Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλαιότερα είχαν αναφερθεί προβλήματα, αλλά εάν δεν έχεις κάποιο παράπονο να το έχουμε στα υπόψιν.

Το μόνο που πρέπει να προσέξεις ειναι να μην του βάλεις την επιλογή να συγχρονίζει τα μυνήματα και τα tasks.Δεν θα εχεις πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα για όσους ενδιαφέρονται για υποτιτλους.

 

α) Το converter DVD Catalyst 3 ενσωματωνει τέλεια τους υπότιτλους αρκει να τσεκαρεις την εντολή subtitle / Greek.

β) Υποστηριζει ανάλυση 800Χ480.

γ) Κάνει corversion σχεδόν σε όλα τα format (προτεινόμενο η264_ipod_hq)

δ) Στα 1500 kbps η ποιότητα είναι τέλεια.

ε) Παίζει σε όλα τα player με υπότιτλους.

 

Αυτα για όσους θέλουν να κουβαλούν καμμιά ταινία στο κινητό τους για ώρα ανάγκης.

Nikos

 

Το έχεις τεστάρει αυτό?

Εμένα με τσεκαρισμένη την επιλογή για ελληνικούς υπότιτλους μου τους βγάζει αλαμπουρνέζικα στο τελικό output αρχείο..

Link to comment
Share on other sites

για υποτιτλουσ βαλτε το format factory το καλυτερο κανει τα παντα και ειναι free!!

 

Ελληνικούς υπότιτλους περνάει πάνω σε avi?

Τίποτα καλές ρυθμίσεις έχουμε γι' αυτό για να αρμόζει σε χρήση με το LEO?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Γραφτηκα και γω στο netimes για να παραγγειλω καποια αξεσουαρ αλλα εχω κανα δυο αποριες. Αν μπορουσατε να με βοηθησετε...

1) Θελω μια δευτερη μπαταρια. Η μπαταρια που εχει στο site γιατι εχει χωρητικοτητα 1300mAh ενω η δικια μου 1230mAh?

2) Ποιο ειναι το αξεσουαρ που πρεπει να παραγγειλω ωστε να φορτιζω την εξτρα μπαταρια? Δηλαδη ψαχνω αυτο που κουμπωνει πανω του η μπαταρια και το βαζω στο ρευμα

3) Ο φορτιστης αυτοκινητου τι χωρητικοτητα πρεπει να εχει? Ποιος ειναι αυτος που εχει 1Α? Δεν μπορω να καταλαβω...

4) Ποιο Car Mount Holder μαζι με φορτιστη απο αυτα που εχει εκει θεωρειτε οτι ειναι αξιολογο?

Αν μπορουσατε να μου απαντησετε καθως τα αγγλικα μου δεν ειναι και πολυ καλα και φοβαμαι μηπως κανω κανενα λαθος...

Ευχαριστω.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Γραφτηκα και γω στο netimes για να παραγγειλω καποια αξεσουαρ αλλα εχω κανα δυο αποριες. Αν μπορουσατε να με βοηθησετε...

1) Θελω μια δευτερη μπαταρια. Η μπαταρια που εχει στο site γιατι εχει χωρητικοτητα 1300mAh ενω η δικια μου 1230mAh?

2) Ποιο ειναι το αξεσουαρ που πρεπει να παραγγειλω ωστε να φορτιζω την εξτρα μπαταρια? Δηλαδη ψαχνω αυτο που κουμπωνει πανω του η μπαταρια και το βαζω στο ρευμα

3) Ο φορτιστης αυτοκινητου τι χωρητικοτητα πρεπει να εχει? Ποιος ειναι αυτος που εχει 1Α? Δεν μπορω να καταλαβω...

4) Ποιο Car Mount Holder μαζι με φορτιστη απο αυτα που εχει εκει θεωρειτε οτι ειναι αξιολογο?

Αν μπορουσατε να μου απαντησετε καθως τα αγγλικα μου δεν ειναι και πολυ καλα και φοβαμαι μηπως κανω κανενα λαθος...

Ευχαριστω.

 

1) Μην περιμένεις πολλά, ιμιτασιόν μπαταρία είναι.

2) Έχω αυτό:

http://www.netimes.com/shop/desktop-dual-charging-cradle-for-htc-hd2-t8585-htc-leo-p-2478.html?cPath=80_731

3) Πάρε αυτόν, τον έχω και δουλεύει μια χαρά

http://www.netimes.com/shop/universal-145cm-long-cable-car-charger-microusb-p-1598.html?cPath=80_731

4) Το έχω, αλλά είναι sold out προς το παρόν

http://www.netimes.com/shop/universal-suction-car-mount-holder-for-mobile-mp4-pda-gps-p-1770.html?cPath=80_731

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Γραφτηκα και γω στο netimes για να παραγγειλω καποια αξεσουαρ αλλα εχω κανα δυο αποριες. Αν μπορουσατε να με βοηθησετε...

1) Θελω μια δευτερη μπαταρια. Η μπαταρια που εχει στο site γιατι εχει χωρητικοτητα 1300mAh ενω η δικια μου 1230mAh?

2) Ποιο ειναι το αξεσουαρ που πρεπει να παραγγειλω ωστε να φορτιζω την εξτρα μπαταρια? Δηλαδη ψαχνω αυτο που κουμπωνει πανω του η μπαταρια και το βαζω στο ρευμα

3) Ο φορτιστης αυτοκινητου τι χωρητικοτητα πρεπει να εχει? Ποιος ειναι αυτος που εχει 1Α? Δεν μπορω να καταλαβω...

4) Ποιο Car Mount Holder μαζι με φορτιστη απο αυτα που εχει εκει θεωρειτε οτι ειναι αξιολογο?

Αν μπορουσατε να μου απαντησετε καθως τα αγγλικα μου δεν ειναι και πολυ καλα και φοβαμαι μηπως κανω κανενα λαθος...

Ευχαριστω.

Εχω χρησιμοποιησει παλιοτερα τις μπαταριες του και δεν ειχαν κανενα προβλημα. Δεν ειναι κακο οτι εχει περισσοτερα mAh.

 

Φορτιστη θα πάρεις μεγαλο γιατι ο 1000αρης δεν κανει τιποτα.

 

Βαση για το αυτοκινητο καποια απ αυτες που ειναι για μπαμπριζ για να βλεπει ουρανο η συσκευη οταν δουλευεις το gps.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχω χρησιμοποιησει παλιοτερα τις μπαταριες του και δεν ειχαν κανενα προβλημα. Δεν ειναι κακο οτι εχει περισσοτερα mAh.

 

Φορτιστη θα πάρεις μεγαλο γιατι ο 1000αρης δεν κανει τιποτα.

 

Βαση για το αυτοκινητο καποια απ αυτες που ειναι για μπαμπριζ για να βλεπει ουρανο η συσκευη οταν δουλευεις το gps.

 

Καταρχην ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας....

Μηπως ξερεις ποιος ειναι ο μεγαλυτερος φορτιστης απο 1000mAh? Αυτον ψαχνω και εγω...

Ρε φιλε το ονομα σου μου ειναι γνωστο....Υπαρχει περιπτωση να χρησιμοποιουσα κατι απο σενα στο diamond που ειχα παλια? Τα εικονιδια κατω μηπως? Αυτα που μικρυνες τα αυτια του ανθρωπου στις επαφες? Τι ειπα τωρα....

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τριμάρεις το MP3 σου με το πρόγραμμα που έχει το κινητό. Σώζεις μόνο το κομμάτι του τραγουδιού που θές και στη διάρκεια που το θες... και είσαι πρώτος :cool:

 

Edit: Το πρόγραμμα λέγεται MP3 trimmer και είναι μέσα στο φάκελο multimdia

Αυτό το ξέρω ότι γίνεται.Το θέμα είναι γιατί δε δουλεύει όπως γίνεται σε άλλα wm phone.Μάλλον γιατί το κουμπί απόρριψης κλήσης είναι ταυτόχρονα και το κουμπί που κλείνει την συσκευή.Τελοσπάντων.Μικρό το κακό εν τέλει.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας....

Μηπως ξερεις ποιος ειναι ο μεγαλυτερος φορτιστης απο 1000mAh? Αυτον ψαχνω και εγω...

Ρε φιλε το ονομα σου μου ειναι γνωστο....Υπαρχει περιπτωση να χρησιμοποιουσα κατι απο σενα στο diamond που ειχα παλια? Τα εικονιδια κατω μηπως? Αυτα που μικρυνες τα αυτια του ανθρωπου στις επαφες? Τι ειπα τωρα....

 

Χαχαχαχα:lol::lol:

Που το θυμηθηκες τωρα.

Ναι ηταν η δευτερη η η τριτη ρομ του Panosha για το Diamond1 και ειχε προσθεσει κατι καλα εικονιδια με εξαιρεση τις επαφες που ειχε ενα τυπο με κατι τεραστια αυτια σε σημειο να πλησιαζουν τα διπλαναν εικονιδια.:D

 

Του τα εκοψα λοιπον στο photoshop........:worry:

 

Δυστυχως δεν βλεπω κανενα καλο φορτιστη.

Στο HD ειχα βρει ενα γνησιο της HTC που ειχε και ηταν καταπληκτικος. Αλλα τωρα δεν τον βλεπω.

Απ αυτους που εχει τωρα, εχω αγορασει αυτον που εχει usb, καλουτσικος ειναι αλλα οταν εκανα πλοηγηση δεν ειχε δυναμη να προσθεσει ενεργεια στην μπαταρια. Ισα που την κραταγε να μην χανει.

 

Καλουτσικος σε ποιοτητα φαινεται αυτος που λεει blackberry αλλα ειναι κι αυτος μικρος.

 

Θα σου προτεινα να κοιταξεις σε κανα καταστημα η στο ebay.

 

Επισης η βαση που εχει για το μπαμπριζ, ενω κουμπωνει καλα το τηλεφωνο και κλειδωνει στο τζαμι, εχει μεγαλο βραχιωνα με αποτελεσμα να τρεμει η συσκευη. Δεν κανει.

Ψαξε και βρες καποια αλλη χωρις σπιραλ βραχιωνα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια πωσ μπορω ν αλλαξω τισ συντομευσεισ στα παραθυρα ποθ ειναι στο κυριωσ μενου?θελω να βγαλω μια συντομευση για μια εφαρμογη και να βαλω αλλη και δεν μπορω!

 

Πατώντας στο δεξί soft key σου δίνει την δυνατότητα να αφαιρέσεις όποια συντόμευη θέλεις για να βάλεις μετά μία της επιλογής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στην πρώτη σελίδα ότι η 1.66 είναι official, αλλά στο htc.com δεν την βρίσκω. Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί;

Μιλάω για την ελληνική rom.

Edited by rastabla
Θάνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην πρώτη σελίδα έχω δυο link για 1.66 rom. Το δεύτερο είναι για να κατεβάσεις την ελληνική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια:)

 

εγω φορτιστη αυτοκινητου δουλεω απο το νοκια Ν86 που ειχα ...σε πλοηγηση με 70% περιπου μπαταρια και μεσα σε ενα 20λεπτο εχει φορτισει πληρως το κινητο!

 

οπως και σταθερο φορτιστη απο το ιδιο τηλεφωνο εχω αγορασει γνησιο και αυτον χρησιμοποιω!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, έχω βάλει το sbp shell εάν θέλω να αλλάξω το θέμα στο κανονικό πρέπει να κάνω απέγκατασταση....ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;:wacko:
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ασχοληθεί με την ελληνική ROM αλλά εάν δεν βγάλεις άκρη, μπορείς να ακολουθήσεις κάποια από τις λύσεις που υπάρχουν στο πρώτο post.

 

 

 

Γύρω στα 10 λεπτά κάνει να περαστεί η καινούργια ROM.

 

Για να αλλάξεις πόλη, πας στο tab του καιρού και επιλέγεις Menu -> Add Location.

 

Μπα ουτε 2.30 λεπτα δεν κανει......:)

Μολις φλασσαρα ΑΡΤΕMHS V.3 απο το πρωτο κλικ μεχρι finish με το ρολοι 2.30 λεπτα, πολυ γρηγορα μιλαμε!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, screen protector χρειάζεται το κινητό?

 

 

 

καλημερα Γιωργο:)

 

φιλε μου αμεσα,οχι.δεν εχει αναγκη αυτη η οθονη..

αν εσυ ομως αισθανεσαι πιο ανετα,βαλτου,δεν χανεις τπτ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, screen protector χρειάζεται το κινητό?

 

Καλημέρα..

1ο crash test της οθόνης το Σάββατο.... άφησα το κινητό στο τραπέζι και δίπλα τα κλειδιά του σπιτιού...ο μικρός πήρε τα κλειδιά και με αυτά ζωγράφιζε πάνω στην οθόνη του κινητού (χωρίς να τον έχω πάρει είδηση) .... ενώ η καρδιά μου πήγε στις πατούσες και ξαναγύρισε το κινητό δεν έπαθε το παραμικρό....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα έχω δυο link για 1.66 rom. Το δεύτερο είναι για να κατεβάσεις την ελληνική.

 

Το έχω προσέξει απλά μου κάνει εντύπωση γιατί δεν υπάρχει στο htc.com αλλά στο htc.de

 

Thanks for your answer

:dance:

Θάνος
Link to comment
Share on other sites

καλημερα Γιωργο:)

 

φιλε μου αμεσα,οχι.δεν εχει αναγκη αυτη η οθονη..

αν εσυ ομως αισθανεσαι πιο ανετα,βαλτου,δεν χανεις τπτ;)

 

Ευχαριστω :)

για καλό και για κακό λέω να πάρω αυτήν http://www.netimes.com/shop/glarefree-matte-screen-protector-htc-hd2-t8585-htc-leo-p-2466.html?cPath=80_731

 

Καλημέρα..

1ο crash test της οθόνης το Σάββατο.... άφησα το κινητό στο τραπέζι και δίπλα τα κλειδιά του σπιτιού...ο μικρός πήρε τα κλειδιά και με αυτά ζωγράφιζε πάνω στην οθόνη του κινητού (χωρίς να τον έχω πάρει είδηση) .... ενώ η καρδιά μου πήγε στις πατούσες και ξαναγύρισε το κινητό δεν έπαθε το παραμικρό....

 

Κι εγώ για τα κλειδιά φοβάμαι μη "φιληθούν" με το κινητό στη τσέπη:lol:

Edited by mcde

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

καλημερα δεν λενε στο χωριο σου;

 

 

 

για φλασαρε την απο τον υπολογιστη....

(το παραπανω ισχυει και για σενα)....

 

η ελειψη ενος υποτυπωδες χαιρετισμου (καλημερα,γεια σας κλπ) πριν απο καθε ερωτηση σας,εκφραση αποριας σας,δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο δυσκολο να περιλαμβανεται στα μηνυματα σας .....

δειχνει σεβασμο κ κοινωνικοτητα...τουλαχιστον σε οσους πιστευουν ακομη σε τετοιες αξιες....

 

1) απο τον υπολογιστη ηταν!

2) στο χωριό μου λενε απο ολα κ καλημερα κλπ, αν ηταν απογευμα θα επρεπε να πω καλησπερα κ βραδυ καληνύχτα?

Μεγαλα παιδια ειμαστε κ η κοινωνικοτητα δεν κρινεται απο αυτο (επειτα παραπονιεστε για μακρηγοριες)

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααααα,:):)

 

Τι παίζει αυτη την εποχη με τις cd cards?

Πριν 8 μηνες που αφησα τα WWM υπήρχαν μονο 8αρες 6class.

Τι μου προτεινετε και πόσο κοστίζουν; Υπάρχουν 16 αρες ;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

1ο crash test της οθόνης το Σάββατο.... άφησα το κινητό στο τραπέζι και δίπλα τα κλειδιά του σπιτιού...ο μικρός πήρε τα κλειδιά και με αυτά ζωγράφιζε πάνω στην οθόνη του κινητού (χωρίς να τον έχω πάρει είδηση) .... ενώ η καρδιά μου πήγε στις πατούσες και ξαναγύρισε το κινητό δεν έπαθε το παραμικρό....

 

Κι εγώ για τα κλειδιά φοβάμαι μη "φιληθούν" με το κινητό στη τσέπη:lol:

 

Καλημερα και απο μενα.

Μεγαλη προσοχη θελει και το μεταλλικο καπακι γιατι εχει μια στρωση βαφης η οποια με χτυπηματακια μπορει να ξεφλουδισει. Το επισημαινω ως παθων!

 

Καλημέραααααααααααα,:):)

 

Τι παίζει αυτη την εποχη με τις cd cards?

Πριν 8 μηνες που αφησα τα WWM υπήρχαν μονο 8αρες 6class.

Τι μου προτεινετε και πόσο κοστίζουν; Υπάρχουν 16 αρες ;

 

Προτεινω ανεπιφυλακτα καρτα και καταστημα:

http://photoagora.gr/sandisk-microsd-hc-ultra-16-gb.html

Καταστημα για τους υπολοιπους, εσυ εξει στη ξενιτια δε ξερω απο που να τη παρεις αλλα η καρτα ειναι αψογη!

Edited by vanzelvoul
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...