Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια. εβαλα μια εφαρμογη στο τηλεφωνο παω να τιν ανοιξω κ μου λεει για αυτην την εφαρμογη απαιτειται νεοτερη εκδοση του Microsoft.net compact framework απο την εκδοση που ειναι εγκατεστημενη σε αυτην την συσκευη..που θα βρω να εγκαταστατησω αυτην την εφαρμογη..κ στο τηλεφωνο μου δεν πρεπει καν να υπαρχει καθολου.. Edited by tomss288
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έπαθα και εγώ χθες, θέλει και το home tab 1.8 για να δουλέψει:)

 

Σ' ευχαριστώ δεν είχα δει ότι είχε βγεί και το home tab editor.....

Έχω rom που είχε ήδη το cht και τον editor το καινούργιο το περνάω στη μνήμη του τηλεφώνου η στην εξωτερική;

 

Προς ώρας το πέρασα στην εξωτερική και δουλεύει εντάξει....εκτός απο μέσα στις ρυθμίσεις που κάπου τα γράμματα είναι ανακατεμένα δηλ.....έχει κάπου κουμπί για "κλειστο" - "ανοικτό" τα γράμματα όμως είναι το ένα πάνω στο άλλο, γράφει κλειστό και από πάνω του ανοικτό.......:O

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

μετα το φλασαρισμα που εκανα και ενω ολα δουλευαν καλα , δεν ξερω τι πειραξα και πλεον ενω εχω ιντερνετ κανονικα απο τη vodafone και ολα τα aplication συνδεονται κανονικα , δεν μπορω να συγχρονισω με τπτ τα email ..σιγουρα δεν ειναι θεμα ρομ ..δοκιμασα ολες τις ρυθμισεις αλλα τπτ ..να κανω hard reset ?? επισης κατι περιεργο που παρατηρω ειναι οτι οταν βαζω ενα password πχ με 8 ψηφια , οταν γυρναω να ξανακοιταξω τις ρυθμισεις αντι να βλεπω ******** βλεπω πολυ περισσοτερα αστερακια ...γιατι ???
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ δεν είχα δει ότι είχε βγεί και το home tab editor.....

Έχω rom που είχε ήδη το cht και τον editor το καινούργιο το περνάω στη μνήμη του τηλεφώνου η στην εξωτερική;

 

Προς ώρας το πέρασα στην εξωτερική και δουλεύει εντάξει....εκτός απο μέσα στις ρυθμίσεις που κάπου τα γράμματα είναι ανακατεμένα δηλ.....έχει κάπου κουμπί για "κλειστο" - "ανοικτό" τα γράμματα όμως είναι το ένα πάνω στο άλλο, γράφει κλειστό και από πάνω του ανοικτό.......:O

Ρεβεκκα, τέτοιου είδους εφαρμογές συνήθως είναι καλύτερο να τις κάνουμε εγκατάσταση στην μνήμη του τηλεφώνου.

όσο αφορά τις επιλογές στον chteditor, η μετάφραση της έκδοσης 1.8.0 δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα γι'αυτό και φαίνονται έτσι. όταν τελειώσει η μετάφραση θα σας ενημερώσω για να την κατεβασετε.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

 

Προς ώρας το πέρασα στην εξωτερική και δουλεύει εντάξει....εκτός απο μέσα στις ρυθμίσεις που κάπου τα γράμματα είναι ανακατεμένα δηλ.....έχει κάπου κουμπί για "κλειστο" - "ανοικτό" τα γράμματα όμως είναι το ένα πάνω στο άλλο, γράφει κλειστό και από πάνω του ανοικτό.......:O

 

όσο αφορά τις επιλογές στον chteditor, η μετάφραση της έκδοσης 1.8.0 δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα γι'αυτό και φαίνονται έτσι. όταν τελειώσει η μετάφραση θα σας ενημερώσω για να την κατεβασετε.

 

Και σε μένα με αγγλική rom (Dutty) εμφανίζει στις ρυθμίσεις τα γράμματα ανακατεμένα και στα ελληνικά χωρίς να τα έχω επιλέξει από τις ρυθμίσεις του, να υποθέσω ότι η δυσλειτουργία αυτή δημιουργείται από τα regional settings που είναι Ελλάδα? Μικρό το κακό πάντως, το cookie's δουλεύει άψογα!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ δεν είχα δει ότι είχε βγεί και το home tab editor.....

Έχω rom που είχε ήδη το cht και τον editor το καινούργιο το περνάω στη μνήμη του τηλεφώνου η στην εξωτερική;

 

Προς ώρας το πέρασα στην εξωτερική και δουλεύει εντάξει....εκτός απο μέσα στις ρυθμίσεις που κάπου τα γράμματα είναι ανακατεμένα δηλ.....έχει κάπου κουμπί για "κλειστο" - "ανοικτό" τα γράμματα όμως είναι το ένα πάνω στο άλλο, γράφει κλειστό και από πάνω του ανοικτό.......:O

 

Και σε μένα με αγγλική rom (Dutty) εμφανίζει στις ρυθμίσεις τα γράμματα ανακατεμένα και στα ελληνικά χωρίς να τα έχω επιλέξει από τις ρυθμίσεις του, να υποθέσω ότι η δυσλειτουργία αυτή δημιουργείται από τα regional settings που είναι Ελλάδα? Μικρό το κακό πάντως, το cookie's δουλεύει άψογα!

 

 

Το Co0kie's Home Tab το κάνουμε εγκατάσταση στην μνήμη του τηλεφώνου,

το CHTEditor όπου θέλουμε.

 

Και σε εμένα το ίδιο κάνει το νέο CHTEditor. Αν έχει κάποιος χρόνο ας ενημερώσει με ένα print screen εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=633590

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εβαλα μια εφαρμογη στο τηλεφωνο παω να τιν ανοιξω κ μου λεει για αυτην την εφαρμογη απαιτειται νεοτερη εκδοση του Microsoft.net compact framework απο την εκδοση που ειναι εγκατεστημενη σε αυτην την συσκευη..που θα βρω να εγκαταστατησω αυτην την εφαρμογη..κ στο τηλεφωνο μου δεν πρεπει καν να υπαρχει καθολου..

 

Εδω εχει αυτο που θες βαλτο στην μνημη τηλεφονου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257071

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Προς ώρας το πέρασα στην εξωτερική και δουλεύει εντάξει....εκτός απο μέσα στις ρυθμίσεις που κάπου τα γράμματα είναι ανακατεμένα δηλ.....έχει κάπου κουμπί για "κλειστο" - "ανοικτό" τα γράμματα όμως είναι το ένα πάνω στο άλλο, γράφει κλειστό και από πάνω του ανοικτό.......:O

 

την μετάφραση σε αυτά την έχω κάνει εγώ. όταν έκανα την μετάφραση όμως δεν σκέφτηκα ότι θα μπούν σε εκείνο το σημείο, με αποτέλεσμα να γίνεται αυτό.

 

θα το διορθώσω όμως

Link to comment
Share on other sites

την μετάφραση σε αυτά την έχω κάνει εγώ. όταν έκανα την μετάφραση όμως δεν σκέφτηκα ότι θα μπούν σε εκείνο το σημείο, με αποτέλεσμα να γίνεται αυτό.

 

θα το διορθώσω όμως

 

Θοδωρη φιλε μου :D καλα εισαι??:mobile:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη φιλε μου :D καλα εισαι??:mobile:

 

Προσπαθώ Δημητρό. έχω διάφορα τρεχάματα και πολύ πίεση.:wacko:

ελπίζω εσύ να είσαι καλύτερα φίλε :O

 

δεν περνάς και απο τα λημέρια μου να πεις κανα γειά (στο D2).

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση:

Omega v2.6 WWE WM6.5.x.

 

Έκδοση Λειτουργικού 5.2.23569 (23569.5.5.0)

Βάση Rom 2.13.531.1

Manila 2.5.20121412.2

Ram 576 MB

200MB Ελεύθερο χώρο αποθήκευσης

 

Με πολλά Ελληνικά :):):)

Ελληνικό HTC Sence (manila)

Ελληνικό πληκτρολόγιο

Ελληνική μπάρα επαφών (όταν αλλάξετε η γλώσσα του HTC Sence (manila) στα Ελληνικά)

Ελληνικό Dialer

Ελληνικό Touch off

Regional settings Ρυθμισμένο σε Ελληνικά

 

Προσθήκη προγραμμάτων:

Co0kie's Home Tab v1.8.0 (Ελληνικό)

CHTEditor v1.8.0.0 (Ελληνικό)

SRS WOWHD

 

Fixed:

Touch response (Έφτασε στο τέλειο :):) )

Internet sharing

 

Updated:

Sys packages

Dlls

 

Πληροφορίες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να επιλέξεις ταπετσαρία από το CHT 1.8 σου βγάζει λευκό background.

Το πρόβλημα δημιουργείται αν η ταπετσαρία βρίσκεται σε φάκελο με ελληνικούς (γενικά όχι αγγλικούς) χαρακτήρες.

Βάλτε τις ταπετσαρίες σας σε φάκελο με αγγλικό όνομα και όλα ΟΚ.

 

Με τρέλανε λίγο στην αρχή αλλά ευτυχώς βρήκα τη λύση...

Ελπίζω να γλυτώσω και κανένα άλλο γιατί είναι χαμένη στις 850 σελίδες (σήμερα) του thread...

 

(από το forum των XDA και το μέλος johcos)

Beware of geeks bearing gifts !!!
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση:

Omega v2.6 WWE WM6.5.x.

 

Έκδοση Λειτουργικού 5.2.23569 (23569.5.5.0)

Βάση Rom 2.13.531.1

Manila 2.5.20121412.2

Ram 576 MB

200MB Ελεύθερο χώρο αποθήκευσης

 

Με πολλά Ελληνικά :):):)

Ελληνικό HTC Sence (manila)

Ελληνικό πληκτρολόγιο

Ελληνική μπάρα επαφών (όταν αλλάξετε η γλώσσα του HTC Sence (manila) στα Ελληνικά)

Ελληνικό Dialer

Ελληνικό Touch off

Regional settings Ρυθμισμένο σε Ελληνικά

 

Προσθήκη προγραμμάτων:

Co0kie's Home Tab v1.8.0 (Ελληνικό)

CHTEditor v1.8.0.0 (Ελληνικό)

SRS WOWHD

 

Fixed:

Touch response (Έφτασε στο τέλειο :):) )

Internet sharing

 

Updated:

Sys packages

Dlls

 

Πληροφορίες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

την κατεβάζω :)

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστούμε φίλε techjunkie. γλίτωσες κόσμο από πολύ διάβασμα :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να επιλέξεις ταπετσαρία από το CHT 1.8 σου βγάζει λευκό background.

Το πρόβλημα δημιουργείται αν η ταπετσαρία βρίσκεται σε φάκελο με ελληνικούς (γενικά όχι αγγλικούς) χαρακτήρες.

Βάλτε τις ταπετσαρίες σας σε φάκελο με αγγλικό όνομα και όλα ΟΚ.

 

Με τρέλανε λίγο στην αρχή αλλά ευτυχώς βρήκα τη λύση...

Ελπίζω να γλυτώσω και κανένα άλλο γιατί είναι χαμένη στις 850 σελίδες (σήμερα) του thread...

 

(από το forum των XDA και το μέλος johcos)

 

εμενα παντως με artemis v18 και ενω τα wallpaper τα εχω σε φακελο με αγγλικους χαρακτηρες παλι ασπρα μου το δειχνει.

μηπως πρεπει να ειναι και σε storage card το ονομα της καρτας και οχι καρτα αποθηκευσης;

Edited by kopromax
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

την κατεβάζω :)

 

Οκ, περιμενω εντυπωσεις και σχολια :)

Αν μπορεις εδω

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν και πότε θα βγει Ελληνική update official rom;

Ευχαριστώ.

 

Ακόμα δεν έχει ακουστεί τίποτα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει τροπος να αλλαξουν οι στηλες με τα εικονιδια στο start menu απο 4 σε 3 οπως ειναι στην official rom?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να επιλέξεις ταπετσαρία από το CHT 1.8 σου βγάζει λευκό background.

Το πρόβλημα δημιουργείται αν η ταπετσαρία βρίσκεται σε φάκελο με ελληνικούς (γενικά όχι αγγλικούς) χαρακτήρες.

Βάλτε τις ταπετσαρίες σας σε φάκελο με αγγλικό όνομα και όλα ΟΚ.

 

Με τρέλανε λίγο στην αρχή αλλά ευτυχώς βρήκα τη λύση...

Ελπίζω να γλυτώσω και κανένα άλλο γιατί είναι χαμένη στις 850 σελίδες (σήμερα) του thread...

 

(από το forum των XDA και το μέλος johcos)

 

Ωραιος ο Techjunkie, και γω απο κει πηρα πατημα και το εψαξα το θεμα.

Δυστυχως ομως καμια φορα σε μενα δε δουλευει αυτο, ισως γιατι στη δικια μου rom οπου και να τα βαλεις τα wallpaper παντα στο path παρεμβαλεται ενας φακελος με ελληνικους χαρακτηρες.

Εγω το ελυσα με το cab της πρωτης σελιδας που μετονομαζει την καρτα μνημης σε Storage Card, οποτε τα πεταω χυμα στο root της καρτας και τα βλεπει παντα.

Κατι ακομα, σας δουλευει το PLToggle με το καινουργιο cookie? Εμενα με τα βγαζει ολα μαυρα στο landscape...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι πρέπει όλο το path να μην έχει Ελληνικά. Αν την κάρτα την έχει σαν "Κάρτα Αποθήκευσης" και όχι "Storage Card" έχεις πρόβλημα.
Beware of geeks bearing gifts !!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Sony (MW600 νομίζω) hands free με οθόνη.

Ο Windows Media player καταφέρνει και στέλνει σωστά τα ελληνικά ονόματα των τραγουδιών και φαίνονται στην οθόνη.

 

Έχει καταφέρει να κάνει κανείς τον player που έχει το HD2 (και κατ' επέκταση αυτον που σου βγάζιε το CHT) να το κάνει αυτό?

Beware of geeks bearing gifts !!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Sony (MW600 νομίζω) hands free με οθόνη.

Ο Windows Media player καταφέρνει και στέλνει σωστά τα ελληνικά ονόματα των τραγουδιών και φαίνονται στην οθόνη.

 

Έχει καταφέρει να κάνει κανείς τον player που έχει το HD2 (και κατ' επέκταση αυτον που σου βγάζιε το CHT) να το κάνει αυτό?

χωρις να εχω κανει απολυτως τιποτα,οσα εχουν ελληνικο τιτλο,μου τα βγαζει οπως ειναι ελληνικα,και με τον player του CHT

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει τροπος να αλλαξουν οι στηλες με τα εικονιδια στο start menu απο 4 σε 3 οπως ειναι στην official rom?

 

 

 

Στην πρώτη σελίδα του τόπικ , είναι μαζεμένα όλα τα καλά μαζί και το start menu 4 Columns για το Leo .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...