Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Radio_15.40.50.07U/_2.12.50.02_2. Θέλω να περάσω το δεύτερο, κατέβασα έναν φάκελο από htcpedia τον αποσυμπίεσα, αλλά έχει μέσα ένα αρχείο, θα το τρέξω και στην συνέχεα θα διαλέξω ποιο ράδιο θα βάλω¨? αν έχουμε κάποιο λινκ να το κατεβάσω μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

Radio_15.40.50.07U/_2.12.50.02_2. Θέλω να περάσω το δεύτερο, κατέβασα έναν φάκελο από htcpedia τον αποσυμπίεσα, αλλά έχει μέσα ένα αρχείο, θα το τρέξω και στην συνέχεα θα διαλέξω ποιο ράδιο θα βάλω¨? αν έχουμε κάποιο λινκ να το κατεβάσω μόνο του.

σωστο αρχειο κατεβασες.

 

1) αποσυμπιεσε το αρχειο αυτο και το αρχειο που θα σου βγαλει θα εχει ονομα Leo_Radio_15.40.50.07U_2.12.50.02_2.nbh.

το αρχειο αυτο θα το μετονομασεις σε RUU_Signed.nbh.

 

2) μετα θα κατεβασεις το παρακατω αρχειο. ειναι αυτο που χρειαζεσαι για να περασεις το ραδιο :

CustomRUU.exe

 

κατεβασε το και αποσυμπιεσε το.

οταν το αποσυμπιεσεις θα σου εμφανισει εναν φακελο με ονομα Leo_RUU.

εκει μεσα θα πας και θα αντιγραψεις το αρχειο του ραδιο, αυτο που αλλαξες ονομα, δηλαδη το αρχειο RUU_Signed.nbh που σου γραφω στο βημα 1.

 

3) συνδεσε το κινητο σου με τον υπολογιστη μεσω usb και επιλεξε activesync.

 

4) πηγαινε στον φακελο τπυ βηματος 2 δηλαδη στον φακελλο Leo_RUU και τρεξε το αρχειο Custom_RUU.

ακολουθησε τα βηματα και θα σου περασει το ραδιο.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

σωστο αρχειο κατεβασες.

 

1) αποσυμπιεσε το αρχειο αυτο και το αρχειο που θα σου βγαλει θα εχει ονομα Leo_Radio_15.40.50.07U_2.12.50.02_2.nbh.

το αρχειο αυτο θα το μετονομασεις σε RUU_Signed.nbh.

 

2) μετα θα κατεβασεις το παρακατω αρχειο. ειναι αυτο που χρειαζεσαι για να περασεις το ραδιο :

CustomRUU.exe

 

κατεβασε το και αποσυμπιεσε το.

οταν το αποσυμπιεσεις θα σου εμφανισει εναν φακελο με ονομα Leo_RUU.

εκει μεσα θα πας και θα αντιγραψεις το αρχειο του ραδιο, αυτο που αλλαξες ονομα, δηλαδη το αρχειο RUU_Signed.nbh που σου γραφω στο βημα 1.

 

3) συνδεσε το κινητο σου με τον υπολογιστη μεσω usb και επιλεξε activesync.

 

4) πηγαινε στον φακελο τπυ βηματος 2 δηλαδη στον φακελλο Leo_RUU και τρεξε το αρχειο Custom_RUU.

ακολουθησε τα βηματα και θα σου περασει το ραδιο.

Σε ευχαριστώ παρά πολύ είσαι πολύ αναλυτικός ,αυτά τα βήματα που γραφείς τα γνωρίζω αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί το αρχείο γραφεί 15.40.50.07U_2.12.50.02_2 ενώ έπρεπε να λέει 2.12.50.02_2 ,αυτό μου φάνηκε παράξενο και συγγνώμη που έβαλα σε κόπο να γράψεις την διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ παρά πολύ είσαι πολύ αναλυτικός ,αυτά τα βήματα που γραφείς τα γνωρίζω αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί το αρχείο γραφεί 15.40.50.07U_2.12.50.02_2 ενώ έπρεπε να λέει 2.12.50.02_2 ,αυτό μου φάνηκε παράξενο και συγγνώμη που έβαλα σε κόπο να γράψεις την διαδικασία.

μην σε αγχωνει που το αρχειο εχει ονομα 15.40.50.07U_2.12.50.02_2. σημασια εχει οτι το 2.12.50.02_2 υπαρχει μεσα στο ονομα. τα υπολοιπα μην τα δινεις σημασια (δηλαδη τους αριθμους στην αρχη 15.40.50.07U).

οι πρωτοι αριθμοι εχουν σχεση απο ποια ρομ εχει βγει αυτο το ραδιο.

 

μην αγχωνεσαι. ολοι εδω το ιδιο ραδιο εχουμε βαλει απο το ιδιο αρχειο :).

εξου και το ρητο "πιστευε και μη ερευνα" :lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

μην σε αγχωνει που το αρχειο εχει ονομα 15.40.50.07U_2.12.50.02_2. σημασια εχει οτι το 2.12.50.02_2 υπαρχει μεσα στο ονομα. τα υπολοιπα μην τα δινεις σημασια (δηλαδη τους αριθμους στην αρχη 15.40.50.07U).

οι πρωτοι αριθμοι εχουν σχεση απο ποια ρομ εχει βγει αυτο το ραδιο.

 

μην αγχωνεσαι. ολοι εδω το ιδιο ραδιο εχουμε βαλει απο το ιδιο αρχειο :).

εξου και το ρητο "πιστευε και μη ερευνα" :lol:

Δεν αγχώνομε, απλός με τόσα ράδιο και ρομ που έχω αλλάξει, κάπου έχω βαρεθεί τις δοκιμές, αλλά είναι μην σου μπει το μικρόβιο όλο λέω να μείνω σε μια , αλλά δεν μας αφήνουν σε ησυχία η μάγειρες:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δυσάρεστα τα νέα: Οι εκδόσεις του Skyfire για Windows Mobile και Symbian δε θα λειτουργούν σε πολλές χώρες, μεταξύ των οποίων δυστυχώς και η Ελλάδα από αύριο 1-7-2010. Μακάρι, σύντομα να αλλάξουν γνώμη.

 

"Skyfire, an alternative mobile web browser, today announced that it won’t be supporting its Symbian and Windows Mobile versions (Skyfire Version 1.X) outside of North America and Western Europe, citing low ad revenues in those countries that don’t cover the cost of operating. Skyfire’s original version was a proxy architecture, much like Opera Mini, where pages are downsized and rendered at a back-end server before they are pushed to the device..."

 

Η διακοπή λειτουργίας του Skyfire από χθες 1-7-2010 άφησε δυσαναπλήρωτο κενό στη χρήση του HD2 για άνοιγμα σελίδων με περιεχόμενο Flash, real time tv κλπ (που ίσως δεν συμβιβάζεται σε αυτό το σημείο, με την πολύ υψηλή αξία της συσκευής).

 

Όμως, ευτυχώς υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές ...

 

u Zard Web P

 

Ένας επίσης proxy based browser βέβαια σε beta έκδοση που δείχνει αρκετά καλά χαρακτηριστικά αλλά προς το παρόν δεν συγκρίνεται δυστυχώς με τον Skyfire.

Download από εδώ:

http://www.uzard.com/en/down/download_windowsmobile.asp

Edited by elti
Αλλαγή link
Link to comment
Share on other sites

μεσα σ αυτη τη βδομαδα εχω κανει πολλα φλασαρισματα και απο προχτες ξαναπερασα την energy,εκανα και restore με το spb backup,αλλα παρατηρω καποια προβληματα που δεν ειχα ποτε με την energy,να μην στελνει ολα τα sms,και να παγωνει ξαφνικα και να θελει soft reset.εννοειται οτι ολα τα φλασαρισματα τα εκανα με task29 και hard reset.

ua prepei na flasarv thn οφφιψιαλ 1,66 για να συνερθει,και μετα την energy?

εχουν συμβει παρομοια και σε αλλους που φλασαρουν συχνα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά. μποεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να ακούσω ραδιόφωνο πχ. σπορfm ή κάποιο άλλο μέσα απο κάποιο browzer? υπάρχει κάποιο cab να βάλω; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά. μποεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να ακούσω ραδιόφωνο πχ. σπορfm ή κάποιο άλλο μέσα απο κάποιο browzer? υπάρχει κάποιο cab να βάλω; ευχαριστώ

 

καλησπερα σε ολους!

φιλε μου βαλε τον opera 10 και θα μπορεις να ακους οποιο σταθμο θες

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

φιλε μου βαλε τον opera 10 και θα μπορεις να ακους οποιο σταθμο θες

 

γεια χαρά. μποεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να ακούσω ραδιόφωνο πχ. σπορfm ή κάποιο άλλο μέσα απο κάποιο browzer? υπάρχει κάποιο cab να βάλω; ευχαριστώ

μπορεις να βαλεις και το spb radio που ειναι το τελειο,απλα δεν ειναι δωρεαν:):):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι να χρησιμοποιησεις αλλο προγραμμα για ραδιο εκτος απο αυτο που εχει το κινητο?

Ισως γιατι βρισκεται εκτος της πολης του και θελει να ακουσει εναν συγκεκριμενο σταθμο.....:whistle:

Link to comment
Share on other sites

γιατι να χρησιμοποιησεις αλλο προγραμμα για ραδιο εκτος απο αυτο που εχει το κινητο?

εγω χρησιμοποιω το spb radio γιατι εκτος του οτι πιανει σταθμους απ ολο τον πλανητη,επιλεγεις χωρα και πολη,ακους και χωρις ακουστικα για κεραια,γιατι πιανει μεσω ιντερνετ.αρκει βεβαια να εισαι online

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

φιλε μου βαλε τον opera 10 και θα μπορεις να ακους οποιο σταθμο θες

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πως ακούς ράδιο μέσα από τον Opera 10 ;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πως ακούς ράδιο μέσα από τον Opera 10 ;

 

αν εχεις ενεργοποιεισει τα plug ins απο τισ ρυθμισεις του οπερα ακους κανονικα ολους τους σταθμους.

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει αλλά και πάλι δεν έχω κάποιο αποτέλεσμα. Δηλαδή δεν γίνεται streaming για live radio.

Mήπως μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός ;

Edit: Χρειάζεται να εγκαταστήσω κάτι ακόμα ;

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις ενεργοποιεισει τα plug ins απο τισ ρυθμισεις του οπερα ακους κανονικα ολους τους σταθμους.

το site http://www.e-radio.gr Που εχει ολους τους ελληνικους σταθμους, δεν λειτουργει 100%.

καποιοι σταθμοι παιζουν και καποιοι οχι. οι πιο πολλοι ομως δεν παιζουν. λιγο ειναι αυτοι που μπορεις να ακουσεις.

ξερετε καποιο αλλο site που να παιζει ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια destinator k garmin gps παιζουν κανονικα ??? παω να το παραγγειλω αυριο το αποφασισα (θα με κοροιδευουν ολοι οι φιλοι μου οι i-phon akides :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια destinator k garmin gps παιζουν κανονικα ??? παω να το παραγγειλω αυριο το αποφασισα (θα με κοροιδευουν ολοι οι φιλοι μου οι i-phon akides

 

αν σκεφτεσαι ετσι καλυτερα να μην το παρεις Μανωλη :rolleyes: να μην στεναχωρησεις τους φιλους σου αν ειναι ετσι :lol:

 

ολα παιζουν κανονικοτατα και μην ανυσηχεις για αυτο;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το site http://www.e-radio.gr Που εχει ολους τους ελληνικους σταθμους, δεν λειτουργει 100%.

καποιοι σταθμοι παιζουν και καποιοι οχι. οι πιο πολλοι ομως δεν παιζουν. λιγο ειναι αυτοι που μπορεις να ακουσεις.

ξερετε καποιο αλλο site που να παιζει ?

 

καλησπερα Αντωνη

 

δες εδω http://live24.gr/ λογικα δουλευει εκανα ενα ψιλοτεστ....

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση που σκεφτομουν εδω και καιρο, αν θελησω να κρατησω μπακαπ των επαφων μου σε μορφη που να διαβαζεται απο κινητα android (με βλεπω να αλλαζω συντομα :)) ή απο υπολογιστη (υποθετω .vcf?), πως μπορω να το κανω αυτο?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση που σκεφτομουν εδω και καιρο, αν θελησω να κρατησω μπακαπ των επαφων μου σε μορφη που να διαβαζεται απο κινητα android (με βλεπω να αλλαζω συντομα :)) ή απο υπολογιστη (υποθετω .vcf?), πως μπορω να το κανω αυτο?

και να προσθεσω κι εγω εαν γινεται αυτο που λες για iphone!χωρις ομως συγχρονισμους κλπ γιατι απο νοκια>outlook>HD οι επαφες πηγαν χαλια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Βρήκα ένα βιντεάκι στο youtube που δείχνει το copilot (ένα navigation πρόγραμμα, υπήρχε μέσα στο hd2) να πηγαίνει από portrait σε landscape mode και αντιστρόφως, ανάλογα πως κρατάς το hd2.

Αυτό με έκανε να αναρωτηθώ αν γίνεται και σε άλλα προγράμματα αυτό (πχ. ndrive). Ξέρει κανείς? Και αν γίνεται, πώς?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...