Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κωστη,δοκιμαζω αυτην την στιγμη την 11 του μιρι.

ετσι γιατι ολα δουλευαν τελεια με την topix 1.5.2 και ειχα βαρεθει:p

εγω το βλεπω πολυ δυσκολο να παω σε μη topix ρομ παλι...θα παιξω για καμια ωρα με του μιρι και ξανα παλι πισω:lol:

 

παιδια η καλητερι ρομ ειναι αυτι την εχω βαλει εδο και 6 μερες εχω δοκιμασει τα παντα και παει σφερα!!! και ειναι και ελλινικη !!!!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=612580

Link to comment
Share on other sites

Η έννοια "καλύτερη" είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Την έχουμε υπόψιν τη συγκεκριμένη rom.

 

Ναι έχεις δίκιο την έχω δοκιμάσει και από τις παλαιότερες εκδόσεις τις και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημά και έχει και τον opera 10 και παίζει κανονικά τα video του youtupe μέσα από τον opera χωρίς κανένα πρόβλημά την συνιστώ ανεπιφύλακτα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ενημερωτικά... η λύση για flash player στον Opera 10 υπάρχει εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3123348#post3123348

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πεί κάποιος πώς θα αποκτήσω πρόσβαση στην Registry;

επίσης πού θα βρώ ότι χρειάζεται για να έχω gps και πώς θα κάνω την εγκατάσταση.

Ευχαριστώ

Edited by i1p2m3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πεί κάποιος πώς θα αποκτήσω πρόσβαση στην Registry;

επίσης πού θα βρώ ότι χρειάζεται για να έχω gps και πώς θα κάνω την εγκατάσταση.

Ευχαριστώ

κατεβασε και εγκατεστησε αυτο

http://www.freewareppc.com/utilities/phmregistryeditor.shtml

Δεν νομίζω..

Κι εγώ με HSPL2 είμαι...αλλά δεν έχω το ίδιο πρόβλημα.

Όσο για την κατανάλωση της μπαταρίας, δεν έχω την ίδια εντύπωση, όμως δεν είμαι και ο πιό αξιόπιστος γιατί έχω συνηθίσει όποτε βρίσκομαι κοντά σε φορτιστή να φορτίζω χωρίς να είναι απαραίτητο...

και γω εδω και μερικες μερες που εχω του miri v11 δεν εχω κανενα προβλημα (εχω κανει hspl2,task29)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά με υγεία για όλους.

 

θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για τα παρακάτω.

 

Ενδιαφέρομαι να περάσω έναν task manager και ένα ελληνικό πληκτρολόγιο στο HD2 μου. Είναι αγγλικό με ROM 1.48.405.2 (71294) WWE.

 

Στο πρώτο post υπάρχουν αναφορές τόσο στον Wktask όσο και στον X2. Έχω ακόμα κατά νου τόσο του Dutty όσο και τον Arkswitch. Ποιά η γνώμη σας για τους παραπάνω και ποιός είναι πιο "βολικός" αλλά και πιο λειτουργικός για το HD2. Ποιά τα μειονεκτήματα και ποιά τα πλεονεκτήματα του καθενός εν γένει, αλλά και ειδικότερα τόσο σε επίπεδο λειτουργιών όσο και σε επίπεδο γραφικών. Κατά καιρούς ακούγονται διάσπαρτα παράπονα για τον καθένα αλλά θα ήθελα κυρίως την γνώμη των εμπειροτέρων που οι περισσότεροι από αυτούς έχουν δοκιμάσει τα πάντα. Του Dutty έχει τόσο μεγάλο consumption σε resources όπως έχουν γράψει κάποιοι? Ο Arkswitch παίζει και σε W6.5? γιατί ο δημιουργός του τον προτείνει κυρίως για W6.5.x, παρόλο που έχει μέσα στο πρόγραμμα compatibility mode για W6.5. Για τον Wktask έχω ακούσει κυρίως παράπονα για τα γραφικά του αλλά και για τα κατά καιρούς κολλήματα που παρουσιάζει. Γνώμες για τον Χ2? Ισχύουν όλα αυτά ή απλά ήταν Αρχικές και Κακές εκτιμήσεις κάποιων? Ή τελικά μετά από κάποιο σχετικό debugging έχουν διορθωθεί πολλά από τα παραπάνω?

Να σημειώσω ότι με ενδιαφέρει να περάσω κάτι που να είναι λειτουργικό αλλά και με γραφικά αντίστοιχα του HD2. Είναι κρίμα πάνω σε ένα τόσο όμορφο UI να βάζεις κάτι που να δείχνει χάλια.

 

Για τα ελληνικά πληκτρολόγια ποιό από τα 4 της πρώτης σελίδας προτείνετε?

Tsipistri, kplr, DrMobile ή Fingerkeyboard? Ποιά τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα του καθένα? Υπάρχει κάποιο άλλο εναλλακτικά που να είναι τεσταρισμένο και αντίστοιχων δυνατοτήτων? Όλα υποστηρίζουν 160 χαρακτήρες?

 

Και κάτι τελευταίο. Όταν κάνουμε εγκατάσταση ή απεγκατάσταση κάποιο cab, ΠΑΝΤΑ χρειάζεται soft reset ή ΜΟΝΟ όταν μας το ζητάει το ίδιο το πρόγραμμα? Γιατί έχω παρατηρήσει ότι κάποια το ζητάνε και κάποια άλλα όχι.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

==========================================================

Καλημέρα,

 

Καποιά απάντηση?

 

Σκέφτομαι από task managers να εγκαταστήσω ή Dutty's ή Arkswitch (αν παίζει τελικά σε W6.5) και από πληκτρολόγιο του DrMobile. Η άποψή σας?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

θέλω να περάσω στο τηλέφωνο

τη rom που αναφέρει ο φίλος παραπάνω

την άρτεμις v.8.0 την ελληνική. έχω στο

τηλέφωνο την official 1.66. με ποιο τρόπο

προτείνετε να την περάσω ? αναφέρεστε

συχνά και για topix . τι είναι αυτό . όπως

καταλαβαίνετε είμαι λίγο άσχετος . λέτε να

τα καταφέρω να περάσω τη ρομ ή θα

καταστρέψω το κινητό ?πέρα από τη συγκεκριμένη ρομ

artemis χρείαζετε τιποτα άλλο να περάσω

για να ολοκληρωθεί η διαδικασία ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να περάσεις μια unofficial rom πρέπει πρώτα να κάνεις hard-spl τη συσκευή σου. Στο πρώτο post υπάρχουν οι σχετικοί οδηγοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις μια unofficial rom πρέπει πρώτα να κάνεις hard-spl τη συσκευή σου. Στο πρώτο post υπάρχουν οι σχετικοί οδηγοί.

Εχω την εντυπωση 99% σιγουρος οτι δεν χρειαζεται hspl η artemis κ μονο αν θες να αλλαξεις ραδιο θα το χρειαστεις.......

Αφου εχει μεσα στο rar το SSPL_RUU.exe κ αν δεν το εχει θα το βρεις ευκολα! GKIONIS

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η μέθοδος του SSPL είναι μια εναλλακτική αλλά κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει ασφαλέστερη μέθοδος από το hard-spl όταν θέλεις να περάσεις unofficial rom στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι μπορούμε άφοβα!

Εγώ στο start menu το έχω σε λίγους ανά κατηγορία

http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.e915ac9950.jpg

 

 

Απλά να ξέρετε ότι όταν πάτε να απεγκαταστήσετε ένα πρόγραμμα δεν θα σας διαγράψει και το αντίστοιχο εικονίδιο στο start menu...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

==========================================================

Καλημέρα,

 

Καποιά απάντηση?

 

Σκέφτομαι από task managers να εγκαταστήσω ή Dutty's ή Arkswitch (αν παίζει τελικά σε W6.5) και από πληκτρολόγιο του DrMobile. Η άποψή σας?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Wktask. Ο καλυτερος. Και το πληκτρολογιο που αναφερεις ειναι εξαιρετικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση 99% σιγουρος οτι δεν χρειαζεται hspl η artemis κ μονο αν θες να αλλαξεις ραδιο θα το χρειαστεις.......

Αφου εχει μεσα στο rar το SSPL_RUU.exe κ αν δεν το εχει θα το βρεις ευκολα! GKIONIS

 

μέσα στο rar έχει το ruu-signed.nbh

και δεν έχει το SSPL_RUU.exe.

αυτό που θα το βρω?. θα με χρειαστεί ?

να το επιχειρήσω να το περάσω ή θα

χαλάσω το κινητό . είπαμε είμαι άσχετος

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν διαβάσεις εκεί που κατεβάζεις τη rom ή ακόμα και στο πρώτο post θα καταλάβεις τι πρέπει να γίνει. Διάβασε εκεί και όταν αποκτήσεις πιο συγκεκριμένες απορίες το ξανασυζητάμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Βαγγέλη.

Τουλάχιστον εσύ μπήκες στον κόπο να απαντήσεις!!

 

Για τον Wktask έχω ακούσει διάφορα για κολλήματα και όχι τόσο καλά γραφικά.Ισχύουν?

Από όσο θυμάμαι εσυ παλιότερα έπαιζες και με Dutty. Ή κάνω λάθος? Εντυπώσεις από Dutty?

Ξέρεις αν ο Arkswitch παίζει σε W6.5?

 

Εσύ αγγλικό έχεις ή ελληνικό? Αν έχεις αγγλικό εσύ ποιό πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Βαγγέλη.

Τουλάχιστον εσύ μπήκες στον κόπο να απαντήσεις!!

 

Για τον Wktask έχω ακούσει διάφορα για κολλήματα και όχι τόσο καλά γραφικά.Ισχύουν?

Από όσο θυμάμαι εσυ παλιότερα έπαιζες και με Dutty. Ή κάνω λάθος? Εντυπώσεις από Dutty?

Ξέρεις αν ο Arkswitch παίζει σε W6.5?

 

Εσύ αγγλικό έχεις ή ελληνικό? Αν έχεις αγγλικό εσύ ποιό πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Σχετικά με τον Wktask: ενώ τον χρησιμοποιούσα κατά αποκλειστικότητα στο HD, εδώ (HD2 με 1.66) δεν μου "πήγε"... όχι ότι ήταν κακός, αλλά έχω την αίσθηση ότι μου κατανάλωνε πολύ μπαταρία. Εγώ έχω βάλει εδώ και μερικές μέρες τον ΜΜtaskmanager version 1.4.1 και πιστεύω ότι είναι καλύτερος από τον wktask.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον Wktask: ενώ τον χρησιμοποιούσα κατά αποκλειστικότητα στο HD, εδώ (HD2 με 1.66) δεν μου "πήγε"... όχι ότι ήταν κακός, αλλά έχω την αίσθηση ότι μου κατανάλωνε πολύ μπαταρία. Εγώ έχω βάλει εδώ και μερικές μέρες τον ΜΜtaskmanager version 1.4.1 και πιστεύω ότι είναι καλύτερος από τον wktask.

==========================================================

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Είναι free o ΜΜtaskmanager version 1.4.1? Αν ναι από που μπορώ να τον κατεβάσω? Αν όχι μπορείς να τον στείλεις με pm?

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

μέσα στο rar έχει το ruu-signed.nbh

και δεν έχει το SSPL_RUU.exe.

αυτό που θα το βρω?. θα με χρειαστεί ?

να το επιχειρήσω να το περάσω ή θα

χαλάσω το κινητό . είπαμε είμαι άσχετος

Ναι χωρις αυτο δεν θα φορτωσει την ρομ, αφου κατεβασεις την ρομ καντην εξτρακ κ στον ιδιο φακελο βαλε κ το SSPL_RUU.exe. και τρεξτο......αφοβα!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=606713

το SSPL_RUU.exe. κ οχι το ruu-signed.nbh ενοειται οτι θα εισαι συγχρονισμένος με το wmdc, ακολουθησε τις οδηγιες μετα!!

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Βαγγέλη.

Τουλάχιστον εσύ μπήκες στον κόπο να απαντήσεις!!

 

Για τον Wktask έχω ακούσει διάφορα για κολλήματα και όχι τόσο καλά γραφικά.Ισχύουν?

Από όσο θυμάμαι εσυ παλιότερα έπαιζες και με Dutty. Ή κάνω λάθος? Εντυπώσεις από Dutty?

Ξέρεις αν ο Arkswitch παίζει σε W6.5?

 

Εσύ αγγλικό έχεις ή ελληνικό? Αν έχεις αγγλικό εσύ ποιό πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

==========================================================

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Είναι free o ΜΜtaskmanager version 1.4.1? Αν ναι από που μπορώ να τον κατεβάσω? Αν όχι μπορείς να τον στείλεις με pm?

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

link: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=655853

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Η μέθοδος του SSPL είναι μια εναλλακτική αλλά κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει ασφαλέστερη μέθοδος από το hard-spl όταν θέλεις να περάσεις unofficial rom στη συσκευή σου.

 

Συμφωνω απολυτα.....αλλα την αρτεμις την φλασαρω παντα με SSPL κ δεν κανει πανω απο 3 λεπτα! και παντα απο το wmdc! κ οχι απο την καρτα!

Οποια αλλη ρομ - ραδιο εννοειται θελεις το hard-spl :D

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Βαγγέλη.

Τουλάχιστον εσύ μπήκες στον κόπο να απαντήσεις!!

 

Για τον Wktask έχω ακούσει διάφορα για κολλήματα και όχι τόσο καλά γραφικά.Ισχύουν?

Από όσο θυμάμαι εσυ παλιότερα έπαιζες και με Dutty. Ή κάνω λάθος? Εντυπώσεις από Dutty?

Ξέρεις αν ο Arkswitch παίζει σε W6.5?

 

Εσύ αγγλικό έχεις ή ελληνικό? Αν έχεις αγγλικό εσύ ποιό πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Σχετικά με τον Wktask: ενώ τον χρησιμοποιούσα κατά αποκλειστικότητα στο HD, εδώ (HD2 με 1.66) δεν μου "πήγε"... όχι ότι ήταν κακός, αλλά έχω την αίσθηση ότι μου κατανάλωνε πολύ μπαταρία. Εγώ έχω βάλει εδώ και μερικές μέρες τον ΜΜtaskmanager version 1.4.1 και πιστεύω ότι είναι καλύτερος από τον wktask.

 

==========================================================

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Είναι free o ΜΜtaskmanager version 1.4.1? Αν ναι από που μπορώ να τον κατεβάσω? Αν όχι μπορείς να τον στείλεις με pm?

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

 

Εγω σοθ ξαναπροτεινω τον wktask. Ειναι οτι καλυτερο και οσο καιρο τον χρησιμοποιω δεν μου εχει δημιουργησει προβληματα ουτε εχω δει καταναλωση μπαταριας που να ωφειλεται σε αυτον.

 

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τους δοκιμασεις και τους δυο. Toy Dutty μη μπεις στον κοπο.

 

Οσο για τον Arkswitch εχω την εντυπωση οτι προοριζεται για 6,5,Χ και οχι για 6,5.

 

Πληκτρολογιο βαλε του Dr mobile εαν θες να στελνεις SMS με 160 χαρακτηρες στα Ελληνικα. Εγω εχω βαλει του Tsipistri που δεν στελνει αλλα ετσι και αλλιως στελνω greeklish!

Edited by vanzelvoul
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guys κοιτάξτε τι θεματάκι έχω...

 

Έχω μια επιδότηση 605€ από Cosmote (2 ενωμένες των 302,50€ βασικά, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας). Σκέφτομαι λοιπόν να πάρω το συγκεκριμένο κινητό... Αυτή τη στιγμή έχω το 5800ΧΜ, το οποίο δε θα έλεγα πως το αξιοποιώ στο έπακρο. Το λέω αυτό με την έννοια ότι π.χ. οι μόνες εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει είναι το nDrive, και ένα tetris που αγόρασα από το μενού του NokiaStore (ή όπως αλλιώς λέγεται)... Φυσικά το κινητό δεν είναι σπασμένο, και δε θα χρειαζόταν κιόλας να το σπάσω... Η χρήση λοιπόν που του κάνω είναι η εξής: Κλήσεις (ΟΚ), αρκετή χρήση του nDrive σε ταξίδια, 3-4 SMS το μήνα, 1-2 φωτογραφίες να τραβήξω τη μέρα, και κάνα βιντεάκι να δω στο YouTube. Media γενικά δεν έχω αποθηκευμένα στο κινητό, παρά μόνο όπως είπα αν μου έρθει να ακούσω κάνα τραγούδι, το ψάχνω επιτόπου στο YT. Πάνω κάτω λοιπόν αυτή είναι η χρήση που κάνω στο κινητό μου.

 

Είδα λοιπόν ένα video εχτές του HD2 που μου έδωσε την εντύπωση πως το κινητό απευθύνεται κυρίως σε χρήστες του διαδικτύου (συντομεύσεις για Twitter κτλ κτλ, ακόμη και παρακολούθηση μετοχών). Επίσης, η φωτογραφική του είναι 5ΜΡ, και η οθόνη του έχει 65Κ χρώματα. Φωτογραφίες βέβαια τραβηγμένες από HD2 δεν έχω βρει πολλές, και όσες βρήκα (ειδικά αυτές σε εσωτερικούς χώρους) δε με τρέλαναν. Ούτε καν υποστηρίζει video κλήσεις (όχι πως τρελαίνομαι να πραγματοποιώ video κλήσεις, αλλά θα ήταν nice to have). Από την άλλη, είδα προχτές live και κάτι φωτογραφίες τραβηγμένες με SE Vivaz και έπαθα πλάκα (έχει και 16Μ χρώματα στην οθόνη).

 

Σκέφτομαι λοιπόν μήπως απλά ο προσανατολισμός του κινητού είναι διαφορετικός από τη χρήση που εγώ θα του κάνω. ΟΚ, εφετζίδικο, τεράστια οθόνη, πανίσχυρο με τον 1GHz επεξεργαστή, αλλά τι να τα κάνω αυτά αν συνολικά δε θα με καλύπτει στις 4-5 λειτουργίες για τις οποίες το θέλω?

 

Προφανώς, επειδή οι 647 σελίδες του topic απλά δε διαβάζονται για να πάρω μια ιδέα, εσείς ως χρήστες του συγκεκριμένου κινητού, και τώρα που ξέρετε τι χρήση θα του κάνω, θα μου το προτείνατε?

 

Thanks εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...