητευμένος, για πολλοστή φορά από αυτή την "ιδιωτική εταιρία", πλέον. Κάθε, μα κάθε φορά που θα ασχοληθώ μαζί της, εδώ και 13 χρόνια πρέπει να μου τη σπάει; Ε; :confused: :mad:

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Και τελικά το θαύμα έγινε. Βρήκα άκρη με τον ΟΤΕ, έτσι, στα εντελώς απρόσμενα. Οπότε μπαίνω και πάλι στη διαδικασία της αναμονής γνωρίζοντας πια πως το τέλος είναι κοντά. Άντε μπράβο!!! :cry:
Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος muhaha (27 Φεβ. 2004 , 13:38)

Και τελικά το θαύμα έγινε. Βρήκα άκρη με τον ΟΤΕ, έτσι, στα εντελώς απρόσμενα. Οπότε μπαίνω και πάλι στη διαδικασία της αναμονής γνωρίζοντας πια πως το τέλος είναι κοντά. Άντε μπράβο!!! :cry:

 

Έλα ρε! Τελικά που είχε σκαλώσει; Δώσε λεπτομέρειες...

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά, επιτέλους, επαναδικτύωσα και το σπίτι. Ένα μπράβο στον τεχνικό του ΟΤΕ που ήταν πρωι πρωι στην εξώπορτα. Έτσι γίνονται οι καλές δουλειές.

 

Ως συνήθως, αποδεικνύεται πως στα κατώτερα κλιμάκια είναι πιθανότερο να βρεις ανθρώπους που δουλεύουν σωστά και .. ακόμα. Σκέψου να είναι και 50 χρονών όπως ο άνθρωπος που μου ήλθε σήμερα πρωί.

 

Λοιπόν, να δω τώρα τι πιάνει η νέα γραμμή. Καλά, vivodi, μόνο PPPoA?

 

To PPPoE δεεεν το τιμούμε;

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Mpa, den eimai gia polla. Ena surfarisma apo to spiti gia wres anagkhs. Plhrwna pou plhrwna 46 euto to mhna Cosmote gia ena GPRS, eipa na plhrwsw 56 kai na ginei pio kala h douleia, twra pou 0a to ogkoxrewsoun siga siga.

 

Exw allh prosvash, ma de mporw na th ferw spiti. Alliws, ti dsl kai trixes...

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...