Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα. Εχθές το βράδυ το απέκτησα κι εγώ. Από Vodafone , κάνοντας χρήση της υψηλότατης επιδότησης που αγόρασα από αγγελία μέλους του myphone. Αν και παρακολούθησα το forum από το 1ο λεπτό διαβάζοντας τα πάντα ξανά και ξανά, η συσκευή με εντυπωσίασε άμμεσα. Το αρνητικό που μου έμεινε είναι η δυσκολία εισαγωγής χαρακτήρων ή κειμένου και τα μικρά check boxes των windows. Κρίμα που τα 7άρια θα έρθουν τόοοοοοοσο αργά.
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Αν έχει κάποιος αγοράσει από Ελλάδα τη συσκευή με Ελληνική ROM, χρειάζεται να κάνει την αναβάθμιση rom Greek 1.48.482 που δίνει το site της htc ή είναι καλυμμένος με αυτή που έχει; Φαντάζομαι ότι τα άλλα updates που δίνει μπορείς να τα κάνεις ανεξαρτήτως rom.
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα!!!! WMWifiRouter v1.52 http://www.wmwifirouter.com/

 

Φαντάζομαι το ξέρεις ότι το κινητό μας το έχει αυτό από την HTC έτσι? Και παίζει και μια χαρά.....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

δεν το θελω για επαγγελματικη χρηση,ουτε να παρω σε σταθερο.θελω να μιλαω με ενα προσωπο που να εχει και αυτο skype στο netbook της.θα με καλυψει ετσι?

 

Ναι μια χαρά....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Αν έχει κάποιος αγοράσει από Ελλάδα τη συσκευή με Ελληνική ROM, χρειάζεται να κάνει την αναβάθμιση rom Greek 1.48.482 που δίνει το site της htc ή είναι καλυμμένος με αυτή που έχει; Φαντάζομαι ότι τα άλλα updates που δίνει μπορείς να τα κάνεις ανεξαρτήτως rom.

 

Συνίσταται πάντα να περνάμε τις καινούργιες ROM. Είναι βελτιωμένες και δουλεύουν καλύτερα.

 

Κατάφερα και έβαλα την Αγγλική rom. Τώρα προσπαθώ να κάνω την μπάρα των επαφών να έχει ελληνικά. Υπάρχει κάποιος τρόπος, πέραν της αλλαγής της γλώσσας μέσω registry σε 408/409. Δοκίμασα και με το RandomAccess αλλά δεν κάνει καμιά αλλαγή! Καμιά ιδέα; Ευχαριστώ...

 

Εάν θα διαβάσεις στο πρώτο post, για να έχεις ελληνική την μπάρα των επαφών του HTC Sense πρέπει να έχεις κάνει ελληνικό το manila αλλά και να έχεις εγκαταστήσει το σχετικό αρχειάκι. Τα έχεις κάνει και τα δύο και δεν σου δουλεύει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι το ξέρεις ότι το κινητό μας το έχει αυτό από την HTC έτσι? Και παίζει και μια χαρά.....

 

Το προγραμμα που εχει νομιζω οτι παιρνει το mobile internet του κινητου και το μεταδιδει μεσω WiFi. Εγω ηθελα αλλο πραγμα που μαλλον δεν το κανει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με το καλημέρα πρόβλημα. Εκκινώντας για πρώτη φορά, γράφει απο πάνω ¨Κατάσταση κάρτας SIM¨και απο κάτω ¨Εκτελείται έλεχος....¨ Αυτό συμβαίνει εδ΄ς και 10 λεπτά και δεν κάνει τίποτε άλλο. Καμία ιδέα;;;;;;:mad::mad::mad:

 

Βγάλε την κάρτα μνήμης και μπες στο μενού και κάνε hard reset από εκεί εάν δεν μπορείς να κάνεις με τον συνδυασμό των πλήκτρων. Ποια ROM φοράει η συσκευή σου;

 

Mε τα hotfix της htc για τα sms και την κάμερα

έχει χαθεί το auto screen lock.

Ξέρει κάποιος πως το επαναφέρουμε?

 

Εάν το κάνεις μια φορά χειροκίνητα, μετά θα σου κλειδώνει κανονικά (μέχρι το επόμενο soft reset βέβαια).

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να κάνουμε underclock τον επεξεργαστή μπας και αυξηθεί ο χρόνος αναμονής του λέοντα;

 

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο για τον συγκεκριμένο επεξεργαστή της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν θα διαβάσεις στο πρώτο post, για να έχεις ελληνική την μπάρα των επαφών του HTC Sense πρέπει να έχεις κάνει ελληνικό το manila αλλά και να έχεις εγκαταστήσει το σχετικό αρχειάκι. Τα έχεις κάνει και τα δύο και δεν σου δουλεύει;

 

Το έχω ξαναπεί και παλιότερα, το λέω και τώρα....εγώ έχω αλλάξει μόνο τη γλώσσα και ΔΕΝ έχω βάλει ΚΑΝΕΝΑ αρχείο και μου δουλεύει μια χαρά στα ελληνικά η μπάρα.... πρώτα να δοκιμάζετε τα εύκολα και μετά τα δύσκολα, και βήμα-βήμα οι αλλαγές.....

 

Το προγραμμα που εχει νομιζω οτι παιρνει το mobile internet του κινητου και το μεταδιδει μεσω WiFi. Εγω ηθελα αλλο πραγμα που μαλλον δεν το κανει.

 

Σωστά.... το WiFi router που έλεγες κάνει ακριβώς αυτό....αν μας πεις ακριβώς τί θέλεις να κάνεις, ίσως μπορέσει να σε βοηθήσει κάποιος...αν και νομιζω το ίδιο πράγμα θέλεις απλά να μη το μοιράζεις wirelessly αλλά wired..... το οποίο δεν το έχω κάνει...αν και νομίζω ότι γίνεται.....αλλά δε νομίζω ότι και μεγάλο νόημα, ε?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Σου έχει γίνει επανειλημμένα επισήμανση να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Σωστά.... το WiFi router που έλεγες κάνει ακριβώς αυτό....αν μας πεις ακριβώς τί θέλεις να κάνεις, ίσως μπορέσει να σε βοηθήσει κάποιος...αν και νομιζω το ίδιο πράγμα θέλεις απλά να μη το μοιράζεις wirelessly αλλά wired..... το οποίο δεν το έχω κάνει...αν και νομίζω ότι γίνεται.....αλλά δε νομίζω ότι και μεγάλο νόημα, ε?

 

Το ειπα σε προηγουμενο ποστ αλλα μαλλον δεν το καταλαβες:) Ηθελα να περασω την Wifi συνδεση του σπιτιου, μου μεσω του κινητου μου, με καλωδιο, στον υπολογιστη μου.

 

Πως δεν εχει νοημα? Εαν τα αναθεματισμενα Windows 7 δεν αναγνωριζουν το Usb Wifi stickaki παρολο που εχεις βαλει τους οδηγους, εχει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το έχω ξαναπεί και παλιότερα, το λέω και τώρα....εγώ έχω αλλάξει μόνο τη γλώσσα και ΔΕΝ έχω βάλει ΚΑΝΕΝΑ αρχείο και μου δουλεύει μια χαρά στα ελληνικά η μπάρα.... πρώτα να δοκιμάζετε τα εύκολα και μετά τα δύσκολα, και βήμα-βήμα οι αλλαγές.....

 

Αυτό όπως θα έχεις καταλάβει για έναν παράξενο τρόπο και λόγο δεν δουλεύει σε πάρα πολλούς. Γιαυτό και το συζητάμε.

 

ΥΓ. Επίσης όπως σου έχω επισημάνει αρκετές φορές... ΔΕΝ μας επιτρέπεται στο forum να γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Είναι κάποιοι κανόνες που καλώς ή κακώς όλοι οφείλουμε να εφαρμόζουμε για τη σωστή λειτουργία του forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ειπα σε προηγουμενο ποστ αλλα μαλλον δεν το καταλαβες:) Ηθελα να περασω την Wifi συνδεση του σπιτιου, μου μεσω του κινητου μου, με καλωδιο, στον υπολογιστη μου.

 

Πως δεν εχει νοημα? Εαν τα αναθεματισμενα Windows 7 δεν αναγνωριζουν το Usb Wifi stickaki παρολο που εχεις βαλει τους οδηγους, εχει!

 

Αυτό πάντως το προγραμματάκι που είχε η HTC όταν συνέδεες το κινητό με υπολογιστή και σου είχε share internet connection το έκανε......

Είχες ανοιχτό το GPRS / 3G και έδινε Internet στο PC....το έχω κάνει πολλές φορές όπου και αν βρίσκομαι.....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί και παλιότερα, το λέω και τώρα....εγώ έχω αλλάξει μόνο τη γλώσσα και ΔΕΝ έχω βάλει ΚΑΝΕΝΑ αρχείο και μου δουλεύει μια χαρά στα ελληνικά η μπάρα....

 

Λειτουργούσε και μένα μια χαρά με την αλλαγή στη registry αλλα στην εμφανιση των εικόνων έβγαζε διπλά ολα τα αρχεία, αλλαξε κατι με αυτό μηπως;

 

Και κατι άλλο: Έβαλα το g alarm αλλα δε λειτουργεί με τη συσκευη κλειστή... Ειναι του προγράμματος ή εγω εχω κανει κάτι λαθος γιατι πίστευα με το dummie alarm που βάζει οτι θα λειτουργούσε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και κατι άλλο: Έβαλα το g alarm αλλα δε λειτουργεί με τη συσκευη κλειστή... Ειναι του προγράμματος ή εγω εχω κανει κάτι λαθος γιατι πίστευα με το dummie alarm που βάζει οτι θα λειτουργούσε κανονικά

 

Σε αυτές τις συσκευές κανένα alarm δεν λειτουργεί όταν είναι κλειστές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις συσκευές κανένα alarm δεν λειτουργεί όταν είναι κλειστές.

 

Θα μπορούσαμε άραγε να κάνουμε port το φοβερό ξυπνητήρι του Omnia II το οποίο κάνει και άνοιγμα της συσκευής;;; :confused::confused::confused:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκτος απο την γλωσσα υπαρχουν γιαφορεσ αναμεσσα στν ελληνκκη και αγγλικη ρομ????

επισησ μου βγαζει συντομευσεις στην εναρξη με htc footprints ,htc calendra,htc people με τετραγωνεσ συντομευσεις και ακομα αν τα διαγραφω με την επανεκκινηση εμφανιζονται παλι....?????

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό όπως θα έχεις καταλάβει για έναν παράξενο τρόπο και λόγο δεν δουλεύει σε πάρα πολλούς. Γιαυτό και το συζητάμε.

 

ΥΓ. Επίσης όπως σου έχω επισημάνει αρκετές φορές... ΔΕΝ μας επιτρέπεται στο forum να γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Είναι κάποιοι κανόνες που καλώς ή κακώς όλοι οφείλουμε να εφαρμόζουμε για τη σωστή λειτουργία του forum.

 

Το θέμα είναι το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος? Αυτή είναι η ερώτηση...γιατί δεν πιστεύω ότι έκανα κάτι μαγικό και μου έπαιξε....απλά έκανα μία αλλαγή πρώτα πριν κάνω την άλλη.....

 

Για το άλλο θέμα.....που ξέρω εγώ ότι γράφω συνεχόμενα μηνύματα? Απαντάω σε κάτι που βλέπω και μετά από κάποιο χρόνο απαντάω σε κάτι άλλο άσχετο...πώς μπορώ να ξέρω αν κάποιος άλλος έχει απαντήσει πριν από εμένα? Επίσης, για να απαντήσω σε κάτι θα πρέπει να διαβάσω όλα τα μηνύματα μέχρι το τέλος σε όσες σελίδες και να γίνεται αυτό, να σημειώσω σε ποιά θέλω να απαντήσω και μετά να απαντάω???... ρε παιδιά δεν παίζει το σύστημα αυτό..... θα αναγκαστουμε να μην απαντάμε και να μη βοηθάμε....δεν το καταλαβαίνετε αυτό?

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαμε άραγε να κάνουμε port το φοβερό ξυπνητήρι του Omnia II το οποίο κάνει και άνοιγμα της συσκευής;;; :confused::confused::confused:

 

Απ το στομα σου και στου Θεου τ΄αφτι, πόσο μου λείπει δεν λέγετε

Ασχετο, έκανα assign το μεσαίο hardkey (του start menu) στον task manager που μου είπες, και δουλεύει άψογα σαν το κεντρικό κουμπί του omnia.

Να είχαμε και ένα καλό utility (που να λειτουργεί σωστά) για το rotation, σαν του omnia τι καλα που θα 'τανε...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα,περα απο τα οποια προβληματα εχει το κινητο εισαστε ευχαριστημενοι?Πιστευετε οτι ειναι πολλα τα 700€ για αυτα που προσφερει?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και άλλος τρόπος αλλά ο καλύτερος είναι να βάλεις αυτό για να μπορείς να το ενεργοποιείς/απενεργοποιείς από το Comm Manager.

HTC_HD2_CommManager_3G.cab

 

 

 

Δουλεύει μια χαρά.

 

Μήπως υπάρχει τρόπος να το κάνουμε μέσω registry; Για να μην γεμίζω με άχρηστα .cab;

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα,περα απο τα οποια προβληματα εχει το κινητο εισαστε ευχαριστημενοι?Πιστευετε οτι ειναι πολλα τα 700€ για αυτα που προσφερει?

 

Μπορεις να το πάρεις και 630Ευρώ Ελληνικό...Αν δεν βρώ που ψάχνω απο επιδοτηση ή 1-2 ημερών με 630Ευρώ είναι πολύ καλα...Πιστεύω οτι δεν υπάρχει αλλο τηλέφωνο που να συγκρίνεται μαζί του

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=38177

Link to comment
Share on other sites

Τελικα,περα απο τα οποια προβληματα εχει το κινητο εισαστε ευχαριστημενοι?Πιστευετε οτι ειναι πολλα τα 700€ για αυτα που προσφερει?

 

τα προβληματα σιγα σιγα λυνονται ας ειναι καλα τα παιδια εδω και οι developers. το εχω 5 μερες και εχω ξεχασει και iphone και Omnia 2 τα οποια ειχα πριν. πιστευω αξιζει τα χρηματα του. και οπως ειπε ο φιλος εχει την δυνατοτητα να το παρεις και με 630.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και το expansys που το εχει περιπου 580.Εγω περιμενω να το φερει η Cosmote και να το παρω με νεα συνδεση στο i20,υπολογιζω να εχει περιπου 500€,αλλα και παλι μου φαινονται αρκετα για κινητο..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως υπάρχει τρόπος να το κάνουμε μέσω registry; Για να μην γεμίζω με άχρηστα .cab;

 

Δεν αρκεί μία αλλαγή στη registry μιας και πρέπει να αλλάξει και το σχετικό εικονίδιο.

 

Για το άλλο θέμα.....που ξέρω εγώ ότι γράφω συνεχόμενα μηνύματα? Απαντάω σε κάτι που βλέπω και μετά από κάποιο χρόνο απαντάω σε κάτι άλλο άσχετο...πώς μπορώ να ξέρω αν κάποιος άλλος έχει απαντήσει πριν από εμένα? Επίσης, για να απαντήσω σε κάτι θα πρέπει να διαβάσω όλα τα μηνύματα μέχρι το τέλος σε όσες σελίδες και να γίνεται αυτό, να σημειώσω σε ποιά θέλω να απαντήσω και μετά να απαντάω???... ρε παιδιά δεν παίζει το σύστημα αυτό..... θα αναγκαστουμε να μην απαντάμε και να μη βοηθάμε....δεν το καταλαβαίνετε αυτό?

 

Αυτό είναι το λάθος σου, απαντάς στον καθένα ξεχωριστά ενώ θα έπρεπε να διαβάζεις πρώτα και να πατάς το + (πολλαπλή παράθεση) για τον καθένα που θέλεις να απαντήσεις.

 

Οι κανόνες αυτοί είναι και δεν δείχνει να έχει κανείς πρόβλημα με αυτό. Βοήθησε μας κάνοντας το ίδιο. Σε ευχαριστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκεί μία αλλαγή στη registry μιας και πρέπει να αλλάξει και το σχετικό εικονίδιο.

 

Ευχαριστώ ΚΑΙ ΠΑΛΙ! :happy:

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε πατώντας το πλήκτρο που κλεινει την συσκευή και στο μενου που βγάζει επέλεξα το lock device. Μετά έκανα επανεκκίνηση και το "ολίσθηση" είναι πάντα στη θέση του!:rolleyes:

 

Oταν κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα μ'εμένα και το έλυσε

δεν κάνω τίποτα άλλο από το να ακολουθήσω πιστά τα βήματά του.

 

Ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ.:respect::thanks:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...