Jump to content

Πως να σπάσετε το S-Class στα LG Arena / Viewty Smart


mythoc
 Κοινοποίηση

Ποια εικονίδια για το custom firmware μου?  

10 members have voted

  1. 1. Ποια εικονίδια για το custom firmware μου?

    • Windows Style
      6
    • BL40 style
      4


Recommended Posts

φιλε βαγγο προσπαθω με οτι μου εχεις πει αλλα τπτ.το data bin ειναι προγραμμα?η απλα το γραφω εγω??

 

φιλε βαγγο θα μπορεσεις να μου δωσεις καποια βοηθεια τωρα??να το παλεψω λιγο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 513
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε βαγγο καλησπερα βρηκες τι μπορει να φταιει και δεν μπορω να σπασω το lg?

 

Βασικα ποια εκδοση εχεις τωρα στο κινητο σου?

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

μηπως φταει αυτη η εκδοση?

 

δεν φταιει η εκδοση σου,κατι αλλο κανεις λαθος αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

το data bin ειναι προγραμμα???η απλα το γραφω εγω?

 

στην αρχη μου λεει καποια προγραμματα που πρεπει να εχω data cable,fte2 dll,winimage αυτα τα χρειαζομαι??το μονο που εχω απο αυτα ειναι το winimage

Link to comment
Share on other sites

στην αρχη μου λεει καποια προγραμματα που πρεπει να εχω data cable,fte2 dll,winimage αυτα τα χρειαζομαι??το μονο που εχω απο αυτα ειναι το winimage

 

To data.bin ειναι το αρχειο που θα γινει μετα το upload,μπορεις να βαλεις οτι ονομα θελεις και να το αποθηκευσεις οπου θελεις.

Το data cable ειναι το usb καλωδιο που εχεις,το fte2 ειναι το flashtool και το winimage θα χρειαστει αργοτερα για να ανοιξεις το αρχειο bin.

Αν θελεις κατεβασε αυτο: http://www.4shared.com/file/167871872/89c51c11/FlashTool_E2.html

 

Ειναι το flashtool που χρησιμοποιω εγω.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

1.Zapustite WinImage.

2.Vyberite File>> Open, select the file C: \ data.bin

You will be presented directory tree. Right-click on the "\" and select Eject.

In the Path box, enter C: \ data, select Extract WITH RETENTION subfolders and OK.

Now you can view and edit resources. δ ξερω τι πρεπει να κανω στο 2.

Link to comment
Share on other sites

1.Zapustite WinImage.

2.Vyberite File>> Open, select the file C: \ data.bin

You will be presented directory tree. Right-click on the "\" and select Eject.

In the Path box, enter C: \ data, select Extract WITH RETENTION subfolders and OK.

Now you can view and edit resources. δ ξερω τι πρεπει να κανω στο 2.

 

Εκανες upload?Μετα κανεις εγκατασταση το winimage.Μολις το κανεις εγκατασταση το ανοιγεις,κανεις κλικ στο file\open και επιλεγεις το αρχειο bin που εκανες upload απο το κινητο σου.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω κανει

 

εκανες upload?το αρχειο bin μεγεθος εχει?Σε ρωταω καποια πραγματα γιατι δεν μπορω να καταλαβω σε ποιο σταδιο βρισκεσαι.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να στο στειλω με φοτο?

 

ειμαι στο βημα που παιρνεις τις 3 εικονες απο το windows explorer και τις βαζεις στο winimage!!!με τα πας flash tools και και αλλαζεις μονο το 3 βημα εκει απο upload σε download.απο κατω γραφει binary file εκει τι γραφω?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο βημα που παιρνεις τις 3 εικονες απο το windows explorer και τις βαζεις στο winimage!!!με τα πας flash tools και και αλλαζεις μονο το 3 βημα εκει απο upload σε download.απο κατω γραφει binary file εκει τι γραφω?

 

Εκει που γραφει Binary file βαζεις το αρχειο bin που εκανες πριν upload.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

αμα μπορεις σε παρακαλω πες μου να το τελειωσω σημερα γιατι μου εχει σπασει τα νευρα!!!!

 

το data.bin???δ θυμαμαι ακριβως τι εκανα που το βρισκω αυτο σε ποιο φακελο?

 

Start boot process.

Wrong file type

Channel 1 is succesfully closed.αυτο μου το βγαζει και την ωρα που το εχω εκτος usb και την ωρα που το εχω συνδεδεμενο!εννοεις το ονομα που εβαλα στην αρχη?εβαλα c:\kwstas αυτα

Link to comment
Share on other sites

το data.bin???δ θυμαμαι ακριβως τι εκανα που το βρισκω αυτο σε ποιο φακελο?

 

Μονο εμενα μην ρωτας,αν το εβαλες στον C: εκει θα ειναι.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

εβαλα αυτο που ειχα βαλει και στο upload και παλι τα ιδια γραφει Wrong file type!!!γιατι το βγαζει αυτο?

 

Mπορεις να καταλαβεις τι φταιει?

 

Για να στείλετε τα αρχεία στο τηλέφωνό σας, κάνετε όλα τα στοιχεία, όπως η ανάγνωση, εκτός από:συμφωνα με τον οδηγο.γραφει 1,2,3,4,5,6,7,8,ετσι οπως το λεει σημαινει οτι δ πρεπει να κανω τπτ γιατι το γραφει το εκτος απο"?

 

δ μπορω να καταλαβω γιατι μου βγαζει wrong file με το που πατησω usb start και οταν το εχω το usb εκτος λειτουργιας και οταν το εχω το ιδιο παλι κανει!!!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα αυτο που ειχα βαλει και στο upload και παλι τα ιδια γραφει Wrong file type!!!γιατι το βγαζει αυτο?

 

Mπορεις να καταλαβεις τι φταιει?

 

Για να στείλετε τα αρχεία στο τηλέφωνό σας, κάνετε όλα τα στοιχεία, όπως η ανάγνωση, εκτός από:συμφωνα με τον οδηγο.γραφει 1,2,3,4,5,6,7,8,ετσι οπως το λεει σημαινει οτι δ πρεπει να κανω τπτ γιατι το γραφει το εκτος απο"?

 

δ μπορω να καταλαβω γιατι μου βγαζει wrong file με το που πατησω usb start και οταν το εχω το usb εκτος λειτουργιας και οταν το εχω το ιδιο παλι κανει!!!

Συμμερίζομαι την αγωνία σου να σπάσεις το Αρένα και καλό είναι να δοκιμάσεις και σε άλλον υπολογιστή, εφόσον δεν βρίσκεις άκρη.Αλλά οι κανόνες είναι κανόνες , οπότε για τελευταία φορά σε παρακαλώ 1)Να τροποποιείς τα μηνύματά σου και να μη γράφεις απανωτά , 2)Να γράφεις ολόκληρες τις λέξεις γιατί τα μηνύματα με γραφή SMS απαγορεύονται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης που έχεις αποδεχτεί με την εγγραφή σου.Δε νομίζώ ότι είναι δύσκολο να το κάνεις αυτό, τη στιγμή που όλοι μας γράφουμε κανονικά.Σ'ευχαριστώ.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ο didi58 σε ενα γερμανικο φορουμ http://www.handy-faq.de/forum/lg_km900_arena_forum/109380-custom_firmwares.html#post652334 δημοσιευσε την δικια μου εκδοση για το αρενα και μια του hackfree.Στην συνεχεια κατηγορηθηκα σ'αυτο και σε ενα γαλλικο φορουμ

http://www.handy-faq.de/forum/lg_km900_arena_forum/109561-lg_km900_arena_custom_firmware_sammlung-2.html

http://www.forummobiles.com/index.php?showtopic=212884&st=720

πως ''εκλεψα'' το σειρομενο ξεκλειδωμα χωρις να ρωτησω τον δημιουργο (xPatriicK η αλλιως _THE_KING_).Του ειπα πως δεν το ηξερα οτι ηταν δικο του.Το ειχα ζητησει απο τον φιλο Mythoc στη σελιδα 5 και μου το εδωσε σε λινκ. Ελικρινα δεν περιμενα τετιοα μεταχειρηση.Και δεν ηταν η πρωτη φορα που δεν μου φερθηκαν σωστα.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Ο didi58 σε ενα γερμανικο φορουμ http://www.handy-faq.de/forum/lg_km900_arena_forum/109380-custom_firmwares.html#post652334 δημοσιευσε την δικια μου εκδοση για το αρενα και μια του hackfree.Στην συνεχεια κατηγορηθηκα σ'αυτο και σε ενα γαλλικο φορουμ

http://www.handy-faq.de/forum/lg_km900_arena_forum/109561-lg_km900_arena_custom_firmware_sammlung-2.html

http://www.forummobiles.com/index.php?showtopic=212884&st=720

πως ''εκλεψα'' το σειρομενο ξεκλειδωμα χωρις να ρωτησω τον δημιουργο (xPatriicK η αλλιως _THE_KING_).Του ειπα πως δεν το ηξερα οτι ηταν δικο του.Το ειχα ζητησει απο τον φιλο Mythoc στη σελιδα 5 και μου το εδωσε σε λινκ. Ελικρινα δεν περιμενα τετιοα μεταχειρηση.Και δεν ηταν η πρωτη φορα που δεν μου φερθηκαν σωστα.

 

Το έχω πάθει αρκετές φορές.. don't worry, Keep walking :cool: ότι αρχεία έχω ανεβάσει τα έχω τραβήξει απο firmware του serj οπότε...:happy:

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

hackfee καλησπερα κολλαω στο βημα 4 εκει που ζηταει binary file δ ξερω τι πρεπει να βαλω!!!και οταν παταω start usb μου βγαζει file type error!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...